Σελίδα 9 από 51 ΠρώτοΠρώτο ... 456789101112131419 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 121 έως 135 από 760

Θέμα: Kteo ΕΛΕΓΧΟΣ ΓΙΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ-ΝΕΑ.

  1. #121
    Μάνος Το avatar του/της mankam
    Εγγραφή
    15/08/2009
    Μηνύματα
    1.347
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Acacius Προβολή μηνύματος
    Θέλω να δω τι θα γίνει αν κάποιος πάει και πει ότι θέλει να κάνει μεταβίβαση, αλλά η μοτοσυκλέτα έχει βλάβη και δε μπορεί να ελεγθεί λόγω ακινησίας.
    Ετυχε σε εμενα στην μοτοσυκλετα που πηρα για ανακατασκευη και δεν προβλεπεται να ειναι σε κατασταση για περασει ΚΤΕΟ συντομα...
    Στο μηχανολογικο και το ΚΕΠ δεν τους νοιαζει,κοιτανε μονο την εγκυκλιο. οποτε, η χαλαει η αγοραπωλησια, η την αγοραζεις με μια υπευθυνη δηλωση,μπαινεις στην διαδικασια να την φερεις σε κατασταση να περασει ΚΤΕΟ με κινδυνο να μετανοιωσει η πωλητης τελευταια στιγμη.

  2. #122
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Περασα το μηχανακι πριν κανα μηνα.Κοστος 20ευρο
    Οντως ειναι ευκαιρια να ξεσαβουρωσει λιγο ο τοπος απο τα χρεπια.Μαζι με μενα εφερε ενας μια παπια για κτεο και τον εκοψαν γιατι δεν ειχε φρενα-λαστιχα-κορνα-φωτα
    Μου αρεσε που απορουσε γιατι δεν τον περασαν!!!!!
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  3. #123
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thalasinos
    Εγγραφή
    20/08/2008
    Μηνύματα
    417
    Xθες περσα το δικο μου κλεινοντας 4ετια με 10 ευρω, ηταν σε προσφορα μεχρι ιουλιο, απο Αυγουστο 25!!!

  4. #124
    skid in broadside Το avatar του/της chr1s_86
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    3.162
    Σαν ιδέα το κτεο δεν είναι απαραίτητα κακό αλλά είναι κοροϊδία η σύνδεσή του με τη μεταβίβαση!
    Give me fuel, Give me fire

  5. #125
    Μέλος, σκέτο
    Εγγραφή
    09/01/2005
    Μηνύματα
    154
    Ναι βέβαια, καλή ιδέα τα ΚΤΕΟ, αν εξαιρέσεις το ντεσιμπελόμετρο που θα πάει λίγο πιο πίσω λίγο πιο κάτω, τους σιγαστήρες που αρκεί να τους έχεις στην τσάντα δίπλα στους καθρέπτες και τα φλας, τα φώτα που σιγά μην ελέγχουν το ύψος και το σχήμα της δέσμης, τα καυσαέρια από την απουσία καταλύτη που εντάξει θα ανοίξουμε λίγο το γκάζι, τις σπαστές βάσεις πινακίδας που θα πας με ανοιχτή και θα φύγεις με κλειστή, τις πινακίδες κάτω από την ουρά έλα μωρέ τώρα δεν πειράζει και ένας θεός ξέρει τι άλλο, μια χαρά δεν το συζητάω, τα 25αράκια να πέφτουν και θα ξεσκαρτάρουμε, σίγουρα. Από την βλακεία πως θα ξεσκαρτάρουμε αναρωτιέμαι…

  6. #126
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.060
    Σοβαρά μιλάς? Σκατά. Πρέπει να αγοράσω καθρέφτες, φλας, λασπωτήρα με βάση πινακίδας και ποιος ξέρει τι άλλο...
    Life begins at 45°.

  7. #127
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Red Rider
    Εγγραφή
    13/12/2007
    Μηνύματα
    963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Σοβαρά μιλάς? Σκατά. Πρέπει να αγοράσω καθρέφτες, φλας, λασπωτήρα με βάση πινακίδας και ποιος ξέρει τι άλλο...

    Kαλά ρε τρελέ τα πέταξες?
    Μας βλέπω να περνάμε ένας-ένας,με τα πράγματα του άλλου

  8. #128
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.228
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mankam Προβολή μηνύματος
    Ετυχε σε εμενα στην μοτοσυκλετα που πηρα για ανακατασκευη και δεν προβλεπεται να ειναι σε κατασταση για περασει ΚΤΕΟ συντομα...
    Στο μηχανολογικο και το ΚΕΠ δεν τους νοιαζει,κοιτανε μονο την εγκυκλιο. οποτε, η χαλαει η αγοραπωλησια, η την αγοραζεις με μια υπευθυνη δηλωση,μπαινεις στην διαδικασια να την φερεις σε κατασταση να περασει ΚΤΕΟ με κινδυνο να μετανοιωσει η πωλητης τελευταια στιγμη.
    Σε ευχαριστώ για την πληροφορία. Εάν με μια επιπλέον υπεύθυνη δήλωση το πρόβλημα λύνεται, τότε δεν πιστεύω να υπάρχει πρόβλημα (εκτός κι αν πέσει κανείς σε στραβόξυλο).

  9. #129
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.060
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Red Rider Προβολή μηνύματος
    Kαλά ρε τρελέ τα πέταξες?
    Μας βλέπω να περνάμε ένας-ένας,με τα πράγματα του άλλου
    Όχι, δεν τα είχα ποτέ. Ίσως έχω μόνο τα φλας κάπου. Τη μαμά εξάτμιση την πούλησα. Πρέπει να αγοράσω το μισο μηχανάκι από την αρχή αν εφαρμοσθεί σύντομα το μέτρο, ε? :/
    Life begins at 45°.

  10. #130
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kokar
    Εγγραφή
    11/07/2012
    Μηνύματα
    248

    ΚΤΕΟ και κλασικες μοτο.....

    σύμφωνα με το παρακάτω link άρχισαν οι έλεγχοι ....αλλα δεν μπόρεσα να βρω πουθενά τι γίνετε με τις
    παλιές - κλασικές μοτο.......γνωρίζει κανένας τι "παίζει" ?

    http://www.mrbike.gr/website/teleita...in-attiki.html

  11. #131
    Μέλος
    Εγγραφή
    03/08/2012
    Μηνύματα
    89
    οχι ρε γμτ... π__τσα η υποθεση... Θέλω να αγοράσω απο εναν τωρα ενα μηχανάκι λυμενο φετες και σιγα σιγα να το μετατρέψω σε cafe racer. αλλα αυτο λενε να περάσει κτεο απο νοεμβριο και για κανα 3μηνο περιθωριο ακομη. Σε αυτη την περιπτωση τι να κανω??? εννοειτε πως δεν παιζει να το δεσω στην εργοστασιακη μορφη του, να το περασω ΚΤΕΟ, και μετα ξανα λυσιμο και δεσιμο σε cafe...

    Να παραδωσω πινακιδες μολις κανω τη μεταβιβαση??? και αυτος παραδωμένες τις εχει εδω και 6 χρονια ομως...(οχι προς καταστροφη) Τι γινεται σε αυτην την περιπτωση?

  12. #132
    Συνταξιούχος Το avatar του/της kokkiklhs
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    704
    Όταν λες παλιές-κλασικές, εννοείς αυτές με πινακίδες ιστορικού οχήματος, π.χ. ΦΙΛΠΑ;
    Σε αυτή την περίπτωση θα πρέπει να απαευθυνθείς στη λέσχη που εκδίδει τις πινακίδες, ασφαλώς αυτοί θα είναι ενημερωμένοι.
    Αν όμως εννοείς οποιασδήποτε χρονολογίας <1998 μηχανή, πάνω από 50cc που κυκλοφορεί με κανονικές πινακίδες υπουργείου συγκοινωνιών, τέλη κλπ, τότε ναι, θα πρέπει να περάσει ΚΤΕΟ (το λινκ πο έστειλες είναι για την περιφέρεια Αττικής, σε άλλες περιοχές έχουν αρχίσει και περνάνε εδώ και καιρό)...
    Τώρα, αν μιλάμε για καμιά παλιατζούρα του '30, χωρίς αναρτήσεις, φρένα, φλας, καθρέφτες κλπ, δεν ξέρω αν ΜΠΟΡΕΙ να περάσει ΚΤΕΟ λόγω προδιαγραφών, σε όσο καλή λειτουργική κατάσταση και να είναι...
    Χαρακτηριστικά να σου πω ότι πριν 2 βδομάδες πέρασα τον ΜεΖέ μου (ΕΤΖ251 του '92, διχρονίλα του θανάτου) και βγήκε άριστος! Εξετάζουν εκπομπές ρύπων (ασχέτως λαδίλας), θόρυβο, φρένα, ανάρτηση, λάστιχα, αν έχεις φώτα, φλας και καθρέφτες...
    Δεν είδα να κοιτάζουν κάτι άλλο, συγκεκριμένα όμως εγώ είμαι 100% προβλεπόμενος και τα πάντα πάνω στο μηχανάκι λειτουργούν σωστά και είναι μαμά, χωρίς "πειράγματα"...
    ...το νου σου!!

  13. #133
    Συνταξιούχος Το avatar του/της kokkiklhs
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    704
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DimitrisZ Προβολή μηνύματος
    οχι ρε γμτ... π__τσα η υποθεση... Θέλω να αγοράσω απο εναν τωρα ενα μηχανάκι λυμενο φετες και σιγα σιγα να το μετατρέψω σε cafe racer. αλλα αυτο λενε να περάσει κτεο απο νοεμβριο και για κανα 3μηνο περιθωριο ακομη. Σε αυτη την περιπτωση τι να κανω??? εννοειτε πως δεν παιζει να το δεσω στην εργοστασιακη μορφη του, να το περασω ΚΤΕΟ, και μετα ξανα λυσιμο και δεσιμο σε cafe...

    Να παραδωσω πινακιδες μολις κανω τη μεταβιβαση??? και αυτος παραδωμένες τις εχει εδω και 6 χρονια ομως...(οχι προς καταστροφη) Τι γινεται σε αυτην την περιπτωση?
    Αυτή η περίπτωση ΟΝΤΩΣ με προβληματίζει και μένα και τη σκέφτηκα ευθύς εξ αρχής, προφανώς οι ΗΛΙΘΙΟΙ του υπουργείου δεν είχαν τόσο μυαλό ώστε να εξετάσουν τέτοιο ενδεχόμενο... φυσικά αυτό ισχύει κατ'επέκταση και για παλιά-παρατημένα αυτοκίνητα, που όμως διατηρούν χαρτιά...
    Είμαι σίγουρος ότι ακόμη κι αν κάποιος έχει βύσμα ακόμη και να ρωτήσει τον ίδιο τον υπουργό ΔΕΝ θα πάρει απάντηση, διότι απλώς δεν έχει προβλεφθεί τέτοια περίπτωση... κι αν σε αυτοκίνητο είναι ψιλο-σπάνια, σε μηχανάκι είναι συχνότατη και το πρόβλημα θα φανεί έντονα στο άμεσο μέλλον...
    ...το νου σου!!

  14. #134
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kokar
    Εγγραφή
    11/07/2012
    Μηνύματα
    248
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DimitrisZ Προβολή μηνύματος
    οχι ρε γμτ... π__τσα η υποθεση... Θέλω να αγοράσω απο εναν τωρα ενα μηχανάκι λυμενο φετες και σιγα σιγα να το μετατρέψω σε cafe racer. αλλα αυτο λενε να περάσει κτεο απο νοεμβριο και για κανα 3μηνο περιθωριο ακομη. Σε αυτη την περιπτωση τι να κανω??? εννοειτε πως δεν παιζει να το δεσω στην εργοστασιακη μορφη του, να το περασω ΚΤΕΟ, και μετα ξανα λυσιμο και δεσιμο σε cafe...

    Να παραδωσω πινακιδες μολις κανω τη μεταβιβαση??? και αυτος παραδωμένες τις εχει εδω και 6 χρονια ομως...(οχι προς καταστροφη) Τι γινεται σε αυτην την περιπτωση?
    και κάθε χρόνο που θα πρέπει να το περνάς θα κάνεις την ιδια δουλειά ??

  15. #135
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kokar
    Εγγραφή
    11/07/2012
    Μηνύματα
    248
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kokkiklhs Προβολή μηνύματος
    Όταν λες παλιές-κλασικές, εννοείς αυτές με πινακίδες ιστορικού οχήματος, π.χ. ΦΙΛΠΑ;
    Σε αυτή την περίπτωση θα πρέπει να απαευθυνθείς στη λέσχη που εκδίδει τις πινακίδες, ασφαλώς αυτοί θα είναι ενημερωμένοι.
    Αν όμως εννοείς οποιασδήποτε χρονολογίας <1998 μηχανή, πάνω από 50cc που κυκλοφορεί με κανονικές πινακίδες υπουργείου συγκοινωνιών, τέλη κλπ, τότε ναι, θα πρέπει να περάσει ΚΤΕΟ (το λινκ πο έστειλες είναι για την περιφέρεια Αττικής, σε άλλες περιοχές έχουν αρχίσει και περνάνε εδώ και καιρό)...
    Τώρα, αν μιλάμε για καμιά παλιατζούρα του '30, χωρίς αναρτήσεις, φρένα, φλας, καθρέφτες κλπ, δεν ξέρω αν ΜΠΟΡΕΙ να περάσει ΚΤΕΟ λόγω προδιαγραφών, σε όσο καλή λειτουργική κατάσταση και να είναι...
    Χαρακτηριστικά να σου πω ότι πριν 2 βδομάδες πέρασα τον ΜεΖέ μου (ΕΤΖ251 του '92, διχρονίλα του θανάτου) και βγήκε άριστος! Εξετάζουν εκπομπές ρύπων (ασχέτως λαδίλας), θόρυβο, φρένα, ανάρτηση, λάστιχα, αν έχεις φώτα, φλας και καθρέφτες...
    Δεν είδα να κοιτάζουν κάτι άλλο, συγκεκριμένα όμως εγώ είμαι 100% προβλεπόμενος και τα πάντα πάνω στο μηχανάκι λειτουργούν σωστά και είναι μαμά, χωρίς "πειράγματα"...
    η μηχανή που εχω ειναι μοντέλο 1981 και εγω την εχω από το 1982, στην υπογραφή μου υπάρχουν φώτο απο την ανακατασκευή που της έκανα

Σελίδα 9 από 51 ΠρώτοΠρώτο ... 456789101112131419 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ερώτηση για τα νέα ΤΕΚΜΗΡΙΑ
    από trumpet στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 09/09/2008, 17:40
  2. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 08/06/2007, 15:40
  3. ΥΠΑΡΧΟΥΝ Runflat ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ?
    από X_NR750 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 14/12/2006, 08:44
  4. Ο καιρος για τη νεα εβδομαδα
    από tifoefs στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 19/11/2005, 19:14
  5. Top συγκριτικό test για τα νέα χιλιάρια μωρά!
    από milaber στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 15/04/2004, 02:16

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF