Σελίδα 65 από 128 ΠρώτοΠρώτο ... 1555606162636465666768697075115 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 961 έως 975 από 1920

Θέμα: ΣΕ ΕΙΔΑ vol.VII

  1. #961
    Ημίκουλο μέλος Το avatar του/της KostasV2
    Εγγραφή
    20/09/2011
    Μηνύματα
    1.515
    Σας βλέπω συνέχεια, με αυτοκίνητα, αλλά κυρίως με μηχανάκια, να περιμένετε ΜΠΡΟΣΤΑ από το φανάρι. Μα πόσο ηλίθιοι είστε τελικά; Δε φτάνει που κόβετε τη διάβαση των πεζών, καθυστερείτε και τους υπόλοιπους αφού φυσικά δεν μπορείτε να δείτε πότε ανάβει το πράσινο!

    Σε είδα κι εσένα με το GSXR να κατεβαίνεις την Κονδυλάκη με ολόσωμη φόρμα (!) και το κράνος στον αγκώνα. Έλεος...

  2. #962
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Johnny_Nik
    Εγγραφή
    25/07/2011
    Μηνύματα
    186
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KostasV2 Προβολή μηνύματος
    Σας βλέπω συνέχεια, με αυτοκίνητα, αλλά κυρίως με μηχανάκια, να περιμένετε ΜΠΡΟΣΤΑ από το φανάρι. Μα πόσο ηλίθιοι είστε τελικά; Δε φτάνει που κόβετε τη διάβαση των πεζών, καθυστερείτε και τους υπόλοιπους αφού φυσικά δεν μπορείτε να δείτε πότε ανάβει το πράσινο!
    Είδα πολλούς και εγώ σήμερα να κάνουν το ίδιο πράγμα. Είδα όμως και τους από πίσω να βρίζουν εμένα επειδή έκατσα πριν από τη διάβαση με τη μοτό για να μην εμποδίζω ωσάν μαλαξ. Τελικά δεν βγάζεις άκρη από πουθενά και στο 99% των περιπτώσεων θα βγαίνεις φταίχτης.

    Είδα επίσης ένα λευκό μικρό (ή saxo θα ήταν ή από εκείνα τα πεζόραλα) με δύο μ@@κισμένα στη Λ.Αθηνών να βγαίνει από κάποιο κάθετο. Κοιτάζει, με βλέπει να έρχομαι και ο τύπος ΒΓΑΙΝΕΙ στο ρεύμα μου και με κλείνει!!! Με είδε ομως!!! WTF!!?!

    Όσο σφίγγουν οι ζέστες τόσο την ακούνε και οι πεζοί. Παράλληλα στις γραμμές του τρένου στο ύψος στο Γκάζι περίπου πεζοί περιμένουν να περάσουν απέναντι (έχουν και πεζοφάναρο κόκκινο). Περιμένουν να περάσει το αμάξι εμπρός μου και μόλις βλέπουν ότι δεν έχω τίποτα πίσω μου αποφασίζουν να σφάξουν το φανάρι και να διασχίσουν το δρόμο (!!!) πριν περάσω εγώ!!! Απορώ τι τους έκανε να νομίζουν ότι θα σταματούσα πιο έυκολα από το αμάξι. Αλλά την τρομάρα που πήραν όταν μπλόκαρα το πίσω φρένο και άρχισα τα 8άρια προς τα πάνω τους θα την θυμούνται καιρό, μιας και τρομαγμένοι επέστρψαν πίσω στο πεζοδρόμιο από όπου ήρθαν, βρίζοντας όμως επειδή δεν σέβομαι τους πεζούς (?).

    Τελευταίος και τυχερός, μεγάλος σε ηλικία με σκουτεροειδές XMAX να βγαίνει από κάθετο ΜΕ ΦΑΝΑΡΙ στην Χαμοστέρνας προς Πειραιώς. Βγαίνει ενώ έχουμε πράσινο και προσπαθεί να μπεί στη λωρίδα μου (δεν τον αφήνα) και επιμένει να μου κολλάει για να με προσπεράσει και μετά να το κόψει όοοολο τέρμα αριστερά. Δεν πτοούμαι και δεν αλλάζω λωρίδα και πάει καρφωτός ο τύπος ή να πέσει σε φορτηγό διπλοπαρκαρισμένο ή να πέσει πάνω μου (να φρενάρει και να περάσει από πίσω όυτε λόγος φυσικά). Τελικά φρενάρει τελευταία στιγμή πριν πέσει στο φορτηγό και δεν τολμά να κάνει κίνηση προς τα πάνω μου, μπαίνει στη λωρίδα και σφάζει κάθετα όλη τη χαμοστέρνας και πιάνει τέρμα αριστερά φεύγοντας φέτες! (φυσικά ακράνωτος)

    Καταστάσεις που άμα γίνει ζημιά ή θα σε πάρουν στο λαιμό τους οι άχρηστοι, ή αν τη βγάλεις καθαρή θα μπλέξεις και δεν θα μπορείς να αποδείξεις ότι απλώς πήγαινες στη "φτώχεια" σου.



    Αι σιχτίρ και σήμερα!!!

    (το κακό είναι ότι λόγω κρίσης όχι μόνο γέμισε ο τόπος "πυροβολημένους", αλλά δεν προβλέπεται και να αδειάζει γιατί ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΝΕ ΔΙΑΚΟΠΕΣ!!!!)
    2 stroke Sport Touring

  3. #963
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stynikop
    Εγγραφή
    22/11/2011
    Μηνύματα
    372
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Johnny_Nik Προβολή μηνύματος
    Είδα πολλούς και εγώ σήμερα να κάνουν το ίδιο πράγμα. Είδα όμως και τους από πίσω να βρίζουν εμένα επειδή έκατσα πριν από τη διάβαση με τη μοτό για να μην εμποδίζω ωσάν μαλαξ. Τελικά δεν βγάζεις άκρη από πουθενά και στο 99% των περιπτώσεων θα βγαίνεις φταίχτης.
    Σωστός είσαι! Θέλει λίγο χρόνο αλλά πού θα πάει θα το συνηθίσουμε κι αυτό!

    Αμ το άλλο; όταν κινήσαι ανάμεσα σε σταματημένα αυτοκίνητα, ανάμεσα στις λωρίδες κι έρχεται ο όποιος γρήγορος ή ο πάπιας από πίσω που επιτέλους σε πρόλαβε και θέλει να εξαφανιστείς για να περάσει;
    Σε μια τέτοια περίσταση κάποιο πρωί ενώ ακολουθούσα κάποιο παλικάρι με f650 στην κίνηση πήγε να πεταχτεί παπάκιας από δεξιά. Με το που τον κόρναρα να με δει, το παλικάρι μπροστά νόμιζε πως κόρναρα σε εκείνον, κι προσπαθούσε να αναπτύξει ταχύτητα ανάμεσα στα αυτοκίνητα. Είδα κι έπαθα μετά στο φανάρι να του πω να μην αγχώνεται με τους από πίσω του όταν κάνει διήθηση και ούτε καν τους καθρέπτες του να μην βλέπει αν τον αποσπούν και τον αγχώνουν. Όταν κάνουμε διήθηση, ο νους μας είναι στα αυτοκίνητα μπροστά και δίπλα, στο να υπολογίζουμε καλά την πορεία μας και στο να μην μας πεταχτεί κανείς από παραδίπλα. Οι γρήγοροι να πάρουν μετρό!!!

  4. #964
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της jezuz
    Εγγραφή
    18/04/2012
    Μηνύματα
    303
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PalLoukiLuke Προβολή μηνύματος
    Σε ειδα Diavel χτες αργα το βραδυ μεσα στην..... Κορινθο ποτε αποκτησαμε τετοιο εργαλειο???
    Συγουρα ντοπιος γιατι κρανος γιοκ...
    θε'μου τι κ@λος....
    Σε ειδα και εγω Diavel 2 φορες τις τελευταιες μερες (εκτος αν ηταν 2 διαφορετικα, παιζει γιατι νομιζω ηταν ψιλοδιαφορετικα)
    Θειος το οδηγουσε την δευτερη φορα που παρατηρησα, με jet κρανακι καφε για βεσπα.
    Εχω δει και στο Βραχατι ενα, παλι θειος, με φουλ εξαρτηση, αλλα μαλλον πηγαινε σε καποιο εξοχικο.

  5. #965
    σε ειδα με την βενζίνη στο 1.58..... και γέμισα..... αύριο θα σου ξανάρθω με το μεγάλο....

  6. #966
    on-off μέλος Το avatar του/της KostRider
    Εγγραφή
    02/08/2010
    Μηνύματα
    374
    σε είδα παπάρα,φυσικά ακράνοβιτς με το σκουτεράκι να πετάγεσαι απο στενό,με το μικρό μπροστά σου και να μου σκάει χαμόγελο το παιδάκι σου(εσύ ούτε που με είδες) και γλίτωσες τα βρισίδια....
    τι ηλίθιοι κυκλοφορούν ήθελα να'ξερα....

  7. #967
    Κουλό μέλος
    Εγγραφή
    31/12/2006
    Μηνύματα
    345
    Σε είδα τ'απόγεμα στις 5, στην Δωδεκανήσου (Θεσ/νίκη) να μαζεύεις το vstrom σου από το δρόμο, αφού το λεωφορείο νωρίτερα είχε αφήσει μια λωρίδα λάδια καμιά 200 μέτρα. Παραδίπλα άλλος με σκούτερ ειδοποιούσε την τροχαία και σε λίγο εμφανίστηκε τρίκυκλο του δήμου για να ρίξει πριονίδι.
    ​The journey is the reward!

  8. #968
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/06/2012
    Μηνύματα
    22
    Σε ειδα 3λαλακα 45ρη με το gs 1200 στην τζαβελλα να ερχεσαι αναποδα να σταματαω με ολα κ να με #%%^σταυριζεις κ τλκ να πεφτεις γτ εισαι 1.70

  9. #969
    Πάρτε τα βουνά! Το avatar του/της nassosxlvbros
    Εγγραφή
    31/03/2005
    Μηνύματα
    1.651
    Σε είδα τρικάβαλε και τη κυρά και το κοριτσάκι ακράνωτοι ούτε πινακίδα τίποτα αεράτο και με αγέρωχο βλέμμα να ατενίζεις το πέλαο.. στη Πανεπιστημίου...καλός μαλάκας είσαι...
    Throw down the sword,The fight is done and over,
    Neither lost, neither won.To cast away the fury of the battle
    And turn my weary eyes for home....
    www.youtube.com/c/nassosxlvbros

  10. #970
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jezuz Προβολή μηνύματος
    Στρουμφακια λοιπον!

    Συνημμένο 262649
    Προσφατα [σκαρτος μηνας] ειχα δει ενα TA 650, λευκο με θεμα Στρουμφ.
    Εχει περαση και μεγαλη πλακα.
    Inochi, ρε!
    Για οσο.

  11. #971
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Σε είδα αστέρι ξανθό με τα τορνευτά σου καπούλια μιας και αυτό που φορούσες το μισό το είχε πάρει ο άνεμος και το άλλο μισό απλά δεν υπήρχε. Σε είδα καβάλα στο mega scooter σου στην Κορίνθου που είναι γεμάτη λακούβες (για μια φορά τουλάχιστον φάνηκαν χρήσιμες μιας και το θέαμα από τα σκαμπανεβάσματα ήταν απόλαυση), να πηγαίνεις με μπόλικα κι εγώ ο μλκς ν΄ακολουθώ με τα μάτια καρφωμένα εκεί που πρέπει σε απόσταση αναπνοής. Μέγα λάθος γιατί ξεκούμπωσε η βαλίτσα σου κι έπεσε στον μπροστινό τροχό μου. Γκαπ, ελιγμός ξανα γκάπ και κλωτσιά, γκαπ ο πίσω δεξιά μου, κλωτσιά κλπ κλωτσιές και γκάπ από άλλα 4 μηχανάκια που κοιτούσαν οι οδηγοί τους ότι κι εγώ. Κάπως έτσι πρέπει να παίζεται το Horse Hockey (Polo) και πιθανά κερδίσαμε αυτό το τσούκας (chukkers) αφού μείναμε όλοι όρθιοι.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  12. #972
    Πάρτε τα βουνά! Το avatar του/της nassosxlvbros
    Εγγραφή
    31/03/2005
    Μηνύματα
    1.651
    Επίσης σε βλέπω τακτικά μαλακοπίτουρα με το BMW το 850 να κατηφορίζεις τέζα τη Δεινοστράτου :a31: (είναι άνοδος)...να δω από που θα σε μαζέψουν κάποια στιγμή,από το ΚΑΦΑΟ,τα παρκαρισμένα,ή τους σκουπιδοντενεκέδες...γιατί θα σε μαζέψουν κάποια στιγμή,αυτό είναι στανταράκι...
    Throw down the sword,The fight is done and over,
    Neither lost, neither won.To cast away the fury of the battle
    And turn my weary eyes for home....
    www.youtube.com/c/nassosxlvbros

  13. #973
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrEvil Προβολή μηνύματος
    Προσφατα [σκαρτος μηνας] ειχα δει ενα TA 650, λευκο με θεμα Στρουμφ.
    Εχει περαση και μεγαλη πλακα.
    Αυτο είναι

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	P4221069.jpg 
Προβολές:	747 
Μέγεθος:	96,6 KB 
ID:	262814

  14. #974
    χιλιομετροφάγος! Το avatar του/της pektis
    Εγγραφή
    26/02/2008
    Μηνύματα
    2.801
    Σε ειδα μ@λακα με το smart να αλλαζεις λωριδα χωρις φλας στην Σ.Λουη μιλωντας στο κινητο... 'Οταν ακουσες την κορνα, κοιτουσες και με απορια....
    προσέχουμε για να έχουμε!...

  15. #975
    ανέ-μελος Το avatar του/της KAGOURO
    Εγγραφή
    20/08/2010
    Μηνύματα
    243
    Σας είδα χθες και σήμερα Αθηνών-Πατρών.....αναβοσβήναμε φώτα κι έφτιαχνε η διάθεση !
    xl1000v blue .

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF