Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 5 από 5

Θέμα: Ελαστικά για Triumph Tiger 800 (2011)

  1. #1
    Μέλος Το avatar του/της rubik
    Εγγραφή
    20/05/2014
    Μηνύματα
    36

    Ελαστικά για Triumph Tiger 800 (2011)

    Γεια σε όλους!

    Σε λίγα χιλιόμετρα (2 με 3 χιλιάδες κάπου εκεί) θα πρέπει (έτσι μου είπαν) να αλλάξω ελαστικά στο tiger μου. Αυτή τη στιγμή δεν ξέρω ποια φοράει αλλά νομίζω πως είναι michelin (θα κάνω edit το post όταν δω για σίγουρα).

    Τι ελαστικά έχετε εσείς στα δικά σας και τι προτείνετε;

    Γενικά δεν το πηγαίνω σε χώμα (εξαιρείται το ελάχιστο χώμα που ενδεχομένως να συναντήσω στους δρόμους).

    Επίσης, κάπου διάβασα ότι το μπροστά ελαστικό το οποίο έχει μέγεθος 100, ακόμα και η triumph προτείνει (ή έστω ενημερώνει ότι δεν χαλάει την ισορροπία της μηχανής) ότι μπορεί να μπει και μεγέθους 110 με τη μόνη διαφορά ότι "βαραίνει" λίγο το τιμόνι. Τι άποψη έχετε;

  2. #2
    Τα είχα στο Tigr 800XC του 2011 και ήταν super και στην πόλη και σε ταξιδάκια!

    Metzeler Tourance Next, διγομα, ψηλή κορόνα, πατάνε, φρενάρουν και στρίβουν πολύ ωραία ! Στα συνιστώ ανεπιφύλαχτα !

    Έχω ακούσει ότι έβγαλε καλό λάστιχο αντίστοιχο και η Pirelli.

    Μια περίεργη αίσθηση που είχα μπροστά (αν δεις παλιό μου post) τελικά ήταν απο το "σκουπίδι" 45 swowa ενώ εσύ με το roady εχεις 43mm και είσαι καλύτερος (τέσπα το έδωσα και ησύχασα αλλά παραμένει πολύ όμορφο).

    Καλή τύχη μιας και η επιλογή ελαστικού έχει να κάνει και με το στυλ οδήγησης

  3. #3
    Μέλος Το avatar του/της rubik
    Εγγραφή
    20/05/2014
    Μηνύματα
    36
    Ευχαριστώ για την απάντηση! Η μηχανή φοράει Michelin Pilot Radial, χωρίς βέβαια να ξέρω αν αυτό είναι καλό ή όχι.

    GOGOS2612, το έδωσες και τι πήρες τελικά; Εγώ δε νιώθω τίποτα περίεργο μπροστά.

  4. #4
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rubik Προβολή μηνύματος
    GOGOS2612, το έδωσες και τι πήρες τελικά; Εγώ δε νιώθω τίποτα περίεργο μπροστά.
    Multistrada 1200 του 2011 με ελάχιστα χιλιόμετρα στο σωστό χρώμα


    Πάντως, by the way, μου έχει περισσέψει η Remus Hexacone Carbon στο κουτί της που την φόρεσα 2-3 εβδομάδες και δεν πουλήθηκε μαζί με το μοτο Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	45474475784rtr457453453ththhfdgh7.jpg 
Προβολές:	92 
Μέγεθος:	37,9 KB 
ID:	340002

  5. #5
    Μέλος Το avatar του/της rubik
    Εγγραφή
    20/05/2014
    Μηνύματα
    36
    Είμαι αυτός που του πούλησες τις πλαϊνές βάσεις για τις βαλίτσες
    Με γεια η νέα μηχανή! Ελπίζω να είσαι ευχαριστημένος αυτή τη φορά! (ντάξει δε γίνεται να μην είσαι!)

Παρόμοια θέματα

  1. Πληροφορίες για TRIUMPH TIGER 900 '98
    από dolphincry78 στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 27/03/2005, 01:30
  2. για triumph tiger...
    από meatbeat στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 22/03/2004, 10:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF