Σελίδα 9 από 26 ΠρώτοΠρώτο ... 456789101112131419 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 121 έως 135 από 378

Θέμα: cbr 400 gull arm

  1. #121
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimzan
    Εγγραφή
    25/05/2010
    Μηνύματα
    1.101
    μπορεις να βαλεις θερμοστατη που θα ανοιγει χαμηλοτερα.

    ας μεταφερει ομως καποιος mod τα offtopic posts αλλου γιατι εδω χαλαμε την ανακατασκευη του φιλου
    Να μου θυμιζετε οτι ειμαι νεος οδηγος στις μηχανες και δεν πρεπει να παιρνουν τα μυαλα μου αερα...

    για να μπορουμε να μιλαμε κι αυριο!

  2. #122
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της CBR900RR 98-99
    Εγγραφή
    14/08/2011
    Μηνύματα
    152
    Φιλε μου το cbr400rr nc29 το ειχα 3,5 χρονια και σε διαβεβαιωνω οτι οταν ηταν σε πορεια εστω και με 80χλμ οπως γραφεις 40 βαθμους να ειχε εξω ο δεικτης δεν ξεπερνουσε το m οπω γραφει το temp o μονος τροπος για να το ξεπερασει ηταν να ειμουνα σε κυνιση και μολις πηγαινε να το ξεπεραση αναβε το βεντιλατερ και τελος!το βγαλσιμο του θερμοστατη μονο προβλημα θα σου δημιουργιση μιας και θα θελει περισοτερη ωρα για να ζεσταθει και επισεις τον χειμονα μπορει να παρεις κανα κυλινδρο στο χερι απο συστολη διαστολη ψαξτο καλητερα αυτα απο εμενα!
    υ.γ.Βλακεια μηχανικου μου φενεται εμενα και προπαντον μεχρη να το φτιαξης μην το ζοριζεις!

  3. #123
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/05/2012
    Μηνύματα
    6
    εχω βαλει διακοπτακι για το βεντυλατερ και το ανοιγω μονος μου..αλλα δεν κανει και πολυ μεγαλη διαφορα...αν βαλω καποιον θερμοστατη που να ανοιγει πιο μπροστα π.χ. στους 70 βαθμους? παλι θα εχω προβλημα το χειμωνα? επισης ξερει κανεις πωσ περιπου γινεται αυτη η διαδικασια με την αλλαγη του θερμοστατη?
    ευχαριστω για την βοηθεια

  4. #124
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της CBR900RR 98-99
    Εγγραφή
    14/08/2011
    Μηνύματα
    152
    Προβλημα δεν θα εχεις αν βαλεις θερμοστατη που να ανοιγη στους 70 το προβλημα θα ηταν να μην ειχε καθολου!
    κοιτα το κυκλομα σου απο την αρχη γιατι κατι δεν παει καλα εκει δεν ειναι φυσιολογικο να πηγαινεις με 80 και η μηχανη να βαραει κοκινα απο θερμοκρασια δεν ειμαι ειδικος να σου πω τι και πως της εμπυριες μου σου γραφω και εγω και 5 πραγματα που εμαθα και κατανοησα!γραψε στα τεχνικα θεματα εκει υπαρχουν ανθρωποι με πιο πολλες γνωσης καλα ξεμπερδεματα!ΣΤΕΦΑΝΕ ΜΑΣ ΞΕΧΑΣΕΣ ΑΚΟΜΑ ΤΗΝ ΠΛΕΞΟΥΔΑ ΠΛΕΚΕΙΣ?

  5. #125
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stef88x
    Εγγραφή
    29/02/2012
    Μηνύματα
    249
    ΣΤΕΦΑΝΕ ΜΑΣ ΞΕΧΑΣΕΣ ΑΚΟΜΑ ΤΗΝ ΠΛΕΞΟΥΔΑ ΠΛΕΚΕΙΣ?
    Χαχαχαχα!! Οχι δε σας ξεχασα απλα δεν εχω πολυ χρονο να ασχοληθω!!! Λοιπον οριστε οι φωτο που σας υποσχεθηκα(δε φαινεται καλα γαιτι μπηκαν τα καρμυρατερ):
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC_0103.jpg 
Προβολές:	828 
Μέγεθος:	101,8 KB 
ID:	256635
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC_0104.jpg 
Προβολές:	827 
Μέγεθος:	85,5 KB 
ID:	256636
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC_0105.jpg 
Προβολές:	827 
Μέγεθος:	90,0 KB 
ID:	256637
    απο τις φωτο μπορειται να καταλαβεται ολη τη διαδρομη που κανει.Οπως ειπα και πιο πανω απο την αλλη πλευρα ειναι πιο ανετα

  6. #126
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stef88x
    Εγγραφή
    29/02/2012
    Μηνύματα
    249
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC_0106.jpg 
Προβολές:	828 
Μέγεθος:	82,4 KB 
ID:	256640
    Ξεχασα να πω οτι δουλεψε κιολας απλα οχι για πολυ επειδη ειχαμε βγαλει το ντεποζιτο Και η πλακα ειναι οτι μετα που εσβησε (λογο βενζινης) αναρωτιομουν γιατι δεν επαιρνε παλι μπροστα Μολις δουλεψει κανονικα και μπορεσουμε να τσεκαρουμα ολα τα ηλεκτρολογικα θα σας δωσω και το καθαρο σχεδιο σε περιπτωση που χρειαστει σε καποιον

  7. #127
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stef88x
    Εγγραφή
    29/02/2012
    Μηνύματα
    249
    Στη δευτερη φωτο φαονονται οι ντιζες του γκαζιου οι οποιες καταληγουν στα καρμπυρατερ. Την πανω ντιζα τη βαζω στην πανω μερια απο το βαρελακι που καταληγουν και την κατω στην κατω πλευρα. Ενω το γκαζι δουλευει κανονικα, δηλαδη οταν το τραβας γυριζει το βαρελακι, δεν εχει επαναφορα. Μονο με την πανω ντιζα δουλευει κανονικα. Τι μπορει να κανω λαθος με τις 2 ντιζες και δεν εχει επαναφορα απο μονο του?? Οταν δεν βαζω τις ντιζες στις βασεις που φαινονται επισης δουλευει κανονικα..

  8. #128
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    δεν σε καταλαβα.. αλλα καποτε ειχα καταργησει την μια ντιζα και μου δουλεψε πιο καλα και το ειχα αφησει ετσι. δες απο ξεκιναν απο μεσα απο το σκριπ. η μια τραβαει κι η αλλη επαναφερει. μετα τραβα "γκαζι πανω στα καρμπς να δεις απο μια μερια τραβαει..

  9. #129
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kostaspetrou
    Εγγραφή
    09/07/2010
    Μηνύματα
    712
    Προσωπικά δε θα καβαλούσα ΠΟΤΕ μηχανάκι χωρίς ντίζα επαναφοράς...

  10. #130
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    γιατι οχι? και αντε και κοπηκε. και? θα κλεισει το γκαζι.

  11. #131
    Ημίκουλο μέλος Το avatar του/της KostasV2
    Εγγραφή
    20/09/2011
    Μηνύματα
    1.515
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostaspetrou Προβολή μηνύματος
    Προσωπικά δε θα καβαλούσα ΠΟΤΕ μηχανάκι χωρίς ντίζα επαναφοράς...
    Η επαναφορά βασικά γίνεται από το ελατήριο στο πλάι του καρμπυρατέρ (στην τροχαλία που πιάνει η ντίζα). Έχω κάνει πάνω αό 70.000 χλμ χωρίς τη δεύτερη ντίζα, χωρίς προβλήματα...

  12. #132
    skid in broadside Το avatar του/της chr1s_86
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    3.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KostasV2 Προβολή μηνύματος
    Η επαναφορά βασικά γίνεται από το ελατήριο στο πλάι του καρμπυρατέρ (στην τροχαλία που πιάνει η ντίζα). Έχω κάνει πάνω αό 70.000 χλμ χωρίς τη δεύτερη ντίζα, χωρίς προβλήματα...
    +1.
    Give me fuel, Give me fire

  13. #133
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stef88x
    Εγγραφή
    29/02/2012
    Μηνύματα
    249
    Ναι κι εγω αυτο παρατηρισα οτι με μια ντιζα ειχα καλυτερη επαναφορα. μαλλον ετσι θα το αφησω. Ευχαριστω παιδια γιατι ολο το σαββατο το φαγαμε μ αυτο το πραγμα ....

  14. #134
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motomaniac Προβολή μηνύματος
    γιατι οχι? και αντε και κοπηκε. και? θα κλεισει το γκαζι.
    Αντε και κρατάς την μία ντίζα. Αμα σπάσει το ελατήριο επαναφοράς τι θα κάνεις? Θα βροντήξεις γκαζομένος ?

  15. #135
    Ημίκουλο μέλος Το avatar του/της KostasV2
    Εγγραφή
    20/09/2011
    Μηνύματα
    1.515
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από costas_versys Προβολή μηνύματος
    Αντε και κρατάς την μία ντίζα. Αμα σπάσει το ελατήριο επαναφοράς τι θα κάνεις? Θα βροντήξεις γκαζομένος ?
    Έχεις συγγένεια με το Μητσοτάκη; Συμπλέκτης και kill switch νομίζω πως θα κάνουν δουλειά...

Σελίδα 9 από 26 ΠρώτοΠρώτο ... 456789101112131419 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF