Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 14 από 14

Θέμα: ..εσεις τι θα διαλεγατε??

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της trelokefaloitis
    Εγγραφή
    03/06/2009
    Μηνύματα
    140

    ..εσεις τι θα διαλεγατε??

    Την Μηχανη Μου Την Σκηνη Μου Και Μια Καλη Παρεα......

  2. #2
    Αρχαία Ολυμπία Το avatar του/της marios8
    Εγγραφή
    02/04/2005
    Μηνύματα
    2.079
    Αν προσέξεις την συμπεριφορά της κάθε μοτοσικλέτας στο βίντεο, θα δείς οτι δεν είναι και δύσκολη επιλογή .
    Τον κάθε λαό τον κυβερνάει αυτός που του αξίζει.

  3. #3
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από trelokefaloitis Προβολή μηνύματος
    ..εσεις τι θα διαλεγατε??
    R1 http://www.youtube.com/watch?v=yjBrpN9nmZQ
    Accipere quam facere praestat injuriam

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/12/2011
    Μηνύματα
    751
    προσωπικα 990 και μαλιστα το R,δαγκωτο!:a29::a015::a39: αρμα μαχης!

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.962
    YAMAHA χωρίς κουβέντα.
    (Άστους να λένε)

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    16/05/2011
    Μηνύματα
    4.857
    KTM:a015:τα αλλα ειναι μπανιερες

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.962
    Μπανιέρες στις οποίες κάνεις μπάνιο στα λεφτά που σου περισσεύουν από το ΚΤΜ που ΔΕΝ πήρες, βλέπε βλάβες, βεζνίνες, σέρβις κλπ
    Σαν το Σκρουτζ !!!






    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	scrooge-mcduck-make-it-rain.jpg 
Προβολές:	220 
Μέγεθος:	37,6 KB 
ID:	252162

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    16/05/2011
    Μηνύματα
    4.857
    ναι ειδαμε και τα μπεμπε απο ζημιες

  9. #9
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.691
    Έχουμε ήδη κάνει τις επιλογές μας ευτυχώς, (όταν λεφτά υπήρχαν...) και το βασικότερο μετά από 3 χρόνια και καμιά 35αριά χιλιάδες χιλιόμετρα είμαστε απολύτως σίγουροι για την ορθότητα της επιλογής μας.

    Το θεματάκι το βλέπω καρφί για αντιπαραθέσεις και λογικό αφού τα γούστα μας και οι απόψεις μας διαφέρουν... Το σημαντικότερο για μένα είναι ότι το 90% των αναβατών της κατηγορίας (ας μην επεκταθώ και στις άλλες κατηγορίες...) δεν θα καταλάβει σημαντικές διαφορές, ανάμεσα στις τρεις αυτές μοτοσυκλέτες, στην οδήγηση στο χώμα ή στην άσφαλτο, στο ταξίδι ή στην πόλη, μόνος ή δικάβαλος φορτωμένος και ακόμα και αν κάποιος συνιδητοποιήσει μικροδιαφορές δεν πρόκειτε να κάνει πίσω στην επιλογή του που του στοίχησε και ένα κάρο λεφτά και δεν λέει να μην ήταν η ιδανική...
    Σε αυτό το σημείο και ρίχνοντας λάδι στη φωτιά θα πω ότι ο τύπος που κάνει την κριτική θα μπορούσε να τα έλεγε όλα αυτά, απλά έχοντας διαβάσει τα διαφημιστικά προσπέκτους της κάθε εταιρίας και βγάζοντας ένα συγκριτικό ρεζουμέ, άντε στην καλύτερη ρίχνοντας και μια ματιά στο διαδίκτυο...
    "Μεταφράζοντας" και αποκωδικοποιώντας αυτά που οσάν άλλη πυθία μας αραδιάζει θα σας πω τι ακριβώς εννοεί σχολιάζοντας τα τρία αυτά οχήματα ...
    Το τενερέ λοιπόν είναι το χειρότερο από όλα και σε χώμα και σε άσφαλτο απλά δεν είναι τόσο χάλια όσο θα περιμενε μετά την ανάγνωση των τεχνικών χαρακτηριστικών του. Είναι ευχάριστη έκπληξη που μπορεί να περάσει από χωμα πάρα τα κιλά του και την μαλακή(α) ανάρτηση που έχει και τελικά είναι κάπου στη μέση, στη βάση δηλαδή... το τσίμπησε το 5αράκι...(μια χαρά δηλαδή για την πλειονότητα των αναβατών που δεν πέρνουν έτσι και αλλιώς μεγαλύτερο βαθμό...)
    Το GS (το απλό και ΟΧΙ το GSA που είναι και 40 κιλά βαρύτερο, μεγαλύτερο σε όγκο και ψηλότερο...) είναι μόνο για την άσφαλτο και εκεί κυριλέ. Στο χώμα αν δεν έχεις "χέρια",αν η καρδούλα σου δεν το λέει και κυρίως αν η τσέπη σου δεν αντέχει δεν υπάρχει κανένας λόγος να μπεις ΠΟΤΕ...Πήγαινε από άσφαλτο και πάρκαρε στο χωμάτινο πάρκινγκ της "απομακρυσμένης" παραλίας και είσαι οκ...ααα μην ξεχάσεις... βασικό... πάρκαρε με τον κώλο για να μην αναγκαστείς μετά να τραβάς εσύ και το κορίτσι (στην καλύτερη των περιπτώσεων...) γιατί μερικά τέτοια πάρκινγκ έχουν και άμμο...δεν τα καθαρίζουν βλέπεις οι απολίτιστοι... Βαθμός επιεικώς 7...
    Για το 990 δε θα "μεταφράσω"...έχω γνώμη δική μου και μου η δική του περισσεύει...
    Για το χώμα συμφωνούμε όλοι απαξάπαντες οπότες προσπερνάμε (άνετα...) εν τάχυ και μπαίνουμε στη άσφαλτο...
    ΚαΤεΜε στρίβει απίστευτα, επιταχύνει άνετα, φρενάρει ικανοποιητικά και καταναλώνει αχόρταγα δυστυχώς. Η σέλα είναι άνετη και αναπαυτική και για δικάβαλα, η ανάρτηση ρυθμίζετε πλήρως και με πλήρες φορτίο δικάβαλο συνεχίζει να είναι τρένο στο στροφιλίκι και στον αυτοκινητόδρομο. Ακόμα και κουλάδια πρόβατα σαν και μένα με το 990 μεταμορφώνονται σε αξιοπρεπείς χιλιομετροφάγους χωρίς να καθυστερούν κανένα "γλήγορο" συνοδηπόρο...Αν σε ολα αυτά το GS/GSA μπορεί να σταθεί ανταγωνιστικά τότε στην καλύτερη να έχουμε μια "ισοπαλία" στην άσφαλτο και ο τελικός νικητής να βρίσκετε μόνο στην καρδιά του καθενός ή ίσως και στην τσέπη του μιας και το ΚΤΜ είναι και φτηνότερο...Βαθμός 8 μιας και πάντα το εχθρός του καλού είναι το καλύτερο... και εδώ εξηγούμε...
    Μικρότερη κατανάλωση, ειδικά την σήμερον ημέρα, είναι επιβεβλημένη...(υπάρχει συστηματάκι και για καρμπς και για ψεκασμό που δίνει λύση αλλά σημασία έχει να το υιοθετήσει και η παραγωγός εταιρία). Αν βελτιωθεί το κομμάτι αυτό, τα 20 σχεδόν λίτρα καυσίμου είναι αρκετά και το τεπόζιτο δεν θα φαντάζει μικρό όπως σήμερα. Τα φρένα καλά και άγια σύμφωνα με τον χαρακτήρα της, ίσως να μπορούν όμως και λίγο καλύτερα...Τέλος λίγες παραπάνω πληροφορίες από τα όργανα έτσι για την χαρά της τεχνολογίας θα ήταν καλοδεχούμενες αλλά όχι και καθοριστικές για την τελική επιλογή, την δική μου τουλάχιστον...
    Εν κατακλείδι δεν έχω ακόμα ζηλέψει τίποτα και καμία άλλη όσο καιρό έχω το 990 και έχω την εντύπωση ότι θα παραμείνω για χρόνια πιστός στην επιλογή μου ανεξάρτήτως οικονομικών συνθηκών και καταστάσεων. Την πατέντα βέβαια με την αλλαγή του χάρτη του ψεκασμού θα την κανω με την πρώτη ευκαιρία...προς το παρόν ονειρεύομαι την μέρα που θα την ξανακαβαλήσω μιας και μας χωρίζουν χιλιάδες χλμ ή μήπως να πω μίλια...βλάκα
    Τώρα μπορουμε, αξιοπρεπώς όπως πάντα..., να ξεκατινιαστούμε...


    υ.γ. Στην τελευταία παράγραφο μιλάω σαν Αφρικανός ρε πούστη μου...να το προσέξω...
    Τελευταία τροποποίηση από LOUKILOUK; 03/04/2012 στις 00:22.
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της trelokefaloitis
    Εγγραφή
    03/06/2009
    Μηνύματα
    140
    Μαλλον στις αντιπαραθεσεις θα πηγενε καλυτερα...εχεις απολυτο δικιο...

    Και δυετης κατοχος 950 ADVE θα παραμεινω στην ιδια εταιρια...απλα θα μεγαλωνα λιγο σε 990...
    Την Μηχανη Μου Την Σκηνη Μου Και Μια Καλη Παρεα......

  11. #11
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.590
    δεν πιστευα ποτε οτι θα το ελεγα αυτο αλλα....































    ΚΤΜ!!!!!!!!

    παω για το χαπι μου...!
    Τελευταία τροποποίηση από TROOPER; 03/04/2012 στις 15:52.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  12. #12
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.655
    Από το λίγο που είδα, όλα διώχνουν αξιοπρεπέστατα την σπασμένη πέτρα, οπότε προς τι η επιλογή ..??
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    KTM και εγω.

  14. #14
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Εκεί που πάμε και όπως με γοργά βήματα πάμε αυτό.....

    http://www.youtube.com/watch?v=idapOixg0rA
    Keep spamming!!!:a13:

Παρόμοια θέματα

  1. Transalp 650 ή V-STROM 650 εσείς τι θα αγοράζατε?
    από giannhse στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 319
    Τελευταίο μήνυμα: 23/11/2012, 08:30
  2. Transalp 650 ή V-STROM 650 εσείς τι θα αγοράζατε?
    από giannhse στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 24/07/2006, 15:11
  3. Εσεις τι θα παραγγειλετε;;;;
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 21/12/2005, 10:05
  4. Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 14/12/2003, 19:59
  5. Ρε Τι Θα Γινει?
    από XTMPAM στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 01/12/2003, 17:00

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF