Σελίδα 1 από 8 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 120

Θέμα: Άνοιξη στην ορεινή Κορινθία

  1. #1

    Άνοιξη στην ορεινή Κορινθία

    3/11/11

    Η miss K πατάει για τελευταία φορά για το 2011 τα παπουτσάκια της στα αταίριαστα για την χάραξή τους μονοπάτια του Κιθαιρώνα.ο καιρός μουντός,το τοπίο ομιχλώδες όπως κ το πολιτικό σκηνικό της συγκεκριμένης μέρας με τους εθνοσωτήρες σε διαρκείς συσκέψεις για την ανεύρεση του προσώπου κ του σχήματος που θα οδηγούσε τη χώρα ''μακρυά από τον ύφαλο της χρεωκοπείας,στα σίγουρα νερά της ανάπτυξης και της ευημερίας...''. η τηλεοπτική δημοκρατία στο απώγειο του τρομοκρατικού της ρόλου...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC07838.jpg 
Προβολές:	447 
Μέγεθος:	92,1 KB 
ID:	255089
    ''στην αρχη ηταν ενας ποταμος.ο ποταμος εγινε δρομος κι ο δρομος απλωσε παρακλαδια σ'ολοκληρο τον κοσμο.κι επειδη ο δρομος ηταν καποτε ποταμος,ηταν συνεχεια πεινασμενος...''

    Ben Okri

  2. #2
    από εκείνη την ημέρα πέρασαν αρκετοί μήνες.οι απλές βόλτες μέχρι το Φάληρο ή οι χωμάτινες ανησυχίες μου στους Αγίους Αποστόλους δεν ήταν αρκετές για να καλύψουν τις περιπετειώδεις τάσεις φυγής που με έτρωγαν όλο το χειμώνα.ώρες ολόκληρες πάνω από τους χάρτες,ατελείωτο χάζεμα στα πόστ του taxydromoy και της απίθανης παρέας του ανα τα βουνά,ξεφύλλισμα τουριστικών οδηγών για πιθανούς προορισμούς ''με το που ανοίξει ο καιρός ρε,μα δε θα ανοίξει ο φούστης???''
    χριστούγεννα,απόκριες,αργίες,εθνικές εορτές,πλησίαζε η μέρα
    -προ'ι'στάμενε,εγώ θα την κάνω 4/3 και ας μην κουνηθεί ούτε ρόδα,δεν αντέχω άλλο
    -κ που θα πάς πάλι ρε μούρλιακα?
    -ορεινή κορινθία με τη μηχανή
    -κοίτα να σε πάρω τηλέφωνο κ να μην το σηκώσεις,σε κ@λοδαχτύλιασα!
    -θα φροντίσω να το ξεχάσω σπίτι...

    επιτέλους,η μέρα είχε έρθει.ανάσταση...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC08198.jpg 
Προβολές:	441 
Μέγεθος:	74,5 KB 
ID:	255090
    ''στην αρχη ηταν ενας ποταμος.ο ποταμος εγινε δρομος κι ο δρομος απλωσε παρακλαδια σ'ολοκληρο τον κοσμο.κι επειδη ο δρομος ηταν καποτε ποταμος,ηταν συνεχεια πεινασμενος...''

    Ben Okri

  3. #3
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.949
    φίλεεεε έχω εξοχικό στο λουτράκι,απο εκεί πόση ώρα είναι αυτα τα μέρη? λέω να τα επισκευθώ τώρα που τα είδα
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  4. #4
    το ρολόι θα χτύπαγε 5 το πρωί.είναι από αυτά τα βράδια που το μάτι δεν κλείνει εύκολα.όχι γιατί ανησυχεί για το αν η μπαρτσελόνα θα πέρναγε αλώβητη την μίλαν αλλά επειδή την επόμενη μέρα ξέρει πως θα χορτάσει εικόνες και χρώματα.και ανυπομονεί για αυτό.
    και επειδή το δικό μου μάτι παραήταν ανυπόμονο,άνοιξε από τις 04.00 το πρωί.αψηφώντας ξυπνητήρια.και ένα περίεργο πράγμα ρε παιδί μου,αισθανόμουν τόσο ξεκούραστος,λές και είχα κοιμηθεί 10 ώρες και όχι μόνο 4...ένας μονός ελληνικός κυριολεκτικά στο πόδι,τσάντα με τα απαραίτητα στην πλάτη,ξεκουκούλωμα της καλής μου και δρόμο.
    λατρεύω την Αθήνα τις πρωινές ώρες.ησυχία,καθόλου σχεδόν αυτοκίνητα,οι αποστάσεις σε χρόνο dt.όπως και ο πρώτος ανεφοδιασμός στην ελευσίνα.
    διόδια(ναι,είμαι κότα,το παραδέχομαι,δεν έχω δα και κανένα ιπποφορβείο αλόγων κάτω από τα πόδια μου,40 όλα και όλα και αυτά με το ζόρι...),εντελώς ράθυμα μέχρι την κόρινθο με τα σύννεφα να γελάνε πάνω από το κεφάλι μου...αποφάσισα να μην συνεχίσω την κορίνθου -πατρών αλλά να μπώ στην παλαιά εθνική.και ω του θαύματος οι ουρανοί αποφάσισαν να με καλωσορίσουν στην κορινθία με βροχή.αυτή την ψιλή,την σπαστική που σε κάνει κ@λο ο προπορευόμενος με το σπρέυ από τα λάστιχα αλλά και σου θολώνει και την άτιμη τη ζελατίνα.
    κυριολεκτικά με όργανα μέχρι το Ξυλόκαστρο μιας και δεν είχε φωτήσει ακόμα για τα καλά.ανεφοδιασμός 2ος σε μοτό και πρώτος σε στομάχι μιας και νηστικό αρκούδι δεν παίζει να χορεύει τώρα τελευταία.ναι κύριοι και κυρίες,φτάσαμε να πληρώνουμε 1 λίτρο αμόλυβδη πιο ακριβό από μια σπανακόπιτα...για χυμό δεν το συζητώ,300ml ΑVIN μου είναι υπέραρκετα!!!
    ανασκούμπωμα λοιπόν και μιάς και όταν το ευαίσθητο ποπουδέλι μου (ελέω σέλας KLE για να μην παρεξηγηθώ,υπάρχουν και κακοπροαίρετοι ανάμεσά μας ) έδωσε το οκ,ξεκίνησε η ανάβαση προς τους συνοικισμούς των Τρικάλων.η πρωινή βροχή σε συνδιασμό με την ανατολή του ήλιου και την απαράμμιλη ομορφιά και τις μυρωδιές της κοιλάδας του Σίθα,με ζάλιζαν και με προδιέθεταν θετικότατα.επιτέλους εκδρομή...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC08200.jpg 
Προβολές:	435 
Μέγεθος:	46,1 KB 
ID:	255094
    ''στην αρχη ηταν ενας ποταμος.ο ποταμος εγινε δρομος κι ο δρομος απλωσε παρακλαδια σ'ολοκληρο τον κοσμο.κι επειδη ο δρομος ηταν καποτε ποταμος,ηταν συνεχεια πεινασμενος...''

    Ben Okri

  5. #5
    τα καλύτερα ερχόντουσαν.και το πίστευα ακράδαντα.συνάντησα ελάχιστα αυτοκίνητα των οποίων οι οδηγοί με λοξοκοιτούσαν.who fucking cares,ρίχτε μια ματιά γύρω σας ρε

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC08202.jpg 
Προβολές:	434 
Μέγεθος:	43,3 KB 
ID:	255095
    Τελευταία τροποποίηση από Mr Pif; 21/04/2012 στις 09:13.
    ''στην αρχη ηταν ενας ποταμος.ο ποταμος εγινε δρομος κι ο δρομος απλωσε παρακλαδια σ'ολοκληρο τον κοσμο.κι επειδη ο δρομος ηταν καποτε ποταμος,ηταν συνεχεια πεινασμενος...''

    Ben Okri

  6. #6
    έργα τέχνης με την υπογραφή της φύσης.καμβάδες και χρώματα ανεξάντλητα.μακρυά από γκαλερί και αντικέρ,τριστιμπιτέρ,αμπραγιάζ και οτιδήποτε άλλο συνηγορεί στην deccadance(το έγραψα καλά ρε γαλλόφωνοι του φόρουμ?) του μίζερου πολιτισμού μας...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC08204.jpg 
Προβολές:	432 
Μέγεθος:	67,3 KB 
ID:	255098
    ''στην αρχη ηταν ενας ποταμος.ο ποταμος εγινε δρομος κι ο δρομος απλωσε παρακλαδια σ'ολοκληρο τον κοσμο.κι επειδη ο δρομος ηταν καποτε ποταμος,ηταν συνεχεια πεινασμενος...''

    Ben Okri

  7. #7
    τα πρώτα σπίτια δεν άργησαν να φανούν.πλησίαζα στο κάτω συνοικισμό Τρικάλων.και το κρύο ερχόταν straight through...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC08208.jpg 
Προβολές:	428 
Μέγεθος:	66,3 KB 
ID:	255102
    ''στην αρχη ηταν ενας ποταμος.ο ποταμος εγινε δρομος κι ο δρομος απλωσε παρακλαδια σ'ολοκληρο τον κοσμο.κι επειδη ο δρομος ηταν καποτε ποταμος,ηταν συνεχεια πεινασμενος...''

    Ben Okri

  8. #8
    μπαλκόνια με θέα τον άνω συνοικισμό Τρικάλων

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC08212.jpg 
Προβολές:	425 
Μέγεθος:	86,9 KB 
ID:	255105
    ''στην αρχη ηταν ενας ποταμος.ο ποταμος εγινε δρομος κι ο δρομος απλωσε παρακλαδια σ'ολοκληρο τον κοσμο.κι επειδη ο δρομος ηταν καποτε ποταμος,ηταν συνεχεια πεινασμενος...''

    Ben Okri

  9. #9
    έτσι λοιπόν τα κάτω Τρίκαλα δεν άργησαν να φανούν.τέτοια ώρα για να σας πώ την αλήθεια δεν περίμενα να συναντήσω και κανένα στην πλατεία του χωριού.οι μόνοι ντόπιοι που με καλωσόρισαν ήταν τα πουλιά στα δέντρα γύρω από το ναό του Αγίου Δημητρίου τα οποία προέτρεπαν(ποιόν άραγε?) σε πρωινή έγερση.α,και ο συγκεκριμένος μούργος που μάλλον του χάλασα την πρωινή ραστώνη σε παρακείμενη αυλή,

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC08221.jpg 
Προβολές:	423 
Μέγεθος:	81,8 KB 
ID:	255106
    Τελευταία τροποποίηση από Mr Pif; 20/04/2012 στις 22:43.
    ''στην αρχη ηταν ενας ποταμος.ο ποταμος εγινε δρομος κι ο δρομος απλωσε παρακλαδια σ'ολοκληρο τον κοσμο.κι επειδη ο δρομος ηταν καποτε ποταμος,ηταν συνεχεια πεινασμενος...''

    Ben Okri

  10. #10
    ησυχία,ηρεμία,δυσεύρετη μέσα στους γρήγορους ρυθμούς ζωής ενός ανθρώπου της πόλης.και να σκεφτείτε πως κάθε μέρα κάνω ολόκληρο ταξίδι για να πάω στην δουλειά μου,στην εξοχή.αλλά έτσι όμως δεν είναι ρε γμτ ...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC08215.jpg 
Προβολές:	424 
Μέγεθος:	103,1 KB 
ID:	255110
    ''στην αρχη ηταν ενας ποταμος.ο ποταμος εγινε δρομος κι ο δρομος απλωσε παρακλαδια σ'ολοκληρο τον κοσμο.κι επειδη ο δρομος ηταν καποτε ποταμος,ηταν συνεχεια πεινασμενος...''

    Ben Okri

  11. #11
    αυτή η $^&%$*$* η ΔΕΗ δεν πρέπει να μελετάει που βάζει τα βρωμοσύρματά της? μου χαλάει τα κάδρα πάντα

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC08219.jpg 
Προβολές:	425 
Μέγεθος:	103,3 KB 
ID:	255111
    ''στην αρχη ηταν ενας ποταμος.ο ποταμος εγινε δρομος κι ο δρομος απλωσε παρακλαδια σ'ολοκληρο τον κοσμο.κι επειδη ο δρομος ηταν καποτε ποταμος,ηταν συνεχεια πεινασμενος...''

    Ben Okri

  12. #12
    φεύγοντας από το χωριό,το χωριό Μάννα βρισκόταν ακριβώς απέναντι μου.ήθελα να το επισκεπτώ μόνο και μόνο για μια βόλτα στο αστεροσκοπείο που βρίσκεται εκεί κοντά του.αυτό όμως σήμαινε μια γεναία και χρονοβόρα παράκαμψη.με την υπόσχεση πως κάποια στιγμή θα βρεθώ εκεί αρκέστηκα σε μια μόνο φωτό καθ'οδόν

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC08222.jpg 
Προβολές:	469 
Μέγεθος:	35,9 KB 
ID:	255112
    ''στην αρχη ηταν ενας ποταμος.ο ποταμος εγινε δρομος κι ο δρομος απλωσε παρακλαδια σ'ολοκληρο τον κοσμο.κι επειδη ο δρομος ηταν καποτε ποταμος,ηταν συνεχεια πεινασμενος...''

    Ben Okri

  13. #13
    γενικότερα τα χωριά σε αυτή την περιοχή της κορινθίας είναι άκρως τουριστικά.αυτό άλλωστε μαρτυρούν το πλήθος των ξενώνων που συνάντησα σε όλη μου τη διαδρομή προς αυτά.έτσι εξάλλου μπόρεσα να εξηγήσω και την ερημιά.καθημερινή γαρ..

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC08223.jpg 
Προβολές:	420 
Μέγεθος:	96,6 KB 
ID:	255113
    ''στην αρχη ηταν ενας ποταμος.ο ποταμος εγινε δρομος κι ο δρομος απλωσε παρακλαδια σ'ολοκληρο τον κοσμο.κι επειδη ο δρομος ηταν καποτε ποταμος,ηταν συνεχεια πεινασμενος...''

    Ben Okri

  14. #14
    μέση συνοικία Τρικάλων.η επιτομή της ξάπλας και του ξυσίματος σε ένα εποικοδομιτικό ΣΚ,δεν συμφωνείτε?

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC08226.jpg 
Προβολές:	418 
Μέγεθος:	98,2 KB 
ID:	255114
    ''στην αρχη ηταν ενας ποταμος.ο ποταμος εγινε δρομος κι ο δρομος απλωσε παρακλαδια σ'ολοκληρο τον κοσμο.κι επειδη ο δρομος ηταν καποτε ποταμος,ηταν συνεχεια πεινασμενος...''

    Ben Okri

  15. #15
    δε σταμάτησα να τραβάω φωτό.το περιβάλλον βοήθαγε αρκετά.είμαι και γώ λίγο αρρωστάκι...είχα καταλάβει πως και αυτή η μέρα θα τράβαγε αρκετά.και νά'ξερα τι με περίμενε...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC08227.jpg 
Προβολές:	415 
Μέγεθος:	37,5 KB 
ID:	255115
    ''στην αρχη ηταν ενας ποταμος.ο ποταμος εγινε δρομος κι ο δρομος απλωσε παρακλαδια σ'ολοκληρο τον κοσμο.κι επειδη ο δρομος ηταν καποτε ποταμος,ηταν συνεχεια πεινασμενος...''

    Ben Okri

Σελίδα 1 από 8 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ορεινή Κορινθία 11/12/2011
    από Tigas στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2011, 08:09
  2. Ανοιξη στην Ούμπρια και την Τοσκάνη!
    από filipp0s στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 89
    Τελευταίο μήνυμα: 08/04/2009, 19:25
  3. ΒΟΛΤΑ ΟΡΕΙΝΗ ΚΟΡΙΝΘΙΑ-ΑΧΑΪΑ
    από Vasilis_Strom στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο μήνυμα: 19/10/2006, 21:20
  4. Φωτογραφίες από το διήμερο 27-28.3.2004 στην Ορεινή Ναυπακτία
    από Adventure-R στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 48
    Τελευταίο μήνυμα: 20/04/2004, 09:31
  5. 9/11 Ορεινή Κορινθία ή Ναυπακτία ή ...
    από filippos_hornet στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2003, 13:28

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF