Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 7 από 7

Θέμα: Help Προβλημα με Παπακι

  1. #1

    Lightbulb Help Προβλημα με Παπακι

    Δεν εχω προβληματα με το brosaki μου και εχω το παπι να βγαζει συνεχεια και κατι.Το μηχανακι ειναι supra ολα καινουρια, και του χω βαλει ενα μοτερακι λιφαν 110 για τη δουλεια του μονο που δεν βλεπω να την κανει στην τελικη.Οταν το ανοιγω γκαζι το καταλαβαινω σαν να κανει διακοπες ελαχιστα αισθητες σαν να κλωτσαει κατα καποιον τροπο δεν μπορω να το εξηγησω και καλα.Αλλα και σταθερο το γκαζι παλι το καταλαβαινω τωρα που το προσεξα καλυτερα.Λοιπον το κανει σε ολες τις ταχυτητες,ρευμα στελνει κανονικα το ελενξα,καρμπυρατερ κομπλε το καθαρισα και το ξαναρυθμισα οποτε παω η για σασμαν που δεν θελω καν να το σκεφτομαι η σε μεταδοση(αλυσιδα,γραναζια κανα σινεμπλοκ ρουλεμαν).Ειναι περιεργη η αισθηση καμια σχεση με διακοπες απο καρμ η ρευμα για αυτο σκεφτομαι μεταδοση.Παρατηρησα το μπροστινο γραναζι οτι εχει ενα δοντακι μισοσπασμενο και κανα 2 ακομα λιγο στραβωμενα,το πισω ειναι μπομπα και η αλυσιδα επισης.Σινεμπλοκ θα τα ελενξω.Πιστευετε οτι οφειλετε στο γραναζι?Αλλες ιδεες και σκεψεις?Γραναζια πηρα να αλλαξω μπρος πισω και σινεμπλοκ του πισινου,που θα αλλαχτουν στις επομενες μερες γιατι οπως ειναι η μεση μου τωρα δεν παιζει τιποτα.Ευχαριστω

  2. #2
    αμήχανο μέλος Το avatar του/της koufou
    Εγγραφή
    25/12/2011
    Μηνύματα
    140
    χωρις παρεξηγηση φιλε μου αλλα εχεις κινεζικο μοτερ επανω τα κινεζικα δεν φιμιζονται για την ποιοτητα τους

    η δικη μου γνωμη ειναι να ψαξεις για καποιο αυθεντικο μοτερ honda σε καλη κατασταση και να το βαλεις επανω ειναι κριμα τετοια ποιοτητα να την χαλας

    απο εδω και περα ας μιλησουν οι γνωστες του θεματως

    Ταχύτητα για ζωή

  3. #3
    εφοσον στο κανει με σταθερο γκαζι κ αφου εχεις τσεκαρει ολα τα υπολοιπα,τοτε πιστευω οτι ειναι στανταρ το γραναζι που λες...το αλλαζεις κ βλεπεις,ειναι πολυ απλη διαδικασια το μπροστινο...
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από koufou Προβολή μηνύματος
    χωρις παρεξηγηση φιλε μου αλλα εχεις κινεζικο μοτερ επανω τα κινεζικα δεν φιμιζονται για την ποιοτητα τους

    η δικη μου γνωμη ειναι να ψαξεις για καποιο αυθεντικο μοτερ honda σε καλη κατασταση και να το βαλεις επανω ειναι κριμα τετοια ποιοτητα να την χαλας

    απο εδω και περα ας μιλησουν οι γνωστες του θεματως

    και ομως το 110 της λιφαν εχει αποδειχθει πολυ καλο μοτερ...

  4. #4
    μουσικο μελος Το avatar του/της GiannisBlessed
    Εγγραφή
    25/11/2008
    Μηνύματα
    1.812
    an to granazi einai opws les tote ayto einai filee!!
    alla3e to grhgora mhn parei mazi tou alysida,pisw granazi kai sto telos oloklhro to mhxanaki me esena panw.den paizoume me tis alysides.!!

  5. #5
    αμήχανο μέλος Το avatar του/της koufou
    Εγγραφή
    25/12/2011
    Μηνύματα
    140
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CBRakias-RR Προβολή μηνύματος
    και ομως το 110 της λιφαν εχει αποδειχθει πολυ καλο μοτερ...
    Μπορει δεν ξερω εγω παντως δεν εχω ακουσει θετικα λογια για τα Lifan γενικα γι αυτο το ειπα...
    Ταχύτητα για ζωή

  6. #6
    Το γραναζι αλλαχθηκε μειωθηκε κατα πολυ το προβλημα οποτε παιρνω να αλλαξω και το πισω για σιγουρια και βλεπω αν σταματησει τελειως.Θα δω και για κανα ρουλεμαν αν και δεν πιστευω.το λιφαν ειναι το 2ο που βαζω στο συγκεκριμενο μηχανακι ειναι σκυλι αλλα το προηγουμενο που το χα ψιλοξεσκισει μες στη πολη στα 25000 χμ μου βγαλε ρουλεμαν στροφαλου ηθελε και δισκακια οποτε πηρα ενα καινουριο 150 ευρο και ησυχασα.Αυτο ας ελπισω να μου βγαλει κατι παραπανω σε χιλιομετρα.Δυσκολο για μεταχειρισμενο honda να βρω σε καλη κατασταση και δεν θελω να ασχοληθω και τοσο ετσι και αλλιως για δουλεια το χω το παπι και ο μονος λογος που δεν το δινω ειναι οτι το εχω 4 χρονια και το λυπαμαι να το σπρωξω για 4-5 κατοσταρικα και αν.Ευχαριστω παντος.

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της FRAGISCOS
    Εγγραφή
    22/07/2006
    Μηνύματα
    1.433
    To μαμα μοτερ τι το εκανες?
    Αν υπαρχει με ενδιαφερει ,σε οποιδηποτε κατασταση.

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο μήνυμα: 14/01/2009, 23:08
  2. help!! ΠΡΟΒΛΗΜΑ με Λαδια
    από low__rider στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 19/10/2007, 12:08
  3. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 20/06/2007, 18:59
  4. Help-ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΚΤΜ
    από XTMPAM στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 25/08/2005, 16:40
  5. ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ Pc ΜΟΥ! Help
    από div400 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 19/08/2005, 11:18

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF