Σελίδα 57 από 117 ΠρώτοΠρώτο ... 747525354555657585960616267107 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 841 έως 855 από 1747

Θέμα: Σαφάρι για ανασφάλιστα οχήματα....

  1. #841
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Red Rider
    Εγγραφή
    13/12/2007
    Μηνύματα
    963
    Αν η ασφαλεια ειναι διαδοχικη,δηλαδη ανανεωνεται αυτοματα,και σε γραψουν ενω δεν την εχεις παρει,απλα πας και την παιρνεις απο τον ασφαλιστη σου και την παρουσιαζεις.
    Αυτο γινεται γιατι αν η ασφαλεια σου ληγει,αυτοματα ανανεωνεται με εναρξη την ημερομηνια ληξης.

  2. #842
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από notakos600 Προβολή μηνύματος
    Ληστεία σε τράπεζα έκανες και στα πήραν όλα;
    Οχι κατι πιο σοβαρο, πηγα αναποδα σε μονοδρομο, εκανα και 20 μετρα αναποδα σε ενα δρόμο που ειχε 8 μετρα φαρδος ...
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  3. #843
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από McTalas Προβολή μηνύματος
    Οχι κατι πιο σοβαρο, πηγα αναποδα σε μονοδρομο, εκανα και 20 μετρα αναποδα σε ενα δρόμο που ειχε 8 μετρα φαρδος ...
    Εξάντλησαν την αυστηρότητά τους ε;

  4. #844
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από notakos600 Προβολή μηνύματος
    Εξάντλησαν την αυστηρότητά τους ε;
    οχι ρε συ, απλα τετοια γραμμη ειχαν, πρεπει να εγραψαν τουλαχιστον 50 μηχανακια στο συγκεκριμενο σημειο.
    δεν υπαρχει ατομα να κανει εκει 2χλμ κυκλο για να βγει στον κεντρικο ενω κανει 10-20 μετρα και βγαινεις...
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  5. #845
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimzan
    Εγγραφή
    25/05/2010
    Μηνύματα
    1.101
    εγω εχω μια απορια, με τις μαντρες τι θα γινει?

    θα τρεξουν ολοι οι μαντραδες να καταθεσουν πινακιδες για να μην πληρωσουν προστιμο για τα ανασφαλιστα αυτοκινητα που εχουν στο γκαραζ τους? ή αυτοι θα εξαιρεθουν?

    δεν ξερω αν εχει απαντηθει πιο πριν αλλα το χω απορια
    Να μου θυμιζετε οτι ειμαι νεος οδηγος στις μηχανες και δεν πρεπει να παιρνουν τα μυαλα μου αερα...

    για να μπορουμε να μιλαμε κι αυριο!

  6. #846
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimzan Προβολή μηνύματος
    εγω εχω μια απορια, με τις μαντρες τι θα γινει?
    θα τρεξουν ολοι οι μαντραδες να καταθεσουν πινακιδες για να μην πληρωσουν προστιμο για τα ανασφαλιστα αυτοκινητα που εχουν στο γκαραζ τους? ή αυτοι θα εξαιρεθουν?
    δεν ξερω αν εχει απαντηθει πιο πριν αλλα το χω απορια
    Δεν ξέρω αν ήταν σύμπτωση, ή συνήθης πρακτική, ή αν γνώριζαν κάτι, αλλά τον Δεκέμβρη που παρέδωσα πινακίδες στην ουρά μπροστά μου ήταν προφανώς κάποιος υπάλληλος από εμπορία μοτό που παρέδωσε με την μια καμμιά 15αριά πινακίδες...

  7. #847
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimzan Προβολή μηνύματος
    εγω εχω μια απορια, με τις μαντρες τι θα γινει?

    θα τρεξουν ολοι οι μαντραδες να καταθεσουν πινακιδες για να μην πληρωσουν προστιμο για τα ανασφαλιστα αυτοκινητα που εχουν στο γκαραζ τους? ή αυτοι θα εξαιρεθουν?

    δεν ξερω αν εχει απαντηθει πιο πριν αλλα το χω απορια
    οι μαντραδες εχουν το προνομιο να παιρνουν πινακιδες ΔΟΚ
    οποτε και να τις καταθεσουν ολες δεν θα εχουν προβλημα

  8. #848
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Dant3
    Εγγραφή
    11/10/2012
    Μηνύματα
    820
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostakis125 Προβολή μηνύματος
    +1 σημερα στο χιλτον μπροστα μου σταματαγανε αυτοκινητα και μια ομορφη δεσποινης που ειχε ληξει η ασφαλεια της 5 μερες φωναζε στον τροχονομο οτι εχει περιθοριο 1 μηνα και αυτος της απαντουσε οτι δεν ισχυει αυτο πλεον
    Απο οσο ξερω ναι σε καλυπτει η ασφαλεια για ενα μηνα εαν γινει ατυχημα αλλα εαν σε σταματησουν για ελεγχο ειναι στην ευχερεια του αστυνομικου εαν θα σε γραψει η οχι.
    Επισης και να τη βγαλεις τελικα την ασφαλεια με πιο παλια ημερομηνια παλι θα πληρωσεις προστιμο γιατι δεν την ειχες μαζι σου.

  9. #849
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Δυστυχώς είχε δίκιο το όργανο, άλλαξε το τροπάρι των ασφαλιστικών, δεν παίζει η κάλυψη μήνα αερατα και θα σου πληρώσω το συμβόλαιο. Στη λήξη του, τέλος. Και για να ανανεωθεί θα πρέπει να πληρώσεις πρώτα και μετά εκδίδεται

  10. #850
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    οπως ολες τις<εκδιδομενες>πρωτα πληρωνεις και μετα.......................

  11. #851
    ΤΟ ΑΣΤΕΙΟ ΤΗΣ ΥΠΟΘΕΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ..................






    Μέ πήραν τηλέφωνο,άλλά γιά νά πληρώσω έγκαιρα,τό συμβόλαιο λέει άργεί άπό τήν έταιρία
    δέ βγαίνει έπιτόπου έτσι είναι μερικές,κι άν μέ σταματήσουν έχει πρόστιμο χωρίς νά φταίω
    20 εύρώ πού δέν τήν έχω μαζί μου,10 άν πληρωθεί έντός δεκαημέρου...!!!
    Ένα θέατρο τού παραλόγου όπου συμμετέχουν όλοι....
    άσφαλιστικές,πολιτεία ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ, καί παίζουν όλοι μαζί μπιλιάρδο στήν πλάτη τού
    λαουτζίκου....!!!
    Άν δέ βρεθείς σέ στραβόξυλο μπάτσο θά σέ τρέχει τήν έπομένη τό πρωί νά στείλεις ΦΑΞ έντός
    τριών ήμερών παρακαλώ καί άπό άστυνομικό τμήμα,
    σέ έκείνον πού σέ έγραψε τήν προηγούμενη τό νέο συμβόλαιο γιά νά γλυτώσεις
    τό πρόστιμο πού είναι 500 καί μήνυση ΠΑΡΑΚΑΛΩ...!!διότι θεωρείσαι ότι ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ
    Κι άν έσύ πάρεις τό νέο συμβόλαιο στά χέρια σου 10 μέρες μετά όπως έγώ άπό τήν άσφαλιστική
    τήν .........τάδε.... τρέξε στό δικαστήριο νά άποδείξεις ότι ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΕΛΕΦΑΝΤΑΣ...!!!!
    Είμαι παθών,έληξε ή άσφάλεια Παρασκευή,μέ πέτυχαν γιά έλεγχο Κυριακή,έφαγα τό εικοσάρι πρόστιμο
    καί εύτυχώς πού τό συγκεκριμμένο συμβόλαιο είχε βγεί γρήγορα,τήν άλλη φορά έκανε
    πάνω άπό 10 μέρες στήν έταιρία πού άνέφερα,όταν δέ παραπονέθηκα ή άπάντηση ήταν ότι
    άργήσαμε έπειδή ήταν ή πρώτη φορά,άν δηλαδή θές νά άλλάξεις έταιρία ή κάνεις πρώτο
    συμβόλαιο θά κάνεις 10 μέρες νά τό πάρεις στά χέρια σου...??
    Όσο γιά τόν μήνα..??
    Μού τό όμολόγησε ό άσφαλιστής ,κανένας μήνας δέν ύπάρχει ,ή άστυνομία σέ γράφει...!!!

    ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΡΙΜΠΟΥΡΔΕΛΛΟ ΖΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ,
    όπου τίποτε δέν έχει μείνει όρθιο,μά τίποτε.
    Ό ένας νομοθετεί όπως έπί Τουρκοκρατίας,ό κοτσάμπασης κάνει πλιάτσικο,κι ό έκφραστής τού νόμου
    τόν έφαρμόζει κατά πώς τού έκατσε ή πίπα τής προηγούμενης βραδυάς...!!!

  12. #852
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    οταν κατεθεσα πινακιδα και δηλωσα ακινησια μου ζητησαν Ε9 οπου φαινεται οτι το εχω σε ιδιωτικο χωρο το οποιο προσκομισα
    τους εξηγησα οτι στην πραξη ειναι στο χωριο σε ενα χωραφι ανικανο να κινηθει και μου απαντησαν οτι πρεπει να το εχω εκει που δηλωνω γιατι τυπικα μπορει να μου γινει και ελεγχος
    ε τοτε τους ειπα θα κανονισω να μου το κλεψουν

  13. #853
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    οπως ολες τις<εκδιδομενες>πρωτα πληρωνεις και μετα.......................


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    οταν κατεθεσα πινακιδα και δηλωσα ακινησια μου ζητησαν Ε9 οπου φαινεται οτι το εχω σε ιδιωτικο χωρο το οποιο προσκομισα
    τους εξηγησα οτι στην πραξη ειναι στο χωριο σε ενα χωραφι ανικανο να κινηθει και μου απαντησαν οτι πρεπει να το εχω εκει που δηλωνω γιατι τυπικα μπορει να μου γινει και ελεγχος
    ε τοτε τους ειπα θα κανονισω να μου το κλεψουν

  14. #854
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimzan
    Εγγραφή
    25/05/2010
    Μηνύματα
    1.101
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    οταν κατεθεσα πινακιδα και δηλωσα ακινησια μου ζητησαν Ε9 οπου φαινεται οτι το εχω σε ιδιωτικο χωρο το οποιο προσκομισα
    τους εξηγησα οτι στην πραξη ειναι στο χωριο σε ενα χωραφι ανικανο να κινηθει και μου απαντησαν οτι πρεπει να το εχω εκει που δηλωνω γιατι τυπικα μπορει να μου γινει και ελεγχος
    ε τοτε τους ειπα θα κανονισω να μου το κλεψουν
    ισχυει αυτο. το εκαναν για τα αμαξια κυριως γιατι καποιοι κατεθεταν πινακιδες και τα παρατουσαν στο δρομο. Σε μας μαλιστα ζητησαν να υπαρχει και παρκινκ.

    Θεωρητικα μπορεις να καταθεσεις πινακιδες και χαρτια, και μετα να δηλωσεις "κλοπη" οποτε αν δεν το βρουν εκει που δηλωσες θα σαι καλυμενος.
    Να μου θυμιζετε οτι ειμαι νεος οδηγος στις μηχανες και δεν πρεπει να παιρνουν τα μυαλα μου αερα...

    για να μπορουμε να μιλαμε κι αυριο!

  15. #855
    Πικραμένο μέλος Το avatar του/της guzzistas
    Εγγραφή
    30/04/2009
    Μηνύματα
    851
    Και μετά αναρωτιόμαστε γιατί πάμε κατα διαόλου...

    εχουν βάλει ολόκληρο λαό να ασχολείται με αυτές τις Μ@#(#*@ΕΣ, κι όχι με ουσιαστικά πράγματα... χάνουμε το χρόνο μας και τα χρόνια μας με τους καρεκλάδες που δεν έχουν ιδέα τι τους γίνεται...
    Οι μόνοι πιο ΗΛΙΘΙΟΙ από τους πολιτικούς, είναι οι ΨΗΦΟΦΟΡΟΙ.



Παρόμοια θέματα

  1. Ανασφάλιστα οχήματα
    από cityfly στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 129
    Τελευταίο μήνυμα: 28/03/2013, 03:28
  2. Ανασφαλιστα οχηματα
    από fidel_98_99 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 03/01/2013, 09:53
  3. Link για ανακληθέντα οχήματα παντός τύπου και κατασκευαστή.
    από Gandalf dr685sm στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 13/06/2012, 19:12
  4. 1,5 εκατομυριο ανασφαλιστα οχηματα.
    από zephyr1 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 60
    Τελευταίο μήνυμα: 26/11/2011, 13:53
  5. Οχήματα για όλα τα γούστα....
    από sniper στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2004, 03:44

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF