Σελίδα 80 από 117 ΠρώτοΠρώτο ... 3070757677787980818283848590 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.186 έως 1.200 από 1747

Θέμα: Σαφάρι για ανασφάλιστα οχήματα....

  1. #1186
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Δεν έχετε δει πινακίδες με velcro για να παρκάρει ο άλλος όπου γουστάρει.

  2. #1187
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Δεν ξερω εαν εχει ξαναμπει.....https://www.hic.gr/hic/Check_ins.aspx

  3. #1188
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΗΛΙΑΣΚΤΜ Προβολή μηνύματος
    τι εννοεις δοκτωρα;γτπκ εγω γιατι;
    εννοω γτπκ=για τον πουτσο κουβεντα. (εντιτ: αναφερομαι στο "ειναι μεγαλη η κουβεντα...")

    Και τι σημαινει αυτο:
    Υπαρχουν νομοι και ολοι μας ειμαστε αρωγοι στο να εξασφαλισουμε την εφαρμογη τους.
    Οταν αρχιζουν οι εκπτωσεις, για οποιον λογο - εστω και απολυτα κατανοητο, χανουμε το δικαιωμα να απαιτουμε μια ευρυθμη λειτουργια του συστηματος.

    (αν και δεν μου αρεσει να το κανω αυτο, κανω εξαιρεση. Η ολη τοποθετηση μου δεν αποτελει προσωπικη επιθεση -πως θα μπορουσε αλλωστε, δεν γνωριζομαστε καν- και συνεχιζω να παρακολουθω τις αναρτησεις και αποψεις σου με ενδιαφερον, γιατι προσωπικα μου φαινονται λογικες -τις περισσοτερες φορες- και στοιχειοθετημενες -παντα-)
    Τελευταία τροποποίηση από DrEvil; 22/04/2016 στις 15:02.
    Inochi, ρε!
    Για οσο.

  4. #1189
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrEvil Προβολή μηνύματος
    εννοω γτπκ=για τον πουτσο κουβεντα. (εντιτ: αναφερομαι στο "ειναι μεγαλη η κουβεντα...")

    Και τι σημαινει αυτο:
    Υπαρχουν νομοι και ολοι μας ειμαστε αρωγοι στο να εξασφαλισουμε την εφαρμογη τους.
    Οταν αρχιζουν οι εκπτωσεις, για οποιον λογο - εστω και απολυτα κατανοητο, χανουμε το δικαιωμα να απαιτουμε μια ευρυθμη λειτουργια του συστηματος.

    (αν και δεν μου αρεσει να το κανω αυτο, κανω εξαιρεση. Η ολη τοποθετηση μου δεν αποτελει προσωπικη επιθεση -πως θα μπορουσε αλλωστε, δεν γνωριζομαστε καν- και συνεχιζω να παρακολουθω τις αναρτησεις και αποψεις σου με ενδιαφερον, γιατι προσωπικα μου φαινονται λογικες -τις περισσοτερες φορες- και στοιχειοθετημενες -παντα-)
    η αποψη μου ειναι ειδικα αυτη την εποχη που τιποτα μα τιποτα δεν λειτουργει ειναι αυτη που αναφερω σε παραπανω ποστ,δηλ το οτι δεν συμμετεχω σε κατι που αρμοδιες ειναι η αστυνομια η δημοσιες αρχες.Αυτη ειναι η αποψη μου οι αρχες μου ειτε σε καποιους φαινονται ανοητες,ανωριμες η δεν ξερω και εγω τι.
    Ηδη εχει γινει καποια κινηση για να δρομολογηθουν καποια πραγματα οχι ομως απο εμενα.

  5. #1190
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΗΛΙΑΣΚΤΜ Προβολή μηνύματος
    η αποψη μου ειναι ειδικα αυτη την εποχη που τιποτα μα τιποτα δεν λειτουργει ειναι αυτη που αναφερω σε παραπανω ποστ,δηλ το οτι δεν συμμετεχω σε κατι που αρμοδιες ειναι η αστυνομια η δημοσιες αρχες.Αυτη ειναι η αποψη μου οι αρχες μου ειτε σε καποιους φαινονται ανοητες,ανωριμες η δεν ξερω και εγω τι.
    Ηδη εχει γινει καποια κινηση για να δρομολογηθουν καποια πραγματα οχι ομως απο εμενα.
    Κι εκει ερχεται το "τις περισσοτερες φορες" που ειπα πριν.
    Αυτη την φορα, διαφωνω.
    Αλλα και αυτο στο μενου ειναι.
    Inochi, ρε!
    Για οσο.

  6. #1191
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrEvil Προβολή μηνύματος
    Κι εκει ερχεται το "τις περισσοτερες φορες" που ειπα πριν.
    Αυτη την φορα, διαφωνω.
    Αλλα και αυτο στο μενου ειναι.
    στο μενου ειναι δικιο εχεις.Ταυτιση αποψεων υπαρχει αλλα δεν ειναι απολυτο παντα.

  7. #1192
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tedvj23
    Εγγραφή
    05/02/2010
    Μηνύματα
    1.502
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karavidas Προβολή μηνύματος
    Τελικα εγινε τιποτα...?

  8. #1193
    officially illegal rider Το avatar του/της WiSe
    Εγγραφή
    18/04/2015
    Μηνύματα
    768
    ρε τι τραβαμε... και υπερασπιζομουν και το "μετρο" κιολας!

  9. #1194
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από WiSe Προβολή μηνύματος
    ρε τι τραβαμε... και υπερασπιζομουν και το "μετρο" κιολας!
    Ριξαν άδεια να πιάσουν γεμάτα και οποίος τσιμπησει μάλλον ,αλλά απο την αλλη δεν μπορείς να είσαι σίγουρος με αυτούς

  10. #1195
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panos_zip
    Εγγραφή
    01/02/2012
    Μηνύματα
    657
    Με πήραν τηλέφωνο σήμερα από την anytime για να ανανεώσω το συμβόλαιο το οποίο λήγει σε 2 μερες.
    Μεταξύ άλλων, μου είπαν ότι άλλαξε πλέον το σύστημα και ότι το κράτος πλέον διασταυρώνει ηλεκτρονικά τα στοιχεία και σε όσα οχήματα βρεθούν ανασφάλιστα επιβάλλεται πρόστιμο.
    Μπαρούφα δηλαδή ή όντως άλλαξε κάτι?

    Έτσι και αλλιώς θα το ανανέωνα, δεν τίθεται εκεί το θέμα, απλά έτσι για την ιστορία.
    - Triumph Daytona 675 (Track Bike)
    - Ducati Multistrada 1200s

  11. #1196
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panos_zip Προβολή μηνύματος
    Με πήραν τηλέφωνο σήμερα από την anytime για να ανανεώσω το συμβόλαιο το οποίο λήγει σε 2 μερες.
    Μεταξύ άλλων, μου είπαν ότι άλλαξε πλέον το σύστημα και ότι το κράτος πλέον διασταυρώνει ηλεκτρονικά τα στοιχεία και σε όσα οχήματα βρεθούν ανασφάλιστα επιβάλλεται πρόστιμο.
    Μπαρούφα δηλαδή ή όντως άλλαξε κάτι?

    Έτσι και αλλιώς θα το ανανέωνα, δεν τίθεται εκεί το θέμα, απλά έτσι για την ιστορία.
    Η διασταύρωση γίνεται μηηηηηηνες τώρα.
    Την ίδια ωρα που ασφαλίζεις φαίνεται και στα κομπιουτα της αστυνομίας.
    Τα διαφαινομενα πρόστιμα για τα ανασφαλιστα μέσω διασταύρωσης εταιρειών, αστυνομίας, εφορείας και τα επικείμενα πρόστιμα μάλλον για προβοκάτσια το κόβω

  12. #1197
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    Η διασταύρωση γίνεται μηηηηηηνες τώρα.
    Την ίδια ωρα που ασφαλίζεις φαίνεται και στα κομπιουτα της αστυνομίας.
    Τα διαφαινομενα πρόστιμα για τα ανασφαλιστα μέσω διασταύρωσης εταιρειών, αστυνομίας, εφορείας και τα επικείμενα πρόστιμα μάλλον για προβοκάτσια το κόβω
    Δημήτρη, από φόρους, καντήλια και εικονίσματα....θα μαζέψουν πολλά λεφτά (ή τουλάχιστον θα μας χρεώσουν) φέτος.
    Τίποτα να μην θεωρούμε δεδομένο πια....

  13. #1198
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Πέρυσι κυκλοφόρησε ή φήμη για τα αγροτικά μηχανήματα (τρακτέρ) που ηταν ανασφαλιστα,που ανήκουν στο υπουργείο γεωργίας και μετα απο διασταύρωση θα έβρισκαν τα ανασφάλιστα !!!!
    Την ίδια εποχή κυκλοφόρησε για τα Ι.Χ αφαίρεση άδειας και διπλώματος για εξι μήνες,ενω παράλληλα θα<έβρισκαν>τα ανασφαλιστα και θα έστελναν ραβασακια.
    Μετα απο κάποιους μήνες η αφαιρεση στοιχείων για εξι μηνες μπηκε στο συρτάρι.
    Βρήκαν όμως λίστες για ανασφαλιστα και ηταν υπο επεξεργασία και αποστολή προστίμων,μέσω του συγκοινωνιών και των ασφαλιστικών.
    Τον Γενάρη που ανανεωσα το παπί κυκλοφόρησε οτι και στα μοτοποδήλατα δια μέσω ΓΓΠΣ και ηλεκτρονικού παραβολου,αφού έπαιρναν τους φακέλους αυτών απο τα κατα τόπους τμήματα τροχαίας,θα έβρισκαν τα ανασφάλιστα μοτοποδήλατα, και όσα δεν εκανα ανανέωση άδειας και δεν είχαν παραδώσει την πινακίδα.
    Ειδες εσύ η κανένας άλλος ν έχει γίνει το.παραμικρό απο αυτά?
    Μήπως για να γίνουν αυτά πρέπει κάποιοι να δραστηριοποιηθούν καο να δουλέψουν,αλλά δεν θέλουν η δεν μπορούν η τους έρχεται δύσκολο να γίνουν οι διασταυρώσεις η επικοινωνία διαφορετικών υπηρεσιών και να πέσουν πρόστιμα, και αντ αυτού να επιβάλουν φόρους άμεσους και έμμεσους με ενα κουμπάκι?
    Τελικά οι οικονομικοι αντμιν κόβουν και ραβουν με ενα κουμπάκι
    Στα περισότερα καίνε ασφάλειες

  14. #1199
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panos_zip
    Εγγραφή
    01/02/2012
    Μηνύματα
    657
    Συμφωνώ με σουτερ πάντως.
    Μπορει η διαστάυρωση να γίνεται οπως λεει αλλά θα αργήσουμε κανα δυο χρονακια σιγουρα για τα πρόστιμα.

    Όπως και να χει, έτσι όπως πάει το πράγμα
    το κυκλοφορείς? ασφάλισέ το
    δεν το κυκλοφορείς? πινακιδες στην εφορία.
    - Triumph Daytona 675 (Track Bike)
    - Ducati Multistrada 1200s

  15. #1200
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panos_zip Προβολή μηνύματος
    Συμφωνώ με σουτερ πάντως.
    Μπορει η διαστάυρωση να γίνεται οπως λεει αλλά θα αργήσουμε κανα δυο χρονακια σιγουρα για τα πρόστιμα.

    Όπως και να χει, έτσι όπως πάει το πράγμα
    το κυκλοφορείς? ασφάλισέ το
    δεν το κυκλοφορείς? πινακιδες στην εφορία.
    Ακριβώς

Παρόμοια θέματα

  1. Ανασφάλιστα οχήματα
    από cityfly στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 129
    Τελευταίο μήνυμα: 28/03/2013, 03:28
  2. Ανασφαλιστα οχηματα
    από fidel_98_99 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 03/01/2013, 09:53
  3. Link για ανακληθέντα οχήματα παντός τύπου και κατασκευαστή.
    από Gandalf dr685sm στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 13/06/2012, 19:12
  4. 1,5 εκατομυριο ανασφαλιστα οχηματα.
    από zephyr1 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 60
    Τελευταίο μήνυμα: 26/11/2011, 13:53
  5. Οχήματα για όλα τα γούστα....
    από sniper στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2004, 03:44

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF