Σελίδα 11 από 20 ΠρώτοΠρώτο ... 678910111213141516 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 151 έως 165 από 290

Θέμα: honda cbr 1100 blackbird VS suzuki gsxr 1300 to gnosto busa

  1. #151
    ο τύπος έκανε 17.117 χιλιόμετρα σε 7 μέρες...... και παραδέχεται ότι.....

    I can say with some assurance that I won't be attempting this one again.

    And I can also say that I really do believe this record will stand for quite a while, because this was truly nuts, and I think anyone who tries for 8 BBGs had better have a plan of attack that is extremely well thought-out and executed.

    Because I had the fast bike, the loneliest, fastest roads, a superb support team, and over a decade of heavy-duty training and experience, basically had everything going for me and yet, I almost could not finish Day 7.... I was 18 minutes away from being time-barred on Day 7.



    να ξαναπώ οτι μιλάμε για ταξίδια???

  2. #152
    Ξενιτεμέλος Το avatar του/της menos
    Εγγραφή
    05/07/2006
    Μηνύματα
    1.220
    Σπύρο... μην τρελαίνεσαι.. ήταν μεμονωμένο περιστατικό..!!

  3. #153
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Ή κάνεις χρήση απαγορευμένων ουσιών, ή τα 'χεις χάσει..

    δες τι χρειάζεσαι..

    Ταχύτητα..
    Συνημμένο 257225


    Τουρισμός..
    Συνημμένο 257226

    Κι έρημος αν θες..
    Συνημμένο 257227


    nikolaki den prokite na paro tin mpourouxa pou onirevese na paris esi 8a ise monos sou ke mono esi 8a to paris ego lefta gia petama den exo ke min mou ta prizis 8a se pao paketo se mia anipsia pou ma8eni enesis na sou kani ta kolomeria sourotiri
    afrotwin
    egkegramenos apo 9/12/2003

  4. #154
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Μετά την έρημο, παίρνεις δώρο και την τουαρέγκα..
    Συνημμένο 257228


    ti ine touti re? afti 8a vromai pastourma ke gia na kanis tin doulia sou 8eli plisimo me karcher 1400 wat 120 bar naoum
    afrotwin
    egkegramenos apo 9/12/2003

  5. #155
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    κάπου έχουμε μπλέξει..... θυμίζω το αρχικό ποστ.....

    8elo ena sporturing ke exo kolisi anamesa se dio

    to 8elo gia taksidia ke spania gia edo mesa kentro ke lipa

    exo vri metaxirismena se xiliometra pou me volevoun ke lefta pou me volevoun

    ala 8elo apo gnostes tixon provlimata pou egkimonoun, antoxi se xilometra, akoma ke kostos service an kseri kanis

    den me endiaferi pio ine pio omorfo ke ta dio mpourdela ine apla 8elo na tous fortoso valitses ke na kano tin doulia mou

    gia pite giati den exo asxoli8i pote me afta ta dio mixanakia

    oxi giati kati elege ena poulaki gia korifes ke kounimata :a029:
    afrotwin
    egkegramenos apo 9/12/2003

  6. #156
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    ο τύπος έκανε 17.117 χιλιόμετρα σε 7 μέρες...... και παραδέχεται ότι.....

    I can say with some assurance that I won't be attempting this one again.

    And I can also say that I really do believe this record will stand for quite a while, because this was truly nuts, and I think anyone who tries for 8 BBGs had better have a plan of attack that is extremely well thought-out and executed.

    Because I had the fast bike, the loneliest, fastest roads, a superb support team, and over a decade of heavy-duty training and experience, basically had everything going for me and yet, I almost could not finish Day 7.... I was 18 minutes away from being time-barred on Day 7.



    να ξαναπώ οτι μιλάμε για ταξίδια???

    who give's a kourada...
    afrotwin
    egkegramenos apo 9/12/2003

  7. #157
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ego_o_idios Προβολή μηνύματος
    ego den mporo na katalavo giati milate les ke iste fostires i pragmatikotita tou ka8e ena kimenete sta epipeda pou tou kouvi to mialo tou esi afta katalavenis me to mialo pou exis afta les ka8e apopsi sevasti ala den tin kanoume ke kadro prosopika afta pou grafis 8a ta tiposo ke 8a ta xeso opos xezo ke ta hayabusa ta opia exo xesi ouk oliges fores ke 8a ta ksana xeso


    ke na po ke gia to zzr 1200 to eksis den ksana ida alo mixanaki paragogis ke mama na anigis to gkazi apo ta 80 ke se 1 na ise sta 250

    episis otan me to diko mou xezo ta hayabusa den kounai tipota ke ime toso kalos pou ta perimeno sto fanari na er8oun
    ke oso gia ta kila exis dikio to diko mou 8a ine 180 kila

    ala genika na kseris den milas sosta 8a les panta i diki mou i tapini apopsi ine afti.... giati den kseris ti ginete kamia fora




    ΛΕΣ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΤΗ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΑΠΟΨΗ...??


    Έννοείται ότι είναι ή δική μου ή ταπεινότατη.......
    Τή δική σου δέ βλέπω......
    Όλο εύκοίλια είσαι.........

  8. #158
    SNIPER.........




    Δείξε μου έναν πάνω άπό 1,80-1,85 καί 90 κιλά πού νά μπορεί νά κάτσει σέ χιλιάρι,
    καί νά μήν είναι σά χεσμένος μιά καί μιλάμε γιά σκατά...!!
    Τό v-strom τό είχα τό 2006,μετά άπό αύτό κάτι βαραντέρο,Νταιβέρσιον κ.λ.π....
    Τώρα είμαι μέ παπί πάντα γρήγορο ZX-130 καί στό γκαράζ μου έχω ένα χάγια,
    τό βγάζω τό πλένω καί μετά τό ξαναβάζω μέσα,κοντεύει νά σαπίσει
    ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕΙ....??
    ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ.....μιά καί τά λέμε

  9. #159
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Terens Προβολή μηνύματος
    SNIPER.........




    Δείξε μου έναν πάνω άπό 1,80-1,85 καί 90 κιλά πού νά μπορεί νά κάτσει σέ χιλιάρι,
    καί νά μήν είναι σά χεσμένος μιά καί μιλάμε γιά σκατά...!!
    Τό v-strom τό είχα τό 2006,μετά άπό αύτό κάτι βαραντέρο,Νταιβέρσιον κ.λ.π....
    Τώρα είμαι μέ παπί πάντα γρήγορο ZX-130 καί στό γκαράζ μου έχω ένα χάγια,
    τό βγάζω τό πλένω καί μετά τό ξαναβάζω μέσα,κοντεύει νά σαπίσει
    ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕΙ....??
    ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ.....μιά καί τά λέμε
    ine efkolo sto plisimo?
    afrotwin
    egkegramenos apo 9/12/2003

  10. #160
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ego_o_idios Προβολή μηνύματος
    ine efkolo sto plisimo?


    TRELLOS EISAI....??



    Σιγά μήν τό πλένω έγώ.
    Δεκαρικάκι.........καί γιαλοκοπάει....
    Είπαμε φτωχοί-φτωχοί άλλά όχι
    καί .......................

  11. #161
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Terens Προβολή μηνύματος
    TRELLOS EISAI....??



    Σιγά μήν τό πλένω έγώ.
    Δεκαρικάκι.........καί γιαλοκοπάει....
    Είπαμε φτωχοί-φτωχοί άλλά όχι
    καί .......................
    ke sto plisimo lefta 8eli ti to pires?
    den epernes ena eksoxiko stin orini korin8ia me tzaki to ximona na vgenis me to psarontoufeko na xtipas kana agriogourouno piges ke pires tin kourada tis suzuki pou keei ama to aniksis den to pas pou8ena gia taksidia den kani ke ine ke se mia diki tou korifi apsixologiti...
    poulato na kseniasis
    afrotwin
    egkegramenos apo 9/12/2003

  12. #162
    Καρχάριος προχωρημένος Το avatar του/της kostas777
    Εγγραφή
    25/11/2009
    Μηνύματα
    786
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ego_o_idios Προβολή μηνύματος
    kita na se voi8iso
    to hayabusa to kseri ke o koutsos marios to vlepis se kafeteries ke sini8os vlepis kati mpouxeses pou erxonte me busa ntimeni kakogousta ke laika pou fenonte les ke molis i mama ton taise kioftedes...
    ωραία ανάλυση

    πράγματι, ξέρω κάτι παλληκάρια με μπούσα (αλλά και με καβαντζάκη Ζ ενίοτε) που βγαίνουν βόλτα για να τρέξουν στις ευθείες. στην εθνική μόνο που έχει ευθείες δηλαδή. μόλις φτάνουν στην πρώτη στροφή, σταματάνε και γυρνάνε πίσω. ωραίο βέβαια να έχεις τόόόόσο πολύ γκάζι στις ευθείες στο ελλαδιστάν, αλλά να δώσεις τόσα λεφτά για να κάνεις μόνο αυτό; δεν ρωτάω το γιατί, ξέρω. το ξέρεις κι εσύ. φυσικά αυτοί δεν λέγονται μοτοσυκλετιστές. δεν ξέρω πως θα τους λέγαμε, αλλά όχι μοτοσυκλετιστές. δεν έχει κανείς από αυτούς ΧΧ βέβαια. γιατί, λένε, είναι μηχανάκι «για κυρίες». γιατί μηχανάκι που φτάνεις στη στροφή και σου λέει «έλα, στρίψε με» αντί να σου πει «ως εδώ, μετάάάά-βολή!», είναι για «κυρίες» και όχι για αναβάτες με αρκίντια «που μπορούν να κουμαντάρουν το γκάζι» του θηρίου στις ευθείες.

    μετά ξες τι κάνουν αυτοί ε.. πάνε σπίτι, παίρνουν μια λίμα και λιμάρουν τις ξύστρες από τα μασπιέ (φόρμα δεν παίζει βέβαια, αυτά είναι «για κυρίες» είπαμε). δεν κάνω πλάκα, συμβαίνει στην πραγματικότητα. λιμάρουν τα μασπιέ για να φαίνεται ότι «το στρίβουν το μηχανάκι» κι ας έχει 10 πόντους chicken strips στο μπροστινό λάστιχο. γιατί ο φίλος στην καφετέρια (ο εξίσου πανάσχετος), έχει την κακή συνήθεια του δουλέματος.

    o opios fortoni tin soula ke tin pai stipi ke tis dixni video ti kani i mixani tou me alous odigous tzimania ke poso grigora trexi ke mouskevi kilota i soula apo tin epidiksi ke na min sas kavloso alo.....
    η ίδια η σούλα που χέζεται μόλις ανοίξεις λίγο.. και που γέρνει προς την αντίθετη κατεύθυνση από τη μηχανή όταν στρίβει. μιλάω για μια φίλη μου, που όταν της είπα ότι θα πάρω μεγάλη μηχανή μου είπε «πάρε χαγιαμπούσα», γιατί «γιατί μου αρέσει». της λέω «εκτός του ότι δεν μου αρέσει και είναι λες και το έχεις φουσκώσει με τρόμπα γύρω γύρω, που να το βάλω αυτό το χαγιαμπούγιο; δεν χωράει στο γκαράζ, είναι πολύ βαρύ, δεν κάνει για αυτό που το θέλω» (μάλλον δεν καταλάβαινε τι έλεγα μέχρι που της έδειξα αυτό που ήθελα.. το οποίο φυσικά και της άρεσε).

    iparxoun ke kati kontrakides me busa ftiagmena ala afti ine apo alo parami8i ke sixnazoun alou ke ine gnosti ke daxtilodixtoumenoi oude mia sxsi me ton gnosto mpouxesa me to tzinaki se skouro mple me to karo poukamisaki ke to skarpini ...
    όπως π.χ. αυτός: http://www.youtube.com/watch?v=fFtq6DpQtTw

    me ola afta ta dedomena otan vlepis mpousa 8es na paris enan gkasma ke na to kanis sourotiri gia makaronia
    εγώ θέλω να το τρυπήσω με ένα καρφί στα πλαστικά για να δω αν ξεφουσκώνει τελικά.

    meta ine ke to cbr agnosto kamia sxesi me mpouxesa an ekseresoume ton tay to moto
    είναι ό,τι πρέπει για το φιλαράκι μου τον Beast (όνομα και πράμα λέμε), που ήθελε να πάρει ντε και καλά Goldwing. του λέω ΟΚ, πάρε γκόλντουϊν, αλλά όταν δεν θα είμαστε εκτός πόλης, θα βαριέμαι να σε περιμένω ρε φίλε.

    τι να συγκρίνουμε τώρα, ένα χόντα το συγκρίνεις μόνο με χόντα, πότε θα το μάθουμε αυτό;

  13. #163
    Καρχάριος προχωρημένος Το avatar του/της kostas777
    Εγγραφή
    25/11/2009
    Μηνύματα
    786
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Terens Προβολή μηνύματος
    Νομίζω ότι άν ύπάρχει κανείς πού μετά τό Χαγιαμπούζα θέλησε νά άλλάξει
    μηχανάκι θά ήταν 100% γιά άλλους λόγους καί όχι έπειδή δέν τόν γέμιζε
    τό μηχανάκι....!!!
    ΤΕΛΟΣ.......
    ακριβώς, ήταν επειδή τον ..άδειαζε το ..μηχανάκι

  14. #164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostas777 Προβολή μηνύματος
    ακριβώς, ήταν επειδή τον ..άδειαζε το ..μηχανάκι

    ΦΙΛΕ ΜΟΥ...........



    Μάλλον δέν ήταν ώριμος γιά Χαγιαμπούζα ή είχε κάνει
    πολύ λάθος έπιλογή γιά τά γούστα του.
    Πές μας όμως τί μηχανάκι έχεις,νά δούμε τίς προτιμήσεις σου.
    Διότι ή κουβέντα παίρνει λάθος δρόμο.
    Άρχίζουμε καί σχολιάζουμε τούς κατόχους καί όχι τό μηχανάκι.
    Κάτι σάν bmw δηλαδή..!!
    Άφού λοιπόν πρώτα μάς πείς τήν έπιλογή σου ,άπάντησε καί στό άν
    έχεις άνεβεί ποτέ σέ Χάγια ή άπλά θέλεις νά τό ξεφουσκώσεις.
    Έγώ έτυχε νά έχω στήν κατοχή μου 2 blackbird καινούργια,
    διαδοχικά,διότι τό πρώτο μού έβγαλε μπαταρία ,άνορθωτή,πηνία
    καί τό έδωσε μέ μόλις 600 χλμ. άφού γιά ένα μήνα το παρκάριζα
    στίς άνηφόρες γιά νά βάλω μέ δευτέρα μπρός στόν κατήφορο,
    τό δέ δεύτερο τό άντεξα 10 μήνες.
    Ένας χρόνος συνολικά ή τραυματική μου έμπειρία......
    τού 2003 μόλις είχαν βάλει ψεκασμό τότε μέ τά 150 άλογα.
    Όπως άνέφερε κι ό φίλος μας πού άνοιξε τήν κουβέντα,
    περί όρέξεως ....................,άλλά γιά νά κρίνεις τόσο αύστηρά
    καί μέ τόσο πάθος,πρέπει νάσαι καί γνώστης.
    Καί γνώστης δέ γίνεσαι γράφοντας στά φόρουμ.
    Άν λοιπόν έχεις έμπειρίες άπό τά Χάγια καί ΧΧ
    σέ άκούμε.................

  15. #165
    Ξενιτεμέλος Το avatar του/της menos
    Εγγραφή
    05/07/2006
    Μηνύματα
    1.220
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Terens Προβολή μηνύματος
    ...τού 2003 μόλις είχαν βάλει ψεκασμό τότε μέ τά 150 άλογα.
    Τα καρμπυρατέρ του ΧΧ αντικαταστάθηκαν τα τέλη του '99 με ψεκασμό.. με 152 άλογα λογω καταλύτη και την αύξηση χωρητικότητας του τεποζίτου στα 24 λίτρα.

Σελίδα 11 από 20 ΠρώτοΠρώτο ... 678910111213141516 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF