Σελίδα 2 από 20 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 290

Θέμα: honda cbr 1100 blackbird VS suzuki gsxr 1300 to gnosto busa

  1. #16
    Αντιδραστικό μέλος Το avatar του/της RAMMSTEIN
    Εγγραφή
    20/11/2008
    Μηνύματα
    196
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ego_o_idios Προβολή μηνύματος
    kitakse afta ta mixanakia an den ta pernis gia taksidi ise vlamenos ektos ke an ise agonizomenos ke 8es ena hayabusa gia drugster
    se kamia periptosi den ta protimo gia tipota alo ektos apo taksidi ke epidi sto taksidi den 8es na kataliksis se sinergio kalo ine na kseris ti pernis ke na ise ke ligo pronoitikos ke vevea 8a to psiriso ke an kanena den kani 8a pao me to treno na isixaso alios ti 8a kano 8a paro tin apotiximeni kataskevi ka8e eterias ke 8a tin dior8ono....na tin valoun sta opis8ia tous ama exi provlimata alo na exi f8ores logo xrisis ke alo elatomata otan exis elatomata ine apotiximeni kataskevi ke o kataskevastis ine enas kompogianitis pou skopo exi na me eksapatisi.oxi na kavalao tin malakia tou giati merikoi anegkefaloi to exoun kani status..

    λοιπόν επειδή είχα την τύχη ή την ατυχία για κάποιους να έχω και τα δυο μηχανάκια για τα οποία μιλάς
    2 χρόνια το xx, 3 χρόνια το πρώτο busa και τα τελευταία 4 χρόνια το καινούργιο busa θα σου πω τα εξής
    πρόβλημα δεν μου είχε η έχει βγάλει κανένα και όλα έχουν γράψει πολλά χιλιόμετρα
    έχω πολλούς φίλουσ που είχαν η έχουν ακόμα busa, ούτε σε αυτούς έχει παρουσιαστεί το παραμικρό πρόβλημα εκτός απο ένα ραγισμένο υποπλαίσιο σε ένα busa μοντέλο '02
    μια ζωή ακούω τα busa βγάζουν αυτό, τα κ5 κόβουν σκελετό, τα honda πασχουν στα ηλεκτρικά κτλ κλτ δηλαδή αν μιλάγαμε για benelli η για agusta τι θα λέγαμε?

    αυτα τα μηχανάκια είναι για ταξίδια αλλά με περιορισμένες αποσκευές (bagster,κανα σαμάρι μικρό και τσαντα πλάτης) αν έχεις και γυναικα μαζι γάμησετα σε βλέπω να περνεις μονο ενα βρακι και την οδοντόβουρτσα σου
    εχεις δει busa με βαλίτσες?θλιβερό θέαμα έωσ αστειο, το χχ παλεύεται λιγό περισότερο

    προσωπικά τα τελευταια 4 χρόνια διακοπές παώ με ένα gs1200 adv, φορτωνω την μάνα μου και τον πατέρα μου και ακόμα παραπάνω, βολτάρω σε όποιο βουνο η ξεχασμένη παραλία θέλω,ειμαι και άνετος
    και αμα λάχει το κάνω και αντίσκηνο

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RAMMSTEIN Προβολή μηνύματος
    μια ζωή ακούω τα busa βγάζουν αυτό, τα κ5 κόβουν σκελετό, τα honda πασχουν στα ηλεκτρικά κτλ κλτ δηλαδή αν μιλάγαμε για benelli η για agusta τι θα λέγαμε?
    είναι άσχετο με το θρεντ το JapanVsEurope

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RAMMSTEIN Προβολή μηνύματος
    αυτα τα μηχανάκια είναι για ταξίδια αλλά με περιορισμένες αποσκευές (bagster,κανα σαμάρι μικρό και τσαντα πλάτης) αν έχεις και γυναικα μαζι γάμησετα σε βλέπω να περνεις μονο ενα βρακι και την οδοντόβουρτσα σου
    εχεις δει busa με βαλίτσες?θλιβερό θέαμα έωσ αστειο, το χχ παλεύεται λιγό περισότερο
    ταξιδιάρικο μηχανάκι με περιορισμούς στις αποσκευές δεν υφίσταται.

    μια χαρά τέλεια είναι και τα δύο για τριβάλιτσα, απλά απ'ότι φαίνεται δεν σου αρέσει να χαλάς το σουλούπι τους με βαλίτσες

  3. #18
    les re niko na doso 8-10.000 na paro ena e?
    pos den to skeftika re?
    ne re afto 8a kano 8a doso oti lefta exo na paro ena mpazouka 8a rikso kmia se kamia trapeza na paro ta xiliarika ke na paro ena gs ke na isixaso..

    http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/2394806/

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Pare mwre mlk ena 1200GS na teleiwnoume.
    afrotwin
    egkegramenos apo 9/12/2003

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της BUSA MAKIS
    Εγγραφή
    10/05/2007
    Μηνύματα
    203
    Ένα θα σου πω. Το δικό μου του 2001 έχει 107.000 χιλιόμετρα και δεν έχει κάνει κιχ. Ταξίδια μετά συζήγου και βαλιτσών Krauser με ταχύτητες άνω των 200 χιλ/ωρα τα κάνει για πλάκα και άνετα. Ψάξε και θα βρείς αρκετά στην αγορά.
    Μάκης


  5. #20
    Αντιδραστικό μέλος Το avatar του/της RAMMSTEIN
    Εγγραφή
    20/11/2008
    Μηνύματα
    196
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    είναι άσχετο με το θρεντ το JapanVsEurope



    ταξιδιάρικο μηχανάκι με περιορισμούς στις αποσκευές δεν υφίσταται.

    μια χαρά τέλεια είναι και τα δύο για τριβάλιτσα, απλά απ'ότι φαίνεται δεν σου αρέσει να χαλάς το σουλούπι τους με βαλίτσες
    δεν το πηγα στο japan vs europe απλα επελεξα δυο μαρκες πιο ευαισθητες, αλλωστε οπως θα διαβασες παρακατω για bmw μιλαω
    οσο για τις αποσκευες εχεις δικιο μεχρι ενα βαθμο, ναι μεν όλα φορτώνονται αλλα αν πας να συγκρίνεις ενα gs adv η ένα ktm adv με busa η xx υπάρχουν αρκετες διαφορες
    το φοόρτωμα που έχω κάνει προσωπικά στο bmw δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει στο busa για κανένα λόγο και πίστεψε με δεν ειμαι κανάς ασχετώσ,

  6. #21
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RAMMSTEIN Προβολή μηνύματος
    δεν το πηγα στο japan vs europe απλα επελεξα δυο μαρκες πιο ευαισθητες, αλλωστε οπως θα διαβασες παρακατω για bmw μιλαω
    οσο για τις αποσκευες εχεις δικιο μεχρι ενα βαθμο, ναι μεν όλα φορτώνονται αλλα αν πας να συγκρίνεις ενα gs adv η ένα ktm adv με busa η xx υπάρχουν αρκετες διαφορες
    το φοόρτωμα που έχω κάνει προσωπικά στο bmw δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει στο busa για κανένα λόγο και πίστεψε με δεν ειμαι κανάς ασχετώσ,
    Ειχα 1150gs (που φορτωνεται περισσοτερο απο το 1200) οπως επισης και μπουσα. Δεν καταλαβαινω γιατι λες οτι το μπουσα φορτωνεται λιγοτερο απο τα GS. Το ιδιο τριβαλιτσο παιρνουν, το ιδιο τανκ-μπαγκ και την ιδια σελλα εχουν συνεπιβατη σε διαστασεις.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  7. #22
    afto pou mou aresi sto busa ine oti ine pio psilo ke mporo na katourao tin mprostini roda xoris na me vlepoune...

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BUSA MAKIS Προβολή μηνύματος
    Ένα θα σου πω. Το δικό μου του 2001 έχει 107.000 χιλιόμετρα και δεν έχει κάνει κιχ. Ταξίδια μετά συζήγου και βαλιτσών Krauser με ταχύτητες άνω των 200 χιλ/ωρα τα κάνει για πλάκα και άνετα. Ψάξε και θα βρείς αρκετά στην αγορά.
    afrotwin
    egkegramenos apo 9/12/2003

  8. #23
    Ξενιτεμέλος Το avatar του/της menos
    Εγγραφή
    05/07/2006
    Μηνύματα
    1.220
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RAMMSTEIN Προβολή μηνύματος
    αυτα τα μηχανάκια είναι για ταξίδια αλλά με περιορισμένες αποσκευές (bagster,κανα σαμάρι μικρό και τσαντα πλάτης)
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	35772_1524620955027_1219730556_3330936_2828739_n.jpg 
Προβολές:	376 
Μέγεθος:	77,5 KB 
ID:	255664

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	fortwma.jpg 
Προβολές:	372 
Μέγεθος:	51,7 KB 
ID:	255666

  9. #24
    Αντιδραστικό μέλος Το avatar του/της RAMMSTEIN
    Εγγραφή
    20/11/2008
    Μηνύματα
    196
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από menos Προβολή μηνύματος
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	35772_1524620955027_1219730556_3330936_2828739_n.jpg 
Προβολές:	376 
Μέγεθος:	77,5 KB 
ID:	255664

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	fortwma.jpg 
Προβολές:	372 
Μέγεθος:	51,7 KB 
ID:	255666
    αυτο ακριβως εννοω
    αυτο που μασ δειχνεις ειναι το προβλεπομενο φορτωμα
    σαμαρια διχτακι bagster και τσαντα πλατης και αποτι βλεπω εισαι και μονοκαβαλο

  10. #25
    Αντιδραστικό μέλος Το avatar του/της RAMMSTEIN
    Εγγραφή
    20/11/2008
    Μηνύματα
    196
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Ειχα 1150gs (που φορτωνεται περισσοτερο απο το 1200) οπως επισης και μπουσα. Δεν καταλαβαινω γιατι λες οτι το μπουσα φορτωνεται λιγοτερο απο τα GS. Το ιδιο τριβαλιτσο παιρνουν, το ιδιο τανκ-μπαγκ και την ιδια σελλα εχουν συνεπιβατη σε διαστασεις.
    μαλλον αστειευεσαι γιατι δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο
    αν στο gs και στο busa βαζεις τα ιδια πραγματα κατι δεν παει καλα,εκτος αν απλα κουβαλας μαζι σου παντα τα λιγα και απαραιτητα η εχεις βρει καποιο μαγικο τροπο που εγω δεν ξερω, υπαρχει παντα και αυτη η πιθανοτητα για να μην λεω και μεγαλες κουβεντες

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RAMMSTEIN Προβολή μηνύματος
    μαλλον αστειευεσαι γιατι δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο
    αν στο gs και στο busa βαζεις τα ιδια πραγματα κατι δεν παει καλα,εκτος αν απλα κουβαλας μαζι σου παντα τα λιγα και απαραιτητα η εχεις βρει καποιο μαγικο τροπο που εγω δεν ξερω, υπαρχει παντα και αυτη η πιθανοτητα για να μην λεω και μεγαλες κουβεντες
    συγνώμη, τρείς βαλίτσες δεν μπορεί να δεχτεί το μπούσα; βαλίτσες, όχι σαμάρια.

    μεγάλο τανκ μπαγκ; άνετη και φαρδιά σέλα δεν έχει το μπούσα;

    γιατί να υστερεί σε σχέση με το 1200gs;

  12. #27
    Ξενιτεμέλος Το avatar του/της menos
    Εγγραφή
    05/07/2006
    Μηνύματα
    1.220
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RAMMSTEIN Προβολή μηνύματος
    αποτι βλεπω εισαι και μονοκαβαλο

    Αυτή είναι η μονοκάβαλη έκδοση με σαμάρια..

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	P210711_10.34.jpg 
Προβολές:	350 
Μέγεθος:	101,4 KB 
ID:	255698
    Τελευταία τροποποίηση από menos; 25/04/2012 στις 02:41.

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    voila

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Bike.jpg 
Προβολές:	369 
Μέγεθος:	75,1 KB 
ID:	255697

  14. #29
    Ξενιτεμέλος Το avatar του/της menos
    Εγγραφή
    05/07/2006
    Μηνύματα
    1.220
    Κοντρούλα;;

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	downloadkh.jpg 
Προβολές:	346 
Μέγεθος:	45,8 KB 
ID:	255702

  15. #30
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.691
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    voila

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Bike.jpg 
Προβολές:	369 
Μέγεθος:	75,1 KB 
ID:	255697
    Στα μεγάλα ον οφ με αλουμινένιες μπαγαζιέρες ακουμπάς πάνω και από ένα σακίδιο 50-60 λίτρα εύκολα...+ σκηνές κτλ δεμένα πίσω...+ πλαινές τσάντες στο τεπόζιτο...+ έχτρα δοχεία (νερού/καυσίμου/αγιασμού αν πας Τήνο ή ότι γουστάρεις τέλος πάντων...) εξωτερικά προσαρμοσμένα στα "κουτιά"...μιλάμε για 150λιτρα παραπάνω χωρητικότητα ευκολα. Ρίξε μια ματιά στα ταξιδιωτικά...
    Μια χαρά φορτώνετε το χαγια και το χχχ αλλά όχι και σαν μέγκα ον-οφ.

    Κατά τα άλλα... το ένα σου ξινίζει το άλλο σου βρωμάει εσένα του ίδιου...με τόση γκρίνα ρε φίλε θες και ταξίδι και μάλιστα δικάβαλλο...ενδιαφέρον...
    Πες μου ότι θα έχεις και αλλους συνοδοιπόρους γιατί έχω καιρό να γελάσω...
    Ένιγουέι που λένε και στα ξενα θα περιμένω με αγωνία το ταξιδιωτικό...

    Πάντως άν δεν μπορείς να εμπιστευτείς και γαπωνέζικα 1000+ κυβικά κατηγορίας σουπερ τούρινκ, όντως...τρενάκι...

    Πάντα φιλικά και με αγάπη γραμμένα...
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

Σελίδα 2 από 20 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF