Σελίδα 5 από 20 ΠρώτοΠρώτο 1234567891015 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 290

Θέμα: honda cbr 1100 blackbird VS suzuki gsxr 1300 to gnosto busa

  1. #61
    εδώ είσαι?

    και γω έλεγα οτι σε εχουν μπανάρει.....

    ρε πάρε το στρωματάκι να γλυτώσεις και την παντόφλα λεμεεεεε....

  2. #62
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    ρε μαλεα afro παρε ενα busa πρωτης γενιας και μην μας πρηζεις τα καμπανελια...:a16::a16:

    ke ama 8elo na sas ta prikso na katapiesto diladis?

    ego milao me tis files mou esi ama den goustaris to plekto sou ke se ali tileorasi...
    afrotwin
    egkegramenos apo 9/12/2003

  3. #63
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    εδώ είσαι?

    και γω έλεγα οτι σε εχουν μπανάρει.....

    ρε πάρε το στρωματάκι να γλυτώσεις και την παντόφλα λεμεεεεε....
    :a04:
    afrotwin
    egkegramenos apo 9/12/2003

  4. #64
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimitris777
    Εγγραφή
    30/06/2009
    Μηνύματα
    765
    Κανε αν σε παιρνει μια βολτα το καθενα, δες τη θεση οδηγησης σε πιο κουμπωνεις πιο καλα και παρτο. Ολοι εχουν την ιδια αποψη περιπου, αξιοπιστα ειναι και τα δυο, γκαζια εχουν, τιμη τα ιδια, βενζινες τα ιδια, φορτωμα πανω κατω τα ιδια. Ειχα ενα busa 2004 γαματο, τα on/of παιρνουν σιγουρα πιο πολυ και ανετο φορτωμα. Να εχεις καλα χιλιομετρα.

  5. #65
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.691
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ego_o_idios Προβολή μηνύματος
    pios ipe oti 8elo spor odigisi me mpetonieres? ligmena pernete?
    ena poulman atmoplio 8elo na to fortono me valitses ke tin gineka ke na fevgo gia spor exoume ala....
    les na po stin gineka pame na katsis ke sta dio ke opio sou aresi na to paroume?
    poli antriko mou fenete

    fantazese na to metaniosi ke na me vali na to pao piso na paro to alo...



    i kseris esi kamia gineka me apofasistikotita? se 8emata pou den tin endiaferoun...


    pedia min grafete ales vlakies 8a pa8oume kana stomaxi apo ta gelia...
    Τα παίρνω αλλιώς ή με άλλα λόγια ξεκινάω από την ανάποδη...
    Το γέλιο κάνει καλό και αυξάνει το προσδόκιμο μέσο όρο ζωής...άρα μην σε νοιάζει γέλα άφοβα...
    Αν δεν τον ενδιαφέρει κάποιον το πως θα την παλέψει στο πίσω μέρος της σέλας για αρκετές ώρες και μέρες σε ταξίδια που μπορεί, και μακάρι, να γίνονται συχνά τότε έχει θέμα...Καλύτερα να αρχίσει να την νοιάζει...Την έχεις ενημερώσει...;
    Γυναίκες με αποφασιστηκότητα και άποψη ξέρω, και δεν μιλάω μόνο για την γυναίκα μου...χαχχαχ. Κάλο θα ήταν να γνωρίσεις και εσύ... μπορεί να σου αλλάξουν την κοσμοθεωρία...

    "fantazese na to metaniosi ke na me vali na to pao piso na paro to alo..."
    ... το φαντάζομαι...για αυτό καλύτερα να της τα δείξεις και να την ανεβάσεις πάνω... καλύτερα ακόμα και καμιά βόλτα αν είναι εφικτό...
    Φαντάζεσαι να ξεκινήσεις το ταξίδι και στα σύνορα της δευτερης χώρας να μην την παλέυει άλλο και να γυρίσετε πίσω γιατί εκείνη μόνη της δεν γυρίζει;
    ή ακόμα χειρότερα να συνεχίσει και να κρεμιέτε πάνω σου και να κουνιέτε όλη την ώρα μπας και ξεπιαστεί; Τα δικάβαλα ταξίδια είναι για να γουστάρουν και οι δύο... Και δυστυχώς για κάποιούς οι γυναίκες δεν είναι σακίδια που τα δένουμε στο πίσω μέρος της μηχανής...
    Αν θες πούλμαν ατμόπλοιο είσαι σε λάθος δρόμο μπορεί και λάθος φορουμ...Αν πάλι το γεγονός ότι τα μηχανάκια που προτείνεις τα τοποθετούν κάποιοι στην σπορ-τουρινγκ κατηγορία δεν σου λέει κάτι μην μασάς..., "ου γαρ οίδασι τι ποιούσει" οι αδαείς και σχώρνα τους...θεικός...
    Πες μας τέλος ότι κάνεις την σπορ οδηγησή σου με πυράυλους κρουζ και τόμαχοκ και όλα τα άλλα είναι απλές οδοντόπαστες γιατί όπως είπα στην αρχή το γέλιο δίνει ζωή...
    Και επειδή κατά βάθος σε εκτιμώ (δεν κάνω πλάκα...) και θέλω να σε βλέπω να γελάς...θα σου προτείνω να δεις και άλλη μια κατηγοριά με πραγματικές μπετονιέρες...GS1200, Tiger 900-1050, Stelvio1200 kτλ...
    Τέλος για να κλείσω ανάποδα όπως είπα... τα ληγμένα δυστυχώς μας τελίωσαν...
    Βασικά δεν έχω οδηγήσει κανένα από τα δύο μηχανάκια που κοιτάς αλλά μου αρέσει ο τρόπος που τα λες...και για αυτό ασχολούμε...

    υ.γ.1 Aν πάρεις κάτι θα πάρεις μπούσα... bet on that...
    υ.γ.2 Ελπίζω όταν λες ταξίδια να εννούμε το ίδιο γιατί αλλιώς τσάμπα το σεντόνι
    υ.γ.3 Βαρύ χέρι έχει η γυναίκα μου, εγώ απλά είμαι ποιο γρήγορος και από την σκιά μου...
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  6. #66
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από menos Προβολή μηνύματος
    Τώρα που απέκτησα την ανάλογη βαρβατίλα.. θα μπορώ να το οδηγήσω;;

    Συνημμένο 255902

    ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙΣ BLACKBIRD..............ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΘΙΞΑ ΤΟ ΟΝΟΡΕ....??


    Διότι τόσο ζόρι.......δέν έξηγείται άλλιώς.
    Έλα παραδέξου το,φοβερό μηχανάκι
    άλλά όντως γιά κυρίες.......
    Καί γιά νά βάλουμε τά πράμματα στή θέση τους,
    άν όντως τό είχες ή τό έχεις θά ξέρεις πολύ καλά.
    όπως σχεδόν όλα τά Χόντα πρώτα κοιτάζει νά είναι
    ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ...ΕΥΚΟΛΟΔΗΓΗΤΟ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΕΣ, γιά τόν
    μέσων ίκανοτήτων όδηγό.
    Καί γρήγορο είναι καί δυνατό.
    ΑΛΛΑ ΟΥΔΕΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΧΑΓΙΑΜΠΟΥΖΑ,τό όποίο
    θεωρώ χειρότερο καί άπό τά χιλιάρια,διότι έκείνα έχουν σφραγίδα
    καί άπευθύνονται σέ συγκεκριμμένο κοινό,πού 9 στίς 10 φορές
    ξέρει τί ζητάει ,τί άγοράζει καί πού θά τό χρησιμοποιήσει..!!
    Τώρα γιά παράδειγμα,έρχεται κάποιος κουλός καί έπειδή τά είδε
    στήν άγορά πάμφθηνα λόγω κρίσης πλέον διότι ή συντήρηση τους
    πονάει,σού λέει χαγιαμπούζα.............

    ΠΟΥ ΠΑΣ ΡΕ ΚΑΡΑΜΗΤΡΟ..??

  7. #67
    Ξενιτεμέλος Το avatar του/της menos
    Εγγραφή
    05/07/2006
    Μηνύματα
    1.220
    Φίλε μου, σε όσα ανέφερες για το ΧΧ σε βρήκα σωστότατο!!
    Υπήρξες αναβάτης του και είδες την φιλικότητα του.

    Ναι, δεν έχει το νεύρο του χαγιαμπούσα, ούτε τις τελικές του (που οι διαφορές δεν είναι και τρομακτικές)..

    Είναι άκρως φιλικό στον μέσο αναβάτη καθώς δεν τρομάζει.. μετά τις 6.000 στροφές δείχνει τα δοντάκια του και μετα τις 9.000 στροφές δαγκώνει..!
    Απλά βρε άνθρωπε... όταν λές "μηχανή για Κυρίες" το εννοείς ως "ευκολοδήγητο και άκρως φιλικό ακόμη και στον μέσο αναβάτη"..

    Το γράφεις όμως σε ένα μοτοσυκλετικό φόρουμ που οι περισσότεροι κάτοχοι των ΧΧ είμαστε Rambo (τρομάρα μας) που καβαλάμε 1100 κυβικά που πάνε με 300 κλπ. κλπ. και που φυσικά προσπαθούμε να "αποδείξουμε" τι Gladiator είμαστε που παλεύουμε εναν ταύρο 250 κιλών.

    Πές και εσυ βρε αδερφέ ενα "ανήμερα θηρία" να μην πληγώνεται ο εγωΐσμός μας.

    Όσο αναφορά το χάγια... είναι δυστηχώς μια πραγματικότητα πως το μεγαλύτερο ποσοστό των αναβατών του, δεν έχει ιδέα τι έχει στα χέρια του.. δεν το συνεχίζω, θα γίνω κακός..
    Τελευταία τροποποίηση από menos; 28/04/2012 στις 13:14.

  8. #68
    Αντιδραστικό μέλος Το avatar του/της RAMMSTEIN
    Εγγραφή
    20/11/2008
    Μηνύματα
    196
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από menos Προβολή μηνύματος

    Όσο αναφορά το χάγια... είναι δυστηχώς μια πραγματικότητα πως το μεγαλύτερο ποσοστό των αναβατών του, δεν έχει ιδέα τι έχει στα χέρια του.. δεν το συνεχίζω, θα γίνω κακός..
    κακός,κακοπροαίρετος ή προκατειλημμένος?
    αυτό που έχω καταλάβει απο τις περισότερες συζητήσεις είναι οτι το busa αποτελεί ένα είδος κόμπλεξ για πολλούς
    ειναι αυτό που μπορεί να ήθελαν να έχουν και να έχουν τα χέρια να το πάνε αλλά επειδη δεν μπορούν για τον ένα η άλλο λόγο κράζουν μηχανάκι και ιδιοκτήτες

  9. #69
    το blackbird ειναι πιο ανετο και για τους 2 επιβατες, καλυτερα φρενα, νομιζω ειναι και πιο φθινο σα μεταχειρισμενο.

    το busa ειναι πιο δυνατο δε νομιζω να ειναι χρησιμη τοση δυναμη για ταξιδακια

    εχω δει και τα 2 στην πιστα απο φιλους να πηγαινουν το ιδιο γρηγορα κανενα δεν ηταν πιο στριφτερο απ οσο μου λενε.

    εγω θα διαλεγα μπουσα γιατι εχει αυτη την εξτρα δυναμη για χαρεις οταν εισαι μονος σου και γιατι με μικρο μπατζετ μπορεις να βρεις οτι θελεις στο εμπει και να το βελτιωσεις οπου νομιζεις

  10. #70
    agapito cosmopolitan gia sou.edo ke kamposo kero exo ena busa ke exo provlima opote anigo ton gkazi tsouzi i kolosfirida mou.to klino ameso ke isixazi ala meta leo mono siga 8a to pigeno? den 8a trekso ke ego san ta ala ta pedakia? ala oti ke an prospa8isa den alazi tipota na 6000 strofes sto radipediometro na tsouksimo o apaftoulis mou.ti na kano epi telous mipos na vro enan pragmatiko andra na me mioisi


    stin megaliteri malakia tis suzuki...

    mipos na to pouliso ke na pare mia ali8ini mpetoniera na vgalo ke kana fragkaki...
    afrotwin
    egkegramenos apo 9/12/2003

  11. #71
    NA EΛΕΓΞΕΙΣ.................



    Τόν προστάτη σου

  12. #72
    Ξενιτεμέλος Το avatar του/της menos
    Εγγραφή
    05/07/2006
    Μηνύματα
    1.220
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RAMMSTEIN Προβολή μηνύματος
    κακός,κακοπροαίρετος ή προκατειλημμένος?
    αυτό που έχω καταλάβει απο τις περισότερες συζητήσεις είναι οτι το busa αποτελεί ένα είδος κόμπλεξ για πολλούς
    ειναι αυτό που μπορεί να ήθελαν να έχουν και να έχουν τα χέρια να το πάνε αλλά επειδη δεν μπορούν για τον ένα η άλλο λόγο κράζουν μηχανάκι και ιδιοκτήτες
    Το μπούσα δεν θα το αγόραζα για τον 1ο και βασικότατο λόγο οτι είναι κακάσχημο.. ναι, σε κάποιους ανθρώπους η αισθητική παίζει ρόλο.
    Σαν κουράδα που γέννησε ρόδες φαίνεται.. και αυτό αποτελεί προσωπική άποψη που πάντα είχα και θα έχω.. οχι επειδή έχω ΧΧ.

    Το ΧΧ το είχα αγόρασει 8.000€ πριν 5 χρόνια.. στα ίδια χρήματα έβρισκα άνετα ενα μπούσα.. απλά ποτέ δεν το έψαξα, για τον λόγο που προανέφερα.
    Σίγουρα δεν έχω μετανοιώσει την αγορά και σίγουρα νοιώθω απο τους τυχερούς που οδηγάω μια μηχανή που σέβεται τον αναβάτη της..

    Μην αναφέρεις λοιπόν το μπούσα ως "αυτό που μπορεί να ήθελαν να έχουν και να έχουν τα χέρια να το πάνε αλλά επειδη δεν μπορούν για τον ένα η άλλο λόγο κράζουν μηχανάκι και ιδιοκτήτες" γιατί μάλλον δεν παίζει κάτι τέτοιο.

    Όσο και να μοιάζουν αυτές οι μηχανές μεταξύ τους, απο αισθητική και οδηγική άποψη, είναι μίλια μακριά..
    Πες πως λέω κακιούλες η πως είμαι κακοπροαίρετος, αλλα σίγουρα δεν είμαι προκατειλημένος.

    Έχω φίλους με μπούσα και σέβομαι την αγορά τους, όπως σέβονται την δική μου.
    Καμμιά απο τις 2 μηχανές δεν είναι αγγελικά η διαβολικά πλασμένη.. ούτε αποτελούν ορόσημο οδηγικής απόλαυσης (όσο βαθιά και αν το πιστεύουμε).

    Είναι sport touring και ο σκοπός τους είναι συγκεκριμένος, άσχετα που πολλοί τα καγκουριάζουν (βρήκα φλέβα τώρα χεχε), κέφι τους, καπέλο τους..
    Ποιά μηχανή είναι καλύτερη και για ποιούς λόγους είναι καθαρά υποκειμενικό και δεν θα μπώ άλλο στο τρυπάκι της σύγκρισης (βαρέθηκα να κερδίζω )

  13. #73
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από menos Προβολή μηνύματος
    Το μπούσα δεν θα το αγόραζα για τον 1ο και βασικότατο λόγο οτι είναι κακάσχημο.. ναι, σε κάποιους ανθρώπους η αισθητική παίζει ρόλο.
    Σαν κουράδα που γέννησε ρόδες φαίνεται.. και αυτό αποτελεί προσωπική άποψη που πάντα είχα και θα έχω.. οχι επειδή έχω ΧΧ.

    Το ΧΧ το είχα αγόρασει 8.000€ πριν 5 χρόνια.. στα ίδια χρήματα έβρισκα άνετα ενα μπούσα.. απλά ποτέ δεν το έψαξα, για τον λόγο που προανέφερα.
    Σίγουρα δεν έχω μετανοιώσει την αγορά και σίγουρα νοιώθω απο τους τυχερούς που οδηγάω μια μηχανή που σέβεται τον αναβάτη της..

    Μην αναφέρεις λοιπόν το μπούσα ως "αυτό που μπορεί να ήθελαν να έχουν και να έχουν τα χέρια να το πάνε αλλά επειδη δεν μπορούν για τον ένα η άλλο λόγο κράζουν μηχανάκι και ιδιοκτήτες" γιατί μάλλον δεν παίζει κάτι τέτοιο.

    Όσο και να μοιάζουν αυτές οι μηχανές μεταξύ τους, απο αισθητική και οδηγική άποψη, είναι μίλια μακριά..
    Πες πως λέω κακιούλες η πως είμαι κακοπροαίρετος, αλλα σίγουρα δεν είμαι προκατειλημένος.

    Έχω φίλους με μπούσα και σέβομαι την αγορά τους, όπως σέβονται την δική μου.
    Καμμιά απο τις 2 μηχανές δεν είναι αγγελικά η διαβολικά πλασμένη.. ούτε αποτελούν ορόσημο οδηγικής απόλαυσης (όσο βαθιά και αν το πιστεύουμε).

    Είναι sport touring και ο σκοπός τους είναι συγκεκριμένος, άσχετα που πολλοί τα καγκουριάζουν (βρήκα φλέβα τώρα χεχε), κέφι τους, καπέλο τους..
    Ποιά μηχανή είναι καλύτερη και για ποιούς λόγους είναι καθαρά υποκειμενικό και δεν θα μπώ άλλο στο τρυπάκι της σύγκρισης (βαρέθηκα να κερδίζω )
    μηπως εισαι προκατειλη-menos?

    Απο αισθητικης αποψης, περι ορεξεως κολοκυθοπιτα. Στην τελικη ουτε το ενα ουτε το αλλο εχουν τον φοβερο αισθητικο χαρακτηρα, γιαπωνεζικα δεκαετιας και βαλε ειναι.

    Οδηγικα λες δεν εχουν καμια σχεση. Για εξηγησε!
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  14. #74
    den katalaveno ena prama exoume dio mixanes me ta idia xaraktiristika.timoni.rodes. koumpakia xiristiria.ke i mia doksa ton 8eo ine filiki pros ton xristi ke efkolo odigiti logo ogkou geometrias pou ola dixnoun oti ine ena texnologiko epitevma ke fisika mia es8itikis klasikis ososn afora ton spor tourismo.ke apo tin ali exoume afto pou periegrapse o filos me tin kourada ke tis rodes nomizo oti san paradigma ine oti prepi i perigrafi tou,ke pou kata omologia alou empirou (8a pini poles mpires...) filou anavati i kourada den odigiete efkola o 8eos sinxori i kourada oxi ke afto to texnologiko ektroma ine gia kapio logo kalitro tou alou tou filikou. ti na pis....
    malon i suzuki otan to eftiaxne ipe katse na ftiakso kati na min odigiete na saroso tin agora....

    ego pistevo pantos oti an ekseresoume tin anagki merikon elinon na metatrepoun oti dipote katafernoun se prosopiki istoriki pompodes saxlamariarodes ipsilou epipedou ikanotita

    i kourada ine ftiagmeni gia na katapini terasties ef8ies fortomeni me sovraka kilotes ke lipa sinafi
    tora an logo epidoseon kapioi ta kanan drugster i kapioi amerikani emvlima macho man afto ine alo 8ema ke vevea os gnosto macho to pezoun aftoi pou fovounte na ton paroun ke to kanoun os amina..

    min fovaste filoi mou to apo piso mia idoni ine ke afti ke i gineka sas opou xriasti enan andra esas 8a fonaksi...
    na vgalete ta skoupidia ekso na pate ton skilo volta na valete sto patari kamia kouta den xanete ta pronomia sas


    den ine anagki na pernete busa iremiste...
    afrotwin
    egkegramenos apo 9/12/2003

  15. #75
    Αντιδραστικό μέλος Το avatar του/της RAMMSTEIN
    Εγγραφή
    20/11/2008
    Μηνύματα
    196
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ego_o_idios Προβολή μηνύματος
    den katalaveno ena prama exoume dio mixanes me ta idia xaraktiristika.timoni.rodes. koumpakia xiristiria.ke i mia doksa ton 8eo ine filiki pros ton xristi ke efkolo odigiti logo ogkou geometrias pou ola dixnoun oti ine ena texnologiko epitevma ke fisika mia es8itikis klasikis ososn afora ton spor tourismo.ke apo tin ali exoume afto pou periegrapse o filos me tin kourada ke tis rodes nomizo oti san paradigma ine oti prepi i perigrafi tou,ke pou kata omologia alou empirou (8a pini poles mpires...) filou anavati i kourada den odigiete efkola o 8eos sinxori i kourada oxi ke afto to texnologiko ektroma ine gia kapio logo kalitro tou alou tou filikou. ti na pis....
    malon i suzuki otan to eftiaxne ipe katse na ftiakso kati na min odigiete na saroso tin agora....

    ego pistevo pantos oti an ekseresoume tin anagki merikon elinon na metatrepoun oti dipote katafernoun se prosopiki istoriki pompodes saxlamariarodes ipsilou epipedou ikanotita

    i kourada ine ftiagmeni gia na katapini terasties ef8ies fortomeni me sovraka kilotes ke lipa sinafi
    tora an logo epidoseon kapioi ta kanan drugster i kapioi amerikani emvlima macho man afto ine alo 8ema ke vevea os gnosto macho to pezoun aftoi pou fovounte na ton paroun ke to kanoun os amina..

    min fovaste filoi mou to apo piso mia idoni ine ke afti ke i gineka sas opou xriasti enan andra esas 8a fonaksi...
    na vgalete ta skoupidia ekso na pate ton skilo volta na valete sto patari kamia kouta den xanete ta pronomia sas


    den ine anagki na pernete busa iremiste...

    φαντάζομαι τι τραβάς για να θες και συ να παρεις busa
    πολύ παντόφλα πρεπει να πέφτει

Σελίδα 5 από 20 ΠρώτοΠρώτο 1234567891015 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF