Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 11 από 11

Θέμα: Γυναικείο κράνος

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/05/2012
    Μηνύματα
    2

    Γυναικείο κράνος

    Καλησπέρα σε όλους τους δικυκλιστες.Όντας καινούριο μέλος όχι μόνο στο φόρουμ αλλά και στην οικογένεια των δύο τροχών θα ήθελα σας παρακαλώ την βοήθειά σας.Μόλις πριν λίγο καιρό αγόρασα το πρώτο μου δίκυκλο,ένα innova , και θέλω να πάρω ένα full face κράνος στην κοπέλα μου που να έχει τουλάχιστον την στοιχειώδη ασφάλεια.Απο κάτι γύρες σε διάφορα μαγαζιά που έχουμε κανει εχουμε δυσκολευτεί πάρα πολύ γιατί η περίμετρός της ειναι 53,8 και ψάχνουμε για xxs μέγεθος,το οποίο απ'ότι κατάλαβα ειναι λιγο δυσεύρετο.Αν μπορείτε προτείνετε μου κάποιο κράνος και μαγαζί.Το οικονομικο εύρος μου είναι γύρω στα 100€.Ευχαριστώ.

    (Συγνώμη από τους mods αν υπάρχει ήδη τέτοιο θέμα και ανοίγω καινουριο)

  2. #2
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.963
    Kαλώς τον...ρίξε μια ματιά εδώ, στο budget σου είναι μέσα, επώνυμο είναι, κι είναι και XS, δε νομίζω να θέλει XXS η κοπέλα σου...
    http://www.stelpet.gr/held-fiore.html

  3. #3
    Καλησπέρα.
    Στους πίνακες τα xxs είναι 51-52cm και τα xs 53-54cm Έχε το υπόψη σου. Και να είσαι σίγουρος ότι έχεις κάνει καλή μέτρηση. Όπως και να' χει πρέπει να δοκιμάσει για σιγουριά γιατί διαφέρουν και τα καλούπια οπότε το μέγεθος δεν είναι τόσο απόλυτο.

    Σε κάποιες μάρκες μπορείς να παίξεις με το φάρδος των μαξιλαριών στα μάγουλα για καλύτερη εφαρμογή.

    Αν όντως είστε στο xxs όντως είναι δύσκολο να βρεις ακόμα και για δοκιμή.

  4. #4
    xxs ξερω πως βγαζει η arai και η shoei, αλλα το κοστος ξεφευγει.
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/05/2012
    Μηνύματα
    2
    Το ξέρω ότι κανονικά σύμφωνα με τους πίνακες το μέγεθός της είναι xs, αλλά σε κάποιες μάρκες που δοκιμάσαμε π.χ. agv και mt έπαιζε πολύ το κράνος και της ήταν μεγαλούτσικο.Κράνος σε xxs δεν βρήκαμε για να σας πω αν της ήταν μικρό.Μετά το xs μας παρέπεμπαν σε παιδικό κράνος όλοι...Να ψάχνουμε και σε παιδικό κράνος ή όχι?

  6. #6
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.963
    Κοίτα εξωτερικό τότε ΕΑΝ δεν βρεις κάτι Ελλάδα...
    http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/...helmet-0001%22

  7. #7
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832

  8. #8
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/06/2014
    Μηνύματα
    63
    καλησπέρα παιδιά, θα ήθελα να σας ρωτήσω ποιο κράνος θα με συμβουλεύατε να πάρω για την κοπέλα μου σε εύρος τιμής μέχρι 150 ευρώ. Σας ευχαριστώ.

  9. #9
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.041
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stavros_athens Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα σε όλους τους δικυκλιστες.Όντας καινούριο μέλος όχι μόνο στο φόρουμ αλλά και στην οικογένεια των δύο τροχών θα ήθελα σας παρακαλώ την βοήθειά σας.Μόλις πριν λίγο καιρό αγόρασα το πρώτο μου δίκυκλο,ένα innova , και θέλω να πάρω ένα full face κράνος στην κοπέλα μου που να έχει τουλάχιστον την στοιχειώδη ασφάλεια.Απο κάτι γύρες σε διάφορα μαγαζιά που έχουμε κανει εχουμε δυσκολευτεί πάρα πολύ γιατί η περίμετρός της ειναι 53,8 και ψάχνουμε για xxs μέγεθος,το οποίο απ'ότι κατάλαβα ειναι λιγο δυσεύρετο.Αν μπορείτε προτείνετε μου κάποιο κράνος και μαγαζί.Το οικονομικο εύρος μου είναι γύρω στα 100€.Ευχαριστώ.

    (Συγνώμη από τους mods αν υπάρχει ήδη τέτοιο θέμα και ανοίγω καινουριο)
    εγω απο κει πηρα φθηνα ,με πολλα νουμερα και προσφορες

    http://53moto.it/
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  10. #10
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/06/2014
    Μηνύματα
    63
    το θέμα δεν είναι από που αλλά ποιο κράνος ! Εκεί προβληματιζόμαστε! Στη μάρκα! Να είναι ασφαλές!

  11. #11
    Αν είναι για συχνή χρίση , να έχει αφαιρούμενα εσωτερικά για πλύσιμο (makeup)

Παρόμοια θέματα

  1. Πρόταση για full-face γυναικείο κράνος
    από Slane στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2011, 19:01
  2. Γυναικείο κράνος
    από marioboni στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 15/05/2010, 15:06
  3. Γυναικείο Κράνος
    από MikeG στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 21/11/2006, 10:43

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF