Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 62

Θέμα: Και τωρα τι; (scooter opinions needed)

  1. #16
    Καρχάριος προχωρημένος Το avatar του/της kostas777
    Εγγραφή
    25/11/2009
    Μηνύματα
    786
    SH300i αν δεν θες να σπρώχνεις. είναι honda, τι άλλο να πούμε;

  2. #17
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Γιατί δε σκέφτεσαι για μοτοσυκλέτα 250 ή για ένα BMW f650GS, δε καίει τίποτα & συντήρηση ελάχιστη.

  3. #18
    Εξε-ληγμένο Μέλος Το avatar του/της eagleye101
    Εγγραφή
    22/08/2011
    Μηνύματα
    150
    Παιδια σας ευχαριστω ολους για τη γνωμη σας. Λαμβανω σοβαρα υποψη καθε αποψη.

    ακομα το σκεφτομαι και το ψαχνω...

    Δε παλευεται ομως χωρις μηχανακι
    One with everything

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dmf
    Εγγραφή
    26/10/2009
    Μηνύματα
    1.393
    Καλό το Sh, αλλά η τιμή του είναι τελείως αλλού..
    Εγώ θα κοιτούσα και το carnaby 300i που το δίνουν κούτα στα 3300€ και με 100€ παραπάνω
    κάνεις και επέκταση εγγύησης στα 4 χρόνια και ας χαλάσει άμα θέλει. Νομίζω όμως ότι
    η τιμή του είναι καινούργια, το ίδιο και η 4ετής εγγύηση, οπότε δεν ξέρω αν μπορείς να το βρεις
    μεταχειρισμένα 2 ετίας ας πούμε με 1 χιλιάρικο κάτω και ακόμα 2 χρόνια εγγύησης....

  5. #20
    Το μπαμπούρι Το avatar του/της Bradipous
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    1.171
    Τα Ιταλικα τα εμπιστευομαστε; Αν ναι, piaggio ή aprilia ή μηπως gillera;
    Ολα αυτα ειναι στο piaggio group που σημαινει οτι ουσιαστικα ειναι το ιδιο πραγμα. Επιπλεον απο οσο ξερω η τζιλερα σταματαει να βγαζει μηχανακια και τα αντιστοιχα θα τα βγαζει η απριλια.

    Μπες και στο σκουτερ κλαμπ να ρωτησεις (ως πιο εξειδικευμενο φορουμ για το ειδος) αν και πιστευω οι περισσοτεροι θα σου πουν για συμ ή κυμκο.
    Το xmax γιατι δεν το σκεφτεσαι;

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mixalakis
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    391
    Παιδιά έχει καταντήσει λίγο κουραστικό αυτό το θέμα τα χόνδα και με τα ιταλικά κτλ. Κλασικές κοινοτυπίες 100 ετών.

    Ναι κάποια ιταλικά μπορεί να είχαν 1-2 θεματάκια με κάποια κλασικά προβλήματα αξιοπιστίας, αλλά ΟΚ. Δεν είναι δυνατόν το beverly να είναι τόσα χρόνια 1ο σε πωλήσεις με άπειρη διαφορά από το δεύτερο! Δεν είμαι υπέρ του να κρίνουμε τα μηχανάκια από τις πωλήσεις τους (καθώς είναι πολυπαραγοντικό το σύστημα), αλλά όπως και να το κάνουμε κάτι λέει.
    Τα ίδια έλεγαν για τα triumph και εγώ είχα ένα tiger 1050 σχεδόν 5 χρόνια και έκανα 55.000χλμ. απροβλημάτιστα!

    Επίσης έλεος πια με το sh. Δεν λέω, καλό μηχανάκι, αλλά η τιμή του είναι εκτός τόπου και χρόνου και οι χώροι του αστείοι για σκούτερ.

    Εγώ θα πρότεινα στον φίλο να δει τα ταϊβανέζικα. Πολύ αξιόπιστα (όχι στα πλαστικά τους) και πολύ πιο τίμια για τα λεφτά που δίνεις.

  7. #22
    Καρχάριος προχωρημένος Το avatar του/της kostas777
    Εγγραφή
    25/11/2009
    Μηνύματα
    786
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mixalakis Προβολή μηνύματος
    Επίσης έλεος πια με το sh. Δεν λέω, καλό μηχανάκι, αλλά η τιμή του είναι εκτός τόπου και χρόνου και οι χώροι του αστείοι για σκούτερ.
    τι έλεος, πωλητής της honda είμαι; μια γνώμη λέω από προσωπική πείρα. ιταλικά είχαμε και ήταν τριμπούρδελα, κάθε βδομάδα στον μάστορα. από εκεί και πέρα και ο άλλος έχει μάτια και βλέπει τι έχει και τι δεν έχει.

  8. #23
    Εξε-ληγμένο Μέλος Το avatar του/της eagleye101
    Εγγραφή
    22/08/2011
    Μηνύματα
    150
    Ειχα το Kymco 200 αδερφε. Για ενα χρονο. Και μετα οδηγησα το sh150 ενος φιλου. Κ λεω "δεν ειναι δυνατον". Διαφορα ημερας με τη νυχτα...

    Ναι το ξερω, "αξιοπιστο και τιμιο", δε φανταζεσαι ποσες φορες το ειχα ακουσει πριν το παρω. Κ οντως ετσι ηταν. Σε παει και σε φερνει. Μεχρι εκει! Κ επειδη δε θελω να ξενερωσω στο πρωτο μηνα που το παρω, λεω να παρω κατι που θα το ευχαριστιεμαι κ ολας. Γι'αυτο δεν αποκλειω και τα Beverly, αλλα και απο μαστορια που ρωτησα, απο τις εκφρασεις του προσωπου τους και μονο καταλαβαινες οτι...δεν!

    Κ οι τιμες του Beverly, μη νομιζεις ειναι χαμηλα. Στα μεταχειρ. που ψαχνω στα ιδια ειναι με το sh.

    Το x-max απο την αλλη ειναι πολυ ωραιο μηχανακι, αλλα δεν εχω βρει μια περιπτωση που να αξιζει. Εκτος απο ενα του 09 (το προηγουμενο μοντελο) το οποιο λεει εχει 2000κμ μονο. Ποσο τον εμπιστευεσαι; Κ αυτο θελει καπακι σερβις κ λαστιχα, οποτε απο 2800 που το εχει, παει αμεσως στα 3 και κατι ψηλα...
    One with everything

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mixalakis
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    391
    Αφού σου αρέσει τόσο πολύ το sh, τότε τι το συζητάμε;
    Απλώς στα λεφτά που δίνεις δύσκολα θα βρεις μηχανάκι.

  10. #25
    Το μπαμπούρι Το avatar του/της Bradipous
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    1.171
    Δεν είναι δυνατόν το beverly να είναι τόσα χρόνια 1ο σε πωλήσεις με άπειρη διαφορά από το δεύτερο! Δεν είμαι υπέρ του να κρίνουμε τα μηχανάκια από τις πωλήσεις τους (καθώς είναι πολυπαραγοντικό το σύστημα), αλλά όπως και να το κάνουμε κάτι λέει.
    Beverly 300 γνωστου φρακαρε, με οτι αυτο συνεπαγεται, μεσα στον 1ο χρονο καλυφθηκαν βεβαια απο την εγγυηση αλλα λες "γιατι ρε γαμωτο καινουργιο μηχανακι".

    Οσο ψαχνεις για το τελειο μηχανακι δεν προκειτε να βρεις κατι να αγορασεις. Απλα δες τι σου τερειαζει για την δουλεια που το θες και τι σου αρεσει. Λιγο πολυ ολα βγαζουν τα προβληματα τους, αλλωστε ειναι και πιο επιρεπεις σαν σκουτερ.

  11. #26
    Εξε-ληγμένο Μέλος Το avatar του/της eagleye101
    Εγγραφή
    22/08/2011
    Μηνύματα
    150
    Κοιτα να δεις που δεν υπαρχει τιποτα (που να αξιζει) κατω απο 3,5 χιλιαρικα...

    Με βλεπω να καταληγω σε παπακι...
    One with everything

  12. #27
    Τεχνητό Μέλος Το avatar του/της paramedic
    Εγγραφή
    05/08/2006
    Μηνύματα
    722
    Εγω εχω ενα SYM Citycom 300 με 32.000 χιλ και είναι άριστο και φτηνο σε όλα. Δες το αν δεν εχεις κολλήματα με τις μάρκες και θέλεις κατι αξιόπιστο.
    Και αν δε με σέβεστε να με φοβάστε!!

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    κανεις δεν ρωταει τον ανθρωπο τι χρηση θελει να κανει
    ποσα χλμ το χρονο
    μεγαλες διαδρομες ή πολη
    μονος ή διπλος
    με τι στυλ οδηγησης
    απο τι μηχανη ερχεται

  14. #29
    Γράψε Κόλλιας Το avatar του/της Antonisss
    Εγγραφή
    03/07/2010
    Μηνύματα
    1.079
    Για να πάω και στο πιο γκαζιάρικο το θέμα, στα 300 κυβικά, Kymco 300 μπροστά, SH πίσω και τα άλλα δεν φαίνονται...Το Beverly έχει την ομορφιά, το Kymco έχει το γκάζι, το SH έχει την ποιότητα και τις φρενάρες

  15. #30
    Εξε-ληγμένο Μέλος Το avatar του/της eagleye101
    Εγγραφή
    22/08/2011
    Μηνύματα
    150
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    κανεις δεν ρωταει τον ανθρωπο τι χρηση θελει να κανει
    ποσα χλμ το χρονο
    μεγαλες διαδρομες ή πολη
    μονος ή διπλος
    με τι στυλ οδηγησης
    απο τι μηχανη ερχεται
    Ευχαριστώ.

    Χρηση θα ειναι στη πολη, κινηση κλπ. Διαδρομες 25-30 κμ την ημερα (πηγαινε-ελα δουλεια και καμια βολτα) Αρα περιπου 12-13000 κμ το χρονο. Συνηθως μονος αλλα στις βολτες διπλος. Να εχει χωρους για ψωνια ή διακοπες. Στυλ οδηγησης, τι εννοεις; Αν θελω να πηγαινω κομματια ή χαλαρα; Δε με νοιαζει να σου πω την αληθεια γιατι μου'φυγε η καυλα με το προηγουμενο μηχανακι (gsr600). Πλεον θα πηγαινω "κιουρία"

    Τα SYM αδερφε τα φοβαμαι λιγο γιατι δεν εχω ακουσει πολυ καλα λογια γενικα αλλα ουτε και ιδιαιτερα ασχημα. Με τις τιμες ομως που παιζουν στα SH, X-MAX, Beverly κλπ μαλλον προς τα κει τεινω ολο και περισσοτερο. Και ειδικα το Citycom, που ειναι και ομορφουλικο.

    Αν βρω κατι σε SYM εχει κατι που πρεπει να προσεξω ιδιαιτερα;
    One with everything

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF