Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 62

Θέμα: Και τωρα τι; (scooter opinions needed)

  1. #31
    Το μπαμπούρι Το avatar του/της Bradipous
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    1.171
    κανεις δεν ρωταει τον ανθρωπο τι χρηση θελει να κανει
    ποσα χλμ το χρονο
    μεγαλες διαδρομες ή πολη
    μονος ή διπλος
    με τι στυλ οδηγησης
    απο τι μηχανη ερχεται
    Τι σημασια εχει το ποσα χλμ τον χρονο; Αν ειναι λιγα θα του προτεινουμε κατι λιγοτερο αξιοπιστο;
    Για να παιρνει σκουτερ μαλλον πολη, αν ηθελε σκουτερ και ταξιδια θα κοιτουσε κατι πιο μεγαλο στα 500cc πχ.
    Τι σημασια εχει το μονος ή διπλος, ολα τα μεσαιου κυβισμου σκουτερ μια χαρα πηγαινουν και με διπλο.
    Με το στυλ οδηγησης που εχει ενα σκουτερ, ηρεμη για την πολη.
    Αν ηθελε να παρει 1000 ss θα τον ρωτουσαμε απο τι μηχανη ερχεται.

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    σκεψου την ακραια περιπτωση να διαθεσει καποιος ενα μεγαλο ποσο για να παρει κατι πραγματικα καλο ενω πρακτικα κανει διαδρομες 10χλμ μονοκαβαλος και το χειμωνα το κλειδωνει δεν ειναι κριμα;
    ή αντιθετα ενω σκοπευει να κανει εντατικη χρηση επιλεγει κατι υποδεεστερο για οικονομια αργα ή γρηγορα δεν θα το βγαλει off;
    γι αυτο ρωταω

  3. #33
    Μέλος Το avatar του/της tc-drift
    Εγγραφή
    28/05/2012
    Μηνύματα
    42
    Ειδικά τα Citycom μπορεί να είναι λίγο πιο αργά απο SH, People αλλα΄είναι πραγματίκά πολύ αξιόπιστα και πρακτικά μηχανάκια. Χώροι, σταθερότητα και λίγο καύσιμο (3,5 λίτρα Μ.Ο.)

  4. #34
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από eagleye101 Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστώ.

    Χρηση θα ειναι στη πολη, κινηση κλπ. Διαδρομες 25-30 κμ την ημερα (πηγαινε-ελα δουλεια και καμια βολτα) Αρα περιπου 12-13000 κμ το χρονο. Συνηθως μονος αλλα στις βολτες διπλος. Να εχει χωρους για ψωνια ή διακοπες. Στυλ οδηγησης, τι εννοεις; Αν θελω να πηγαινω κομματια ή χαλαρα; Δε με νοιαζει να σου πω την αληθεια γιατι μου'φυγε η καυλα με το προηγουμενο μηχανακι (gsr600). Πλεον θα πηγαινω "κιουρία"

    Τα SYM αδερφε τα φοβαμαι λιγο γιατι δεν εχω ακουσει πολυ καλα λογια γενικα αλλα ουτε και ιδιαιτερα ασχημα. Με τις τιμες ομως που παιζουν στα SH, X-MAX, Beverly κλπ μαλλον προς τα κει τεινω ολο και περισσοτερο. Και ειδικα το Citycom, που ειναι και ομορφουλικο.

    Αν βρω κατι σε SYM εχει κατι που πρεπει να προσεξω ιδιαιτερα;
    Εαν θελεις χωρους και πηγαινεις "κυρια" κοιτα και το burgman 200. Στα (μονο) 15.000 χλμ που του εχω κανει δεν εχει βγαλει τιποτα.
    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  5. #35
    Εξε-ληγμένο Μέλος Το avatar του/της eagleye101
    Εγγραφή
    22/08/2011
    Μηνύματα
    150
    Παιδια, εχω βρει ενα yamaha majesty 400 και ενα carnaby 300
    Το carnaby ειναι ενα χιλιαρικο κατω αλλα το yamaha-κι ειναι ερωτας, εχει τρελους χωρους και abs.

    μαλλον με βλεπω για το ιταλικο ομως... γιατι βολευει και στα λεφτα.

    απο καταναλωση το 400αρι ξερει κανεις τι καιει? (βλεπετε ψαχνω λογους να το παρω...)

    το burgman ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ!
    Μακαρι να εβρισκα ενα καλο σε καλη τιμη αλλα δε...
    One with everything

  6. #36
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από eagleye101 Προβολή μηνύματος
    Παιδια, εχω βρει ενα yamaha majesty 400 και ενα carnaby 300
    Το carnaby ειναι ενα χιλιαρικο κατω αλλα το yamaha-κι ειναι ερωτας, εχει τρελους χωρους και abs.

    μαλλον με βλεπω για το ιταλικο ομως... γιατι βολευει και στα λεφτα.

    απο καταναλωση το 400αρι ξερει κανεις τι καιει? (βλεπετε ψαχνω λογους να το παρω...)

    το burgman ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ!
    Μακαρι να εβρισκα ενα καλο σε καλη τιμη αλλα δε...

    ναι αδελφέ πήγαινε για το τρεχαντήρι το Majesty με τα 220 κιλά βάρος και μην κάνεις κανενα αστείο και πάρεις ιταλικό γιατί ίσα που μπορεί να ξυπνήσεις σε καμμιά μπανιέρα με παγάκια χωρίς νεφρό.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  7. #37
    Εξε-ληγμένο Μέλος Το avatar του/της eagleye101
    Εγγραφή
    22/08/2011
    Μηνύματα
    150
    LoL

    Μη το πληρώσω ακριβά φοβάμαι κ χρειαστεί να πουλήσω κανα νεφρό αφού το πάρω. Αλλά έχεις κ εσυ πολύ δίκιο...
    One with everything

  8. #38
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από eagleye101 Προβολή μηνύματος
    LoL

    Μη το πληρώσω ακριβά φοβάμαι κ χρειαστεί να πουλήσω κανα νεφρό αφού το πάρω. Αλλά έχεις κ εσυ πολύ δίκιο...
    Δεν είναι θέμα αν έχω δίκιο ή όχι. Απέφυγε τις γκαμούτσες των 200+ κιλών είτε είναι ευρωπαϊκά, είτε ασιάτικα για χρήση μέσα στη πόλη.

    Το αν θα σου βγει καλό ή όχι αυτό που θα πάρεις, δυστυχώς δεν θα το μάθεις από δογματικές απόψεις μελών σε forum. Είχα ένα Liberty 125 με 0 προβλήματα, και έχω ένα Aprilia 200 απο το 2005 με 0 προβλήματα. Αλλαξα πριν 2 μήνες μια τρόμπα νερού την οποία δεν την θεωρώ και καμμιά σοβαρή βλάβη μετά από 7 χρόνια και 45.000 χλμ. Δεν διαφωνώ οτι μπορεί κάποιοι να είχαν προβλήματα με ιταλικά, αλλά πραγματικά με τόσες χιλιάδες μηχανάκια να κυκλοφορούν είναι απορίας άξιο πως εξακολουθούν να πουλάνε αν ήταν όντως τόσο μπάζα.

    Αντιθέτως είχα δύο βδομάδες ένα SH300 το οποίο είχε βαρέσει μπιέλα στα 13.000 και δεν είναι το μόνο όπως μπορείς να μάθεις αν ρωτήσεις. Όπως και δεν είναι σπάνιο να βρεις οτι καίνε εύκολα την τρόμπα βενζίνης και σ΄αφήνουν ξερό. Δεν πιστεύω όμως οτι είναι αναξιόπιστα, γιατί κάθε μοντέλο έχει κάποιες ασθένειες που μπορούν να σου βγούν όλες, μπορεί και καμμία.
    Σαν scooter το SH ήταν όνειρο, χωρίς να το συγκρίνω με το δικό μου, αλλά με ένα Aprilia 300 που είχα κάποιες μέρες πριν απ΄αυτό. Πολύ πιο γλυκό στην οδήγηση, καλύτερη συμπεριφορά, πιο γρήγορο και τα έκανε όλα καλύτερα απ΄το Aprilia. Εχουν όμως και σχεδόν 2 χιλιάρικα διαφορά, που δεν πιστεύω οτι αξίζουν σε οποιοδήποτε scooter ή μηχανάκι πόλης.

    Καλή επιλογή.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  9. #39
    Εξε-ληγμένο Μέλος Το avatar του/της eagleye101
    Εγγραφή
    22/08/2011
    Μηνύματα
    150
    Να'σαι καλα αδερφε, αν ολα πανε καλα, αυριο μεθαυριο παω να το παρω το carnaby k ελπιζω να βγει καλο!

    Θα κρατησω ενημερο το ποστ, και αφου το παρω, για να εχουν κ αλλοι μια καλυτεροι εικονα. Ισως να βρεθει καποιος αλλος στη θεση μου
    One with everything

  10. #40
    Εξε-ληγμένο Μέλος Το avatar του/της eagleye101
    Εγγραφή
    22/08/2011
    Μηνύματα
    150
    Τελικα πηρα το Beverly, το καινουριο μοντελο. Τελος του 2010
    Με λιγα χιλιομετρα. Σε αρκετα καλη τιμη.

    Πρωτη μερα στεκοταν αρκετα καλα στο δρομο. Κ η αισθηση κ ανταποκριση στο γκαζι καλη. 130 τελικη. Περιμενα περισσοτερο.

    Θα δουμε στο μελλον.
    One with everything

  11. #41
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από eagleye101 Προβολή μηνύματος
    Τελικα πηρα το Beverly, το καινουριο μοντελο. Τελος του 2010
    Με λιγα χιλιομετρα. Σε αρκετα καλη τιμη.

    Πρωτη μερα στεκοταν αρκετα καλα στο δρομο. Κ η αισθηση κ ανταποκριση στο γκαζι καλη. 130 τελικη. Περιμενα περισσοτερο.

    Θα δουμε στο μελλον.
    Μεγιές και καλά και ασφαλή 1000μετρα
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  12. #42
    Εξε-ληγμένο Μέλος Το avatar του/της eagleye101
    Εγγραφή
    22/08/2011
    Μηνύματα
    150
    Να'σαι καλά
    One with everything

  13. #43
    Τεχνητό Μέλος Το avatar του/της paramedic
    Εγγραφή
    05/08/2006
    Μηνύματα
    722
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από eagleye101 Προβολή μηνύματος
    Τελικα πηρα το Beverly, το καινουριο μοντελο. Τελος του 2010
    Με λιγα χιλιομετρα. Σε αρκετα καλη τιμη.

    Πρωτη μερα στεκοταν αρκετα καλα στο δρομο. Κ η αισθηση κ ανταποκριση στο γκαζι καλη. 130 τελικη. Περιμενα περισσοτερο.

    Θα δουμε στο μελλον.
    Μεγεια σου φίλε μου. Όσο για τα 130 τελική λογικά θα έχει λίγο ακόμα. Αν και το βρίσκω ματαιοδοξία να ψάχνομαι με τελικές σε Scooter πολλές
    φορές με πιάνω να προσπαθώ να το τελικιάσω και εγω το Citycom και εχω δει και 160(κοντερίσια πάντα γιατί πραγματικά ούτε στο ονειρό του)
    σε κατηφόρα στην εθνική Αθηνών-Λαμίας μεγάλη που την άρχισα με κάπου 120.
    Και αν δε με σέβεστε να με φοβάστε!!

  14. #44
    Καμμένο μέλος Το avatar του/της ERRIKA
    Εγγραφή
    05/10/2008
    Μηνύματα
    806
    Μεγειές! Πόσα κυβικά;
    Dura lex, sed lex.

  15. #45
    Εξε-ληγμένο Μέλος Το avatar του/της eagleye101
    Εγγραφή
    22/08/2011
    Μηνύματα
    150
    Το 300αρι, κοκκινο!
    http://i.ytimg.com/vi/Qg41LjareTo/0.jpg
    One with everything

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF