Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 12 από 12

Θέμα: Αναζήτηση 125!!

  1. #1
    Νέο μέλος Το avatar του/της TakisSL
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    17

    Cool Αναζήτηση 125!!

    Καλησπέρα...Ξέρω πως έχει χιλιοσυζητηθεί αυτό το θέμα και έχετε βαρεθεί να το συζητάτε,απλά πιστεύω πως μπορείτε να βοηθήσετε...Σκέφτομαι τώρα που κλείνω τα 18 να πάρω ένα 125 για να μετακινούμαι...Όχι τρελά πράγματα,ούτε μεγάλα ταξίδια...Βόλτες πιο πολύ...Οπότε καταλαβαίνετε κιόλας ότι δεν επείγει...Απλά άνοιξα το θέμα για να πάρω κάποιες γνώμες από κάποιους που σαφέστατα ξέρουν πιο πολλά από εμένα στις μηχανές...Έχω οδηγήσει 2 φορές,ένα Suzuki Dr 125 και ένα Crypton Χ,αλλά όχι για πολύ(τρέλα βέβαια για μένα που οδηγάω μόνο κουτί κάποιες φορές,ως αδιπλόματος)...Ο συμπλέκτης δεν με ενοχλεί καθόλου,αντίθετα μπορώ να πω...Το budget μου δεν είναι πολύ μεγάλο,αλλά ρίξτε εσείς ιδέες και βλέπουμε...

    Τάκης!

  2. #2
    budjet?
    "I feel like dining with hitchock every time that we fuck"

  3. #3
    Νέο μέλος Το avatar του/της TakisSL
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    17
    3.000 μαζί με εξοπλισμό το max...

  4. #4
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.835
    Κοίταξε το Derbi Terra & Terra Adventure & γενικά τη γκάμα της Debri.

    http://www.derbi.com/int/index.php?o...129&Itemid=284

  5. #5

  6. #6
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.309
    παλικαρε αφου το διπλωματακι που θα βγαλεις σου επιτρεπει να οδηγησεις 250αρι, και τα λεφτα που διαθετεις ειναι αρκετα, γιατι δε κοιτας προς τα εκει?

  7. #7
    Νέο μέλος Το avatar του/της TakisSL
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    17
    @motomike Γιατί ο φίλος με το DR μου είπε ότι από το '13(και με πιάνει είμαι Γενάρη) αλλάζουν τα διπλώματα και μου επιτρέπει μέχρι 125 και 13 ή 15 άλογα...Πήρα να το επιβεβαιώσω σε 2 Σχολές αλλά δεν ήξερε κανείς(περίεργο; )

    @MikeG Είχα δει και το senda της Derbi(το οποίο βγαίνει off budget φυσικά) και μου άρεσε πολύ αλλά το συζήτησα με κάτι παιδιά τα οποία έχουν μηχανάκια και μου λένε ότι δεν έχει αντιπροσωπεία η Derbi στην Ελλάδα και ότι θα τρέχεις κλπ...Όπως καταλαβαίνεις όλες μου οι πληροφορίες είναι από συνομίλικους ή 1-2 χρόνια μεγαλύτερους,οπότε προφανως η εμπειρία λείπει στις απόψεις τους και σε αυτά που μου λένε περί μηχανών γενικά...Ωραίο το terra ώς μηχανάκι όμως και πολύ ψηλό(είμαι και ψηλός παναθεμά με)...Απάντησε μου σε αυτό με την αντιπροσωπία μόνο...

    @Corki Όχι KTM φίλε...Είμαι προκατελιμένος,έχω ακούσει πολλά και δεν θέλω για 1ο μηχανάκι που δεν έχω ιδέα από τίποτα να ξεκινίσω με αυτό! Ty πάντως!

  8. #8
    εγω παντως θα εβλεπα σε κατι τετοιο yamaha x max εχει πολλα στο car.gr

    http://www.car.gr/classifieds/bikes/...&hi=&modified=
    Honda Cub 50 Super Custom GLX 50
    Ducati Multistrada 1200 S (2016)
    https://www.youtube.com/channel/UCvP...LKa2Btsbvtj-hA

  9. #9
    Νέο μέλος Το avatar του/της TakisSL
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    17
    @performerk Διάβασε λίγο αυτό που είπα στον motomike παραπάνω!

    Σε ευχαριστώ anyway!

  10. #10
    Destination is the trip Το avatar του/της Corvo
    Εγγραφή
    13/09/2008
    Μηνύματα
    1.299
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TakisSL Προβολή μηνύματος
    @motomike Γιατί ο φίλος με το DR μου είπε ότι από το '13(και με πιάνει είμαι Γενάρη) αλλάζουν τα διπλώματα και μου επιτρέπει μέχρι 125 και 13 ή 15 άλογα...Πήρα να το επιβεβαιώσω σε 2 Σχολές αλλά δεν ήξερε κανείς(περίεργο; )
    καθολου περιεργο δεν ειναι, γιατι ουτε καν αυτοι μεσα απο το συγκοινωνιων δεν ξερουν ποσο μαλλον οι ανθρωποι απο τις σχολες οδηγων, πιστευω μεσα στον Οκτωμβριο να ξεκαθαρισει
    You start with a bag full of luck and an empty bag of experience. The trick is to fill the bag of experience before you empty the bag of luck.

  11. #11
    Aφραγκο Μελος Το avatar του/της Gms
    Εγγραφή
    29/07/2010
    Μηνύματα
    383
    Φιλε εγω θα σου προτεινα το cbr 125.Τον επομενο μηνα κλεινω 1 χρονο και δεν το εχω μετανιωσει που το πηρα.Ειναι πολυ καλο για μεσα στην πολη και εχει αρκετα καλη τελικη για να βγεις ακομα και εθνικη(130 χαω).Πιο συγκεκριμενα θα ελεγα οτι εχε την σιλουετα ενος παπιου αλλα την συμπεριφορα μιας κανονικης μηχανης με οτι αυτο συνεπαγετε.

  12. #12
    Νέο μέλος Το avatar του/της TakisSL
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    17
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Gms Προβολή μηνύματος
    Φιλε εγω θα σου προτεινα το cbr 125.Τον επομενο μηνα κλεινω 1 χρονο και δεν το εχω μετανιωσει που το πηρα.Ειναι πολυ καλο για μεσα στην πολη και εχει αρκετα καλη τελικη για να βγεις ακομα και εθνικη(130 χαω).Πιο συγκεκριμενα θα ελεγα οτι εχε την σιλουετα ενος παπιου αλλα την συμπεριφορα μιας κανονικης μηχανης με οτι αυτο συνεπαγετε.
    Πολύ καλή η προτασή σου...Το έχω δει και εγώ το cbrάκι και είναι και κουκλί...λίγο λεπτό μόνο αλλά ξεπερνιέται...

    Ευχαριστώ,θα το έχω στα υπόψιν...

    Σκέφτομαι ybr...τι λέτε;

Παρόμοια θέματα

  1. Fx 125
    από GIORGIO MORODER στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 26/10/2004, 14:56
  2. daytona 125
    από gRim στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/04/2004, 17:48
  3. Crm 125 97'
    από AmIinside? στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 05/04/2004, 18:01
  4. Αναζήτηση Εργασίας
    από UPEI στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 29/03/2004, 12:45
  5. Aprilia RS 125
    από thewhiteowl στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 25/03/2004, 07:02

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF