Σελίδα 6 από 9 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 128

Θέμα: ΜΟΤΟ ΒΥΝΙΟΣ-ΚΑΛΛΙΘΕΑ.ΟΚ..ΓΕΛΑΣΑ ΠΟΛΥ...

  1. #76
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zephyr1 Προβολή μηνύματος
    Εμενα παντως αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι πως εχει μεινει το thread τοσο πολυ και με μεγαλα γραμματα το ονομα του εμπορου ,ενω για πολυ χειροτερες περιπτωσεις,φευγει χωρις δευτερη κουβεντα.
    Μα δεν αναφέρει κανείς τίποτα μεμπτό για το μαγαζί, απλά δεν τα βρήκαν στην τιμή.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  2. #77
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.120
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Μα δεν αναφέρει κανείς τίποτα μεμπτό για το μαγαζί, απλά δεν τα βρήκαν στην τιμή.
    Ναι αλλά ο τρόπος που γράφτηκε το 1ο ποστ δίνει την εντύπωση ότι προσπαθούσαν να τον ρίξουν στην τιμή, τουλάχιστον αυτό κατάλαβα εγώ
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  3. #78
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της fkol k4
    Εγγραφή
    23/10/2011
    Μηνύματα
    766
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Ναι αλλά ο τρόπος που γράφτηκε το 1ο ποστ δίνει την εντύπωση ότι προσπαθούσαν να τον ρίξουν στην τιμή, τουλάχιστον αυτό κατάλαβα εγώ
    To 1ο ποστ έχει το ρεζουμέ «μου πρόσφεραν τόσο χαμηλή τιμή που το βρήκα αστείο», αλλά αυτό δεν αποτελεί μομφή προς το μαγαζί, θα μπορούσαν να προσφέρουν ακόμα χαμηλότερη ή και να μην προσφέρουν τίποτα, το παζάρι (ειδικά σε περιόδους οικονομικών κρίσεων) είναι αναμενόμενο σε μια εμπορική συναλλαγή.

    Το κακό για το thread θα ήταν να υπάρχουν χαρακτηρισμοί - που δεν υπάρχουν- ή προτροπές του τύπου «μην πηγαίνετε εκεί», που επίσης δεν υπάρχουν.

    Το κομμάτι
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karv1982 Προβολή μηνύματος
    ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΛΥΠΑΜΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΕΙΤΕ ΣΕ ΠΩΛΗΣΗ ΕΙΤΕ ΣΕ ΑΝΤΑΛΑΓΗ ΤΟΥΣ ΣΦΑΖΟΥΝ.ΚΑΝΟΝΙΚΑ...
    φανερώνει μια πραγματικότητα που ισχύει έτσι κι αλλιώς στη ζωή, δεν είναι κάτι που δεν το ξέρουμε, όποιος βρεθεί στην ανάγκη έχει μειονέκτημα σε τέτοιες περιπτώσεις.
    Πρόσεχε τι εύχεσαι, γιατί κάποτε μπορεί και να συμβεί!

  4. #79
    Μέλος
    Εγγραφή
    31/07/2012
    Μηνύματα
    43
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Ναι αλλά ο τρόπος που γράφτηκε το 1ο ποστ δίνει την εντύπωση ότι προσπαθούσαν να τον ρίξουν στην τιμή, τουλάχιστον αυτό κατάλαβα εγώ
    εσυ φιλε μου τι καταλαβαινεις απο την τιμη που μου εκανε προσφορα?για πες μου...καλη?κακη?συμφερουσα?πως την βλεπεις?να το ξαναπω λοιπον...δεν εθιξα κανεναν...απλα την βρηκα την τιμη πολυ υποτιμητικη και τσεκουρωμα επισης....τωρα αν εσυ ειχες μπουσα του 07 με εξτρα που ξεπερνανε τα 2000ε κ σε αυτη τη κατασταση ε ας την εδινες 3500ε ρε φιλαρακο..η κ οι προηγουμενοι που συμφωνουν με την τιμη ε ας την εδιναν κ αυτοι τοσο...οταν καποιος ειναι εξω απο τον χορο καλα τα λεει οκ...δεν ειναι ομως ετσι..

  5. #80
    Μέλος
    Εγγραφή
    31/07/2012
    Μηνύματα
    43
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fkol k4 Προβολή μηνύματος
    To 1ο ποστ έχει το ρεζουμέ «μου πρόσφεραν τόσο χαμηλή τιμή που το βρήκα αστείο», αλλά αυτό δεν αποτελεί μομφή προς το μαγαζί, θα μπορούσαν να προσφέρουν ακόμα χαμηλότερη ή και να μην προσφέρουν τίποτα, το παζάρι (ειδικά σε περιόδους οικονομικών κρίσεων) είναι αναμενόμενο σε μια εμπορική συναλλαγή.

    Το κακό για το thread θα ήταν να υπάρχουν χαρακτηρισμοί - που δεν υπάρχουν- ή προτροπές του τύπου «μην πηγαίνετε εκεί», που επίσης δεν υπάρχουν.

    Το κομμάτι φιλαρακο εδω θα βρεθω κ απολογουμενος....τι να πεις...δεν πειραζει...χαχα

    φανερώνει μια πραγματικότητα που ισχύει έτσι κι αλλιώς στη ζωή, δεν είναι κάτι που δεν το ξέρουμε, όποιος βρεθεί στην ανάγκη έχει μειονέκτημα σε τέτοιες περιπτώσεις.
    φιλαρακο εδω θα βρεθω κ απολογουμενος....τι να πεις...δεν πειραζει...χαχα

  6. #81
    Μέλος
    Εγγραφή
    31/07/2012
    Μηνύματα
    43
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Μα δεν αναφέρει κανείς τίποτα μεμπτό για το μαγαζί, απλά δεν τα βρήκαν στην τιμή.

  7. #82
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.120
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karv1982 Προβολή μηνύματος
    εσυ φιλε μου τι καταλαβαινεις απο την τιμη που μου εκανε προσφορα?για πες μου...καλη?κακη?συμφερουσα?πως την βλεπεις?να το ξαναπω λοιπον...δεν εθιξα κανεναν...απλα την βρηκα την τιμη πολυ υποτιμητικη και τσεκουρωμα επισης....τωρα αν εσυ ειχες μπουσα του 07 με εξτρα που ξεπερνανε τα 2000ε κ σε αυτη τη κατασταση ε ας την εδινες 3500ε ρε φιλαρακο..η κ οι προηγουμενοι που συμφωνουν με την τιμη ε ας την εδιναν κ αυτοι τοσο...οταν καποιος ειναι εξω απο τον χορο καλα τα λεει οκ...δεν ειναι ομως ετσι..
    μην αρπάζεσαι φίλε μου, το ανέπτυξαν το ζήτημα τα παιδιά πιο πάνω, σωστά; όσο αφορά τα έξτρα που λες, δεν ξέρεις ότι είναι λεφτά που δεν τα παίρνεις πίσω με τίποτα;
    εγώ καλώς η κακώς ασχολούμαι με αμάξια κι έχω δει τι γίνεται αυτήν την στιγμη στην αγορά (είτε 2 είτε 4 τροχών) από 1ο χέρι και εάν ήμουν το κατάστημα απλώς δεν θα σου έκανα καν προσφορά...
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  8. #83
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της fkol k4
    Εγγραφή
    23/10/2011
    Μηνύματα
    766
    Αγαπητέ φίλε Bowleno, ούτε επίπληξη σου έκανα, ούτε σου ζήτησα να απολογηθείς για οτιδήποτε και σαφώς δε χρειάζεται να παρεξηγείσαι.
    Το μόνο που έκανα, είναι να αναφέρω το γιατί παρόλη την πικρία που βγαίνει στο πρώτο ποστ του θέματος, στην ουσία δεν παραβιάζεται κάποιος κανόνας του φόρουμ μιας και ο karv1982 προς τιμήν του συγκράτησε το σχόλιό του σε κόσμιο επίπεδο τη στιγμή που άλλος ίσως να μην το έκανε.
    Οπότε κατά τη γνώμη μου καλώς παραμένει το thread.

    Τουλάχιστον, καλώς παραμένει όσον αφορά την αναφορά στο κατάστημα.
    Τώρα, αν αρχίσουμε γι άλλη μια φορά να ψάχνουμε το οτιδήποτε έγραψε κάποιος για να παρεξηγηθούμε, το πιθανότερο είναι να κλειδώσει ή να πάει και αυτό το θέμα στον αγύριστο όπως έχουν πάει τόσα και τόσα και πολύ καλά θα κάνει.

    Δεν θα φταίει όμως το ότι αναφέρθηκε το όνομα ενός καταστήματος με ένα παράπονο.
    Πρόσεχε τι εύχεσαι, γιατί κάποτε μπορεί και να συμβεί!

  9. #84
    Ημιτρελο Μέλος Το avatar του/της imitrelos
    Εγγραφή
    29/03/2010
    Μηνύματα
    557
    Δέν χρειάζεται να αρπάζετε κανένας το ρεζουμε είναι ένα έτσι είναι οι νόμοι τής αγοράς

    άμα βρίσκεις καλύτερη προσφορά δώστο έκει μήν ψειρίζουμε τήν μαϊμού απλά τα πράγματα
    και συμφωνό με αυτούς που είπαν ότι κάν δέν έπρεπε να κάνει προσφορά , και να σου πώ κάτι τα έξτρα πάντα μετράνε αλλά σχετικά άμα πχ έχεις εξατμήσεις ναι μετράνε αλλά άν έχεις και τίς μαμά π.χ

    είναι off season και μηχανή που καλώς ή κακός δύσκολα θα δωθεί και άν ισχύει αυτό που ψιθιρίζετε για φορολόγηση τους εκει να δείς πλάκα

    να σου πώ και τήν αντιθετη περίπτωση

    ιουλιο ήμουν κοντά να αλλάξω μηχανή και να έδινα τόν πήγασο (μοντέλο 2001 ) το μοντέλο που σκευτόμουν είναι και δύσκολο και αντιεμπορικό ....ε ο έμπορας για καινούριο μου κατέβαζε πολύ τήν τιμή και μου έπερνε τόν Πήγασο σε τίμή που δύσκολα θα έπερνα έξω μόνο και μόνο για να πουλήση το καινούριο

    ναι χαμηλά είναι η τιμή αλλά η αγορά είναι στα τάρταρα και προβλέπεται να πάει ακόμα πιο κάτω
    Ηξερα πώς απάνω στη γή όσο ζούμε αυτό δέν είναι το λιμάνι όπου αράζεις είναι το λιμάνι απ'όπου ξεκινάς, ξανοίγεσαι σέ άγρια τρικυμισμένη θάλασσα και μάχεσαι ολοζωής ν'αράξεις

  10. #85
    Ιπτάμενο Μέλος Το avatar του/της Kepler Fun
    Εγγραφή
    11/06/2009
    Μηνύματα
    168
    Μεγάλες μοτοσικλέτες πολύ δύσκολα πωλούνται σήμερα και ακόμα πιο δύσκολα ανταλλάσσονται στα καταστήματα.

    Κατά την γνώμη μου είναι προτιμότερο να την κουκουλώσεις και να καταθέσεις πινακίδες + ασφάλεια περιμένοντας καλλίτερες μέρες, παρά να την ανταλλάξεις.

    Εξαιρούνται βέβαια οι περιπτώσεις που καιγόμαστε για μετρητά.
    'Η ανάγκη είναι η μητέρα της δημιουργίας'

  11. #86
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Η τιμη που πηρες φιλε μου ηταν ξεφτιλα.
    Βασικα ο πωλητης ειπε μια τιμη σε συννενοηση προφανως με τον υπευθυνο και βρεθηκες στην δυσαρεστη θεση ...να θες να πλακωσεις κοσμο και να μην μπορεις.

    "Κατσε να ριξω αδεια, μηπως βγαλω γεματα" θα σκεφτηκε ο υπευθυνος και για μενα ...καλα εκανε.
    Η αγορα οπως γραψανε παραπανω...παραπαιει και ειδικα σε μια περιοδο που ειναι off- season για τις μοτο.
    Προφανως η αγοραστικη ζητηση για ενα 1300 μηχανακι...οσο τουμπανο και να ειναι...δεν ειναι αρκετη ωστε να δωσει το 1000αρικο που λες οτι το δινεις ανετα παραπανω.

    Αν δεν καιγεσαι...το κρατας και περιμενεις τα 4500€.
    Αν καιγεσαι ομως...αρχιζεις να το σκεφτεσαι ...!

  12. #87
    εγω ενα εχω να πω. εισαι τυχερος που πηγες σε ενα μονο μαγαζι και σε επιασαν τα γελια. γιατι αν πηγαινες σε δυο τρια ακομα θα σε επιαναν τα κλαματα.
    Ο νεος ειναι ωραιος

  13. #88
    Πάρτε τα βουνά! Το avatar του/της nassosxlvbros
    Εγγραφή
    31/03/2005
    Μηνύματα
    1.651
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από anosis Προβολή μηνύματος
    εγω ενα εχω να πω. εισαι τυχερος που πηγες σε ενα μονο μαγαζι και σε επιασαν τα γελια. γιατι αν πηγαινες σε δυο τρια ακομα θα σε επιαναν τα κλαματα.
    Ειδικά προς Μπαξεβάνη μεριά....
    Throw down the sword,The fight is done and over,
    Neither lost, neither won.To cast away the fury of the battle
    And turn my weary eyes for home....
    www.youtube.com/c/nassosxlvbros

  14. #89
    τετρακυλινδρο μελος Το avatar του/της yiannis172
    Εγγραφή
    13/07/2008
    Μηνύματα
    730
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karv1982 Προβολή μηνύματος
    εσυ φιλε μου τι καταλαβαινεις απο την τιμη που μου εκανε προσφορα?για πες μου...καλη?κακη?συμφερουσα?πως την βλεπεις?να το ξαναπω λοιπον...δεν εθιξα κανεναν...απλα την βρηκα την τιμη πολυ υποτιμητικη και τσεκουρωμα επισης....τωρα αν εσυ ειχες μπουσα του 07 με εξτρα που ξεπερνανε τα 2000ε κ σε αυτη τη κατασταση ε ας την εδινες 3500ε ρε φιλαρακο..η κ οι προηγουμενοι που συμφωνουν με την τιμη ε ας την εδιναν κ αυτοι τοσο...οταν καποιος ειναι εξω απο τον χορο καλα τα λεει οκ...δεν ειναι ομως ετσι..

    Χωρις εμπαθεια να σου πω οτι:To μηχανακι σου καλως η κακως ειναι περασμενο μοντελο.,οσο καλο και αψογο να ειναι.
    Επισης θα επρεπε να ξερεις πως τα Extra,ειναι νομος πως σε ενδεχομενο πωλησης της μηχανης απλα διευκολυνουν την πωληση της και δεν ανεβαζουν την τιμη της (εκτος κι αν βρεθει ο ενας που θα το εκτιμησει).Αν θες να φυγει το μηχανακι σου δωστο ΧΘΕΣ σε αυτον που σου δινει 4500.Πλεον Busa 1ης γενιας πανω απο ταληρο δυσκολα να φυγει...και οπως σου ειπαν και τοσοι αλλοι να λες ευχαριστω που ενδιαφερθηκε για ανταλλαγη εμπορος.Δεν θελω να φανω κακος αλλα ετσι ειναι η κατασταση και για καποιο λογο αρνεισαι να το δεχτεις...κι εγω εχω χασει λεφτα απο ανταλλαγη αλλα αυτο ειναι κανονας οταν θα συναναστραφεις με εμπορους και ανταλλαγες

  15. #90
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    επισης να εχουμε στο μυαλο μας οτι αλλη τιμη θα σου δωσει ενας εμπορος απλα για να αγορασει την μοτοσυκλετα,αλλη για ανταλλαγη με μεταχειρισμενη και αλλη για καινουργια.στα μεταχειρο θα εχει κερδος απο 2 μεριες και στα καινουργια παιζουν και διαφορα μπονους απο τις εταιρειες κλπ....
    στην πατρα ο αδερφος μου εψαχνε να δωσει ανταλλαγη το versys με σκουτερ 300αρι(καινουργιο,να δωσει και λεφτα δηλαδη) και μονο ενας του εκανε ανταλλαγη.οι αλλοι,ουτε συζητηση...
    Τελευταία τροποποίηση από akis_trevor; 28/10/2012 στις 22:45.
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

Σελίδα 6 από 9 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΜΟΤΟ ή Car χρειαζεται πιο πολύ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ?????
    από SUZUKAKIAΣ στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 137
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2008, 00:41
  2. θα αγοραζατε Er-6 για πρωτη μοτο??(πολυ πρωτη ομως)!!!
    από dimdil στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 26/02/2008, 11:15
  3. GALOP: Πιο Avatar σας αρέσει πιο πολύ?
    από SeNNinhA στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2006, 19:38
  4. Μια πολύ καλή ιδέα...
    από VaSsiLaKos στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2003, 10:09
  5. Πολύ καλημέρα σας
    από Godfather στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 13:31

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF