Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 11 από 11

Θέμα: ριχτε καμια ιδεα?

  1. #1

    ριχτε καμια ιδεα?

    καλησπερα παιδια μιας που αυριο θα εχει καλο καιρο λεω να ξεμουδιασω λιγο.
    σκεφτομε για 350χλμ συνολο να συνδιασω καφε και φαγητο με την κοπελια.
    πορο διμητσανα καλαβρυτα ξυλυκοστρατο αγια θεοδωρα τρικαλα κορινθιασ τα εχω παει.
    εχετε κατι να μου προτινετε?
    α και απο αγιο ροσο εχω παει και ποιο περα.
    σας εχω ολους εσας τους παγκοσμοιους καφετερειακιδες και της ευθειακιδες,αιντε μαθετε να μπαινετε σε καμια στροφη και τα λεμε μετα.

  2. #2

  3. #3
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    12/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    350χλμ πήγαινε-έλα εννοάς έτσι?

    Τράβα προς Δελφούς-Αράχωβα μεριά. Κι άμα είναι ανοιχτά (δε θυμάμαι αν είναι τις Κυριακές, άμα το γκουγκλάρεις μπορεί να βρεις απάντηση.) πηγαίντε στον αρχαιολογικό χώρο των Δελφών. Αν δεν έχεις πάει, αξίζει να πας έστω για μια φορά στη ζωή σου.

    Προσωπικά την Αράχωβα ψιλοχεσμέ την έχω και δε με τρελαίνει, αλλά για καφέ και φαγητό που θες θα το ταιριάξεις καλά νομίζω. Κυρίως πάντως για τους Δελφούς στο προτείνω.

    Από τον καιρό κοίτα μόνο μην ξεγελαστείτε. Άμα δείτε εδώ αύριο το πρωί καμιά ζέστη δε σημαίνει ότι το ίδιο θα κάνει κι εκεί. Οπότε πάρτε χειμερινό μπουφανάκι.

    Α! Και στον αρχαιολογικό χώρο έχει περπάτημα κάμποσο. Μη με σιχτηρίζεις άμα πας και βγάλουν κάλλους τα πόδια σου από τις μπότες της μηχανής.

    Καλά να περάσεις όπου κι αν πας

  4. #4
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    12/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    είπα εγώ τώρα....
    Ωραία διαδρομή (πώς το κάνετε αυτό με τις διαδρομές και τα επιμέρους σημεία στο google maps ρε πστ μου? Ωραίο είναι. Θα το βρω.)

    Είπε όμως ότι προς καλάβρυτα, τρίκαλα κορινθίας, και ξυλόκαστρο (το ξυλυκόστρατο έτσι το μετέφρασα εγώ τουλάχιστον) έχει πάει. Και είναι όλα γύρω από τη διαδρομή που έχεις σχεδιάσει. Οπότε πιθανόν να έχει περάσει πολλάκις από τα σημεία που έχεις βάλει.

    Από την άλλη μπορεί και να μην έχει περάσει ποτέ, και "φαίνεται" πολύ ωραία διαδρομή όπως είπα.

  5. #5
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.309
    πας αθηνων-κορινθου, πιανεις κορινθου-τριπολεως, στο κομβο της νεμεας βγαινεις και πας για σκοτεινη, απο εκει πας λεβιδι, περνας τη βυτινα και κανα 5χλμ μετα βλεπεις ταμπελα δεξια για μαγουλιανα βαλτεσινικο λαστα αγριδακι! στριβεις, περνας τα μαγουλιανα και στην εξοδο βλεπεις ταμπελα δεξια για λαστα! κανεις δεξια και μετα απο 4 χλμ μεσα σε ελατοδασος εισαι σε ενα χωριουδακι με μονο δυο κατοικους, αλλα με πληρως εξοπλισμενο καφενειο το οποιο ειναι αυτοεξυπηρετουμενο! (φτιαχνεις μονος σου τον καφε σου, φυσικα πλενεις τα σκευη που χρησιμοποιεις, και αφηνεις οτι εχεις ευχαριστηση σε ενα παγκαρι που υπαρχει εκει) το μερος ειναι μαγεια, θα το χαρεις κι εσυ και η κοπελα σου! αν θες παιρνεις φαγητο απο το σπιτι, ζεστο φρεσκο ψωμι απο το λεβιδι, και κανεις και το πικ νικ σου εκει πανω! το καφενεδακι σου παρεχει τη δυνατοτητα να μαγειρεψεις και να ψησεις! (πρεπει να εχεις καρβουνα μαζι σου ομως)

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	18.jpg 
Προβολές:	171 
Μέγεθος:	101,2 KB 
ID:	273352

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	225069_1345778382418_1770048671_569778_5040804_n.jpg 
Προβολές:	165 
Μέγεθος:	91,7 KB 
ID:	273353

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	PICT0026.jpg 
Προβολές:	166 
Μέγεθος:	76,7 KB 
ID:	273354

  6. #6
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    ενταξει μαν respect δεν παιζεσε φοβερη διαδρομη μαλλον αυτη θα κανω αυριο γιατι τελικα σκεφτομασταν με την κοπελια μου να ξαναπηγαιναμε ανω τρικαλα κορινθιας βλεπω περιπου στον δρομο μου ειναι η λιμνη τσιβλου.
    εκει ξερεις αμα παιζει μασα?
    σας εχω ολους εσας τους παγκοσμοιους καφετερειακιδες και της ευθειακιδες,αιντε μαθετε να μπαινετε σε καμια στροφη και τα λεμε μετα.

  7. #7
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Ωραία διαδρομή (πώς το κάνετε αυτό με τις διαδρομές και τα επιμέρους σημεία στο google maps ρε πστ μου? Ωραίο είναι. Θα το βρω.)

    Είπε όμως ότι προς καλάβρυτα, τρίκαλα κορινθίας, και ξυλόκαστρο (το ξυλυκόστρατο έτσι το μετέφρασα εγώ τουλάχιστον) έχει πάει. Και είναι όλα γύρω από τη διαδρομή που έχεις σχεδιάσει. Οπότε πιθανόν να έχει περάσει πολλάκις από τα σημεία που έχεις βάλει.

    Από την άλλη μπορεί και να μην έχει περάσει ποτέ, και "φαίνεται" πολύ ωραία διαδρομή όπως είπα.
    το εχω κανει μαν αυτη την διαδρομη οταν ειχα παει να μεινουμε γαλαξιδι για σκ.
    ευχαριστω πολυ για την ιδεα σου
    σας εχω ολους εσας τους παγκοσμοιους καφετερειακιδες και της ευθειακιδες,αιντε μαθετε να μπαινετε σε καμια στροφη και τα λεμε μετα.

  8. #8
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motomike Προβολή μηνύματος
    πας αθηνων-κορινθου, πιανεις κορινθου-τριπολεως, στο κομβο της νεμεας βγαινεις και πας για σκοτεινη, απο εκει πας λεβιδι, περνας τη βυτινα και κανα 5χλμ μετα βλεπεις ταμπελα δεξια για μαγουλιανα βαλτεσινικο λαστα αγριδακι! στριβεις, περνας τα μαγουλιανα και στην εξοδο βλεπεις ταμπελα δεξια για λαστα! κανεις δεξια και μετα απο 4 χλμ μεσα σε ελατοδασος εισαι σε ενα χωριουδακι με μονο δυο κατοικους, αλλα με πληρως εξοπλισμενο καφενειο το οποιο ειναι αυτοεξυπηρετουμενο! (φτιαχνεις μονος σου τον καφε σου, φυσικα πλενεις τα σκευη που χρησιμοποιεις, και αφηνεις οτι εχεις ευχαριστηση σε ενα παγκαρι που υπαρχει εκει) το μερος ειναι μαγεια, θα το χαρεις κι εσυ και η κοπελα σου! αν θες παιρνεις φαγητο απο το σπιτι, ζεστο φρεσκο ψωμι απο το λεβιδι, και κανεις και το πικ νικ σου εκει πανω! το καφενεδακι σου παρεχει τη δυνατοτητα να μαγειρεψεις και να ψησεις! (πρεπει να εχεις καρβουνα μαζι σου ομως)

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	18.jpg 
Προβολές:	171 
Μέγεθος:	101,2 KB 
ID:	273352



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	225069_1345778382418_1770048671_569778_5040804_n.jpg 
Προβολές:	165 
Μέγεθος:	91,7 KB 
ID:	273353

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	PICT0026.jpg 
Προβολές:	166 
Μέγεθος:	76,7 KB 
ID:	273354
    καλα εμεινα μαλακας ειλικρινα αυτο θα το κανω με αλο ενα ζευγαρι παρεα,πω τι λες τωρα πολυ καλος μαν.
    τελικα εχουμ πολυ ωραια μεροι αρκει να τα ψαξεις.
    σας εχω ολους εσας τους παγκοσμοιους καφετερειακιδες και της ευθειακιδες,αιντε μαθετε να μπαινετε σε καμια στροφη και τα λεμε μετα.

  9. #9
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από power hornet Προβολή μηνύματος
    ενταξει μαν respect δεν παιζεσε φοβερη διαδρομη μαλλον αυτη θα κανω αυριο γιατι τελικα σκεφτομασταν με την κοπελια μου να ξαναπηγαιναμε ανω τρικαλα κορινθιας βλεπω περιπου στον δρομο μου ειναι η λιμνη τσιβλου.
    εκει ξερεις αμα παιζει μασα?
    στην ζαρούχλα θα φάτε..... στον πεζόδρομο στην πρώτη ταβέρνα κατεβαίνοντας από την εκκλησία δεξιά (νομίζω λέγεται αντώνης).....

    λίμνη τσιβλού δεν εχει μαμ (εξαρτάται πως το εννοεί ο καθένας βέβαια ).....

  10. #10
    πριν λιγο γυρισα φοβερα,αρκετα μηχανακια χαμος γινοταν στην ζαρουχλα θα ανεβασω και φωτο.
    απιστευτη διαδρομη σε αρκετα σημεια βεβαια επρεπε να προσεχεις στον δρομο απο τις κατολισθησεις που ειχανε γινει και κατι κοτρονια στη μεση του δρομου και αρκετο χωμα.
    στην ταβερνα επεσε κοκορας κρασατος απιστευτος.
    η καφετερια στο ρεμα καλη αλλα με χαλασε που ειχε τιμες αθηνας ενω σε κατι αλλα μερη που εχω ειναι πολυ ποιο φτηνος.
    οπως και στην ταβερνα καλο φαγητο αλλα τιμες αθηνας.
    κατα αλλα σουπερ 430χλμ εκανα συνολο ξεμουδιασαμε αρκετα,μεχρι την επομενη βολτα.
    σας εχω ολους εσας τους παγκοσμοιους καφετερειακιδες και της ευθειακιδες,αιντε μαθετε να μπαινετε σε καμια στροφη και τα λεμε μετα.

  11. #11
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από power hornet Προβολή μηνύματος
    πριν λιγο γυρισα φοβερα,αρκετα μηχανακια χαμος γινοταν στην ζαρουχλα θα ανεβασω και φωτο.
    απιστευτη διαδρομη σε αρκετα σημεια βεβαια επρεπε να προσεχεις στον δρομο απο τις κατολισθησεις που ειχανε γινει και κατι κοτρονια στη μεση του δρομου και αρκετο χωμα.
    στην ταβερνα επεσε κοκορας κρασατος απιστευτος.
    η καφετερια στο ρεμα καλη αλλα με χαλασε που ειχε τιμες αθηνας ενω σε κατι αλλα μερη που εχω ειναι πολυ ποιο φτηνος.
    οπως και στην ταβερνα καλο φαγητο αλλα τιμες αθηνας.
    κατα αλλα σουπερ 430χλμ εκανα συνολο ξεμουδιασαμε αρκετα,μεχρι την επομενη βολτα.

    μπράβο ρε φίλος.....

    και που σαι.... μου χρωστάς....

Παρόμοια θέματα

  1. Ρίχτε καμιά ιδέα για άθληση!
    από Ζεύκας στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 72
    Τελευταίο μήνυμα: 26/08/2008, 18:11
  2. Λιμνη Μορνου..καμια ιδεα??
    από Giannis_L στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 19/04/2006, 14:00
  3. για ριχτε καμια βοηθεια
    από africa_t στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 23/06/2004, 15:52
  4. Καμια ιδεα για το προβλημα της μηχανης....
    από iannis στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 21/06/2004, 15:39
  5. Καμία ιδέα....?
    από dimitrism στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 27/04/2004, 17:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF