Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 21

Θέμα: Bridgestone BT 21. Έχει βάλει κανένας;

  1. #1

    Bridgestone BT 21. Έχει βάλει κανένας;

    Τα βρήκα σε πολύ καλή τιμή, αλλά με ένα γκούγλισμα βρήκα τους αγγλάρες να το βρίζουν με τα χειρότερα λόγια. Λένε ότι τρώγεται μονόπαντα, τρώγεται πολύ γρήγορα σε σύγκριση με άλλα κλπ.

    Να πήγε καμιά ελατωματική παρτίδα στην Αγγλία, ή είναι πραγματικά σκουπίδια;

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thalasinos
    Εγγραφή
    20/08/2008
    Μηνύματα
    417
    Μηπως εννοης ΒΤ-021?
    Αν εχεις βαρια μηχανη το ΒΤ-021 θα σου το προτεινα, εγω τρεις φορες τα εβαλα και τωρα παω για το ΒΤ-023 που λενε οτι ειναι καλυτερο απ΄το 021. θα δουμε.....

    Εμενα μου εβγαλε 12000κμ με οδηγηση κυριως σε εθνικη, αργει λιγο να ζεσταθει ομως στα πολλα παταει πολυ καλα, δεν θα το συνηστουσα αν το εβαζες για να μετακινεισαι εντος πόλης
    ειναι λαστιχο turing,
    Τελευταία τροποποίηση από thalasinos; 06/11/2012 στις 17:11.

  3. #3
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikonian Προβολή μηνύματος
    βρήκα τους αγγλάρες να το βρίζουν με τα χειρότερα λόγια. Λένε ότι τρώγεται μονόπαντα, τρώγεται πολύ γρήγορα σε σύγκριση με άλλα κλπ.
    μη συγκρίνεις την άσφαλτο του εξωτερικού με το γυαλί το δικό μας, τρώγονται πολύ διαφορετικά

    άσε που οι άγγλοι οδηγούν απ'την άααλλη πλευρά του δρόμου (if you know what i mean..)


    δε ξέρω για το λάστιχο πάντως : p
    "I feel like dining with hitchock every time that we fuck"

  4. #4
    KTHακικό Μέλος Το avatar του/της Emden
    Εγγραφή
    28/11/2007
    Μηνύματα
    70
    Τα βρηκα και εγω ευκαιρια και τα εβαλα στο φαζερ. Σε σχεση με τα Μ3 ειναι τραγικα. Γενικα δεν εμεινα ευχαριστημενος. Αργα στο ζεσταμα και το μηχανακι ποτε δε το αισθανθηκα οπως πριν. Δε θα τα ξαναεπερνα παρα μονο εαν τα εβρισκα σε εξευτελιστικη τιμη.
    Μας έφαγαν οι μαστοράδες εκ πείρας και τα εξ ακοής αποφθέγματα. ...

  5. #5
    Σε ένα cbf θα το βάλω. Μέτριου βάρους μηχανάκι, αλλά αφού φοράει πίσω 160 δεν τολμάω να βάλω σπορ λάστιχα με γρήγορη κορώνα. Θα βάλω τουριστάδικα έτσι κι αλλιώς. Ή pilot road, ή ΒΤ 021

  6. #6
    skid in broadside Το avatar του/της chr1s_86
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    3.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikonian Προβολή μηνύματος
    αλλά αφού φοράει πίσω 160 δεν τολμάω να βάλω σπορ λάστιχα με γρήγορη κορώνα.
    Τι εννοείς με αυτό;



    Σε πολύ καλή τιμή μπορείς να βρεις και τα Pilot Power πάντως...
    Give me fuel, Give me fire

  7. #7
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από chr1s_86 Προβολή μηνύματος
    Τι εννοείς με αυτό;



    Σε πολύ καλή τιμή μπορείς να βρεις και τα Pilot Power πάντως...
    Eννοεί ότι φοβάται να βάλει "γρήγορο" λάστιχο σε μηχανάκι που δεν φοράει πίσω λάστιχο 180+

    Τώρα γιατί δεν ξέρω αλλά πιθανώς να σου λύσει την απορία.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  8. #8
    skid in broadside Το avatar του/της chr1s_86
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    3.162
    Ναι αυτή είναι η απορία, γιατί να μην βάλει...
    Give me fuel, Give me fire

  9. #9
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.878
    http://www.moto.gr/forums/showthread...highlight=bt21

    Πατα στην αναζητηση bt21 και θα παρεις μπολικες πληροφοριες.
    Το λαστιχο κατ εμε ειναι πολυ μαπα,το μονο λαστιχο που εβγαλα πριν τελειωσει ,σε fazer1000.

    Βαλε pilotroad ,εστω κ το παλιο.

  10. #10
    Χρεοκοπημενο μελος Το avatar του/της taskon
    Εγγραφή
    01/11/2004
    Μηνύματα
    161
    Kαι τα 2 ειναι παλια μοντελα ελαστικου η να το πω καλυτερα παλαιοτερα μοντελα αφου τωρα υπαρχουν τα ΒΤ023 και τα pilot road3.
    επειδη αλλαξα και εγω προσφατα στο bandit και τα ειδα τα 21 νομιζω οτι θα σε βασανισυν αν κινεισαι μες στην πολη.εγω φοραγα τα 23 και ηταν μια χαρα στο ταξιδι και βγαλαν και πολλα χλμ αλλα στην πολη υστερουν σημαντικά.τωρα εβαλα τα roadsmart ii και ειναι αρκετα καλυτερα μες στην πολη .

    ποσα χιλιομετρα κανεις το χρονο και που?

  11. #11
    Στο cb1300 τα φοραω, και τα ειχα βαλει και στο zzr που ειχα πιο παλια. Πολυ σκληρα λαστιχα που και οταν ζεσταθουν παραμενουν σκληρα και τετραγωνιζουν πολυ δυσκολα. για αντιστοιχου βαρους και ροπης μηχανακια ειναι οτι καλυτερο για μενα που τα περισσοτερα χλμ μου ειναι σε ανοιχτο δρομο και μεγαλες διαδρομες..
    Αργουν να ζεσταθουν για να τα ΠΙΕΣΕΙΣ μονο. Δεν εχουν θεμα ασφαλειας μεχρι να ζεσταθουν ομως.
    Με την ιδια χρηση τα Corsa 3 στο cb μου εβγαλαν 5.000 χλμ, αυτα με 4500 τωρα δεν εχουν σχεδον ιχνος ορατης φθορας με το ματι..
    ΔΕΝ θα τα προτεινα σε μηχανακια κατω των 220 κιλων και κατω των 9 κιλων ροπης...

  12. #12
    στο φουζουρού έχω τα 23άρια.... μιά χαρά λάστιχα.... σο φαρ......

    τα επόμενα που θα βάλω είναι τα Roadtec Z8 Interact™ για τα οποία λένε οτι είναι πάρα πολύ καλά και εκπληκτικά στο βρεμμένο....

    η γιαμάπα στο νέο φουζουρου αυτά θα φοράει.....

    πάντως φίλος με ίδιο μηχανάκι με το δικό σου είχε βάλει τα angel και ήταν πολύ ευχαριστημένος....

  13. #13
    Με εισόδημα μειωμένο κατά 60% και βλέπουμε, με βενζίνη 70% ακριβότερη, αποκλείεται να ξαναπάω βόλτα πέρα απ'τη Χαλκίδα, να στρίψω, να παίξω.
    Το μηχανάκι δεν πρόκειται να γείρει ποτέ . Τα chicken strips θα φτάσουν χαλαρά τα 3εκ.

    Συνεπώς το μόνο που με ενδιαφέρει είναι το φρενάρισμα και η αντοχή.

    Τα σπορ λάστιχα ποτέ δεν έφτασαν στα χέρια μου τα 10.000 χλμ. Η γρήγορη κορώνα δίνει ένα πέλμα 3εκ. όλο κι όλο και τρώγεται γρήγορα.Δε μου κάνει.
    Έχω διαβάσει πολλούς όμως να ξεπερνούν τα 20.000 χλμ με τουριστικά

  14. #14
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Eννοεί ότι φοβάται να βάλει "γρήγορο" λάστιχο σε μηχανάκι που δεν φοράει πίσω λάστιχο 180+

    Τώρα γιατί δεν ξέρω αλλά πιθανώς να σου λύσει την απορία.
    Εννοώ απλά ότι ακόμα και μια αργή κορώνα, σε διάσταση 160 μπορεί να δώσει παρεμφερή ευελιξία, με μια γρήγορη κορώνα σε διάσταση 180.
    Ποιός ο λόγος λοιπόν να βάλω σπορ λάστιχα, που κατά κανόνα έχουν μαλακές γόμες και τρώγονται γρήγορα;
    Αν όμως τα ΒΤ021 είναι τόσο αργά στο ζέσταμα....μάλλον θα περιμένω για τα pilot road.

  15. #15
    Αμετανόητος Κριός... Το avatar του/της Manalishi
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    1.047
    Βάλε Dunlop Roadsmart
    The mountain is you

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. λαστιχα της προκοπης για Ax-1 εχει βαλει κανεις?
    από Koufalonix στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 21/06/2006, 11:11
  2. Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 05/04/2006, 10:25
  3. ΕΧει Βαλει Κανενασ Καθρεφτεσ
    από giannisman στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 28/06/2005, 12:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF