Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 31

Θέμα: Μερική κλοπή, κόστος μπροστινού συστήματος

  1. #16
    μουσικο μελος Το avatar του/της GiannisBlessed
    Εγγραφή
    25/11/2008
    Μηνύματα
    1.812
    το ιδιο ακριβως εκαναν πριν κανα-δυο μηνες σε ιδιο μηχανακι.μονο που εκτος απο τα υπολοιπα νομιζω πηραν καμπανα συμπλεκτη και βολαν.
    το μηχανακι ηταν σε πυλωτη με συναγερμο κτλ.

    περιοχη ηταν γλυφαδα.μπας και εσαι εκει κοντα και υπαρχει καμια σπειρα που εχει μαθει ακριβως πως να λυνει το συγκεκριμενο μηχανακι αθορυβα κτλ?

    σκατα ρε πουστη μου...
    εμενα προσφατα μου εκλεψαν ολοκληρο το παπι και καταλαβαινω ποσο ποναει...

  2. #17
    Πήραν και καμπάνα, νομίζω φαίνεται σε μία από τις φωτογραφίες. Μένω γαλάτσι. Γείτονας μπήκε 1.30 το βράδυ και όλα ήταν εντάξει. Κρίμα που δεν τους πέτυχε ο συγκεκριμένος, απολύθηκε πρόσφατα από ειδικές δυνάμεις.

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jent Προβολή μηνύματος
    Κρίμα που δεν τους πέτυχε ο συγκεκριμένος, απολύθηκε πρόσφατα από ειδικές δυνάμεις.
    μην εισαι τοσο σιγουρος...αν ηταν 2 και ειχαν και εργαλεια μαζι τους μπορει να συνεβαιναν και χειροτερα πραγματα απο το να ελειπαν τα κομματια της μοτοσυκλετας σου...
    εκτος αν ο αλλος υπηρετησε στις ειδικες δυναμεις του Ισραηλ και ηταν master του krav maga...

  4. #19
    αν και δεν ειναι σιγουρο οτι θα ειναι στην περιοχη σου το συνεργειο, κανε μια αναζητηση στα συνεργεια αν υπαρχει μεσα κανενα vstrom τρακαρισμενο....Σιγουρα τα ανταλλακτικα πηγαν για παραγγελια τρακαρισμενου...κουραγιο

  5. #20
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    μην εισαι τοσο σιγουρος...αν ηταν 2 και ειχαν και εργαλεια μαζι τους μπορει να συνεβαιναν και χειροτερα πραγματα απο το να ελειπαν τα κομματια της μοτοσυκλετας σου...
    εκτος αν ο αλλος υπηρετησε στις ειδικες δυναμεις του Ισραηλ και ηταν master του krav maga...
    Φαντάζομαι ότι ήταν τουλάχιστον δύο, εργαλεία σίγουρα είχαν, για την ακρίβεια χρειάστηκαν αρκετά πράγματα για να λύσουν όλα αυτά, μόνο η καμπάνα είναι ολόκληρη ιστορία, νομίζω χρειάζεται και ειδικό εργαλείο.

    Το παληκάρι δε ξέρει krav maga κάνει βάρη όμως αρκετά χρόνια και φαντάζομαι δε θα ήθελαν να κάνουν ιστορία χαράματα με τρεις πολυκατοικίες γύρω γύρω.

    Έχει τύχει φάση σε εμένα παλαιότερα, είχαν δοκιμάσει να πάρουν άλλη μηχανή, ήταν δύο κλεφτρόνια, ο ένας ήταν με μηχανή στη γωνία και περίμενε και ο άλλος έλυνε τη κλειδαριά. Όταν άκουσε την εξώπορτα πήδηξε από το κάγκελο της πυλωτής (είναι χαμηλό) και άρχισε να περπατάει κανονικά, δεν έτρεξε. Βγήκα έξω και δε μπορούσα να καταλάβω ποιος ήταν, μου τον έδειξαν και μόλις άρχισα να τρέχω είχε φτάσει στη μηχανή και φύγανε. Στα 5-10 λεπτά που μεσολάβησαν από την ειδοποίηση μέχρι να κατέβω είχε προλάβει να λύσει τη κλειδαριά. Με κράξανε που βγήκα να τους κυνηγήσω αλλά αφενός δε γουστάρω να ζω στο φόβο, μας σκίζουν από όλες τις μεριές αφετέρου αυτοί είχαν παραπάνω λόγους να φύγουν.

    Ίσως το σημερινό να ήταν πιο δύσκολο, δε θα μπορούσαν να φύγουν πολύ γρήγορα δεδομένου ότι είχαν μαζί τους εργαλειοθήκη. Πιθανόν καλύτερα έτσι (που δε τους πέτυχε το παληκάρι).

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της GsDakar
    Εγγραφή
    30/05/2010
    Μηνύματα
    247
    φιλε μου παρε ενα τηλ. εδω Καπακλης εχει πολυ πραμα ο τυπος απο μεταχειρισμενα αντ/κα και απο τιμες ειναι συζητήσιμος 2107237730 εχω αρκετο καιρο να του μιλησω αλλα θυμαμαι οτι ειχε τα παντα.

  7. #22
    The fine art of sliding Το avatar του/της Aνεμος
    Εγγραφή
    11/10/2012
    Μηνύματα
    494
    Φίλε υπομονή ...Τα μουνι@ έχουν αποθρασυνθεί τελείως...Πριν απο δύο μήνες κολλητός με KTM 690 κατέβηκε στην πυλωτή και αντίκρυσε μια απο τα ίδια...Ο κόσμος γεμάτος λάδια, πλαινό καπάκι μοτέρ και πηνία να λείπουν....Σημειωτέον οτι το μηχανάκι είχε full ακράπες απο λαιμούς τις οποίες δεν άγγιξαν καν....Όπως και στην δική σου περίπτωση, 99% ήταν παραγγελία...

    Σιγά σιγά θα το μαζέψεις,όπως σου είπαν και τα παιδιά απο πάνω προσπάθησε να πάρεις μεταχείρω τα βασικά και με τον καιρό τα υπόλοιπα...

    Είναι τσάκισμα,το ξέρω απο πρώτο χέρι,αλλά "9 να πέφτεις,10 να σηκώνεσαι" . Μη μασάς,συνέχισε την ζωή σου με την γυναίκα και τον μπέμπη και τα σίδερα ξαναγίνονται.
    there's no such thing as impossible

  8. #23
    ...Λυπάμαι ...

    Εάν κάποιος μπορεί να κάνει αποτίμηση της ζημιάς ,μπορώ να δω σε ένα Πολωνέζικο σάιτ με φθηνα μτχ αντ/κα μοτό (κάτι σαν το ρικάρντο) και όταν θα γυρνάω μέσα Γενάρη που θα κάτσω μερικές μέρες στην Αθήνα ,να σου κρατάω κάτι( αν γίνεται) μπας και γλυτώσεις κανα μεταφορικό .

    Επειδή πάω κάθε χρόνο , αγοράζω αρκετά συχνα απο κει λόγω τιμών (στα μτχ από ιδιώτες ) . Εδώ έχει για στρόμα . Υπολόγιζε στις τιμές 1 ευρώ = 4 ζλότ
    http://moto.allegro.pl/listing.php/s...+vstrom+dl+650

  9. #24
    Γράψε Κόλλιας Το avatar του/της Antonisss
    Εγγραφή
    03/07/2010
    Μηνύματα
    1.079
    Φίλε μου λυπάμαι για την απώλεια σου, είμαι και γω παθών(όλο το μηχανάκι όμως, όχι κομμάτι). Επειδή έχει γίνει επιδημία αυτό το πράγμα τελευταία, να παίρνουν μόνο τιμόνια, εξατμίσεις, πλαστικά ή ντεπόζιτα(έχει συμβεί και σε γνωστούς μου, περισσότερες από μια φορές κιόλας), θα σου πρότεινα, αφού το φτιάξεις, να κοιτάξεις κάποιο κλειστό πάρκινγκ να το αφήνεις, γιατί τώρα που σε βρήκανε είναι σίγουρο ότι δεν θα σε αφήσουν τόσο εύκολα, να το ξέρεις αυτό. Θα είναι κρίμα να το φτιάξεις μόνο και μόνο για να σου ξανακάνουν την ίδια πουστιά

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της petros128
    Εγγραφή
    14/01/2012
    Μηνύματα
    101
    Κρίμα !! Το v strom δεν θέλει πολλα εργαλεία όλη η μούρη βγενη μαζι με σηδεργια με 2 δωδεκαρες ! Για αυτο δεν χρειάστηκαν πάνω απο 10 λεπτα ! Τωρα για καμπάνα νομίζω θέλει αέροκλειδο εκτός και αν είχαν ειδικό εργαλείο !
    Most sports require one ball, Motocross requires two

  11. #26
    Είναι η πιο πρόσφατη... Το avatar του/της stavrouliasp
    Εγγραφή
    20/01/2006
    Μηνύματα
    1.975
    Για δες και στο car.gr

    πχ

    http://www.car.gr/parts/?ca=711&ca=1...pg=1&q=v+strom

  12. #27
    Σας ευχαριστώ όλους για τι συμβουλές και τη βοήθεια. Το πρωί είχα πελαγώσει για να πω την αλήθεια. Από δευτέρα θα κάνω μερικά τηλέφωνα και θα πάω σε συνεργεία να πάρω προσφορές να δω τι παίζει από κόστος. Πήρα το moto μετά από πολύ καιρό, η κρίση τους έχει τσακίσει όλους, ούτε διαφημίσεις δεν είχε. Είχε και συγκριτικό με vstrom, bmw, versys, transalp αλλά μου φάνηκε πολύ φτωχό καμιά σχέση με κάτι επικά του παρελθόντος. Το car.gr μου το πρότεινε και ο αξιωματικός υπηρεσίας που έκανα τη δήλωση κλοπής. Του έκανε εντύπωση που χτύπησαν vstrom, δε του είχαν ξανακάνει. Έπεσα στη περίπτωση, ήταν παραγγελία, μπροστά μου ακριβώς παρκάρει transalp, δε του πείραξαν (ευτυχώς) ούτε βίδα.

  13. #28
    Μονος σου φτιαχτο.
    When you're feeling low and woozy
    Slap a fresh clip in your Uzi

  14. #29
    Ρίξε και ένα τηλέφωνο εδώ: http://karagiannis-ioannis.car.gr/contact/

    Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι θα βρεις.

  15. #30
    Από τις φωτογραφίες φαίνεται ότι λείπουν τα πηνία, η μάσκα-φανάρι και το αριστερό καπάκι του μοτέρ, σωστά;
    Από την άλλη πλευρά καπάκι συμπλέκτη, καμπάνα προφανώς δεν πειράχθηκε αν βλέπω και πάλι σωστά στις φωτό.
    Δεν νομίζω στα μεταχειρισμένα να είναι τόσο μεγάλο το κόστος για επαναλειτουργία της μοτό, βάλε τα μηχανικά και το φανάρι και άσε τη μάσκα για όποτε έχεις τα χρήματα.
    Ότι χρειαστείς από τεχνικά ζήτησέ το από το φόρουμ. Εύχομαι να την φτιάξεις γρήγορα, χωρίς άγχος και στενοχώρια, έχεις το μπόμπιρα που κάνει για αμέτρητα σίδερα.

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. βελτιωση μπροστινου συστηματος σε Cbr600
    από b_bong12 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 02/07/2010, 11:00
  2. Γεφυρα μπροστινου συστηματος
    από sotos 8 στο forum Suzuki V2's
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 10/06/2010, 13:19
  3. "Μερική" Κλοπή Aprilia
    από powerphot στο forum Aprilia
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 16/07/2009, 10:11
  4. Ανομοιόμορφη προφόρτιση, μπροστινού συστήματος.
    από lamoun στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 23/06/2008, 01:13
  5. Αλλαγή μπροστινου συστήματος
    από PortisHead στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 23/05/2008, 12:43

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF