Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 77

Θέμα: Να πω και εγώ τον πόνο μου ,αφού γύρισα απο το Νοσοκομείο ?

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912

    Thumbs down Να πω και εγώ τον πόνο μου ,αφού γύρισα απο το Νοσοκομείο ?

    Καλησπέρα παιδιά.

    Τα πάθαμε και εμείς σήμερα είχα τροχαίο με την μηχανή

    Πηγαινα να παρω φαγητο για τους παπουδες μου οταν στα ξαφνικα βγηκε ενας απο στοπ με ειδε οτι πηγαινα στον δρομο και αντι να σταματησει γκαζωσε και ηρθε κατα πανω μου, για να γινω πιο συγκεκριμενος εγινε στην τουμπα, πηγαινα μετα το φαναρι κανονικα μολις ειχα βαλει 2α ταχυτητα, και βγαινει αποτομα με γκαζι ενας απο στοπ κοκαλωνει το αμαξι,σε κλασματα βλεπει οτι ερχομαι το σανιδωνει κατα πανω μου.
    Αποτελεσμα ευτηχως με τα τοσα πραγματα που ειχα διαβασε εδω μεσα, καταφερα να κανω οτι μπορουσα,εκοψα παρα πολυ την ταχυτητα μπλοκαραν οι τροχοι το πλαγιασα λιγο , με ακουμπηκε εν μερι λιγο πλαγια στο προφυλακτιρα του , η μηχανη εφυγε (δεν επαθε τιποτα μια γρατζουνια δεξια στο πλαστικο λιγο η εξατμιση και μαλλον αρπαξε πολυ λιγο το τιμονι ) με βαση αυτα που εγιναν δεν επαθε τιποτα.Εγω εκανα τουμπα στον αερα και εν μερη πανω στο καπο.

    Φορουσα ευτηχως μποτες Spidi ενισχυμενες,γαντια κρανος ,μπουφαν πανω κατω.

    Σηκωθηκα κανονικα περπατησα σαν να μη νεγινε τιποτα,ειχε παρα πολυ κοσμο εκει γιατι ηταν καφετερειες, ηρθαν ανρθωποι τριγυρω να φερουν νερο κτλ, ολοι πολυ ευγενικοι εκτος απο τον οδηγο !!!!!(εν μερη δικαστηρια!)

    Απλα οσο αρχισα να κρυωνω αρχισε να ποναει το ποδι μου,ηρθε ασθενοφορο με πηρε κτλ. ηρθε η αστυνομια και εφυγα προς νοσοκομειο.

    Σημειωση, οταν ηρθε η αστυνομια και με ρωτησε στοιχεια κτλ κτλ. λεω "παιδια πρωτη φορα παθαινω τροχαιο τι κανω?" απαντηση αστυνομικου "τιποτα,ειχε στοπ ηταν λαθος, τελος" λεω ωραια . και ξαπλωνω ωστε να μου προσφερουν τις πρωτες βοηθειες, οταν ομως ο αστυνομικος με εκανε την ερωτηση για τα στοιχεια μου ουτε καν μια ερωτηση για το συμβαν ερχετε ο τυπας περιπου στα 40 , και λεει "δεν ξερω τι σας ειπε,αλλα να σας πω και εγω την δικια μου μερια" με πολυ τσαμπουκα. πολυ ομως!

    Εφυγα εγω,τυχαινει να ηταν και οικογενειακοι φιλοι εκει περα, και πολλοι γνωστοι στην καφετερεια που το ειδαν ολοι Live και πολυ περαστικοι τον φωναζαν που πας ρε.... κτλ κτλ κτλ με στοπ και βγαινεις ετσι και τα συναφι.

    Πηγα στο νοσοκομειο με ειδαν χειρουργοι και ορθοπεδικοι ,εβγαλα ενα καρο ακτινες και προς στιγμη ειναι διαφορα που νιωθω μπορω να πω.

    Αυριο παωνα παω την σχηματισμενη δικογραφια που θα γινει,και παμε δικαστικως,και εμαθα μετα απο οικογενειακο φιλο που εκατσε εκει για να ερθει ο ασφαλιστης μου οτι ο αλλος ελεγε" οτι εκανα σλαλομ πηγαινα με υλιγιωδη ταχυτητηα και εγω το προκαλεσα ολο αυτο"

    ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΟΝ ΘΕΟ ΤΟΥΣ,αν ηταν αλλος στην θεση μου χωρις εξοπλισμο ειχε πεθανει.

    Στο νοσοκομειο με ειπαν χωρις την μποτα θα ειχα διαμελυσει ολα τα κοκκαλα μεσα στο ποδι μου . αποροφησε πολλα πραγματα.

    Τι να πω αυτα....

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.962
    Να πεις δόξα το Θεό που έχεις πόδι και να γράψεις καλά στο μυαλό σου ότι σ αυτό τον κόσμο υπάρχουν και ΠΑΛΙΑΝΘΡΩΠΟΙ από τους οποίους πρέπει να φυλάγεσαι.
    Βρες μάρτυρες και δικηγόρο για το δικαστήριο, καλή τύχη και περαστικά.
    Θα πάει μακριά η βαλίτσα αλλά θα δικαιωθείς.
    Υγ
    Αφού φέρθηκε έτσι μην υποχωρήσεις τράβα το ως το τέλος.


  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    μάρτυρες,πόσους ?! 4 καφετερίες υπεύθυνοι φίλοι που ήταν μπρόστα όταν έγινε,και όλα αυτά ? όσα θες έχω.

    Ναι,ξέρω το καταλαβαίνω. Ευτηχώς λέω,όταν έφυγα απο το νοσοκομείο πήγα άναψα λαμπάδα ξυπόλητος! Άγιο είχα.

    Ναι, φέρθηκε και πολυ πιο ασχημα,σιγουρα ως το τελος θα παει,ας παει και μακρια η βαλιτσα,γιατι με κατηγορησε κιολας.

    Αν ηταν αλλο παλικαρι στην θεση μου χωρις κρανος η χωρις οσα φορουσα,η δεν ηξερε πως να φερθει και ειχε σκοτωθει τοτε τι ?

  4. #4
    περαστικά και καλά ξεμπερδέματα ρε παιδί..
    "I feel like dining with hitchock every time that we fuck"

  5. #5
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Μάζεψε ότι χαρτούρα απαιτείται, ρώτα δικηγόρο, και αναμονή. Η καλύτερη λύση είναι η αναμονή, τις περισσότερες φορές βγαίνεις κερδισμένος περιμένοντας.


    Ο δικηγόρος είναι μέρος της διαδικασίας και απαραίτητος.

    Περαστικά.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    Ευχαριστω @ziggy

    @vaska , ναι ηδη εχω ακτινογραφιες χαρτια απο γιατρους κτλ ,αυριο θα παρω την καταθεση μου απο την αστυνομια μαζι και την δικογραφια εις βαρος του γιατι περασε με στοπ και υπαρχει σωματικη βλαβη και θα μιλησω με την νομικη προστασια μου απο την ιντερσαλονικα που εχω .

    Ευχαριστω

  7. #7
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.949
    Δόξα τω Θεώ τη σκαπούλαρες χωρίς δυσάρεστα επακόλουθα και ο σωστός εξοπλισμός έκανε τη δουλειά για την οποία προοριζόταν. Το δικονομικό μέρος δεν είναι τίποτα μπροστά στο γεγονός ότι είσαι αρτιμελής.

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    περαστικα και ελπιζω να ξεμπερδεψεις συντομα...

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    σας ευχαριστώ και εγώ ελπίζω να ξεμπερδέψω γρήγορα.

    Μόλις με πήρε τηλ. "ναι ειμαι αυτος που τρακαραμε,λεω ναι,λεει εχεις γυψο στο ποδι λεω οχι,λεει ενταξει αυτο πηρα να δω εαν εισαι καλα,λεω δεν ξερω εχω χαπακωθει και δεν ξερω πολλα τι ειπαν οι γιατροι κτλ και μου το εκλεισε εντος 1'".

    Παντως ο εξοπλισμος ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΤΟΥ!

    Μα να μου ελεγχουν την μποτα και να με λενε,οτι εαν δεν φορουσα τοσο σκληρη ψυλη μποτα θα ειχαν διαμελιστει τα κοκκαλα μου μεσα ολα ?
    Τρομαξα μονο και στην σκεψη,και επισης στο τελος με ελεγαν οτι παιδια πρεπει να παραδειγματιστουν απο εμενα που ακομα και με μικρο μηχανακι φοραω καταλληλο εξοπλισμο ,και ετσι θα γινοντουσαν πιο ελαφρυα τροχαια,με καναν να νιωσωκαι λιγο καλα οτι εκανα κατι καλο στον ευατο μου.

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 7gibernau
    Εγγραφή
    24/06/2010
    Μηνύματα
    1.085
    Περαστικά και αγύριστα....βάζω στοίχημα ότι αν δεν ήταν σε τόσο πολυσύχναστο μέρος θα εψαχνες μάρτυρες για να βρεις ποιος σε χτύπησε και σε εγκατέλειψε....
    Μπράβο και πάλι μπράβο για τον εξοπλισμό...
    Πωλείται Ποδηλατο commencal supernormal 2 29"
    https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=153604

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    Ναι, είχε πάρα πολύ κόσμο,ακόμα και γνωστοί τρυγήρω και τό μμονο που θυμαμαι ειναι να βριζουν γιατι περασε με ΣΤΟΠ.


    Ευχαριστω!

  12. #12
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/10/2012
    Μηνύματα
    2
    Περαστικά φίλε μου!!!Για αυτό λέμε ο εξοπλισμός σώζει αξίζουν τα λεφτά τους.

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ststgr74 Προβολή μηνύματος
    Περαστικά φίλε μου!!!Για αυτό λέμε ο εξοπλισμός σώζει αξίζουν τα λεφτά τους.


    με το παραπάνω!!! Να'σεκαλά!

  14. #14
    Ημίκουλο μέλος Το avatar του/της KostasV2
    Εγγραφή
    20/09/2011
    Μηνύματα
    1.515
    Άουτς! Περαστικά...

  15. #15
    Καταρχήν περαστικά!

    Το τηλεφωνάκι σίγουρα του το "σφύριξαν" να το κάνει. Στα του δικαστηρίου, κάνε ό,τι είπε ο Vaska. Έχε τον δικηγόρο σε αναμονή, και κράτα όποια χαρτούρα μπορείς! Εξετάσεις, αποδείξεις από ταξί κλπ.
    Το τί έγινε θα το πεις στην κατάθεση που θα δώσεις για τη δικογραφία. Δεν τρέχει τίποτα που δεν είπες κάτι εκείνη τη στιγμή.
    Από εκεί και πέρα, αν το αυτοκίνητο είναι χτυπημένο στο μπροστινό μέρος, δεν έχεις να φοβάσαι απολύτως τίποτα.
    Για τους μάρτυρες, βρες κάποιον(ους) που να θέλουν να καταθέσουν το τί έγινε!

    Όλα καλά!

    edit: Όταν θα δώσεις κατάθεση θα σε ρωτήσουν αν επιθυμείς την ποινική δίωξη του άλλου οδηγού. Θα έλεγα να πεις ναι. Θα γίνει μετά από καμιά 4 χρόνια το ποινικό, αλλά οκ. (για δικό μου ατύχημα του 2007, το ποινικό έγινε φέτος!)
    Μπαινω στο merge...
    "Γιαννη αφησε τον δικο μου"
    εχει λιακαδα μα εδω θυμιζει μπορα,
    μου αρκει που 3 λεπτα οι ουρανοι ειναι δικοι μου
    κ εσυ εχθρε εισαι KILL ΑΠΟ ΩΡΑ

    ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΟΛΕΜΙΚΗ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ
    ---------------------------------------------
    Professor Einstein, does New York stop by this train?

Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 72
    Τελευταίο μήνυμα: 22/06/2007, 22:15
  2. Να μαι και εγω
    από X_NR750 στο forum Honda VFR's
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 31/07/2006, 14:04
  3. Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 05/06/2006, 11:33
  4. Να Πω Και Εγω?
    από bm_gr στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 25/08/2004, 11:30
  5. ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ, θα σας πω τον πόνο μου!!!
    από Adventure-R στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 21/11/2003, 22:52

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF