Σελίδα 2 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 92

Θέμα: dainese full metal pro

  1. #16
    εχω κανει ολες τις κινησεις που επρεπε να κανω.απευθυνθηκα και στην ιταλικη εταιρεια αλλα τπτ.το θεμα ειναι οτι εχουν 300 ευρω και για νορμαλ χρηση ειναι απαραδεκτο να ανοιξουν.
    πετρος

  2. #17
    καμμια προειδοποιηση στα καρτελακια.(τα εχω κρατησει ολα).κατι ακομη. αυτο που λες δεν εχει σχεση.ποιος πιστευεις οτι θα χασει ?εγω θα χασω 300 ευρω αυτοι ποσα?και υπαρχει και κατι κοινο.dainese ειναι υποτιθεται brand name.
    πετρος

  3. #18
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από petros1972 Προβολή μηνύματος
    εχω κανει ολες τις κινησεις που επρεπε να κανω.απευθυνθηκα και στην ιταλικη εταιρεια αλλα τπτ.το θεμα ειναι οτι εχουν 300 ευρω και για νορμαλ χρηση ειναι απαραδεκτο να ανοιξουν.
    με ποια αιτιολογία σου είπαν όχι?

  4. #19
    σκαουντερ πορνοσταρ Το avatar του/της endopandou
    Εγγραφή
    06/09/2012
    Μηνύματα
    2.621
    Δεν ποστάρεις και καμιά φωτό να δούμε και εμεις ποια είναι αυτά τα γάντια των 300 γιούρων;
    it's all a matter of perception

    ο ορισμός του ανθρωπάκου: look on and do nothing

  5. #20
    http://www.revzilla.com/motorcycle/d...tal-pro-gloves

    Αυτα εδω υποθετω!

    --

    Απο Ευρπω ειναι ή Αμερικη?

  6. #21
    σωστα αυτα ειναι.απο Ισπανια εγινε η αγορα μεσω ιντερνετ.
    πετρος

  7. #22
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από petros1972 Προβολή μηνύματος
    σωστα αυτα ειναι.απο Ισπανια εγινε η αγορα μεσω ιντερνετ.
    γιατι δεν απευθύνεσαι στο μαγαζί της ισπανίας?

  8. #23
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    με ποια αιτιολογία σου είπαν όχι?
    με την δικαιολογια οτι δεν τα προσεξα και δεν εβαλα κρεμα για συντηρηση( πραγμα που φυσικα δεν ισχυει)αφενος γιατι εχω ενιδατικη κρεμα για τον υπολοιπο δερματινο εξοπλισμο (και φυσικα αυτο τους το ειπα) καθως και φωτογραφιες απο τα γαντια και την κρεμα τους εδειξα.
    ειπαν οτι το δερμα ξεραθηκε και ανοιξε(μεσα σε 3 μηνες)?
    πετρος

  9. #24
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    γιατι δεν απευθύνεσαι στο μαγαζί της ισπανίας?
    το εχω κανει ηδη αν διαβασες το ποστ ποιο πανω.
    πετρος

  10. #25
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SVX Προβολή μηνύματος
    η Dainese...οπως η Apple , ειναι μεγαλα ονοματα.... αν εσυ ο ιδιος που γραφεις αυτα , πουλουσες I-phone κι ερχοταν καποιος που ηρθε , το ειδε σε εσενα και το αγορασε απο το Ebay, θα τον εξυπηρετουσες το ιδιο με αλλον πελατη που ηρθε και στα σκασε για να απολαμβανει full υποστηριξη σε καθε περιπτωση ;

    για βαλτα κατω... γιατι και για τον πελατη που εσταξε 1500-2000 ευρω για Dainese για να τα παρει απο Ελλαδα ειναι αδικια..
    φιλε μου θα σου φερω ενα παραδειγμα απο κατι αλλο οχι απο εξοπλισμο.καποτε ειχα αγορασει μια sony φωτογραφικη.ελειξε η εγγυηση και ο αισθητηρας ccd τα επεξε που σημαινει οτι η μηχανη δεν δουλευει.η φωτογραφικη εκτος εγγυησης.ξερεις τι εκανε η Sony?εβγαλε πανευρωπαικη οδηγια να αντικατασταθουν ολοοι οι αισθητηρες αυτοι ειτε ειναι μεσα στην εγγυηση ειτε οχι ειτε αγοραστηκε απο Ελλαδα ειτε οχι.Αν αυτο δεν ειναι support και σεβασμος στον πελατη τοτε ποιο ειναι?
    πετρος

  11. #26
    δυστυχώς φίλε μου τότε μάλλον έπεσες σε λάθος εταιρεία....

    δες αντίστοιχες περιπτώσεις άλλης εταιρειας και πως συμπεριφέρθηκε....

    http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=124774

    http://www.bmwbikers.org/forum/showthread.php?t=16343

  12. #27
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SVX Προβολή μηνύματος
    αν εσυ αγοραζες Dainese απο τον Ελληνα αντιπροσωπο δηλαδη, θα το θεωρουσες απολυτως δικαιο και λογικο να προωθησει μια αστοχια υλικου σε εξοπλισμο καποιου που το αγορασε απο το FC-moto (με τον ιδιο τροπο που θα προωθησει και κατι δικο σου?). το λογικο δεν ειναι να το επιστρεψει στο FC-moto?
    δεν το χρεωνεται η τοπικη αντιπροσωπεια φιλε μου αλλα η ιδια η dainese .Αυτο το ξερω πολυ καλα.
    πετρος

  13. #28
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    δυστυχώς φίλε μου τότε μάλλον έπεσες σε λάθος εταιρεία....

    δες αντίστοιχες περιπτώσεις άλλης εταιρειας και πως συμπεριφέρθηκε....

    http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=124774

    http://www.bmwbikers.org/forum/showthread.php?t=16343
    μπραβο τους .αυτες ειναι εταιρειες.τωρα μου εδωσες ιδεες ποιον εξοπλισμο θα παρω.
    πετρος

  14. #29
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    δε ξέρω για τόσο high end πράγματα, αλλά εμένα τα dainese (2 μπουφάν, γάντια και μπότες, από νορμάλ σειρές όμως, εκτός του ενός μπουφάν που είχε πληρωθεί αδρότατα, τον παλιό καλό καιρό), με έχουν αφήσει απόλυτα ικανοποιημένο
    Ειδικά το tsunami, 8 χρόνια μονοφόρι, και είναι σκυλί μαύρο (τελευταία μπάζουν λίγο υγρασία οι μπροστά τσέπες )
    στο θέμα με εγγυήσεις κλπ πρέπει να απευθυνθείς κατά τη γνώμη μου στον έξωθεν πωλητή και να απαιτήσεις να συννενοηθεί αυτός με Ελλάντα
    το συγκεκριμενο γαντι θεωρειται το κορυφαιο της εταιρειας .ειναι ακριβως το ιδιο με τα γαντια του motogp.
    πετρος

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    χμμμ...παω ταξιδι στη θεσσαλονικη και αγοραζω μπουφαν γιατι μετα απο μια πτωση το δικο μου εγινε φυτιλια.επιστρεφοντας πιανει βροχη και το μπουφαν μπαζει απο παντου.φτανω αθηνα και παω στον εδω αντιπροσωπο.τι θα μου πει?''ααα φιλε αφου το πηρες απο σαλονικα τραβα εκει για τα ρεστα''?
    υ.γ.εκει το μπουφαν ο αντιπροσωπος το ειχε φθηνοτερα απο τον εδω.καπου το χανεις νομιζω...εγω αγορασα νταινεζ.οχι νταινεζ απο τον βλαχοδημητροπουλο.αν ο βλαχοδημητροπουλος ειναι αντιπροσωπος της εταιριας με το συγκεκριμενο σηματακι οφειλει κανονικα να με βοηθησει.αλλοιως παπαρια αντιπροσωπος ειναι.αποψη μου παντα.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SVX Προβολή μηνύματος
    αλλο Αθηνα - Θεσ/νικη και αλλο Λονδινο Αμστερνταμ, τι Βερολινο
    ωραια τοτε να αλλαξουμε το παραδειγμα του trooper και να το κανουμε ταξιδι απο Βελγιο - Ελλαδα και καπου στην Γερμανια, μου το κλεβουν και παω και παιρνω ενα απο το fc-moto.de επειδη βρισκεται στα 300 μετρα απο το συμβαν...

    μην λεμε οτι θελουμε...
    αυτη η καραμελιτσα με τις αντιπροσωπειες πρεπει καποια στιγμη να σταματησει...
    αα,αυτο ειναι απο την επισημη αντιπροσωπεια και πληρωνεται Χ και επειδη πληρωνεται Χ (το χ μπαινει στο ταμειο του αντιπροσωπου) καλυπτεται απο εγγυηση, ενω το αλλο που ειναι το ΙΔΙΟ αλλα ειναι παραεισαγωγης ή απο αγορα μεσω νετ δεν καλυπτεται απο την εγγυηση...

    δεν ξερω αν εισαι επισημος αντιπροσωπος σε κατι (και δεν με ενδιαφερει κιολας) αλλα ΕΛΕΟΣ...

Σελίδα 2 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF