Σελίδα 3 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 92

Θέμα: dainese full metal pro

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από petros1972 Προβολή μηνύματος
    το συγκεκριμενο γαντι θεωρειται το κορυφαιο της εταιρειας .ειναι ακριβως το ιδιο με τα γαντια του motogp.
    επειδη εχω καει και εγω με γαντια dainese που ανοιξαν για πλακα (βεβαια σε μενα ειχαν προηγηθει και καποιες πτωσεις), θα σου πω οτι εδω και 3 χρονια μονο alpinestars σε γαντια...
    ολος ο υπολοιπος εξοπλισμος dainese ειναι υποδειγματικος αλλα τα γαντια τους

  2. #32
    skid in broadside Το avatar του/της chr1s_86
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    3.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από petros1972 Προβολή μηνύματος
    φιλε μου θα σου φερω ενα παραδειγμα απο κατι αλλο οχι απο εξοπλισμο.καποτε ειχα αγορασει μια sony φωτογραφικη.ελειξε η εγγυηση και ο αισθητηρας ccd τα επεξε που σημαινει οτι η μηχανη δεν δουλευει.η φωτογραφικη εκτος εγγυησης.ξερεις τι εκανε η Sony?εβγαλε πανευρωπαικη οδηγια να αντικατασταθουν ολοοι οι αισθητηρες αυτοι ειτε ειναι μεσα στην εγγυηση ειτε οχι ειτε αγοραστηκε απο Ελλαδα ειτε οχι.Αν αυτο δεν ειναι support και σεβασμος στον πελατη τοτε ποιο ειναι?
    Αυτό δεν το έκανε μόνο η Sony αλλά και άλλες εταιρίες αλλάζοντας προβληματικά CCD εκτός εγγύησης. Μου έχει αλλάξει η ελληνική αντιπροσωπία της Canon CCD σε φωτογραφική χωρίς εγγύηση αγορασμένη από εξωτερικό. Αν θυμάμαι καλά τα προβληματικά CCD ήταν της Sony πάντως...


    Και για να είμαι και on-topic έχω μια απορία: Ο "αντιπρόσωπος" που λέτε, αντιπροσωπεύει μόνο το κέρδος που του φέρνει η εταιρία ή και την εικόνα της και το after sales και το πόσο προσέχει τον πελάτη παγκοσμίως σαν εταιρία; Δε νομίζω να λέει η Dainese και η κάθε Dainese εκεί προσέξτε τους πελάτες και εκεί γράφτε τους. Για κάτι BMW ας πούμε (τυχαίο παράδειγμα ) δεν έχουμε δει σε ταξιδιωτικά ότι τους το έφτιαξε η αντιπροσωπία στην "τάδε" χώρα, μετά από επικοινωνία με τα κεντρικά; Τι θα έλεγε δηλαδή; Δε βοηθάω γιατί δεν το πήρες από εδώ;
    Give me fuel, Give me fire

  3. #33
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    ωραια τοτε να αλλαξουμε το παραδειγμα του trooper και να το κανουμε ταξιδι απο Βελγιο - Ελλαδα και καπου στην Γερμανια, μου το κλεβουν και παω και παιρνω ενα απο το fc-moto.de επειδη βρισκεται στα 300 μετρα απο το συμβαν...

    μην λεμε οτι θελουμε...
    αυτη η καραμελιτσα με τις αντιπροσωπειες πρεπει καποια στιγμη να σταματησει...
    αα,αυτο ειναι απο την επισημη αντιπροσωπεια και πληρωνεται Χ και επειδη πληρωνεται Χ (το χ μπαινει στο ταμειο του αντιπροσωπου) καλυπτεται απο εγγυηση, ενω το αλλο που ειναι το ΙΔΙΟ αλλα ειναι παραεισαγωγης ή απο αγορα μεσω νετ δεν καλυπτεται απο την εγγυηση...

    δεν ξερω αν εισαι επισημος αντιπροσωπος σε κατι (και δεν με ενδιαφερει κιολας) αλλα ΕΛΕΟΣ...
    εσυ γιατι θιχτηκες τοτε? δεν ξερω αν εισαι εσυ επισημος συνηγορος της εταιρειας αλλα δε με ενδιαφερει κιολας

    στα αρχιδια μου η εξυπηρετηση της κωλο"φιρμας" οσο αντιπαθω της BMW και τους GSάδες άλλο τοσο αντιπαθω τους Dainese fashion victims που την εχουν διε μοντελίστες και πρότυπα του μοτο-κοσμου ...... στο κατω - κατω , αν του κολλησεις καναδυο φερμουαρ ακομα του γαντιου , ειμαι σιγουρος πως θα το διορθωσουν.... τοσα τσουβαλια φερμουαρ, εχουν γινει επιστημονες
    Accipere quam facere praestat injuriam

  4. #34
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από chr1s_86 Προβολή μηνύματος
    Αυτό δεν το έκανε μόνο η Sony αλλά και άλλες εταιρίες αλλάζοντας προβληματικά CCD εκτός εγγύησης. Μου έχει αλλάξει η ελληνική αντιπροσωπία της Canon CCD σε φωτογραφική χωρίς εγγύηση αγορασμένη από εξωτερικό. Αν θυμάμαι καλά τα προβληματικά CCD ήταν της Sony πάντως...


    Και για να είμαι και on-topic έχω μια απορία: Ο "αντιπρόσωπος" που λέτε, αντιπροσωπεύει μόνο το κέρδος που του φέρνει η εταιρία ή και την εικόνα της και το after sales και το πόσο προσέχει τον πελάτη παγκοσμίως σαν εταιρία; Δε νομίζω να λέει η Dainese και η κάθε Dainese εκεί προσέξτε τους πελάτες και εκεί γράφτε τους. Για κάτι BMW ας πούμε (τυχαίο παράδειγμα ) δεν έχουμε δει σε ταξιδιωτικά ότι τους το έφτιαξε η αντιπροσωπία στην "τάδε" χώρα, μετά από επικοινωνία με τα κεντρικά; Τι θα έλεγε δηλαδή; Δε βοηθάω γιατί δεν το πήρες από εδώ;
    σωστα φιλε μου sony ειναι τα ccd.συμφωνω σε ολα μαζι σου.
    πετρος

  5. #35
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SVX Προβολή μηνύματος
    εσυ γιατι θιχτηκες τοτε? δεν ξερω αν εισαι εσυ επισημος συνηγορος της εταιρειας αλλα δε με ενδιαφερει κιολας

    στα αρχιδια μου η εξυπηρετηση της κωλο"φιρμας" οσο αντιπαθω της BMW και τους GSάδες άλλο τοσο αντιπαθω τους Dainese fashion victims που την εχουν διε μοντελίστες και πρότυπα του μοτο-κοσμου ...... στο κατω - κατω , αν του κολλησεις καναδυο φερμουαρ ακομα του γαντιου , ειμαι σιγουρος πως θα το διορθωσουν.... τοσα τσουβαλια φερμουαρ, εχουν γινει επιστημονες
    δεν ειναι θεμα αντιπαραθεσης ειναι ομως ενα θεμα προς γνωση και συμορφωση.
    πετρος

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SVX Προβολή μηνύματος
    εσυ γιατι θιχτηκες τοτε? δεν ξερω αν εισαι εσυ επισημος συνηγορος της εταιρειας αλλα δε με ενδιαφερει κιολας

    στα αρχιδια μου η εξυπηρετηση της κωλο"φιρμας" οσο αντιπαθω της BMW και τους GSάδες άλλο τοσο αντιπαθω τους Dainese fashion victims που την εχουν διε μοντελίστες και πρότυπα του μοτο-κοσμου ...... στο κατω - κατω , αν του κολλησεις καναδυο φερμουαρ ακομα του γαντιου , ειμαι σιγουρος πως θα το διορθωσουν.... τοσα τσουβαλια φερμουαρ, εχουν γινει επιστημονες
    δεν θιχτηκα, απλα δεν μπορω να διαβαζω υποστηριξη της επισης αντιπροσωπειας τυπου:

    "αν εσυ αγοραζες Dainese απο τον Ελληνα αντιπροσωπο δηλαδη, θα το θεωρουσες απολυτως δικαιο και λογικο να προωθησει μια αστοχια υλικου σε εξοπλισμο καποιου που το αγορασε απο το FC-moto (με τον ιδιο τροπο που θα προωθησει και κατι δικο σου?). το λογικο δεν ειναι να το επιστρεψει στο FC-moto?"

    ΟΧΙ, το λογικο ειναι να το παει στην επισημη αντιπροσωπεια που ειναι κοντα στο σπιτι του για να μην κανει εξτρα χλμ...
    ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ απο που το πηρε...

    γιατι στην τελικη η "χασουρα" δεν ειναι καν του επισημου αντιπροσωπου που πας...ειναι της μαμα εταιρειας...των κεντρικων δλδ..
    αν δωσουν αυτοι εντολη για αντικατασταση, δεν θα την χρεωθει ο οποιος αντιπροσωπος αλλα εκεινοι (δλδ η φιρμα)...

    ολα τ'αλλα που λες περι κωλο"φιρμας" και bmw, δεν τα καταλαβαινω...ο καθενας αξιολογει το προϊον με τον δικο του τροπο καθως και το after sales...
    εγω εγραψα οτι ειμαι απολυτα ικανοποιημενος με την dainese σε ολο τον υπολοιπο εξοπλισμο πλην γαντιων...και χωρις καμια απωλεια φερμουαρ...

  7. #37
    παντα η μαμα εταιρεια χρεωνεται το ελλατωματικο προιον ποτε η αντιπροσωπεια.
    πετρος

  8. #38
    δεν ειναι μονο θεμα χλμ ειναι και θεμα ποσο σεβεσαι τον καταναλωτη που σου δειχνει εμπιστοσυνη αγοραζωντας προιον απο ενα εργοστασιο και διαφημηση της εκαστωτε αντιπροσωπειας να σεβεται τα λεφτα του κοσμακη.
    πετρος

  9. #39
    σκαουντερ πορνοσταρ Το avatar του/της endopandou
    Εγγραφή
    06/09/2012
    Μηνύματα
    2.621
    Παιδιά το πρόβλημα είναι στον εδώ αντιπρόσωπο ο οποίος εκτός του ότι ταλαιπωρεί εμάς, χαλάει και το όνομα της εταιρίας.
    it's all a matter of perception

    ο ορισμός του ανθρωπάκου: look on and do nothing

  10. #40
    Ανήσυχο πνεύμα.... Το avatar του/της latris mixanis
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    4.051
    Συγγνώμη, αλλά όταν αγοράζεις ένα προϊόν μιας εταιρείας και εφόσον έχεις και την απόδειξη, πράγμα που δείχνει ότι δεν τρώει μπανάνα, αλλά και πότε το αγόρασες είναι υποχρεωμένος ο αντιπρόσωπος να σε βοηθήσει.

    Δηλαδή έχεις ένα μηχανάκι καινούριο και πας στο εξωτερικό ταξίδι. Κάθεται στραβή σου χαλάει. Απευθύνεσαι στον αντιπρόσωπο και σου λέει ααα φιλαράκι σόρρυ αλλά δεν το πήρες από την χώρα μας άρα δεν σε βοηθάω, άρα δεν σου αλλάζω κάτι στην εγγύηση;;

    Γι αυτό υπάρχουν οι αντιπροσωπείες για να μας βοηθάνε, να μας δίνουν λύσεις!!!

    Από κει και πέρα κανονικά πρώτα απευθύνεσαι στο κατάστημα που το αγόρασες και τους στέλνεις και πρέπει να σου βρουν λύση. Αν δεν σου βρουν μιλάς με τον εδώ ή απ' ευθείας με τα κεντρικά.

    Τρελοκοτσιδού..!!!!

  11. #41
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από latris mixanis Προβολή μηνύματος
    Συγγνώμη, αλλά όταν αγοράζεις ένα προϊόν μιας εταιρείας και εφόσον έχεις και την απόδειξη, πράγμα που δείχνει ότι δεν τρώει μπανάνα, αλλά και πότε το αγόρασες είναι υποχρεωμένος ο αντιπρόσωπος να σε βοηθήσει.

    Δηλαδή έχεις ένα μηχανάκι καινούριο και πας στο εξωτερικό ταξίδι. Κάθεται στραβή σου χαλάει. Απευθύνεσαι στον αντιπρόσωπο και σου λέει ααα φιλαράκι σόρρυ αλλά δεν το πήρες από την χώρα μας άρα δεν σε βοηθάω, άρα δεν σου αλλάζω κάτι στην εγγύηση;;

    Γι αυτό υπάρχουν οι αντιπροσωπείες για να μας βοηθάνε, να μας δίνουν λύσεις!!!

    Από κει και πέρα κανονικά πρώτα απευθύνεσαι στο κατάστημα που το αγόρασες και τους στέλνεις και πρέπει να σου βρουν λύση. Αν δεν σου βρουν μιλάς με τον εδώ ή απ' ευθείας με τα κεντρικά.
    +1300

    μόνο που στο Ελλαδιστάν καλύτερα να πας κατευθείαν στα κεντρικά γιατί 9/10 ο ντόπιος αντιπρόσωπος δεν..... για να γλυτώσεις χρόνο όχι τίποτ άλλο

  12. #42
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από latris mixanis Προβολή μηνύματος
    Από κει και πέρα κανονικά πρώτα απευθύνεσαι στο κατάστημα που το αγόρασες και τους στέλνεις και πρέπει να σου βρουν λύση. Αν δεν σου βρουν μιλάς με τον εδώ ή απ' ευθείας με τα κεντρικά.

    αυτο υποστηριξα κι εγω , με αυτη τη σειρα ακριβως... αν δε σου δωσει λυση το σημειο αγορας (Γερμανια, Ονδουρες , Ολλανδια κλπ) ξεκινας με τα Email στα κεντρικα


    το " θα παω να του το τριψω στη μουρη του μαλακα.... " δεν νομιζω οτι εχει εφαρμογη αφου ο μαλακας δε στο πουλησε ...
    Accipere quam facere praestat injuriam

  13. #43
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SVX Προβολή μηνύματος
    αυτο υποστηριξα κι εγω , με αυτη τη σειρα ακριβως... αν δε σου δωσει λυση το σημειο αγορας (Γερμανια, Ονδουρες , Ολλανδια κλπ) ξεκινας με τα Email στα κεντρικα


    το " θα παω να του το τριψω στη μουρη του μαλακα.... " δεν νομιζω οτι εχει εφαρμογη αφου ο μαλακας δε στο πουλησε ...
    ακριβως αυτο εκανε και ο φιλος...
    διαβασε το 1ο ποστ...

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από petros1972 Προβολή μηνύματος
    ειχα παρει πριν ενα χρονο τα συγκεκριμενα γαντια καιμετα απο εφαρμογη σε νορμαλ κατασταση για 3 μηνες ανοιξαν σαν μαρουλι εσωτερικα.τα ειχα παρει απο εξω .επικοινωνησα με το μαγαζι που το πηρα αυτη επικοινωνησε με την αντιπροσωπεια και το αποτελεσμα ηταν να μου το βγαλουν εκτος εγγυησης γιατι οπως ισχυριζονται δεν εβαλα ενυδατικη κρεμα στο δερμα (πραγμα που εκανα)με αποτελεσμα να εχουν ξεραθει και γι αυτο ανοιξαν.η εδω αντιπροσωπεια δεν ανακατευεται γιατι δεν τα πηρα απο αυτους(ο υπαλληλος εδω τα ειδε και ειπε ελατωμα κατασκευης και οτι αν τα επερνα απο ελλαδα θα τα αλλαζε).Ξερει κανεις κανεναν μαγαζι που να τα επιδιορθωνει?
    απευθυνθηκε πρωτα στο καταστημα που τα πηρε και του ειπαν για ενυδαστικες......δλδ πρεπει να παρεις και τις ενυδατικες τους μαζι με το προϊον...αυτο ομως δεν το λενε στα ταμπελακια...
    μετα απευθυνθηκε στην εδω αντιπροσωπεια και ενω παραδεχεται οτι ειναι ελαττωματικο προϊον (σε αντιθεση με τους αλλους), του λεει οτι επειδη δεν τα πηρε απο εδω, δεν μπορει να τα αντικαταστησει...

    τρελιτσα δλδ ολοι...
    οταν πουλαμε ειμαστε καλοι...οταν ομως ειναι κατι σκαρτο, φταιει η π0τανα η κΕνωνια...

    επισης το ξαναλεμε αλλη μια:
    επειδη δεν στο πουλησε ο "μ@λακας", δεν εχει ΚΑΜΙΑ ΣΗΜΑΣΙΑ εφ'οσον αντιπροσωπευει ΕΠΙΣΗΜΑ μια εταιρεια...
    ειναι σαν να στο πουλησε, αν πας και του πεις για ελαττωμα...

    αντε να δουμε ποτε θα γινει κατανοητο...

  14. #44
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.962
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    επειδη εχω καει και εγω με γαντια dainese που ανοιξαν για πλακα (βεβαια σε μενα ειχαν προηγηθει και καποιες πτωσεις), θα σου πω οτι εδω και 3 χρονια μονο alpinestars σε γαντια...
    ολος ο υπολοιπος εξοπλισμος dainese ειναι υποδειγματικος αλλα τα γαντια τους
    και οι μπότες δεν και τόσο καλές μετά από λίγο μπάζουν νερό

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.962
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    επισης το ξαναλεμε αλλη μια:
    επειδη δεν στο πουλησε ο "μ@λακας", δεν εχει ΚΑΜΙΑ ΣΗΜΑΣΙΑ εφ'οσον αντιπροσωπευει ΕΠΙΣΗΜΑ μια εταιρεια...
    ειναι σαν να στο πουλησε, αν πας και του πεις για ελαττωμα...

    αντε να δουμε ποτε θα γινει κατανοητο...
    Κάποτε είχα αγοράσει μια κάνον από το αεροδρόμιο.
    Βγαίνω από το αεροπλάνο Φινλανδία βάζω φίλμ μπαταρία τίποτα…
    Τα βάφω μαύρα.
    Πάω στην Κάνον την άλλη μέρα το και το.
    Νο πρόμπλεμ σερ υπάρχει πανευρωπαϊκή εγγύηση και η μηχανή αλλάζεται επιτόπου.
    Την αμέσως επόμενη μέρα μου έρχεται γράμμα με συγνώμη κλπ

Σελίδα 3 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF