Σελίδα 4 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 92

Θέμα: dainese full metal pro

  1. #46
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    Κάποτε είχα αγοράσει μια κάνον από το αεροδρόμιο.
    Βγαίνω από το αεροπλάνο Φινλανδία βάζω φίλμ μπαταρία τίποτα…
    Τα βάφω μαύρα.
    Πάω στην Κάνον την άλλη μέρα το και το.
    Νο πρόμπλεμ σερ υπάρχει πανευρωπαϊκή εγγύηση και η μηχανή αλλάζεται επιτόπου.
    Την αμέσως επόμενη μέρα μου έρχεται γράμμα με συγνώμη κλπ
    και τωρα ερωτηση .θα ξανααγοραζες canon?εγω στην θεση σου ΝΑΙ με χιλια.
    πετρος

  2. #47
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από petros1972 Προβολή μηνύματος
    και τωρα ερωτηση .θα ξανααγοραζες canon?εγω στην θεση σου ΝΑΙ με χιλια.
    οπως εκανα με την Sony.Αγορασα και αλλη.
    πετρος

  3. #48
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tasosm
    Εγγραφή
    22/11/2012
    Μηνύματα
    113
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από petros1972 Προβολή μηνύματος
    οπως εκανα με την Sony.Αγορασα και αλλη.
    Φιλαρακι δεν παιζεσαι,απαντησες στον εαυτο σου

    Ειναι γνωστο παντως οτι υπαρχει Ευρωπαικη εγγυηση,μονο εαν το αγοραζες απο Αμερικα θα επρεπε να το στειλεις εκει με δικα σου εξοδα.

    Κριμα παντως που και οι 2 στους οποιους απευθυνθηκες φροντισαν να σε "ξεφορτωθουν" τοσο ευκολα,το οξυμωρο ειναι οτι ψαχνω γαντια διοτι εχω κατι σπιντι εδω και 7 χρονια στα οποια δεν εχω βαλει ποτε οποιαδηποτε κρεμα και ακομα βασταν.Σημερα πηγα και δοκιμασα Astars και ζητησα να μου παραγγειλουν ενα μοντελο σε XL για να το δοκιμασω,ειχα σκοπο να παω να δω και τα Dainese αλλα μαλλον θα αρκεστω στα Astars.

  4. #49
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tasosm Προβολή μηνύματος
    Φιλαρακι δεν παιζεσαι,απαντησες στον εαυτο σου

    Ειναι γνωστο παντως οτι υπαρχει Ευρωπαικη εγγυηση,μονο εαν το αγοραζες απο Αμερικα θα επρεπε να το στειλεις εκει με δικα σου εξοδα.

    Κριμα παντως που και οι 2 στους οποιους απευθυνθηκες φροντισαν να σε "ξεφορτωθουν" τοσο ευκολα,το οξυμωρο ειναι οτι ψαχνω γαντια διοτι εχω κατι σπιντι εδω και 7 χρονια στα οποια δεν εχω βαλει ποτε οποιαδηποτε κρεμα και ακομα βασταν.Σημερα πηγα και δοκιμασα Astars και ζητησα να μου παραγγειλουν ενα μοντελο σε XL για να το δοκιμασω,ειχα σκοπο να παω να δω και τα Dainese αλλα μαλλον θα αρκεστω στα Astars.
    εφοσον σε καλυπτουν γιατι οχι.
    πετρος

  5. #50
    Ανήσυχο πνεύμα.... Το avatar του/της latris mixanis
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    4.051
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SVX Προβολή μηνύματος
    αυτο υποστηριξα κι εγω , με αυτη τη σειρα ακριβως... αν δε σου δωσει λυση το σημειο αγορας (Γερμανια, Ονδουρες , Ολλανδια κλπ) ξεκινας με τα Email στα κεντρικα
    το " θα παω να του το τριψω στη μουρη του μαλακα.... " δεν νομιζω οτι εχει εφαρμογη αφου ο μαλακας δε στο πουλησε ...
    Βέβαια από την άλλη, εφόσον υπάρχει αντιπρόσωπος στην χώρα σου, είναι υποχρεωμένος να σε βοηθήσει κι αυτός, εφόσον θέλει λέγεται αντιπρόσωπος.

    Μπορεί ο μαλάκας να μην του το πούλησε, αλλά διάβασε μια γραμμή από πάνω.

    ** Devils~ Είχα πάρει γάντια της εταιρείας, άνοιξαν μέσα σε μια εβδομάδα, τα γύρισα μου τα άλλαξαν.


    Τρελοκοτσιδού..!!!!

  6. #51
    σκαουντερ πορνοσταρ Το avatar του/της endopandou
    Εγγραφή
    06/09/2012
    Μηνύματα
    2.621
    Ξέρετε γιατί οι Ευρωπαίοι και λοιποί ανεπτυγμένοι έχουν δικαιώματα; Ξέρετε γιατί εκεί η μπαγαποντιά και η λαμογιά υπάρχουν σε ελάχιστο βαθμό σε σχέση με εμάς;
    Γιατί εκεί ο κάθε Πέτρος ΘΑ ΤΟΥ ΤΑ ΕΤΡΙΒΕ ΣΤΗ ΜΟΥΡΗ του κάθε παλιόπουστα αντιπρόσωπου που θα είχε το θράσος να βγάλει κιχ για ελαττωματικό προϊόν.
    Γι αυτό εκεί δεν έχει τόσους παλιόπουστες όπως εδώ.
    Τα ''που να μπλέκω τώρα'' ''που να τρέχω τώρα'' '' να φτάσω σε δικηγόρο?'' και λοιπά παρόμοια είναι ωχαδερφισμός και μας αφορά όλους. Είμαστε συνυπεύθυνοι και συνένοχοι όλοι, ο καθένας στο βαθμό που του αναλογεί και ο καθένας απο το πόστο του.
    Όσοι μείνουν στο ''ο κάθε ένας στο βαθμό που του αναλογεί'' δίνοντας πρόχειρη και εύκολη δικαιολογία είναι οι πιο ένοχοι.

    Τα γαντάκια αν είναι στην εγγύηση και αν δεν είναι δικής σου υπαιτιότητας το σκίσιμο τα πας στον γνωστό Έλλην μαλάκα αντιπρόσωπο και απαιτείς τα δικαιώματά σου.
    Αν δεν θέλεις να πας μόνος σου πήγαινε με φίλους
    Αν δεν έχεις μαζευόμαστε μερικοί απο το φόρουμ
    Αν έχεις δυνατότητα πήγαινε με δικηγόρο
    Αν δεν κάνεις κέφι βάλτον να πάρει τηλ.
    Κάνε κάτι τέλος πάντων ανάλογο με τους άλλους λαούς που θέλουμε να φτάσουμε

    Εμείς πάντως εδώ είμαστε για ότι θελήσεις.
    Τα φόρουμ τα διαβάζουν χιλιάδες άνθρωποι και υπάρχουν πολλοί τρόποι να δυσφημήσουμε τον κάθε κακό αντιπρόσωπο.
    Τελευταία τροποποίηση από endopandou; 02/12/2012 στις 09:40.
    it's all a matter of perception

    ο ορισμός του ανθρωπάκου: look on and do nothing

  7. #52
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από endopandou Προβολή μηνύματος
    Ξέρετε γιατί οι Ευρωπαίοι και λοιποί ανεπτυγμένοι έχουν δικαιώματα; Ξέρετε γιατί εκεί η μπαγαποντιά και η λαμογιά υπάρχουν σε ελάχιστο βαθμό σε σχέση με εμάς;
    Γιατί εκεί ο κάθε Πέτρος ΘΑ ΤΟΥ ΤΑ ΕΤΡΙΒΕ ΣΤΗ ΜΟΥΡΗ του κάθε παλιόπουστα αντιπρόσωπου που θα είχε το θράσος να βγάλει κιχ για ελαττωματικό προϊόν.
    Γι αυτό εκεί δεν έχει τόσους παλιόπουστες όπως εδώ.
    Τα ''που να μπλέκω τώρα'' ''που να τρέχω τώρα'' '' να φτάσω σε δικηγόρο?'' και λοιπά παρόμοια είναι ωχαδερφισμός και μας αφορά όλους. Είμαστε συνυπεύθυνοι και συνένοχοι όλοι, ο καθένας στο βαθμό που του αναλογεί και ο καθένας απο το πόστο του.
    Όσοι μείνουν στο ''ο κάθε ένας στο βαθμό που του αναλογεί'' δίνοντας πρόχειρη και εύκολη δικαιολογία είναι οι πιο ένοχοι.

    Τα γαντάκια αν είναι στην εγγύηση και αν δεν είναι δικής σου υπαιτιότητας το σκίσιμο τα πας στον γνωστό Έλλην μαλάκα αντιπρόσωπο και απαιτείς τα δικαιώματά σου.
    Αν δεν θέλεις να πας μόνος σου πήγαινε με φίλους
    Αν δεν έχεις μαζευόμαστε μερικοί απο το φόρουμ
    Αν έχεις δυνατότητα πήγαινε με δικηγόρο
    Αν δεν κάνεις κέφι βάλτον να πάρει τηλ.
    Κάνε κάτι τέλος πάντων ανάλογο με τους άλλους λαούς που θέλουμε να φτάσουμε

    Εμείς πάντως εδώ είμαστε για ότι θελήσεις.
    Τα φόρουμ τα διαβάζουν χιλιάδες άνθρωποι και υπάρχουν πολλοί τρόποι να δυσφημήσουμε τον κάθε κακό αντιπρόσωπο.
    με τη διαφορα πως στην Ευρωπη δεν θα πας να αγορασεις Dainese γαντακι απο αποθηκη, απο υπογειο ή απο καλαθι , που ισως ηταν 4 χρονια απουλητα στην Ιταλια και τη Γερμανια & το Βελγιο και τα φερε εδω ο καθε εμπορακος να στα πουλησει οσο ειχαν καινουρια , τη χρονια που πρωτοβγηκαν

    καντε μια αναζητηση στο forum και θα δειτε πως, οι μεμβρανες , οπως και τα κελυφη του κρανους , δεν ειναι αθανατα , γι'αυτο και η 2ετια 3ετια 5ετια στις οδηγιες του κατασκευαστη για αντικατασταση προϊοντος αν θελουμε 100% λειτουργια και αποδοση

    μονο το δικο μου το αρρωστο μυαλο σκεφτηκε ετσι μαλλον...
    Accipere quam facere praestat injuriam

  8. #53
    σκαουντερ πορνοσταρ Το avatar του/της endopandou
    Εγγραφή
    06/09/2012
    Μηνύματα
    2.621
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SVX Προβολή μηνύματος
    με τη διαφορα πως στην Ευρωπη δεν θα πας να αγορασεις Dainese γαντακι απο αποθηκη, απο υπογειο ή απο καλαθι , που ισως ηταν 4 χρονια απουλητα στην Ιταλια και τη Γερμανια & το Βελγιο και τα φερε εδω ο καθε εμπορακος να στα πουλησει οσο ειχαν καινουρια , τη χρονια που πρωτοβγηκαν

    καντε μια αναζητηση στο forum και θα δειτε πως, οι μεμβρανες , οπως και τα κελυφη του κρανους , δεν ειναι αθανατα , γι'αυτο και η 2ετια 3ετια 5ετια στις οδηγιες του κατασκευαστη για αντικατασταση προϊοντος αν θελουμε 100% λειτουργια και αποδοση

    μονο το δικο μου το αρρωστο μυαλο σκεφτηκε ετσι μαλλον...
    Cool προϊστάμενε Δεν σε είπε κανείς άρρωστο ούτε αναφέρθηκε κανείς σε εσένα για να στην πει.
    1) Δεν έγραψες που διαφωνείς στην παρότρυνσή μου προς τον Πέτρο.
    2) Αν δεν είναι φρέσκες οι πατάτες τους, εεεμ συγνώμη τα προϊόντα τους εννοούσα να γράφουν πόση διάρκεια ζωής τους μένει και να ρίξουν την τιμή ανάλογα.

    σημ. το δέρμα δεν πολυμερίζεται για να συγκριθεί με κράνος
    κι άλλη. Ο χρόνος ζωής του κράνους ή για την ακρίβεια η αποποίηση ευθύνης της εταιρίας σε περίπτωση μελλοντικής βλάβης, ήταν μια ωραιότατη λομπίστικη νίκη τους υπέρ υμών.
    κι άλλη. Το ότι τα κράνη δεν αναφέρουν ημ. λήξης είναι άλλη μια λομπίστικη νίκη τους και ας το πουλάνε μετά απο 5+ χρόνια με εγγύηση λόγω των και καλά ελεγχόμενων συνθηκών διατήρησης που ποτέ δεν ελέγχθηκαν γιατί απλά δεν υπάρχει τρόπος.
    it's all a matter of perception

    ο ορισμός του ανθρωπάκου: look on and do nothing

  9. #54
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από endopandou Προβολή μηνύματος
    Cool προϊστάμενε Δεν σε είπε κανείς άρρωστο ούτε αναφέρθηκε κανείς σε εσένα για να στην πει.
    δεν συμμετεχεις μονο εσυ στη συζητηση αφεντικο , δε χρειαζεται να συμπληρωσεις κατι η να απολογηθεις , το οτι εκανα παραθεση το τελευταιο ποστ ειναι τελειως τυχαιο...

    οι σκεψεις μου ειναι συνεχεια του ολου ποστ και των αποψεων που αναφερθηκαν απο την αρχη

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από endopandou Προβολή μηνύματος
    1) Δεν έγραψες που διαφωνείς στην παρότρυνσή μου προς τον Πέτρο.
    Δε διαφωνω .... σε μια ιδανικη πολιτεια που το εμποριο λειτουργει οπως πρεπει και οι Γενικοι Εισαγωγεις δεν ειναι μονο για πουλ-μουρ και χαρατσωμα των λιανικο-μαγαζων (επειδη οποιος προλαβε την αντιπροσωπευση & το νταβατζιλικι πηρε) , αλλα ειναι υποστηρικτες και επισημα service centers της εταιρειας που επελεξαν να ΕΚΠΡΟΣΩΠΗΣΟΥΝ ( και οχι μονο να μοσχοπουλησουν)

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από endopandou Προβολή μηνύματος
    σημ. το δέρμα δεν πολυμερίζεται για να συγκριθεί με κράνος
    .
    δεν ειναι ολα τα δερματα τα ιδια και δεν περνανε την ιδια επεξεργασια / χημικες ουσιες ..
    Accipere quam facere praestat injuriam

  10. #55
    πρωτον απευθυνθηκα απο εκει που το αγορασα.
    δευτερον εδω στην Ελλαδα και
    τριτον στην μαμα εταιρεια(Ιταλια)
    κατι ακομη.αν εχουν ημερομηνια ληξης καποια προιοντα θα πρεπει να αναγραφεται και η ημερομηνια παραγωγης.
    πετρος

  11. #56
    skid in broadside Το avatar του/της chr1s_86
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    3.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SVX Προβολή μηνύματος
    ... οι Γενικοι Εισαγωγεις δεν ειναι μονο για πουλ-μουρ και χαρατσωμα των λιανικο-μαγαζων (επειδη οποιος προλαβε την αντιπροσωπευση & το νταβατζιλικι πηρε) , αλλα ειναι υποστηρικτες και επισημα service centers της εταιρειας που επελεξαν να ΕΚΠΡΟΣΩΠΗΣΟΥΝ ( και οχι μονο να μοσχοπουλησουν)
    Αυτό είναι το σωστό
    Give me fuel, Give me fire

  12. #57
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    πετρο υπαρχει πανευρωπαικη εγγυηση για ολα τα προιοντα που πουληθηκαν στην εε. αυτο σημαινει οτι επρεπε να στο αλλαξει. τωρα βαλε εναν φιλο δικηγορο να παρει τηλ ετσι για πλακα και να πει οτι θα τον κυνηγησει νομικα αν δεν τηρησει τα δεοντα κλπ.. και περιμενε τηλ να σε πουν να πας να το αλλαξεις. http://europa.eu/youreurope/citizens...s/index_el.htm

    http://europa.eu/legislation_summari.../l32022_el.htm

  13. #58
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    12/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motomaniac Προβολή μηνύματος
    πετρο υπαρχει πανευρωπαικη εγγυηση για ολα τα προιοντα που πουληθηκαν στην εε. αυτο σημαινει οτι επρεπε να στο αλλαξει. τωρα βαλε εναν φιλο δικηγορο να παρει τηλ...
    Υποθέτω ότι εννοείς να πάρει τηλ τον Έλληνα αντιπρόσωπο κι όχι στο Ισπανικό μαγαζί.

    Από το link που έβαλες προσωπικά μου έκανε εντύπωση αυτό:

    "Εγγύηση για δύο χρόνια

    Σε οποιαδήποτε χώρα της ΕΕ κι αν έχετε αγοράσει προϊόντα, έχετε δύο χρόνια στη διάθεσή σας για να ζητήσετε την επισκευή ή την αντικατάστασή τους εφόσον αποδειχθούν ελαττωματικά ή δεν ανταποκρίνονται στις υποσχέσεις της διαφήμισης. Εάν το προϊόν είναι αδύνατον να επισκευαστεί ή να αντικατασταθεί μέσα σε εύλογο χρονικό διάστημα ή χωρίς προβλήματα, μπορείτε να ζητήσετε να σας επιστραφούν τα χρήματά σας ή να σας κάνουν έκπτωση.

    Η διετής εγγύηση αρχίζει να ισχύει αμέσως μόλις γίνει η παράδοση των προϊόντων, ενώ εσείς πρέπει να ενημερώσετε τον πωλητή για τυχόν ελάττωμα μέσα σε δύο μήνες από τη στιγμή που θα τα ανακαλύψετε.

    Η ευθύνη βαρύνει πάντα τον πωλητή ενώ σε ορισμένες χώρες της ΕΕ δικαιούστε να ζητήσετε αποζημίωση από τον κατασκευαστή.
    "

    Ένα το κρατούμενο. Κι επίσης:

    Από εδώ http://europa.eu/youreurope/citizens...s/index_el.htm

    "Όταν αγοράζετε αγαθά ή υπηρεσίες μέσω ταχυδρομείου, τηλεφώνου, φαξ ή μέσω του Διαδικτύου από έμπορο εγκατεστημένο στην ΕΕ, έχετε τα ίδια δικαιώματα για επισκευή και αντικατάσταση ή επιστροφή χρημάτων από τον πωλητή σαν να είχατε πραγματοποιήσει την αγορά από κατάστημα."

    Και στα δύο αποσπάσματα φαίνεται να παρουσιάζεται ο πωλητής υπεύθυνος για το οτιδήποτε. Πωλητής δεν είναι ο αντιπρόσωπος στην Ελλάδα εν προκειμένω. Αλλά το μαγαζί στην Ισπανία από όπου αγόρασε τα γάντια ο φίλος.
    Για να μην παρεξηγηθώ, δεν είμαι "με το λιοντάρι". Συμφωνώ 100% πως αντιπροσωπεία σημαίνει αγοράζω ρολόι Patek Philippe από τα νησιά Βανουάτου (έστω ότι άνηκαν στην ΕΕ) για 5 καβούκια χελώνας, κι αν χαλάσει ενώ βρίσκομαι στη Γενεύη πρέπει να με εξυπηρετήσουν/αποζημιώσουν κλπ σα να το είχα αγοράσει από εκεί.

    Απλά στα συγκεκριμένα άρθρα φαίνεται η ευθύνη να πέφτει στον πωλητή. Τώρα το "...ενώ σε ορισμένες χώρες της ΕΕ δικαιούστε να ζητήσετε αποζημίωση από τον κατασκευαστή." θέλει κοίταγμα για να δει κανείς πού ισχύει και κάτω από ποιες συνθήκες.

    Κατ'εμέ, mail στη dainese εξηγώντας τί ακριβώς συνέβη δίνοντας και τα στοιχεία του Ισπανού και του Έλληνα αντιπροσώπου. Δε νομίζω να σου πουν "κοψε το λαιμό σου". Γράφεις βέβαια ότι απευθύνθηκες στην ιταλική εταιρεία αλλά δεν είδες φως. Πώς ακριβώς εννοείς το απευθύνθηκες? Τους εξήγησες ακριβώς τι έχει συμβεί? Αν δε βγάλεις άκρη τότε μίλα με δικηγόρο.

    Πολύ μανούρα όμως ρε πστ μου. Από τη μία έχει καταντήσει αηδία το "θα τα πεις με το δικηγόρο μου" αλλά κι από την άλλη τα ζητάει ο κώλος τους.

  14. #59
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Υποθέτω ότι εννοείς να πάρει τηλ τον Έλληνα αντιπρόσωπο κι όχι στο Ισπανικό μαγαζί.

    Από το link που έβαλες προσωπικά μου έκανε εντύπωση αυτό:

    "Εγγύηση για δύο χρόνια

    Σε οποιαδήποτε χώρα της ΕΕ κι αν έχετε αγοράσει προϊόντα, έχετε δύο χρόνια στη διάθεσή σας για να ζητήσετε την επισκευή ή την αντικατάστασή τους εφόσον αποδειχθούν ελαττωματικά ή δεν ανταποκρίνονται στις υποσχέσεις της διαφήμισης. Εάν το προϊόν είναι αδύνατον να επισκευαστεί ή να αντικατασταθεί μέσα σε εύλογο χρονικό διάστημα ή χωρίς προβλήματα, μπορείτε να ζητήσετε να σας επιστραφούν τα χρήματά σας ή να σας κάνουν έκπτωση.

    Η διετής εγγύηση αρχίζει να ισχύει αμέσως μόλις γίνει η παράδοση των προϊόντων, ενώ εσείς πρέπει να ενημερώσετε τον πωλητή για τυχόν ελάττωμα μέσα σε δύο μήνες από τη στιγμή που θα τα ανακαλύψετε.

    Η ευθύνη βαρύνει πάντα τον πωλητή ενώ σε ορισμένες χώρες της ΕΕ δικαιούστε να ζητήσετε αποζημίωση από τον κατασκευαστή.
    "

    Ένα το κρατούμενο. Κι επίσης:

    Από εδώ http://europa.eu/youreurope/citizens...s/index_el.htm

    "Όταν αγοράζετε αγαθά ή υπηρεσίες μέσω ταχυδρομείου, τηλεφώνου, φαξ ή μέσω του Διαδικτύου από έμπορο εγκατεστημένο στην ΕΕ, έχετε τα ίδια δικαιώματα για επισκευή και αντικατάσταση ή επιστροφή χρημάτων από τον πωλητή σαν να είχατε πραγματοποιήσει την αγορά από κατάστημα."

    Και στα δύο αποσπάσματα φαίνεται να παρουσιάζεται ο πωλητής υπεύθυνος για το οτιδήποτε. Πωλητής δεν είναι ο αντιπρόσωπος στην Ελλάδα εν προκειμένω. Αλλά το μαγαζί στην Ισπανία από όπου αγόρασε τα γάντια ο φίλος.
    Για να μην παρεξηγηθώ, δεν είμαι "με το λιοντάρι". Συμφωνώ 100% πως αντιπροσωπεία σημαίνει αγοράζω ρολόι Patek Philippe από τα νησιά Βανουάτου (έστω ότι άνηκαν στην ΕΕ) για 5 καβούκια χελώνας, κι αν χαλάσει ενώ βρίσκομαι στη Γενεύη πρέπει να με εξυπηρετήσουν/αποζημιώσουν κλπ σα να το είχα αγοράσει από εκεί.

    Απλά στα συγκεκριμένα άρθρα φαίνεται η ευθύνη να πέφτει στον πωλητή. Τώρα το "...ενώ σε ορισμένες χώρες της ΕΕ δικαιούστε να ζητήσετε αποζημίωση από τον κατασκευαστή." θέλει κοίταγμα για να δει κανείς πού ισχύει και κάτω από ποιες συνθήκες.

    Κατ'εμέ, mail στη dainese εξηγώντας τί ακριβώς συνέβη δίνοντας και τα στοιχεία του Ισπανού και του Έλληνα αντιπροσώπου. Δε νομίζω να σου πουν "κοψε το λαιμό σου". Γράφεις βέβαια ότι απευθύνθηκες στην ιταλική εταιρεία αλλά δεν είδες φως. Πώς ακριβώς εννοείς το απευθύνθηκες? Τους εξήγησες ακριβώς τι έχει συμβεί? Αν δε βγάλεις άκρη τότε μίλα με δικηγόρο.

    Πολύ μανούρα όμως ρε πστ μου. Από τη μία έχει καταντήσει αηδία το "θα τα πεις με το δικηγόρο μου" αλλά κι από την άλλη τα ζητάει ο κώλος τους.
    επικοινωνησα με Ιταλια τους ειπα τι ακριβως συμβαινει και εφαγα γειωμα .Ο δικηγορος ειναι μια λυση.Αλλα παλι και μονο που το ανεφερα εδω μεσα την ζημια τους την εχω κανει ηδη.(αν και δεν ειχα τετοια προθεση)
    πετρος

  15. #60
    κουρατσηκα με αυτους.παντως αν ξαναπαρω dainese γραψε μου κλεφτηκα.
    πετρος

Σελίδα 4 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF