Σελίδα 5 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 92

Θέμα: dainese full metal pro

  1. #61
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από petros1972 Προβολή μηνύματος
    επικοινωνησα με Ιταλια τους ειπα τι ακριβως συμβαινει και εφαγα γειωμα .

    ποια ηταν δηλαδη η απαντηση'΄ ?
    Accipere quam facere praestat injuriam

  2. #62
    [QUOTE=SVX;2263022]ποια ηταν δηλαδη η απαντηση'΄ ?[/QUOTE
    καμμια
    πετρος

  3. #63
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    αυτο προσπαθω να πω απο την αρχη και βγηκα 'Κακος' .....

    μπαινουν ολοι οι ειδημονες... αραδιαζουν τους αγραφους νομους της αγορας... "κανονικα πρεπει να γινει ετσι..." " η εταιρεια για ολα τα προϊοντα προσφερει εγγυηση ..." κλπ κλπ

    οπως ελεγα λοιπον , χωρις να θελω να σας κανω απαισιοδοξους, αλλο το τι ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ σε ΙΔΑΝΙΚΕΣ συνθηκες... και αλλο τι ΓΙΝΕΤΑΙ...

    στο κατω κατω , Dainese αγοραζονται κι απο την Αγια Βαρβαρα... τα υποστηριζει κι αυτα η μεγαλη φιρμα , η σε στελνει στον κοντινοτερο ζωολ. κηπο?
    Accipere quam facere praestat injuriam

  4. #64
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SVX Προβολή μηνύματος
    αυτο προσπαθω να πω απο την αρχη και βγηκα 'Κακος' .....

    μπαινουν ολοι οι ειδημονες... αραδιαζουν τους αγραφους νομους της αγορας... "κανονικα πρεπει να γινει ετσι..." " η εταιρεια για ολα τα προϊοντα προσφερει εγγυηση ..." κλπ κλπ

    οπως ελεγα λοιπον , χωρις να θελω να σας κανω απαισιοδοξους, αλλο το τι ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ σε ΙΔΑΝΙΚΕΣ συνθηκες... και αλλο τι ΓΙΝΕΤΑΙ...

    στο κατω κατω , Dainese αγοραζονται κι απο την Αγια Βαρβαρα... τα υποστηριζει κι αυτα η μεγαλη φιρμα , η σε στελνει στον κοντινοτερο ζωολ. κηπο?
    φιλε μου εγω για γνησια τα πηρα και γνησια φαινονται οτι ειναι.τωρα το τι γινεται μπορει να αντιτιθενται και στους νομους .Το μονο που ξερω ειναι οτι 300 ευρω τα εφαγα στην μαπα και δεν μου περισευουν ουτε μου τρεχουν απο τα μπατζακια.Τωρα ποια ουτε ο ιδιος ο Rossi που τα διαφιμηζει δεν με πειθει να παρω ξανα dainese
    πετρος

  5. #65
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    12/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    [QUOTE=petros1972;2263025]
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SVX Προβολή μηνύματος
    ποια ηταν δηλαδη η απαντηση'΄ ?[/QUOTE
    καμμια
    Δηλαδή? Δεν έκαναν καν τον κόπο να σου απαντήσουν?

    Δεν παίρνω μίζα από τη Dainese αλλά για τόσο μεγάλη εταιρεία το κόβω απίθανο να διάβασαν το mail σου (αν αυτό ήταν κατατοπιστικό κι έβγαινε άκρη από τα λεγόμενά σου) και να μην ασχολήθηκαν ούτε καν να απαντήσουν. Σιγουρέψου ότι έστειλες σωστά το mail και ότι τους εξήγησες ακριβώς πώς έχουν τα πράγματα.
    Αν είσαι σίγουρος ότι τα έκανες όλα σωστά κι αυτοί δεν απάντησαν τι να πω.... Πάντως μου κάνει τρομερή εντύπωση.


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SVX Προβολή μηνύματος
    αυτο προσπαθω να πω απο την αρχη και βγηκα 'Κακος' .....

    μπαινουν ολοι οι ειδημονες... αραδιαζουν τους αγραφους νομους της αγορας... "κανονικα πρεπει να γινει ετσι..." " η εταιρεια για ολα τα προϊοντα προσφερει εγγυηση ..." κλπ κλπ

    οπως ελεγα λοιπον , χωρις να θελω να σας κανω απαισιοδοξους, αλλο το τι ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ σε ΙΔΑΝΙΚΕΣ συνθηκες... και αλλο τι ΓΙΝΕΤΑΙ...

    στο κατω κατω , Dainese αγοραζονται κι απο την Αγια Βαρβαρα... τα υποστηριζει κι αυτα η μεγαλη φιρμα , η σε στελνει στον κοντινοτερο ζωολ. κηπο?
    Χωρίς παρεξήγηση, είτε άρχισες τις κυβιστήσεις είτε υπάρχει τεράστιο πρόβλημα συνεννόησης.
    Δεν είναι κανονιστικό το θέμα του τόπικ ούτε και η κουβέντα που κάνουμε. Δε λέει ο καθένας την άποψή του για το πώς θεωρεί ότι θα έπρεπε να λειτουργεί το σύστημα σε ιδανικές συνθήκες και δεν ξέρω γω τι άλλο.
    Περιγραφικό είναι το θέμα και η κουβέντα επίσης. Παραθέτουμε όσα γνωρίζουμε γύρω από το ζήτημα και την υπαρκτή λειτουργία του συστήματος.
    Το ότι ένας αντιπρόσωπος φέρει ευθύνη απέναντι στον καταναλωτή και στην εταιρεία που εκπροσωπεί είναι γεγονός, υπάρχει νομοθεσία γύρω από όλο αυτό. Δεν είναι ούτε στον αέρα, ούτε άγραφος νόμος όπως είπες, ούτε το πώς θα θέλαμε εμείς να συμβαίνει ιδανικά κλπ.
    Η ανθρωποκτονία είναι κακούργημα. Το ότι ο χ έσφαξε τον ψ και τη γλίτωσε, δε σημαίνει ότι είναι άγραφος ο νόμος γύρω από την ανθρωποκτονία ούτε ότι υπάρχει κενό στη νομοθεσία.

    Οι αντιπρόσωποι έχουν συγκεκριμένες νομικές ευθύνες. Το ότι κάποιοι ίσως δεν τις τηρούν δε σημαίνει ότι παύουν αυτές οι ευθύνες να υπάρχουν ή ότι γίνεται ξαφνικά ο νόμος άγραφος.

  6. #66
    [QUOTE=pipe_smoker;2263041][QUOTE=petros1972;2263025]

    Δηλαδή? Δεν έκαναν καν τον κόπο να σου απαντήσουν?

    Δεν παίρνω μίζα από τη Dainese αλλά για τόσο μεγάλη εταιρεία το κόβω απίθανο να διάβασαν το mail σου (αν αυτό ήταν κατατοπιστικό κι έβγαινε άκρη από τα λεγόμενά σου) και να μην ασχολήθηκαν ούτε καν να απαντήσουν. Σιγουρέψου ότι έστειλες σωστά το mail και ότι τους εξήγησες ακριβώς πώς έχουν τα πράγματα.
    Αν είσαι σίγουρος ότι τα έκανες όλα σωστά κι αυτοί δεν απάντησαν τι να πω.... Πάντως μου κάνει τρομερή εντύπωση.




    Χωρίς παρεξήγηση, είτε άρχισες τις κυβιστήσεις είτε υπάρχει τεράστιο πρόβλημα συνεννόησης.
    Δεν είναι κανονιστικό το θέμα του τόπικ ούτε και η κουβέντα που κάνουμε. Δε λέει ο καθένας την άποψή του για το πώς θεωρεί ότι θα έπρεπε να λειτουργεί το σύστημα σε ιδανικές συνθήκες και δεν ξέρω γω τι άλλο.
    Περιγραφικό είναι το θέμα και η κουβέντα επίσης. Παραθέτουμε όσα γνωρίζουμε γύρω από το ζήτημα και την υπαρκτή λειτουργία του συστήματος.
    Το ότι ένας αντιπρόσωπος φέρει ευθύνη απέναντι στον καταναλωτή και στην εταιρεία που εκπροσωπεί είναι γεγονός, υπάρχει νομοθεσία γύρω από όλο αυτό. Δεν είναι ούτε στον αέρα, ούτε άγραφος νόμος όπως είπες, ούτε το πώς θα θέλαμε εμείς να συμβαίνει ιδανικά κλπ.
    Η ανθρωποκτονία είναι κακούργημα. Το ότι ο χ έσφαξε τον ψ και τη γλίτωσε, δε σημαίνει ότι είναι άγραφος ο νόμος γύρω από την ανθρωποκτονία ούτε ότι υπάρχει κενό στη νομοθεσία.

    Οι αντιπρόσωποι έχουν συγκεκριμένες νομικές ευθύνες. Το ότι κάποιοι ίσως δεν τις τηρούν δε σημαίνει ότι παύουν αυτές οι ευθύνες να υπάρχουν ή ότι γίνεται ξαφνικά ο νόμος άγραφος.


    στην αρχη με παρεμπεψαν στην ισπανια.τους ειπα οτι ειδατο εκανα .μετα απο αυτο δεν ξανασχοληθηκαν μαζι μου.
    πετρος

  7. #67
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος


    Χωρίς παρεξήγηση, είτε άρχισες τις κυβιστήσεις είτε υπάρχει τεράστιο πρόβλημα συνεννόησης.
    Δεν είναι κανονιστικό το θέμα του τόπικ ούτε και η κουβέντα που κάνουμε. Δε λέει ο καθένας την άποψή του για το πώς θεωρεί ότι θα έπρεπε να λειτουργεί το σύστημα σε ιδανικές συνθήκες και δεν ξέρω γω τι άλλο.
    Περιγραφικό είναι το θέμα και η κουβέντα επίσης.
    δε μπορω να καταλαβω απο που κι ως που βγηκες θιγμενος απο αυτο που εγραψα παραπανω, το δικο σου ποσταρισμα ηταν απο τα λιγα , αν οχι το μοναδικο , που ειχε αραδιασμενα επιχειρηματα , νομοθεσιες κλπ κλπ...

    το προβλημα συνεννοησης πως το ανακαλυψες ? δεχτηκες καποια προσβολη ή αμφισβητηση?
    Accipere quam facere praestat injuriam

  8. #68
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    12/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SVX Προβολή μηνύματος
    δε μπορω να καταλαβω απο που κι ως που βγηκες θιγμενος απο αυτο που εγραψα παραπανω, το δικο σου ποσταρισμα ηταν απο τα λιγα , αν οχι το μοναδικο , που ειχε αραδιασμενα επιχειρηματα , νομοθεσιες κλπ κλπ...

    το προβλημα συνεννοησης πως το ανακαλυψες ? δεχτηκες καποια προσβολη ή αμφισβητηση?
    Δε θίχτηκα. Ούτε είπα πουθενά ότι με προσέβαλες. Και ίσα ίσα, για να μη θίξω κι εγώ εσένα ξεκίνησα λέγοντας το "χωρίς παρεξήγηση".

    Είπες ότι αυτό (ποιό? αυτό που έλεγα εγώ στο ποστ μου?) προσπαθείς να πεις από την αρχή και βγήκες κακός. Δεν προσπαθούσες να πεις αυτό. Ή εάν προσπαθούσες δεν το έδωσες σωστά. Μιλούσες για άγραφους νόμους, έλεγες ότι εικάζουμε τι θα γινόταν/τι θα έπρεπε να γίνει σε ιδανικές καταστάσεις, ότι κουβεντιάζουμε πώς θα ήταν τα πραγματα αν όλα τα παιδιά της γης πιάνανε τα χέρια και πάει λέγοντας.
    Καμία σχέση δεν είχε αυτό που περιέγραψες με τα ποσταρίσματα πριν από το δικό μου (δεν είχε μόνο το δικό μου επιχειρήματα) ούτε και με το δικό μου. Κανένα από αυτά τα ποσταρίσματα δεν έλεγε κάτι τέτοιο (ευχές για το πώς θα έπρεπε να λειτουργούν τα πράγματα), όπως επίσης και κανένα από τα δικά σου έλεγε κάτι αντίστοιχο με αυτό που έλεγε το δικό μου. Άλλο πράγμα είπα εγώ, άλλο έλεγες εσύ και συνέχισες να λες, νομίζοντας ίσως ότι λέμε το ίδιο (?).

    Γι'αυτό και μίλησα για πρόβλημα συνεννόησης ή για κυβίστηση.

  9. #69
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.590
    ρε μητσο ελα παραδεξου η οτι αλλο ηθελες να πεις και αλλο ειπες η οτι αυτο που ειπες ηταν λαθος.

    τι θα πει δλδ ''αλλο το τι θα επρεπε ιδανικα να γινεται και αλλο το τι γινεται''?.ναι ξερουμε τι γινεται και πρεπει να αλλαξει.παω σε μαγαζι με γαντια μοτοσυκλετας (ουτε σε λαικη,ουτε σε τσιρκο με μαιμουδες) αγοραζω κανονικα με ολα τα χαρτια ενα ζευγαρι γαντια.μου σκιζεται στις 3 μερες εχω αποδειξεις σουπα-μουπες τα παντα και επειδη δεν τα πηρα απο το μαγαζι του αντιπροσωπου θα με γραψει στα @@ του και επειδη ''ε τι να κανουμε ετσι γινεται...'' δεν θα γινει της πορνης???τι σκατα αντιπροσωπος ειναι τοτε?να παει σπιτι του και να κλωσαει τα αυγα του αμα δεν του αρεσει.αλλα τι λεμε τωρα...οταν προχτες επιφανες μελος πηγε στον αντιπροσωπο της Χ μαρκας ρουχισμου και οταν του ζητησε να δει συγκεκριμενα ρουχα εκεινος του ξεκινησε τα ''χμμμ ναι μωρε κοιτα να δεις....τωρα τα εχω στην αποθηκη αλλα αντε...περιμενε λιγο...'' λες και θα του εκανε χαρη.

    σιγα μην ασχολιοτανε αυτος ο αντιπροσωπος με το δικο μου προιον που εβγαλε ελλατωμα και δεν το πηρα και απο αυτον.αλλα ετσι ειναι.ετσι μαθαμε που να τρεχουμε τωρα....

    ροδα ειναι ομως και γυριζει και ειλικρινα δεν λυπαμαι καθολου ολους αυτους που μεσα απο τα χρονια στο κουρμπετι αποκτησανε 2 ακρες και τουπε και ξαφνικα μενουνε στον ασσο.πες με χαιρεκακο.εγω απλα λεω οτι σε καποιες περιπτωσεις ερχεται η δικαιωση κυριολεκτικα απο τον ΑΠΟ ΜΗΧΑΝΗΣ ΘΕΟ !

    τα 2 μου ευρα γιατι σημερα νοιωθω λαρτζ.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  10. #70
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    θείο να σε δώκω 4ευρώ γιατί σου χρωστάω άλλα 2 από το θέμα με την κλοπή στη Κομοτηνή

  11. #71
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.590
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_Sp Προβολή μηνύματος
    θείο να σε δώκω 4ευρώ γιατί σου χρωστάω άλλα 2 από το θέμα με την κλοπή στη Κομοτηνή
    να σταματησεις να με λες θειο γιατι ο θειος του φορουμ ειναι αλλος και θα παρεξηγηθει στο τελος.εσυ σαν νεαρουλης εχεις homework να βρεις ποιος ειναι ο θειος.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  12. #72
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    να σταματησεις να με λες θειο γιατι ο θειος του φορουμ ειναι αλλος και θα παρεξηγηθει στο τελος.εσυ σαν νεαρουλης εχεις homework να βρεις ποιος ειναι ο θειος.
    για τα τέσσερα ευρώ κουβέντα όμως εεεε?

    πες μου οτι το "επιφανές μέλος" είναι ο George_Sp που ακόμα ψάχνει μπουφάν...... να γλυτώσει χρόνο/τσάμπα κόπο ήθελε ο αντιπρόσωπος βρε....

  13. #73
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    να σταματησεις να με λες θειο γιατι ο θειος του φορουμ ειναι αλλος και θα παρεξηγηθει στο τελος.εσυ σαν νεαρουλης εχεις homework να βρεις ποιος ειναι ο θειος.
    Oldman.....(ατςςς είμαι γρήγορο Μπιστόλι)

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    για τα τέσσερα ευρώ κουβέντα όμως εεεε?

    πες μου οτι το "επιφανές μέλος" είναι ο George_Sp που ακόμα ψάχνει μπουφάν...... να γλυτώσει χρόνο/τσάμπα κόπο ήθελε ο αντιπρόσωπος βρε....
    ακόμα σε αναζήτηση μπουφάν εγώ.....τα οικονομικά δε λένε να σταθεροποιηθούν και δεν είμαστε για 200αρούμπες άμα δεν ξέρεις τί ξημερώνει αύριο. Εκτός και αν κάτσει ωραία αυτό που δίνει ο μαγκάηβερΣ

  14. #74
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.590
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    για τα τέσσερα ευρώ κουβέντα όμως εεεε?

    πες μου οτι το "επιφανές μέλος" είναι ο George_Sp που ακόμα ψάχνει μπουφάν...... να γλυτώσει χρόνο/τσάμπα κόπο ήθελε ο αντιπρόσωπος βρε....
    τα 4 μου τα χρωσταει ρε

    και οχι δεν ειναι ο γιωργης αυτος που αναφερω.επιφανες ειπα οχι νεαρο μελος
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  15. #75
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.962
    Επιφανείς είστε και φαίνεστε ρε ...

Σελίδα 5 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF