Σελίδα 1 από 7 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 92

Θέμα: dainese full metal pro

  1. #1

    dainese full metal pro

    ειχα παρει πριν ενα χρονο τα συγκεκριμενα γαντια καιμετα απο εφαρμογη σε νορμαλ κατασταση για 3 μηνες ανοιξαν σαν μαρουλι εσωτερικα.τα ειχα παρει απο εξω .επικοινωνησα με το μαγαζι που το πηρα αυτη επικοινωνησε με την αντιπροσωπεια και το αποτελεσμα ηταν να μου το βγαλουν εκτος εγγυησης γιατι οπως ισχυριζονται δεν εβαλα ενυδατικη κρεμα στο δερμα (πραγμα που εκανα)με αποτελεσμα να εχουν ξεραθει και γι αυτο ανοιξαν.η εδω αντιπροσωπεια δεν ανακατευεται γιατι δεν τα πηρα απο αυτους(ο υπαλληλος εδω τα ειδε και ειπε ελατωμα κατασκευης και οτι αν τα επερνα απο ελλαδα θα τα αλλαζε).Ξερει κανεις κανεναν μαγαζι που να τα επιδιορθωνει?
    πετρος

  2. #2
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    ΤΡΑΥΛΑΝΤΩΝΗ 13,ΖΩΓΡΑΦΟΥ ΚΑΙ ΓΡ.ΑΥΞΕΝΤΙΟΥ 77,ΙΛΙΣΣΙΑ, 15772
    About
    επιδιορθωση και επισκευη δερματινων ειδων
    Description
    leather repair & alteration ,logos,leather lettering
    Phone
    2107714531 & 2107714489
    Website
    http://www.takouni3.gr
    http://www.ridersartandcraft.com


    Κάνει πολύ καλή δουλειά και είναι και του χώρου μας.
    Keep spamming!!!:a13:

  3. #3
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από petros1972 Προβολή μηνύματος
    το αποτελεσμα ηταν να μου το βγαλουν εκτος εγγυησης γιατι οπως ισχυριζονται δεν εβαλα ενυδατικη κρεμα στο δερμα (πραγμα που εκανα)με αποτελεσμα να εχουν ξεραθει και γι αυτο ανοιξαν.η εδω αντιπροσωπεια δεν ανακατευεται γιατι δεν τα πηρα απο αυτους(ο υπαλληλος εδω τα ειδε και ειπε ελατωμα κατασκευης και οτι αν τα επερνα απο ελλαδα θα τα αλλαζε).
    υπηρχε καποιο ειδος συμβουλης / προειδοποιησης οταν εγινε η αγορα? εγραφε κατι αλλο στα καρτελακια?


    απο την αλλη δεν μπορει να κυνηγας το φτηνο απο το εξωτερικο και να απαιτεις υποστηριξη του επισημου αντιπροσωπου....

    ειναι σα να πινεις νερο της βροχης και να κανεις μηνυση στην ΕΥΔΑΠ για δηλητηριαση
    Accipere quam facere praestat injuriam

  4. #4
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.590
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SVX Προβολή μηνύματος
    υπηρχε καποιο ειδος συμβουλης / προειδοποιησης οταν εγινε η αγορα? εγραφε κατι αλλο στα καρτελακια? απο την αλλη δεν μπορει να κυνηγας το φτηνο απο το εξωτερικο και να απαιτεις υποστηριξη του επισημου αντιπροσωπου.... ειναι σα να πινεις νερο της βροχης και να κανεις μηνυση στην ΕΥΔΑΠ για δηλητηριαση
    χμμμ...παω ταξιδι στη θεσσαλονικη και αγοραζω μπουφαν γιατι μετα απο μια πτωση το δικο μου εγινε φυτιλια.επιστρεφοντας πιανει βροχη και το μπουφαν μπαζει απο παντου.φτανω αθηνα και παω στον εδω αντιπροσωπο.τι θα μου πει?''ααα φιλε αφου το πηρες απο σαλονικα τραβα εκει για τα ρεστα''?
    υ.γ.εκει το μπουφαν ο αντιπροσωπος το ειχε φθηνοτερα απο τον εδω.καπου το χανεις νομιζω...εγω αγορασα νταινεζ.οχι νταινεζ απο τον βλαχοδημητροπουλο.αν ο βλαχοδημητροπουλος ειναι αντιπροσωπος της εταιριας με το συγκεκριμενο σηματακι οφειλει κανονικα να με βοηθησει.αλλοιως παπαρια αντιπροσωπος ειναι.αποψη μου παντα.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  5. #5
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    χμμμ...παω ταξιδι στη θεσσαλονικη και αγοραζω μπουφαν γιατι μετα απο μια πτωση το δικο μου εγινε φυτιλια.επιστρεφοντας πιανει βροχη και το μπουφαν μπαζει απο παντου.φτανω αθηνα και παω στον εδω αντιπροσωπο.τι θα μου πει?''ααα φιλε αφου το πηρες απο σαλονικα τραβα εκει για τα ρεστα''?
    υ.γ.εκει το μπουφαν ο αντιπροσωπος το ειχε φθηνοτερα απο τον εδω.καπου το χανεις νομιζω...εγω αγορασα νταινεζ.οχι νταινεζ απο τον βλαχοδημητροπουλο.αν ο βλαχοδημητροπουλος ειναι αντιπροσωπος της εταιριας με το συγκεκριμενο σηματακι οφειλει κανονικα να με βοηθησει.αλλοιως παπαρια αντιπροσωπος ειναι.αποψη μου παντα.
    αλλο Αθηνα - Θεσ/νικη και αλλο Λονδινο Αμστερνταμ, τι Βερολινο
    Accipere quam facere praestat injuriam

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της georgio
    Εγγραφή
    01/07/2008
    Μηνύματα
    1.215
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    [...]
    εγω αγορασα νταινεζ.οχι νταινεζ απο τον βλαχοδημητροπουλο.[...]
    +όσα



    Άλλο παράδειγμα, παίρνω μηχανάκι από την Ιταλία, εκτελωνισμός κανονικά (που δεν πρέπει αλλά ας το αφήσουμε) κλπ και γίνεται κάτι, η εδώ αντιπροσωπεία τι θα μου πει, α επειδή δεν τα έσκασες σε εμένα να πάρω εγώ την προμήθεια δεν σε καλύπτω;

    Προσωπικά θεωρώ ότι είναι 100% στην ευχέρεια της αντιπροσωπείας να πάρει το γάντι να σου δώσει ένα ίδιο και να στείλει πίσω το ελαττωματικό αλλά σε εκβιάζει και το λέει ξεκάθαρα:
    [...]αν τα επερνα απο ελλαδα θα τα αλλαζε[...]
    "Με το ένα χέρι να αγγίζεις τ' άστρα και με το άλλο να ανακατεύεις τη λάσπη"
    Μιχάλης Δερτούζος


    "Άμες δε γ' εσόμεθα πολλώ κάρρονες"

  7. #7
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από georgio Προβολή μηνύματος
    +όσα



    Άλλο παράδειγμα, παίρνω μηχανάκι από την Ιταλία, εκτελωνισμός κανονικά (που δεν πρέπει αλλά ας το αφήσουμε) κλπ και γίνεται κάτι, η εδώ αντιπροσωπεία τι θα μου πει, α επειδή δεν τα έσκασες σε εμένα να πάρω εγώ την προμήθεια δεν σε καλύπτω;

    Προσωπικά θεωρώ ότι είναι 100% στην ευχέρεια της αντιπροσωπείας να πάρει το γάντι να σου δώσει ένα ίδιο και να στείλει πίσω το ελαττωματικό αλλά σε εκβιάζει και το λέει ξεκάθαρα:

    η Dainese...οπως η Apple , ειναι μεγαλα ονοματα.... αν εσυ ο ιδιος που γραφεις αυτα , πουλουσες I-phone κι ερχοταν καποιος που ηρθε , το ειδε σε εσενα και το αγορασε απο το Ebay, θα τον εξυπηρετουσες το ιδιο με αλλον πελατη που ηρθε και στα σκασε για να απολαμβανει full υποστηριξη σε καθε περιπτωση ;

    για βαλτα κατω... γιατι και για τον πελατη που εσταξε 1500-2000 ευρω για Dainese για να τα παρει απο Ελλαδα ειναι αδικια..
    Accipere quam facere praestat injuriam

  8. #8
    σκαουντερ πορνοσταρ Το avatar του/της endopandou
    Εγγραφή
    06/09/2012
    Μηνύματα
    2.621
    Δεν νομίζω να είναι σωστό το παράδειγμα. Η εγγύηση υποτίθεται πως είναι global. Ακόμα και ζημιά μπορεί να του κάνει κάποιος αν το θέλει. Δεν το λέω με σιγουριά όμως.
    it's all a matter of perception

    ο ορισμός του ανθρωπάκου: look on and do nothing

  9. #9
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από endopandou Προβολή μηνύματος
    Δεν νομίζω να είναι σωστό το παράδειγμα. Η εγγύηση υποτίθεται πως είναι global. Ακόμα και ζημιά μπορεί να του κάνει κάποιος αν το θέλει. Δεν το λέω με σιγουριά όμως.
    αν εσυ αγοραζες Dainese απο τον Ελληνα αντιπροσωπο δηλαδη, θα το θεωρουσες απολυτως δικαιο και λογικο να προωθησει μια αστοχια υλικου σε εξοπλισμο καποιου που το αγορασε απο το FC-moto (με τον ιδιο τροπο που θα προωθησει και κατι δικο σου?). το λογικο δεν ειναι να το επιστρεψει στο FC-moto?
    Accipere quam facere praestat injuriam

  10. #10
    σκαουντερ πορνοσταρ Το avatar του/της endopandou
    Εγγραφή
    06/09/2012
    Μηνύματα
    2.621
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SVX Προβολή μηνύματος
    αν εσυ αγοραζες Dainese απο τον Ελληνα αντιπροσωπο δηλαδη, θα το θεωρουσες απολυτως δικαιο και λογικο να προωθησει μια αστοχια υλικου σε εξοπλισμο καποιου που το αγορασε απο το FC-moto. το λογικο δεν ειναι να το επιστρεψει στο FC-moto?
    Δεν τίθεται τέτοιο ερώτημα φίλε μου όταν υπάρχει οδηγία. Τα δικαιώματα είναι στην διάθεση του καθενός να τα χρησιμοποιήσει.
    Αν το πας στο δίκαιο-ηθικό μετά την κατά συρροή μονοπωλιακή εκμετάλλευση που βιώσαμε όλοι μας απο κάποιους, πλέον προσωπικά λέω πως δεν με απασχολεί αν είναι δίκαιο απο την στιγμή που υπάρχει οδηγία.
    Να σημειώσω πως όταν πάρθηκε η απόφαση για την οδηγία-νόμο οι καταναλωτές ήταν απόντες και στο λόμπι ήταν οι κατασκευαστές.
    Ξαναλέω όμως πως δεν το κατέχω τόσο καλά το θέμα...
    it's all a matter of perception

    ο ορισμός του ανθρωπάκου: look on and do nothing

  11. #11
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από endopandou Προβολή μηνύματος
    Δεν τίθεται τέτοιο ερώτημα φίλε μου όταν υπάρχει οδηγία. Τα δικαιώματα είναι στην διάθεση του καθενός να τα χρησιμοποιήσει.
    Αν το πας στο δίκαιο-ηθικό μετά την κατά συρροή μονοπωλιακή εκμετάλλευση που βιώσαμε όλοι μας απο κάποιους, πλέον προσωπικά λέω πως δεν με απασχολεί αν είναι δίκαιο απο την στιγμή που υπάρχει οδηγία.
    Να σημειώσω πως όταν πάρθηκε η απόφαση για την οδηγία-νόμο οι καταναλωτές ήταν απόντες και στο λόμπι ήταν οι κατασκευαστές.
    Ξαναλέω όμως πως δεν το κατέχω τόσο καλά το θέμα...

    Ποιος σου ειπε οτι πληρωνει royalties ( δικαιωματα ) ο καθε πωλητης του Ebay?

    ποιος σου ειπε οτι ειναι γνησιο το Προϊον

    ποιος σου ειπε οτι ειναι γνησιο αλλα δεν ειναι δευτερας διαλογης που κανονικα πουλιουνται φθηνοτερα

    ποιος σε διαβεβαιωνει οτι ο ενας (FC moto π.χ. ) προμηθευεται απο Ταϋλανδη και ο αλλος στην Αθηνα προμηθευεται απο Ιταλια ή απο τα κεντρικα στην Γερμανια


    δεν ειναι τοσο απλα ωστε να διασφαλιζεται το σιγουρο και το καθολικο οπως λες
    Accipere quam facere praestat injuriam

  12. #12
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    για ολη την ευρωπαικη ενωση ισχυει εγγυηση το θεμα ειχε τεθει για τα μηχανακια παρεισαγωγης κι ειχε απαντηθει απο τα κεντρικα των εργοστασιων. ειναι υποχρεωμενος ο επισημος αντιπροσωπος να το αναλαβει. λογω ευρωπαικης νομοθεσιας, τελος. αλλα ειναι στην ελληνικη ευχερια να σου πει ειναι εκτος εγγυησης και τον μπουλο..

  13. #13
    σκαουντερ πορνοσταρ Το avatar του/της endopandou
    Εγγραφή
    06/09/2012
    Μηνύματα
    2.621
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SVX Προβολή μηνύματος
    Ποιος σου ειπε οτι πληρωνει royalties ( δικαιωματα ) ο καθε πωλητης του Ebay?

    ποιος σου ειπε οτι ειναι γνησιο το Προϊον

    ποιος σου ειπε οτι ειναι γνησιο αλλα δεν ειναι δευτερας διαλογης που κανονικα πουλιουνται φθηνοτερα

    ποιος σε διαβεβαιωνει οτι ο ενας (FC moto π.χ. ) προμηθευεται απο Ταϋλανδη και ο αλλος στην Αθηνα προμηθευεται απο Ιταλια ή απο τα κεντρικα στην Γερμανια


    δεν ειναι τοσο απλα ωστε να διασφαλιζεται το σιγουρο και το καθολικο οπως λες
    Υποθέτω πως είναι γνήσια και ο πωλητής είναι κατάστημα που συναλλάσσεται και στο e-bay
    Αν δεν είναι τότε καληνύχτα μας
    it's all a matter of perception

    ο ορισμός του ανθρωπάκου: look on and do nothing

  14. #14
    ποση διαφορα τιμης ειχε στην ελλαδα?30 ευρω.το θεμα ειναι οτι η dainese για εμενα επρεπε να τα καληψει και οχι να πουλαει τρελιτσες.300 ευρω γαντι ειναι δεν εχει 10 και σε 3 μηνες ανοιξε.τοτε να μην τα πουλαει τοσο.και κατι ακομη.απο ελλαδα εχω ξοδεψει 3500 ευρω σε dainese.ρωτηστε με αν θα ξαναπαρω?τι να το κανω το ονομα αν ανοιγει σαν μαρουλι?
    πετρος

  15. #15
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    δε ξέρω για τόσο high end πράγματα, αλλά εμένα τα dainese (2 μπουφάν, γάντια και μπότες, από νορμάλ σειρές όμως, εκτός του ενός μπουφάν που είχε πληρωθεί αδρότατα, τον παλιό καλό καιρό), με έχουν αφήσει απόλυτα ικανοποιημένο
    Ειδικά το tsunami, 8 χρόνια μονοφόρι, και είναι σκυλί μαύρο (τελευταία μπάζουν λίγο υγρασία οι μπροστά τσέπες )
    στο θέμα με εγγυήσεις κλπ πρέπει να απευθυνθείς κατά τη γνώμη μου στον έξωθεν πωλητή και να απαιτήσεις να συννενοηθεί αυτός με Ελλάντα

Σελίδα 1 από 7 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF