Σελίδα 16 από 16 ΠρώτοΠρώτο ... 6111213141516
Προβολή αποτελεσμάτων 226 έως 233 από 233

Θέμα: Καμερες ασφ. Αττικής Οδού 4/1/13

  1. #226
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zephyr1 Προβολή μηνύματος

    Στο ελα ειναι 3[...] και η τελευαια ακριβως απεναντι απο τα διοδια εισοδου απο κατεχακη παλι πανω στης ταμπελες..
    Α γειά σου!
    Όριο στο σημειο ξέρουμε;;;
    ''Well, the rain ain't fussy about where it lands,
    It'll find you hiding no matter where you stand.
    It's gonna rain brother, and it's gonna rain hard,
    When the blues comes calling with it's calling card.''

    R o r y G a l l a g h e r

  2. #227
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zephyr1 Προβολή μηνύματος
    Πηγαινοντας απο κατεχακη προς αεροδρομιο η καμερες ειναι 2, η πρωτη μετα τα διοδια πριν το πρωτο τουνελ,αυτη ειναι πισω απο της ψιλες ταμπελες θα το καταλαβετε βλεποντας στο αλλο ρευμα την καμερα που ειναι πανω στο διαζωμα και η δευτερη στο τελευταιο τουνελ πριν την παρατεταμενη αριστερη για να βγεις στην μεγαλη ευθεια που αργοτερα παει ευθεια για ραφηνα και δεξια για αεροδρομιο.

    Στο ελα ειναι 3, η πρωτη στην μεγαλη ταμπελα απο πισω πριν ακριβως την πρωτη εξοδο για αγια παρασκευη, η δευτερη μετα τα τουνελ γλυκια δεξια ,απεναντι βλεπεις την ταμπελα που λεγαμε πριν να φλασαρει συνεχωςι και η τελευαια ακριβως απεναντι απο τα διοδια εισοδου απο κατεχακη παλι πανω στης ταμπελες.
    Είμαι 100% σίγουρος αλλά θα πω 99% για παν ενδεχόμενο (τουλάχιστον μέχρι πριν 2 χρόνια περίπου που την έκανα τη διαδρομή σχεδόν κάθε μέρα)

    Η πρώτη, είναι μετά το πρώτο τούνελ, στο δεύτερο μαυροπίνακα που συναντάς. Όριο τα 80.

    Η δεύτερη είναι ακριβώς εκεί που περιγράφεις.
    Είναι στην έξοδο του τελευταίου τούνελ μετά την κατηφορική παρατεταμένη αριστερή, κι εκεί όριο τα 70 αν θυμάμαι καλά.

    Τρίτη (και φαρμακερή) είναι εκεί που λέει ο Μπάμπης, στο μαυροπίνακα λίγο πριν τον Άλφα. Όριο 110, αλλά ανοιχτή καμπή που ετοιμάζεται για την "τελική ευθεία" και πας με όσα. Εκεί την είχα τσιμπήσει εγώ με το αυτοκίνητο και πήγαινα με 190-210 δε θυμάμαι ακριβώς.

    Και τέλος προσοχή φτάνοντας στην ευθεία προς το Αεροδρόμιο, κάνει μια εσοχή πριν τις αφίξεις και την έχουνε στημμένη συχνά πυκνά με ραντάρ.
    Το όριο 80 νομίζω και μπορείς κάλλιστα να πηγαίνεις με 120 γιατί είναι ευθεία ατελείωτη.


    Στην ίδια διαδρομή προς τα πίσω έχει 4.

    Η πρώτη είναι η αντίστοιχη με αυτή του Άλφα, μόνο που όπως έρχεσαι θα τη συναντήσεις πολύ πριν φτάσεις στον Άλφα. Όριο 110 κι εκεί, ευθεία κάργα, πάλι σε μαυροπίνακα.

    Δεύτερη πολύ ύπουλη, είναι μετά την ανηφορική παρατεταμένη δεξιά (που στο πήγαινε ήταν η κατηφορική παρατεταμένη αριστερή που είπαμε), τελειώνοντας η ανηφόρα αρχίζει καμπή αριστερή και μπαίνεις τούνελ και με το που βγεις καπάκι βλέπεις το μαυροπίνακα. Πάλι 70 αν θυμάμαι το όριο. Είναι η κάμερα που βλέπω να αστράφτει περισσότερο απ'όλες όταν είμαι από την άλλη πλευρά.

    Τρίτη, κάνει μπαμ, δε θυμάμαι ακριβώς σε ποιό ύψος, νομίζω εκεί που είναι οι πρώτες στο πήγαινε. Είναι ένα καυλιτζέκι που εξέχει και είναι πάνω στις μπαριέρες. Όριο εκεί νομίζω 80.

    Τέταρτη και τελευταία, δίπλα από τα διόδια εκεί που "τελειώνει" η ΑΟ πριν τη διχάλα κι αυτή πάνω σε μαυροπίνακα. Εκεί που την πάτησε ο φίλος παραπάνω και το όριο είναι μάλλον 80 πλέον.
    Και αυτή όταν είσαι στα διόδια αν την προσέξεις φλασάρει πολύ συχνά.

    Αυτά.

    Κοιτάχτε μην πάτε και κοκκαλώνετε πριν τις κάμερες και σας τη φορέσει κανείς από πίσω κι έχω το κρίμα στο λαιμό μου

  3. #228
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Jo.Da. Προβολή μηνύματος
    Α γειά σου!
    Όριο στο σημειο ξέρουμε;;;
    Χαλάρωσε λέμε και μή χάνεις τον ύπνο σου.

    80 πρέπει να το έχουν κάνει, είμαι σχεδόν σίγουρος.
    Όταν ξαναπεράσω θα ενημερώσω.

    Άμα είναι να μην μπορείς να κοιμηθείς για τους επόμενους 4-12 μήνες που είναι να σου έρθει η κλήση (αν σου έρθει), τράβα μια βόλτα να σιγουρευτείς.

  4. #229

    Οκ κουμπωνω το prezolon μου...
    Κομπλέ είμαι μωρέ. Χθές βραδυ σπάστηκα λιγάκι με την πάρτη μου. 500+ χλμ βολταράκι με τη γυναίκα μετά από 11 μήνες (εγκυμοσύνη), με ωραία τοπία, καλή παρέα, ιδανικό τσιμπούσι και πριν φτάσω σπίτι σκάει το φλασάρισμα. Επιπρόσθετα καθαρίζω τη ζελατίνα από το agv κράνος της γυναίκας (2 φορές φορεμένο, η 1η πριν 10 μερες) και παρατηρώ πως έχει σκασει το anti fog. Οπότε ψάχνω να βρω ποιος είναι επίσημος αντιπρόσωπος, να δω τι γίνεται με την εγγύηση.

    Μοτοτζιαροψυθεραπεία...
    ''Well, the rain ain't fussy about where it lands,
    It'll find you hiding no matter where you stand.
    It's gonna rain brother, and it's gonna rain hard,
    When the blues comes calling with it's calling card.''

    R o r y G a l l a g h e r

  5. #230
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Jo.Da. Προβολή μηνύματος
    Τι πιθανότητες υπάρχουν να μην έχουν φίλμ κι απλά να φλασάρουν;

    έντιτ: Περιφερειακή Υμηττού, στη διχάλα για έξοδο Κατεχάκη αριστερά προς έξοδο Καισαριανής...
    Το όριο είναι 70km/h?
    Τα προστιμα ερχονται, αργουν λιγο αλλα καποια στιγμη σε καλουν

    Το οριο στο σημειο που λες ειναι 80 km/h

  6. #231
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.233
    Το 2013 που ειχα μαζεψει αρκετες ειχα παει στην τροχαια Α.Ο. και περιμενοντας να μιλησω με τον διοικητη ειχα πιασει κουβεντα με 2 - 3 τροχαιους που καθοντουσαν στην εισοδο. Μου ειπαν λοιπον οτι :
    - καποιες φορες οι κλησεις δεν αποστελλονται ποτε στους παραβατες επειδη δεν εχουν χαρτι για να τυπωσουν τις φωτογραφιες
    - η χωρητικοτητα της καρτας μνημης των καμερων ειναι 1000 φωτογραφιες / μερα (1000 φωτογραφιες συνολικα - οχι 1000 φωτογραφιες ανα καμερα)
    - ανοχη υπαρχει. Αν θυμαμαι καλα 20 ή 30 χλμ
    Την πρωτη μερα που πηγα στην τροχαια Α.Ο. ο διοικητης "ελειπε". Την δευτερη μερα τον ειδα. Του μιλησα πολυ ομορφα (χωρις σαλια ομως - ανθρωπινα) και μου εσβησε καποιες. Επισης μου χαρισε το διπλωμα (το διπλωμα μου το ειχαν χαρισει και παλιοτερα οταν ειχα φαει μια κληση απο καμερα παλι στο Γαρδικι Θεσπρωτιας). Επισης, με δικη του πρωτοβουλια, μου προτεινε να πηγαινω καθε 10 μερες για να μου αλλαζει τις ημερομηνιες των κλησεων ωστε να τις πληρωνω λιγες λιγες (κατι που αρνηθηκα ευχαριστωντας τον και του προτεινα σαν ανταλλαγμα να μου σβησει 1 κληση ακομη - το οποίο και δεχτηκε). Στην δική μου περιπτωση ο δίκας ξηγηθηκε ενταξει. Ειχα φαει πολλες ομως σε διαστημα 1 χρονου και μου ηρθαν ολες μαζεμενες. Αν μιλαγαμε για 1 - 2 κλησεις, ουτε εγω θα πηγαινα για να τον δω (θα τις πληρωνα και θα το βουλωνα) αλλά ουτε κι αυτος θα δεχοταν να με δει.
    Επισης, απο το καλοκαιρι του 13 και μετα, ειχα παρατηρησει στο πρωτο τουνελ μπαινοντας απο Κατεχακη με κατευθυνση αεροδρομιο οτι υπαρχει και καμερα που σε φωτογραφιζει απο μπροστα (προφανως η μηχανη δεν κινδυνευει σ αυτη την περιπτωση).
    Η Α.Ο. ειναι δρομαρα αλλα δε σηκωνει μαγκιες. Μονο με γρηγορο μηχανακι και με αναδιπλουμενη ή καθολου πινακιδα.

  7. #232
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Jo.Da. Προβολή μηνύματος

    Οκ κουμπωνω το prezolon μου...
    Κομπλέ είμαι μωρέ. Χθές βραδυ σπάστηκα λιγάκι με την πάρτη μου. 500+ χλμ βολταράκι με τη γυναίκα μετά από 11 μήνες (εγκυμοσύνη), με ωραία τοπία, καλή παρέα, ιδανικό τσιμπούσι και πριν φτάσω σπίτι σκάει το φλασάρισμα. Επιπρόσθετα καθαρίζω τη ζελατίνα από το agv κράνος της γυναίκας (2 φορές φορεμένο, η 1η πριν 10 μερες) και παρατηρώ πως έχει σκασει το anti fog. Οπότε ψάχνω να βρω ποιος είναι επίσημος αντιπρόσωπος, να δω τι γίνεται με την εγγύηση.

    Μοτοτζιαροψυθεραπεία...
    Γιανναρε εμενα με ...φλασαρε στην περιφερειακη με κατευθυνση προς Αγ.Παρασκευη.
    Η πρωτες μετα τα διοδια στην Κατεχακη που ειναι πανω στις ταμπελες.
    Το 2011 τωρα αυτο...
    περασα με 185 και...φλαααααααααας !!! Παρτααααααα!!!

    Ακομα ομως δεν εχει ερθει τιποτα.

    Λες να μην μας πιανει τους Καρδιτσιωτες???

  8. #233
    Οι Καρδιτσιώτες έχουμε φυσικό αντι-ραντάρ...
    Γιώργη αν δε με πάρουν τηλ ως τα μέσα Ιουλίου θα δω αν επαληθεύεται ο κανόνας!!!
    ''Well, the rain ain't fussy about where it lands,
    It'll find you hiding no matter where you stand.
    It's gonna rain brother, and it's gonna rain hard,
    When the blues comes calling with it's calling card.''

    R o r y G a l l a g h e r

Σελίδα 16 από 16 ΠρώτοΠρώτο ... 6111213141516

Παρόμοια θέματα

  1. Οι κάμερες της Αττικής Οδού
    από McGyver στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 02/11/2012, 17:38
  2. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 03/06/2009, 19:44
  3. Ο κομπλεξικός Bmwδάκιας της Αττικής Οδού.
    από georgef στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 47
    Τελευταίο μήνυμα: 06/09/2007, 23:57
  4. Σχετικα με e-pass Αττικής Οδού
    από PortisHead στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 15/03/2007, 11:25
  5. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/11/2003, 10:42

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF