Σελίδα 3 από 10 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 140

Θέμα: Παραδοση πινακιδας μοτο

  1. #31
    Eιπα μυριζει
    Aprilia SXV 5.5 Rulesssssssssss

  2. #32
    Την προηγούμενη εβδομαδα πηρα την πινακιδα. Πληρώνεις κανονικά σου δίνουν την αδεια - το ασφαλίζεις - δειχνεις ασφαλιστρο πληρωνεις τελη και μετα σου δινουν πινακιδα. Και εγώ περιμενα μπας και γλυτωνα κατι αλλα θα χασω το καλοκαίρι. Δεν βλεπω αμεσα να ισχυει να πληρωνεις με το μήνα. Τωρα να το αποφασίσουν θελει δυο μήνες να εκδοθεί εγκύκλιος κτλ...
    aleaxzafeir

  3. #33
    Πήρα τηλέφωνο να ρωτήσω σήμερα και είχαν απεργία, θα ξαναπάρω αύριο,
    Η υπόθεση μου έχει ως εξής:
    Η εφορία που παρέδωσα πινακίδες (1-11-2012) έκλεισε, συν χωνεύτηκε με άλλη εφορία στην Αθήνα, εγώ έφυγα απο Αθήνα εδώ και 6 μήνες μένω επαρχία και θέλω να πάρω τις πινακίδες πίσω. Τι να παίζει άραγε σε αυτή την περίπτωση? Να κάνω αίτηση στην εδώ εφορία να έρθει η άδεια και η πινακίδα εδώ για να τα παραλάβω? ή πρέπει να κατέβω Αθήνα? τρέχα γύρευε!

  4. #34
    Συνταξιούχος Το avatar του/της theofilos888
    Εγγραφή
    22/08/2009
    Μηνύματα
    2.390
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Arxagelos Προβολή μηνύματος
    Πήρα τηλέφωνο να ρωτήσω σήμερα και είχαν απεργία, θα ξαναπάρω αύριο,
    Η υπόθεση μου έχει ως εξής:
    Η εφορία που παρέδωσα πινακίδες (1-11-2012) έκλεισε, συν χωνεύτηκε με άλλη εφορία στην Αθήνα, εγώ έφυγα απο Αθήνα εδώ και 6 μήνες μένω επαρχία και θέλω να πάρω τις πινακίδες πίσω. Τι να παίζει άραγε σε αυτή την περίπτωση? Να κάνω αίτηση στην εδώ εφορία να έρθει η άδεια και η πινακίδα εδώ για να τα παραλάβω? ή πρέπει να κατέβω Αθήνα? τρέχα γύρευε!
    Τις πινακίδες τις παραλαμβάνεις από εκεί που τις κατέθεσες. Αν η δου συγχωνεύτηκε, τα έγγραφά σου έχουν πάει στην νέα δου.

  5. #35
    Αν ειναι έτσι τρέχα γύρευε! Παίρνω τηλέφωνο σήμερα όλη μερα και δεν απαντάει κανεις!!!
    thnks, theofilos888.

  6. #36
    Τελικά μίλησα με το τμήμα αυτοκινήτων και με ενημέρωσαν οτι μπορώ να κάνω αίτηση να μεταφερθεί η άδεια και η πινακίδα στην αντίστοιχη ΔΟΥ, δεν το περίμενα, lol, θα τους στείλω μια αίτηση και βλέπουμε.

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Τελικά οι εξελίξεις είναι γρήγορες...

    Απ' ότι λέει εδώ http://www.capital.gr/tax/News_tax.asp?id=1994607 από σήμερα το μεσημέρι μπορούν όσοι έχουν καταθέσει πινακίδες να τις πάρουν πίσω πληρώνοντας μόνο τα τέλη κυκλοφορίας των μηνών που απομένουν μέχρι το τέλος του έτους...
    Σπεύσατε...

  8. #38
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.170
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από THEOD Προβολή μηνύματος
    Τελικά οι εξελίξεις είναι γρήγορες...

    Απ' ότι λέει εδώ http://www.capital.gr/tax/News_tax.asp?id=1994607 από σήμερα το μεσημέρι μπορούν όσοι έχουν καταθέσει πινακίδες να τις πάρουν πίσω πληρώνοντας μόνο τα τέλη κυκλοφορίας των μηνών που απομένουν μέχρι το τέλος του έτους...
    Σπεύσατε...
    Κατσε λίγο μην είναι καμμιά απο τις συνηθισμένες παγίδες που στήνουν.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Yπαρχει καποιος τροπος να υπολογιζουμε το ποσό που θα πληρωσουμε για τους υπολοιπομενους μηνες?

  10. #40
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από camen Προβολή μηνύματος
    Yπαρχει καποιος τροπος να υπολογιζουμε το ποσό που θα πληρωσουμε για τους υπολοιπομενους μηνες?


    Ναι, λέγεται ''απλή μέθοδος των τριών'' και διδάσκεται στο δημοτικό................................
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  11. #41
    Σε ενα αρθρο είχα διαβάσει οτι αν πχ πας πριν της 15 ενός μηνός θα πληρώσει και όλο το μήνα που διανύεις, αν πας μετά τις 15 θα πληρώσεις απο την πρώτη του επόμενου μηνός.
    Οι υπόλοιπη μήνες θα βγούνε υπολογίζοντας τα ετήσια τέλη και πόσο βγαίνει ο κάθε μήνας.

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    Ναι, λέγεται ''απλή μέθοδος των τριών'' και διδάσκεται στο δημοτικό................................
    Η μονη μεθοδος με τον αριθμο 3 που μου ερχεται στο μυαλο ειναι το ΤΡΙΟ

  13. #43

  14. #44
    "συμπεριλαμβανομένου του μήνα της άρσης της ακινησίας και πριν από την άρση αυτής"

    Από παντού να φάνε ρε πστμ. Δηλαδή αμα κάνεις πχ άρση στις 30 του μήνα θα πληρώσεις, όχι μόνο το μήνα αλλά και τον προηγούμενο.
    Artificial intelligence is no match for natural stupidity...

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    "συμπεριλαμβανομένου του μήνα της άρσης της ακινησίας και πριν από την άρση αυτής"

    Δεν τόπιασα... Δηλαδή άμα πάω πχ στις 2 Μαίου θα πληρώσω και τα τέλη κυκλοφορίας που αναλογούν για τον Απρίλιο ???

Σελίδα 3 από 10 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 07/12/2015, 15:16
  2. Συναγερμός ΜΟΤΟ
    από smavrid στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 11/03/2004, 20:05
  3. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 24/12/2003, 14:13
  4. Ιδρυση Νεασ ΛεσΧησ Μοτο...
    από parji στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2003, 15:02
  5. Καλημερα Σε Ολο Το Μοτο...............
    από sozos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2003, 13:32

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF