Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 9 από 9

Θέμα: transalp?v-strom 650?freewind?aprilia pegaso?

  1. #1
    The truth is out there... Το avatar του/της medieval
    Εγγραφή
    20/02/2004
    Μηνύματα
    35

    transalp?v-strom 650?freewind?aprilia pegaso?

    poio apo ta tessera?thelv on-off opvsdipote.parakalv help meeeeeeeeee!!!!epishs tha ithela na mathw ean h suzuki einai kalh antiprosvpeia oso afora antallaktika ,times k.t.l.

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011
    Λοιπόν όχι ότι έχω δοκιμάσει τα μηχανάκια αλλά:

    το Freewind νομίζω δεν βγαίνει πια
    το Transalp είναι σταθερή αξία
    το Strom είναι νέο και γαμάτο!

    Ψάξε λίγο εδώ μέσα και θα βρεις ειδικά για το τελευταίο πολλά!

    Καλό κουράγιο στην αναζήτηση!

  3. #3
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    ψάξε το φόρουμ και θα βρεις άλλες 20 τέτοιες συζητήσεις

    εγώ από αυτά προτείνω το v-strom - απλά είναι "ON - (είμαι και 1% off)"

    εσύ ξες

  4. #4
    King of the Sky-Road Το avatar του/της Traveller
    Εγγραφή
    09/08/2002
    Μηνύματα
    34

    Suzuki XF650, o "Eleutheros aeras"

    File medevial,

    exw to freewindaki edw kai kana 11mino. Prepei na paradextw oti gia 1h mixani me exei vgalei asproprwsopo. Problepsimo, iremo kai kala zigisimeno.

    Omws, den vgainei pia. Nomizw oti i Suzuki tha sinexizei na to yposthrizei gia arketa xronia akoma. Stin agora tha vreis oti exei meinei sto stock. Peran toutou, einai kai monokilindro.

    Aneto gia ton anavati alla kai gia ton sinepivati, tha se ftasei ta 140 afova, alla isws mexri ekei. Pragmatiki teliki simfwna me metriseis 158km. Gia prostasia tou aera min perimeneis polla, xreiazesai mia pio psili zelatina, alla auto eksartatai kai apo to ipsos sou.

    Katanalwsi mikri tha elega. To depotizito einai 16lt+2lt gia rezerva kai me swsti xrisi tha se vgalei mexri kai gia 280-300km.

    Itan to pio ftino stin katigoria tou kai tha to xaraktiriza 60-65on -30%-35% off.

    Se nisi den paizei problima oute kai stous kolodromous tis Athinas.

    Vevaia, twra me 2000euro parapanw pairneis to v-strom 650, me diplo diskofreno, klp, klp (to freewind exei mono diskofreno), kainourio. Nomizw oti kai auto ena 25% einai off.

    Elpizw na voithisa.

    Traveller
    "into a mind absolutely free from thoughts and emotions, even the tiger finds no room, to inserts its fierce claws/one and the same breeze passes among the trees over the valleys and the mountains. And hence, why do they give such a different sound?"

  5. #5
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    θα έλεγα το δικό σου 15% off και το v-strom 10-% off

  6. #6
    Λοιπόν, επειδή τα έχω οδηγήσει και τα τέσσερα που αναφέρεις...έχω να σου προτείνω τον ιταλικό πήγασο να τον απορρίψεις αμέσως.
    Οχι γιατί δεν είναι καλό μηχανάκι, αλλά γιατί δεν είναι τόσο αξιόπιστο όσο τα άλλα γιαπωνέζικα. Από πλευράς επιδόσεων είναι πολύ καλό να λέμε όλη την αλήθεια.
    Το freewind όπως είπαν και οι άλλοι δε βγαίνει πλέον και μπορείς να βρεις μόνο στοκ ή μεταχειρισμένο. Πουλάει ένας φίλος μου ένα για να πάρει το strom 1000. Οταν το οδήγησα αυτό που δε μου άρεσε είναι ότι είναι πολύ ελαφρύ. Ο φίλος μου που το έχει δε του έβγαλε κανένα πρόβλημα μέσα σε δύο χρόνια και 12000 χλμ. Εχει κάνει με τη γυναίκα του ταξίδια στο εξωτερικό και ήταν πολύ ευχαριστημένος, απλά τώρα θέλει τα παραπάνω κυβικά για τις οτοστράτες. Πιστεύω ότι αυτό είναι το πιο off μηχανάκι από όλα τα άλλα που ανέφερες.
    Το Transalp το έχω εδώ και ένα χρόνο και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Αξιοπιστία απίστευτη!!! 20000 χλμ και δε μου έχει βγάλει το παραμικρό. Πηγαίνω ανετότατα ταξίδια με τη γυναίκα μου καραφορτωμένο, το ταλαιπωρώ όλη την ημέρα στη δουλειά και αυτό δε διαμαρτύρεται. Τώρα για χώμα δε το πηγαίνω καθόλου, εκτός αν συναντήσω στο δρόμο μου χωματόδρομο. Ούτε εκεί έχει κολώσει το ΤΑ. Αν το οδηγήσει κάποιος που ξέρει να οδηγάει σε χώμα μπορεί να πάει μαμίοντας!!!
    Τώρα για το strom 650 το έχω οδηγήσει σε ένα test ride στα Γιάννενα και μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις. Αν και με χαλάει κάπως η εμφάνισή του, σαν μοτέρ λέει πολύ. Είναι πολύ δυνατό, σκέψου ότι μου σπίνιαρε ο τροχός με τετάρτη!!!
    Είναι λίγο πιο χαμήλό από τα άλλα και ο κινητήρας είναι απροστάτευτος δηλαδή χωρίς ποδιά. Δε κάνει για χώμα καθόλου πιστέυω. Η προστασία από τον αέρα δεν είναι καλή μιας και εγώ είμαι 1.85 αλλά και με το δικό μου έχω ένα ψιλοπρόβλημα παρόλο που του έχω βάλει ψηλότερη ζελατίνα. Αν θες γκάζια πάντως αυτό να πάρεις. Εγώ ότνα το πήρα νόμισα ότι οδηγάω χιλιάρι και όχι 650. Μου θύμισε να σου πω την αλήθεια το TDM.
    Για τελικό συμπέρασμα πάντως μη ξεχνάς ότι αξιοπιστία και μεταπώληση σα τα Honda μηχανάκια δεν έχει καμία άλλη εταιρεία όποιο μηχανάκι και αν βγάλει...
    Σημασία δεν έχει ο προορισμός,
    αλλά το ταξίδι...

  7. #7

    θέλει και ρώτημα?

    θΑ ΣΥΝΦΩΝΙΣΩ ΜΕ ΤΟΝ ΦΙΛΟ PARJI.
    HONDA FILE!

    Να μου πεις ΣΟΥΠΑ.... Ειναι ομως τοσο καλή!!! ..και νοστιμη η ατυμη, που κάτι ξέρουν όσοι τη τρώνε.
    Απλά ρώτατουςςςςςςςςς
    Όσο για v-strom προσωπικά το γουστάρω πολυ! Για δρόμο όμως ετσι...?!

  8. #8
    go copana... copacabana! Το avatar του/της periklisk
    Εγγραφή
    21/12/2003
    Μηνύματα
    2.403
    V-STROM!!!! Αν και δεν είμαι αυτού του στυλ!!!

    Και όπως λέει και ο μηχανικός μου: Οι μηχανές σήμερα (για τις 4 γιαπωνέζικες) είναι σχεδόν στα ίδια επίπεδα!!!!
    ΟΞΩ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΕΝ!!!!

  9. #9
    The truth is out there... Το avatar του/της medieval
    Εγγραφή
    20/02/2004
    Μηνύματα
    35
    μαλλον έχω καταληξει στο v-strom. απ'οτι βλεπω ειναι απο τα καλυτερα στην κατηγορια του.σας ευχαριστώ για τη βοήθεια πάντως.
    ...THE TRUTH IS OUT THERE...

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 23/04/2006, 06:28
  2. Acrapovic For Aprilia Pegaso Strada 650
    από jinks στο forum Aprilia
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 19/12/2005, 16:56
  3. Aprilia Pegaso Strada 650
    από Newbas στο forum Aprilia
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 14/10/2005, 22:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF