Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 35

Θέμα: προβληματα σε tiger 800

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της akispoulis
    Εγγραφή
    04/12/2002
    Μηνύματα
    211

    προβληματα σε tiger 800

    λοιπων ,ειμαι αγανακτησμενος! πουλησα 3 μοτο ,για να το παρω,και καταχρεοθηκα....!το μιχανακι το ειχα παρει πολλες φορες για βολτα,απο τον εμπορο στην καλαματα, και μου αρεσε παρα πολυ. ειναι το κοντο tiger 800, του εχω βαλει πανω extra 1200+ ευρω!..λοιπων .το πηρα με 9000 χλμ ,απο τον εμπορο στην καλαματα, ολλα,μια χαρα! μεχρη τα 11000 χλμ.ενα πρωι ανηγω διακοπτη,και οταν πατουσα μιζα ,το μιχανακι εκανε σηνεχεια resed , και η μηζα δεν γυρηζε..το παω εξουσιοδοτημενο service, μετα απο 3 μερες μου απανταει. οτι εχει προβλημα η μιζα. και θα την αλλαξουν με νεο κωδικο.! μετα απο 10 μερες, μου την αλλαζουν (σε μαυρο χρωμα). ολλα καλα... δεν ειχα βγει μακρηνες βολτες λογο αφραγκειας... στα 13000 χλμ . η μιζα εκανε τον ιδιο χαρακυιρηστικο θορηβο ,που εκανε η παλια πριν χαλασει!ενημερονω τον εμπορο.και η απαντηση του ηταν , σιγα..και να χαλασει θα στην αλλαξουμε.... !- ΡΕ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΟΤΑΝ ΧΑΛΑΕΙ ΝΑ ΤΟ ΦΤΙΑΧΝΕΤΕ ΜΟΝΟ . ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΩ ΚΑΠΟΥ ΜΑΚΡΙΑ ΚΑΙ ΜΕΙΝΩ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ....του απανταω!την κυριακη 14/4/13 .ξεκηναμε 46 ,μοτοσυκλετες να παμε στο ακροτηριο ταιναρο.! το μονο triumph ,το δικο μου. στον δρομο .ολλα καλα μια χαρα! φτανουμε παρκαρουμε , παμε στον φαρο. (περηπου 1+ωρα μετα ποδια πηγαινε ,κανε τσιγαρο γυρνα) .ειμαστε ετημοι να φυγουμε....ανεβενω επανω. ανοιγω διακοπτη κανει resed.... παταω μιζα.................. ΚΑΙ ΣΒΗΝΟΥΝ ΟΛΛΑ!!!!!!!ΤΠΤ ΝΕΚΡΟ!!!!!!!!!!!μιλαμε να εχω μηνει στην ακρη της ευρωπης..........! τωρα ..βγαζουμε μπαταρια ,βαζουμε αλλη ,απο αλλα μοτο τπτ. δοκημαζουμε την δικη μου μπαταρια .μια χαρα . προβλημα μπαταριας οχι, σπροχνουμε 4 ατομα...τπτ.....ασφαλειες οκ ..Οποτε το θημοταν και εκανε resed, και αναβαν ολλα. ,πατοντας την μιζα ολλα εσβηναν. με σπροξημο δεν εσκαγε ,καν......και ειχα μηνει στο νοτιοτερο σημειο της ηπειροτικης ευρωπης!!....ενας φηλος μου λεει να αποσυνδεσουμε την μπαταρια για 5 λεπτα να κανει resed o εγκεφαλος. και αυτο καναμε. την σπροξαμε δυκαβαλο 5 ατομα και πηρε μπροστα με τα χιλια ζορια.... την εφερα πισω ασβηστη!.....σημερα μηλησα με τον στεφανο στο motopierakos ο ανθρωπος ψαχτηκε ,προσπαθησε να βοηθησει ,και μου απαντησε οτι δεν εχει βγαλει αλλο 800 αυτο το προβλημα!τηλ στο εμπορο ,του λεω τι εχω,και μου απανταει...-ΠΟΥ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΖΗΜΙΕΣ ΒΓΑΖΟΥΝ ΤΑ 800αρι BMW. τεληκα μου ειπαν η μηζα ειναι οκ.καποιος ρελες ηταν το προβλημα, απ οτι μου ειπαν ..(το ευχομε) και ακομα η απαντηση τους ειναι :--τεληκα μου ειπαν η μηζα ειναι οκ.καποιος ρελες ηταν το προβλημα, απ οτι μου ειπαν ..(το ευχομε) και ακομα η απαντηση τους ειναι :--Ηεταιρεια προσφερει εγγυηση και περαν της επισημης διετους αν σε τυχον προβλημα αποδειχτει οτι υπαρχει κατασκευαστικη δυσλειτουργεια ενος επιμερους συστηματος...εαν παρ'ελπιδα υπαρξει καποιο προβλημα εμεις και το εξουσ.δικτυο με προθυμια θα σε καλυψουμε...η μιζα ειναι οκ.ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ 18/5/13 εχω παλυ τα ιδια........ δεν εκανα 500,χλμ απο την επησκευη,της ζημιας στο συναιργειο ************, ΣΤΗΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑ... παλυ εμεινα στον δρομο.....η απαντηση του κ ***********, ειναι -φερτην εδω να την φτιαξουμε-.... μα τι να φτιαξουτε ρε ασχετοι.......3 φορες το ιδιο προβλημα , σε 1000 χλμ.... , δεν αντεχω αλλο την κατασταση αυτη...... πηρα tiger 800 για να μην τρεχω αθηνα , για service..... εστηλα στη ηλιοφηλ mail... εδω και δυο μερες,και δεν μου εχουν απαντηση καν......ειμαι απογοητευμενος........
    Τελευταία τροποποίηση από McGyver; 23/05/2013 στις 10:33.

  2. #2
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.655
    απαραδεκτο φιλε.μαλλον ο καλαματιανος κατι δεν κανει καλα.ελπιζω τα κεντρικα να λυσουν το προβλημα σου,που να ειναι το τελευταιο και να χαρεις το εργαλειο.παρε και τηλ την ηλιοφηλ.
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mtsop
    Εγγραφή
    19/10/2004
    Μηνύματα
    281
    Ο ************* γνωστός από παλιά. Απορίας άξιο που υπάρχουν ακόμα άτομα που πάνε ακόμα σε αυτόν.
    Τελευταία τροποποίηση από McGyver; 23/05/2013 στις 10:34.

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της akispoulis
    Εγγραφή
    04/12/2002
    Μηνύματα
    211
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mtsop Προβολή μηνύματος
    Ο ********* γνωστός από παλιά. Απορίας άξιο που υπάρχουν ακόμα άτομα που πάνε ακόμα σε αυτόν.
    εχεις απολυτο δυκιο φηλε μου... ακομα εχει πουλησει μοτοσυκλετες χωρης να τοις μεταβιβασει... συνεργειο απαραδεκτο...κριμα......
    Τελευταία τροποποίηση από McGyver; 23/05/2013 στις 10:34.

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της akispoulis
    Εγγραφή
    04/12/2002
    Μηνύματα
    211
    δυστηχος ,λογο οτιη ηλιοφηλ δεν απαντησε ακομα. το service triumph καλαματας ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ . ΚΑΙ δεν εχω την δυνατοτητα να την επησκευασω στην αθηνα.(λογο οτι την χρωσταω) η μοτο μπενει προς πωληση 6000 ευρω!

    link http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/3708899/

  6. #6
    Ρε φίλε, αντί να χάσεις ένα σκασμό λεφτά, δεν κατεβαίνεις Αθήνα, έστω με φορτωτική, να το δεί ένας καλός τεχνίτης;
    Είναι κρίμα, να το δώσεις για 6000 ενώ μπορεί να έχει μια βλάβη της πλάκας.
    Ειναι ωραία η θάλασσα γιατί κινείται πάντα...

  7. #7
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akispoulis Προβολή μηνύματος
    δυστηχος ,λογο οτιη ηλιοφηλ δεν απαντησε ακομα. το service triumph καλαματας ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ . ΚΑΙ δεν εχω την δυνατοτητα να την επησκευασω στην αθηνα.(λογο οτι την χρωσταω) η μοτο μπενει προς πωληση 6000 ευρω!

    link http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/3708899/
    Είναι όντως πίκρα σε καινούρια μηχανή να έχεις προβλήματα…

    Να σε ρωτήσω κάτι και αν θες απαντάς …
    Την μηχανή την πουλάς γιατί δεν την εμπιστεύεσαι πια ή γιατί δεν εμπιστεύεσαι τον μηχανικό της περιοχής σου (ή και τα δυο)


  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της akispoulis
    Εγγραφή
    04/12/2002
    Μηνύματα
    211
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    Είναι όντως πίκρα σε καινούρια μηχανή να έχεις προβλήματα…

    Να σε ρωτήσω κάτι και αν θες απαντάς …
    Την μηχανή την πουλάς γιατί δεν την εμπιστεύεσαι πια ή γιατί δεν εμπιστεύεσαι τον μηχανικό της περιοχής σου (ή και τα δυο)

    Kαι τα δυο , φηλε μου. !δυστηχος. !και με ενοχλησε πολυ που η ηλιοφηλ, δεν απαντησε καν στο mail Μου.....!δεν θελω να πω ψεματα σε κανεναν, ολλοι την ιδια αρωστια εχουμε...!

  9. #9
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akispoulis Προβολή μηνύματος
    Kαι τα δυο , φηλε μου. !δυστηχος. !και με ενοχλησε πολυ που η ηλιοφηλ, δεν απαντησε καν στο mail Μου.....!δεν θελω να πω ψεματα σε κανεναν, ολλοι την ιδια αρωστια εχουμε...!
    και γιατί δεν δοκιμάζεις την triumph αγγλίας???

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της akispoulis
    Εγγραφή
    04/12/2002
    Μηνύματα
    211
    δεν την θελω ,ποια... ειμαι αγανακτησμενος,σαν μιχανακι ειναι πολυ καλο... αλλα.....? την εχω κησει μεσα σε ενα δωματιο,για να μην την βλεπω... κραταω και vespa px (disc) η gt, σαν ανταλαγη!

  11. #11
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akispoulis Προβολή μηνύματος
    δεν την θελω ,ποια... ειμαι αγανακτησμενος,σαν μιχανακι ειναι πολυ καλο... αλλα.....? την εχω κησει μεσα σε ενα δωματιο,για να μην την βλεπω... κραταω και vespa px (disc) η gt, σαν ανταλαγη!
    απλά για το γαμώτο της υπόθεσης....

    αλλά εσύ εχεις το μαχαίρι, εσύ και το καρπούζι....



  12. #12
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.204
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Stergios69 Προβολή μηνύματος
    Ρε φίλε, αντί να χάσεις ένα σκασμό λεφτά, δεν κατεβαίνεις Αθήνα, έστω με φορτωτική, να το δεί ένας καλός τεχνίτης;
    .......


    καλός Έλληνας Triumph τεχνίτης





  13. #13
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyro Προβολή μηνύματος


    καλός Έλληνας Triumph τεχνίτης




    Σάκης ο Τεχνίτης, κάπου στο πολύγωνο...
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  14. #14
    Eνας που ηταν στην Πατρα? Ελεγαν οτι ειναι πολυ καλος (ισως να εκλεισε τωρα ή να πηρε συνταξη, ή να μην ασχολειτε με τα καινουρια).
    Aprilia SXV 5.5 Rulesssssssssss

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tedvj23
    Εγγραφή
    05/02/2010
    Μηνύματα
    1.502
    Ο φελουντζης εχει παρει συνταξη αλλα νομιζω ασχολειται back yard..

    Υ.γ.Το καλυτερο μαστορι στην πατρα γενικοτερα..

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ρύθμιση ανάρτησης σε Vfr 800
    από agelosmarinis στο forum Honda VFR's
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 09/06/2009, 12:52
  2. προβλήματα σε "παλιά" μοντέλα
    από gdevelek στο forum Υamaha R6 & R1
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 04/02/2008, 16:02
  3. Κακός φωτισμός σε Tiger
    από spypetros στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 06/09/2007, 23:03
  4. 14άρι γρανάζι σε S2r (800)
    από mitsos257 στο forum Ducati
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 19/10/2006, 22:18
  5. Προβλήματα σε DT !!
    από Akatanomastos στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 14/02/2006, 17:32

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF