Σελίδα 1 από 20 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 288

Θέμα: ''ΧΑΖΕΣ'' τουμπες,χυμες κτλ.

  1. #1

    ''ΧΑΖΕΣ'' τουμπες,χυμες κτλ.

    Προτινω εδω,να γραψουμε ο καθενας μας την δικη του ιστορια,για την ηλιθια τουμπα που εχει φαει!
    Ελατε τωρα που δεν εχετε φαει χαζη τουμπα.....,ολοι εχουμε φαει!

    Αρχιζω εγω,με μια που εφαγα εχτες!

    Αλοιπον,ειχα καθαρισει το banditακι μου,το ειχα γυαλισει,και περιμενα μεσα στο γκαραζ,με το μοτερ να γουργουριζει,εναν φιλο με ενα tdm να ερθει να παμε καμια τσαρκα!

    Λεω... δεν τον περιμενω εξω,τι καθομαι στην υπογα?
    Οποτε με το που κανω 2 μετρα(Δυο,και ολογραφως),θυμαμαι οτι επρεπε να τεντωσω λιγο τον συμπλεκτη απο χτες που ειχε λασκαρει,οποτε παταω ακαριαια φρενο και πλαγιαζω αποτομα την μοτοσυκλετα να καθησει στο σταντ(?),ποιο ΣΤΑΝΤ?Πανω στην παπατρεχια μου,ξεχασα να το κατεβασω!
    Οποτε σοριαζομαι(αποτομα) αριστερα,η πλακα ειναι ομως οτι δεν προλαβα ουτε τα χερια μου απο τα γκριπ να βγαλω,με αποτελεσμα να ειμαι 90 μοιρες πεσμενος αριστερα με τα χερια ΚΑΙ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ακομα πανω στα γκριπ-μαρσπιε!

    Οταν συνηλθα,και δεν ενιωθα πονο βεβαια,και συνηδητοποιησα τι συνεβηκε,αρχισα να γελαω σαν να εβλεπα το συμβαν απο 5 μετρα..!!!

    Και επειδη ο νομος του Μερφυ ισχυει παντοτε,εκεινη ακριβως την στιγμη ερχεται ο φιλος μου!
    Ομως με περιμενε απεξω να βγω,δεν με ειχε δει!
    Οποτε αρχιζω να κορναρισματα να ερθει να με σηκωσει,γιατι ειχε μαγκωθει το ποδι και δεν εκανα βημα(οι εντουραδες ξερουν τι εννοω)!

    Τελικος απολογισμος,ενα σπασμενο φλας,και μια μανετα συμπλεκτη η οποια φαινεται αυτη πηρε ολα τα ζορια



    Περιμενω δικε σας ιστοριες

  2. #2

    AΥΤΟ ΔΕΝ

    είναι τίποτα! ’κου και αυτό!

    Είχα πάει για ΣΚ Πάτρα και περιμένω στο φανάρι. ΔΕΝ κάθομαι μπροστά από τα αυτοκίνητα πρώτος. Ανάμεσα σε μένα και το φανάρι υπάρχουν άλλα δυο αυτοκίνητα. Είμαι σταματημένος. Πέφτει πάνω μου ΠΕΖΟΣ και με πετάει κάτω. Ο πεζός πήγε να διασχίσει τον δρόμο κάθετα αρκετά πριν τις διαβάσεις και δεν με είδε. Ο πεζός δεν έπεσε!

  3. #3
    Τεχνητό Μέλος Το avatar του/της GyPsy
    Εγγραφή
    28/01/2003
    Μηνύματα
    373

    ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ...

    ...ΔΕΙ ΤΥΠΟ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙ ΣΤΑ ΔΙΟΔΙΑ,
    ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΤΟΥ ΠΟΔΙΑ ΕΧΟΥΝ ΜΠΛΕΧΤΕΙ
    ΣΤΙΣ ΓΚΕΤΕΣ ΤΟΥ,ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΔΕΙ ΤΙΠΟΤΑ...
    ΑΛΛΑ ΦΑΝΤΑΣΤΗΤΕ ΤΗΝ ΣΚΗΝΗ...
    ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ..........ΚΑΙ ΑΠΛΩΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙ.....



    Υ.Γ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΕΓΩ....ΕΓΩ ΤΡΩΩ ΜΟΝΟ ΣΟΒΑΡΕΣ ΤΟΥΜΠΕΣ !!!!
    Πωλείται XX 98' Full Extra.

    Πωλήθηκε...

  4. #4
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    α δεν έχω μια γελία τούμπα...

    έχω δυο-τρεις

    ας θυμηθώ δυο μπεμπάδικες (του ΑΧ δεν τις αναφέρω γιατί ήταν πιο παιδικές)

    πάω στο βενζινάδικο, πάω να σταματήσω στην αντλία, λίγο λαδάκι αρκούσε

    φλαπ

    μπροστά στον απορημένο αντλιοπαίκτη

    βέβαια στην ΤΕΛΙΚΗ το βενζινάδικο έφταιγε... τέσπα

    δεύτερη

    πρώτες μέρες με τη μικρή, στρίβω να ανέβω στο πεζοδρόμιο και πέφτω

    ε και σε άλλους έχει συμβεί ε; λάθος γωνίες κλπ.
    ...ε τρίχες... ΠΡΙΝ φτάσω στο πεζοδρόμιο έπεσα...

    χεχεχεχε

    την έγειρα περισσότερο από όσο με έπαιρνε να την κρατήσω

    εντωμεταξύ ερχόταν το λεωφορείο - όχι γρήγορα και περίμενε να σηκώσει ο χαζός μπροστά του τη μηχανή μέσα στον κόσμο...

  5. #5
    den exo oute street oute enduro

    de milao gia treles roppes

    to dragstar sta 250 exo(to epomeno tis virago as poume gia osous den kseroun)

    strivo apo mitropoleos aristera aiolou gia na pao grafeio sti plaka

    sti plateia pou einai to terina stamatao gia na apofasiso tha kano kavala ti plateia stous aerides i tha pao deksia giro giro ti plateia tis palias agoras me ta arxaia?? gia na anevw pros nefeli akropoli klp

    otan leme stamatao stamatao kanonika me ta podia kato
    apofasizo na stripso deksia vazo proti
    de thimamai an prolava na valo deftera i imoun akoma me ti proti
    sta prota 2 metra exei spiniarei i piso roda, paei na figei ti psilokontrolaro alla me to frenarisma komplarei i mixani kai me petaei emena mprosta

    ti eftaige? afirimada kai glisteros o dromos ekei sti plaka kserete pws einai

    apoleies? kiriws to windshield to opoio kai elisa kai isiosa

    alla milame gia poli geloia toumpa
    kai prwi prwi mprosta stis kafeteries tis plakas
    pws kai de vgikan gia xeirotkrotima???



    makari paides na exoume mono geloies tetoies anodynes toumpes
    kala xiliometra kai orthia se olous

  6. #6

    Talking η δικιά μου πανηλίθια τούμπα....

    είναι και βιντεοντοκουμέντο....όσοι την είδαν κατάλαβαν οτι πήγαινα με "πολλά" ,σε δρόμο που ήταν για πολύ "λίγα"!!!

    μιλάω για την οδό Αναστασίου στην Ν.Ιωνία που σε S ο δρόμος είναι γυαλί .Είχα αλλάξει γκαζιέρα μόλις εκείνη τη στιγμή(έβαλα αυτή που κονταίνει την διαδρομή στο δεξί γκρίπ) και από λάθος υπολογισμό στην κίνηση του καρπού,σφουγγάριζα την άσφαλτο!!

    το καλύτερο???

    μετά από 3 σβούρες, σηκώθηκα χωρίς γραντζουνιά,χωρίς ίχνος τούμπας και με περίμενε ένα συνεργείο 3 δημοσιογράφων που κάλυπταν ρεπορτάζ για τον κ@λόδρομο!!

  7. #7
    ΧΑΧΑ ,ναι DIT,θυμαμαι που ειχες πει για αυτην την τουμπα,μονο που δεν καταφερα να την δω τελικα στην TV!

    Επειδη ειχα και εγω DT πριν,και τελος παντων θα ηθελα να την δω(υπερθεαμα φανταζομαι,καναλια κτλ.),μηπως την εχεις ανεβασει στο νετ,να την κατεβασω απο πουθενα?

  8. #8
    ..ο Μάγος.. Το avatar του/της wizard
    Εγγραφή
    06/06/2003
    Μηνύματα
    70
    ..μπροστά από καφετέρια (πρώην Διόνυσος) στο Πόρτο-Ράφτη, βάζει ένας γνωστός το CBδάκι του μπροστά με 1η και συμπλέκτη, ανοίγει το γκάζι, διαγράφει άνα ημικύκλιο ανάποδα από κει που ξεκίνησε και πέφτει ..στη θάλασσα! Είχε ξεχάσει να ξεκλειδώσει το τιμόνι..

    ’λλη φάση: τουρίστρια δίμετρη στη Μήλο καβαλάει το νοικιάρικο DT 125 στο μώλο, γκαζώνει στα κόκκινα με νεκρά και ΚΑΡΦΩΝΕΙ ΠΡΩΤΗ ΣΤΟ ΚΙΒΩΤΙΟ.. Φεύγει το μηχανάκι στη θάλασσα (κλασικά..) και μένει αυτή με την πλάτη χάμω ΣΤΗ ΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΟΤΑΝ ΚΑΒΑΛΛΑΓΕ! Πέρασε αρκετή ώρα για να κατεβάσει τα χέρια της από τις μανέττες ( που νόμιζε πως κράταγε ακόμα..

    .."νάφε και μέμνασ' απιστείν.. Άρθρα ταύτα φρενών"..

  9. #9
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    τι έγινε με το μηχανάκι βρε γουίζ;

  10. #10
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.700
    πήγαινα Ηλιούπολη για καφέ και κάνω να ανέβω το πεζοδρόμιο από την πάνω μεριά του πεζόδρομου για να παρκάρω

    και ....

    όχι δεν είχα πρόβλημα στο ανέβασμα

    ούτε ξέχασα να κατεβάσω κάνα πόδι.

    Ξέχασα ότι καμιά φορά πρέπει να κοιτάμε και κάτω.

    Ανέβηκα το πεζοδρόμιο ακριβώς αριστερά από μια τρύπα για τα δεντράκια που όμως δεν είχε δέντρο και όπωα κάνω να κατεβάσω το δεξί πόδι εκεί που υπολόγιζα να βρω πεζοδρόμιο βρήκα αέρα, και μπαμ πάρτον κάτω

  11. #11
    ireneepi

    Τασουλη

    καλα εσυ εγινες μεγαλο ντοκουμεντο..!!!

    Γμτ μου κ δεν σε ειδα,φτου!

    Το εχεις κρατησει?

  12. #12
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    όλοι το θέλουμε

  13. #13
    HUSKY TE450 Το avatar του/της SeNNinhA
    Εγγραφή
    29/10/2002
    Μηνύματα
    2.019
    ΔΙΣΚΟΦΡΕΝΟ Νο2

    ΝΑΙ, δυστυχώς κι εγώ. Και μάλιστα ήταν μια μέρα σαν σήμερα με βροχή.
    Είχα πάει στην Γλυφάδα στο κολυμβητήριο να παρακολουθήσω τους πανελλήνιους αγώνες κλειστής πισίνας (αααχχχχ τι θυμήθηκα πάλι...). Στο τέλος, αφού χαιρέτησα γνωστούς και φίλους, φοράω τα μπουφάν, αδιάβροχα, γάντια κτλ, ανεβαίνω στην μηχανή... βάζω μπρός... κορνάρω και για να χαιρετήσω (τι το ήθελα ο ηλίθιος)... και φεύγω στριμένος με κλειδωμένο το δισκόφρενο. Έεεεε, εννοείται ότι ΕΠΕΣΑ σαν σκατό !!!!

    ΠΟΛΥ ΡΕΖΙΛΙ έννοιωσα ρεεεε....

    και να μαζεύεται και κόσμος και να ρωτάει αν χτύπησα....

    Ξεκλείδωσα γρήγορα γρήγορα, καβάλησα και έφυγα βρίζοντας απο μέσα μου.... ΧΑΛΙ...Χάλι.... και δεν υπήρχαν και κάμερες τουλάχιστον να δώσω συνέντευξη όπως ο ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗΣ

  14. #14
    Διαχειριστής Το avatar του/της Simos
    Administrator
    Εγγραφή
    13/05/2002
    Μηνύματα
    21

    Talking Το σκηνικό

    εχει ως εξης ...

    Καλοκαιράκι αργά την νύχτα κατεβαίνω την Αγ.Κωνσταντινου και φτανω στην πλατεία που η εξοδος της οδηγει στην Λ.Καβάλας

    Ειχε προηγηθεί κατανάλωση αλκοόλ στα εξάρχεια και δεν πρεπει να ημουν και πολυ ενταξει..

    Συνοδηγος ο Julius o οποιος απ'οσο θυμάμαι και αυτός Μπίλιες ήταν..

    Μπαινω στην στροφη της πλατειας - πλαγιαζω λιιιιιγο παραπάνω και πηγαινα τοσο σιγά ΠΟΥ ΠΕΣΑΜΕ....

    Σκηνη απειρου καλλους μεσα στα αίματα να προσπαθω να σηκωσω το ταλαίπωρο το Bros και ενω ακριβώς πισω μας
    βρισκεται ενα περιπολικό...

    Δεν θυμαμαι και πολλα απο την συνέχεια νομιζω οτι με φυγαδεψε ο Julius με ενα TAXI.. και εμεινε πίσω για να καθαρίσει







    episeis os moderator mporo na epeksergasto to mynima kai na po thn pragmatikh allithia.....

    A. Pigename se 5-6 Xiliometra thn ora kai o Simos apofasise na to "Valei" sthn plateia.....

    B. Ekei poy pesame ekei miname, kai oi dyo kavala sto mixanaki (epidi den eixame fora den sirthikame oute metro

    C. O simos xtypise ligo to xeri toy giati pesame... kratoyse to grip akoma kai ekleise h maneta toy symplekti kai to to tsimpise

    D. Sikothikame kai o simos prospathontas na pisei toys mpatsous oti einai ok.... ekane na sikosei thn mixani kai thn petakse apo thn allh pleyra!!!!! (xa xa x ax ax ) o mpatsos molis ton eide epiase to kefali toy kai toy leei pare ena taksi kai fyge!!!!!!

    E. sto deyterolepto exei stamatisei tarifa exei mpei mesa kai exei
    eksefanistei kai me exei afisei emena na sproxno thn motosykleta na thn vgalo sthn akri tis plateias!!!!!!

    apotelesma.......

    1. oi mpatsoi efygan xoris na mas kanoune tipota
    2. to bross emeine kleidomeno mprosta apo ena ksenodoxio sthn plateia mia kai o securitas mou eiposxethike oti tha to prosexei (ontos to prosexe o anthropos)
    3. thn epomenh hmera (Pempth) kaneis apo toys dyo den pige sthn douleia toy, eixame trofikh dilitiriash xe xe xe xe


  15. #15
    Νέο μέλος Το avatar του/της UPEI
    Εγγραφή
    08/01/2003
    Μηνύματα
    17

    Cool Τούμπας συνέχεια ..

    Βραδάκι στην περιοχή του Αγ. Ελευθερίου, βροχερό βραδάκι πρέπει να πω, έχω αφήσει το CX κάτω από ένα δεντράκι με πλατύ φύλλωμα. Για να μην καθυστερώ τον αναγνώστη, κατεβαίνω , ντύνομαι ζεσταίνω την κυρά και μόλις πάω να το κατεβάσω από το διπλό stand , πατάω πάνω σε ένα φύλο, γλυστράει το πόδι , αρχίζει και γέρνει η μηχανή και το μόνο που κατάφερα να κάνω είναι να ανοίξω λίγο παραπάνω τα πόδια και να να βλέπω όρθιος τη μηχανην πεσμένη. Το ίδιο σκηνικό΄το έχω ακολυσει και με πλαστικές σακούλες και κουτακια από αναψυκτικά. Προσοχή λοιπόν

    Υ.Γ. Περιτό να σας πω ότι πλέον μόνο που δεν σκουπιζω και σφουγγαρίζω γύρω από την μηχανη

Σελίδα 1 από 20 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. φιλτρα κτλ για kawa Z
    από idi στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο μήνυμα: 11/03/2007, 22:44
  2. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 12/05/2006, 22:41
  3. Συναγερμός κτλ
    από skous στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2004, 19:49
  4. διάφορες (απλές?) τούμπες
    από cityfly στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2003, 16:02
  5. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2003, 20:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF