Σελίδα 12 από 21 ΠρώτοΠρώτο ... 27891011121314151617 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 166 έως 180 από 309

Θέμα: Αναστολή δραστηριοτήτων μοτοσυκλέτας στα Μέγαρα μέχρι νεοτέρας

  1. #166
    Μέλος
    Εγγραφή
    11/04/2003
    Μηνύματα
    32
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basiliss13 Προβολή μηνύματος
    έχεις δίκιο,παρασύρθηκα.....απλά δεν μπορώ αυτή την ισοπέδωση γενικά και όχι μονο για την πιστα....

    νέο?τι νέο?....ο καθένας κοιτάει την πάρτη του,έτσι και τώρα οι διοργανωτές κοιτάνε πως να μην έχουν καμια ευθύνη ,που μεταφράζεται σε extra κόστος για εμάς,και γενικά δεν θα αλλάξει κάτι για εμάς πέρα από το ότι θα πληρώνουμε περισσότερα....
    Συγχαρητηρια για τις αποψεις σου.
    Προσεξε την επομενη φορα μηπως οι διοργανωτες απαιτησουν να τους σκουπισεις και την πιστα πριν το td.
    Tελικα ειμαστε αξιοι για αυτα που μας προσφερουν .

  2. #167
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Tα πράγματα είναι πάρα πολύ απλά... ακόμα και για λίγα ακόμα χρόνια θα κυκλοφορουν κάποια SS Στο δρόμο γιατί κάποια στιγμή μπορέσαμε και τ' αγοράσαμε. Οι περισσότεροι νέοι που παίρνουν μισθούς πάνω απο τον βασικό ή και λιγο πιο πάνω δεν θα είναι σε θέση να πάρουν SS και φυσικά και να το πάρουν θα εχουν τόσα άλλα έξοδα που δεν θα έχουν τα λεφτά για λάστιχα και έξοδα πίστας... Οπότε οι πίστες των Μεγάρων και των Σερρών θα πέσουν σε λήθη έτσι κι αλλιώς και θα χρησιμοιποιούνται μονο για αγώνες ή γι αυτοκινητάδες...

    Οι υπόλοιποι που θα κυκλοφορουν στο δρόμο με σαραβαλα πλέον SS 20ετίας ή εντουράκια ή άλλα θα σκοτώνονται όπως και χθες και σήμερα εφόσον δεν εχουν μάθει να οδηγουν σ' ενα ασφαλές περιβάλλον όπως η πίστα.

    Εκτός κι αν αλλάξουν τα πράγματα που για το άμεσο μέλλον πολύ αμφιβάλλω.

    RIP πιστα στην Ελλάδα και καληνυχτα μας.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  3. #168
    Αργούτσικο Μέλος Το avatar του/της chillipf
    Εγγραφή
    18/03/2008
    Μηνύματα
    373
    Φίλε Sniper, μπορεί μέσα μου να μη θέλω να το παραδεχτώ, αλλά μάλλον έχεις δίκιο.
    Προσωπικά, έχω να πάω Σέρρες πάνω απο 2 χρόνια, έτυχε και το ξήλωμα της ασφάλτου βέβαια,
    αλλά κι αυτό να μη γινότανε, λεφτά δεν περισέψανε.
    Και τώρα που μιλάμε, δεν τις έχω στο πρόγραμμα, όχι λόγω οδοστρώματος, (κυκλοφόρησε μια φωτό του γνωστού Βούλγαρου, ο οποίος με τις τωρινές συνθήκες γυρνάει στο 1,21 κάτι, άρα οδηγούνται οι Σέρρες), αλλά από αφραγκία.
    Πιό σωστά, όχι αφραγκία, αλλά έλλειψη οικονομικής προοπτικής, πάντα επί πιστώσει πήγαινα άλλωστε.
    Μέγαρα έχω να πάω πάνω απο 1 χρόνο, όχι ότι και όταν πήγαινα ευχαριστιόμουν οδήγηση, ξεμούδιασμα το έβλεπα.
    Στο δρόμο να οδηγήσω γρήγορα, ούτε σκέψη, & το SS το κρατάω επειδή δεν μου πάει να το δώσω, γιατί αν το δώσω είναι σαν να παραδέχομαι ότι τελειώσαμε.
    Το πλένω λοιπόν, το σκουπίζω, του άλλαξα & μπαταρία απο την ακινησία & περιμένω..
    PFC

  4. #169
    Αρχάριος Το avatar του/της nathair
    Εγγραφή
    08/03/2012
    Μηνύματα
    699
    Ανακοινώθηκε πως 14 Ιουνίου έχει CSS στα Μέγαρα. Επομένως; Αδειοδοτήθηκε η πίστα;

  5. #170
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Δεν υπάρχει περίπτωση να ανοίξουν τα Μέγαρα αν δεν δωθεί το νομικό οκ. Και προς το παρόν ο φάκελος είναι ακόμα στον ανακριτή σε εκρεμμότητα.

  6. #171
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_Sp Προβολή μηνύματος
    Δεν υπάρχει περίπτωση να ανοίξουν τα Μέγαρα αν δεν δωθεί το νομικό οκ. Και προς το παρόν ο φάκελος είναι ακόμα στον ανακριτή σε εκρεμμότητα.
    Θες να μας πεις και την πηγή της πληροφορίας σου;

    Εμένα μου είπε ο Ζαφειρόπουλος ότι το θέμα "Άδεια για πίστα μηχανοκίνητου αθλητισμού" έχει κολλήσει στην Περιφέρεια, στη γνωμοδώτηση των γιατρών, κι ότι δεν εχει κάποια άλλα νομικά προβλήματα.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  7. #172
    Αρχάριος Το avatar του/της nathair
    Εγγραφή
    08/03/2012
    Μηνύματα
    699
    Δε νομιζω πάντως πως ο Κούτρας, έβαλε ημερομηνία 14 για CSS και 15 για Ride Day, στα "Κουτουρού", για να κάνω και λογοπαίγνιο...

  8. #173
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    το θέμα "Άδεια για πίστα μηχανοκίνητου αθλητισμού" έχει κολλήσει στην Περιφέρεια, στη γνωμοδώτηση των γιατρών, κι ότι δεν εχει κάποια άλλα νομικά προβλήματα.
    Και η δική μου "πηγή" αυτό μου είπε.
    Think faster than you ride

  9. #174
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Μπορεί και να έχετε δίκιο. Η πληροφορία μου ήρθε από αγωνιζόμενο πριν περίπου 20-25 ημέρες. Από τότε δε ξέρω αν υπήρχαν κάποιες νεώτερες εξελίξεις. Υποθέτω όμως οτι επειδή στην Ελλάδα είμαστε και τα γραφειοκρατικά αργούν συστηματικά, οτι η 14 Ιούνη πέφτει πάρα πολύ κοντά για να είναι αληθινό.
    Αυτό τουλάχιστον έγινε και στις 2 παλαιότερες προ-ανακοινώσεις (για όποιον παρακολουθεί) για css και στο τέλος ακυρώθηκαν γιατί προφανώς οι διαδικασίες αδειοδότησης της πίστας δεν είχαν τελειώσει.

  10. #175
    Αρχάριος Το avatar του/της nathair
    Εγγραφή
    08/03/2012
    Μηνύματα
    699
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_Sp Προβολή μηνύματος
    Αυτό τουλάχιστον έγινε και στις 2 παλαιότερες προ-ανακοινώσεις (για όποιον παρακολουθεί) για css και στο τέλος ακυρώθηκαν γιατί προφανώς οι διαδικασίες αδειοδότησης της πίστας δεν είχαν τελειώσει.
    Παράξενο, για πότε λες, δε μου είχε έρθει τίποτα...Τώρα μου ήρθε πρόσκληση στο Φατσοβιβλίο...

  11. #176
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nathair Προβολή μηνύματος
    Παράξενο, για πότε λες, δε μου είχε έρθει τίποτα...Τώρα μου ήρθε πρόσκληση στο Φατσοβιβλίο...
    ναι για τις ίδιες προσκλήσεις αναφέρομαι μέσω των facebook σελίδων όσων διοργανώνουν events στα Μέγαρα. Θυμάμαι 100% 2 παλαιότερες προσκλήσεις σε riding school και ενώ ακόμα ο φάκελος ήταν στον ανακριτή.
    Προφανώς η ημερομηνία της πρόσκλησης ήρθε και το riding school ποτέ δεν έγινε.

    Εξ ου και ο λόγος που κρατώ ξανά μικρό καλάθι στο κατά πόσο θα γίνει riding school στις 14.

  12. #177
    Καρχάριος προχωρημένος Το avatar του/της kostas777
    Εγγραφή
    25/11/2009
    Μηνύματα
    786
    Είδα πρόσφατο video από την πίστα, έχουν μπει μπουλντόζες, ξηλώθηκαν όλα τα χόρτα και έχει γίνει «επίπεδη»

  13. #178
    Αρχάριος Το avatar του/της nathair
    Εγγραφή
    08/03/2012
    Μηνύματα
    699
    Copy-paste απο το event στο FB:


    Sotiris Chatziathanasiou Θα ανοίξει η πίστα?????
    18 hours ago · Like
    Kimon Bats. Σπύρο θα εχουμε και ride day?
    9 hrs · Like
    California Superbike School Greece Προσπαθούμε και για το Ride Day.
    8 hrs · Like · 1
    Dennis Chatzis ανοιξαν τα μεγαρα;;;
    8 hrs · Like
    California Superbike School Greece Ανοιξαν ΜΟΝΟ για το C.S.S προς το παρόν!!!
    5 hrs · Like

  14. #179
    ΜΑΝΟΣ para siempre Το avatar του/της vangelis 64
    Εγγραφή
    06/11/2005
    Μηνύματα
    1.431
    Μόλις έλαβα αυτό το μειλ

    ----------------------------------------
    PRESS RELEASE
    Το πρώτο Σχολείο California Superbike School
    στα Μέγαρα!!!
    Το California Superbike School με μεγάλη χαρά ανακοινώνει το πρώτο σχολείο της χρονιάς στην
    πίστα των Μεγάρων, Σάββατο στις 14 Ιουνίου 2014!!!
    Οι εκπαιδευτές αλλά και όλο το προσωπικό του σχολείου θα σας περιμένουν για μια ημέρα γεμάτη
    γνώση και εκπαίδευση, στα γνωστά υψηλά επίπεδα υπηρεσίας του μοναδικού ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ ΦΗΜΗΣ
    ΣΧΟΛΕΙΟΥ που λειτουργεί στην χώρα μας.
    Για περισσότερες πληροφορίες και εγγραφές στο:
    www.superbikeschool.co.gr
    Βρείτε μας στο https://www.facebook.com/California.....School.Greece
    Οι Υποστηρικτές

    Άνοιξε λοιπόν!
    moto perpetuo



    Todo eso de la creacion es mentira, el sufrimiento de la creación es mentira, lo que pasa que los artistas somos unos charlaores (habladores)
    y lo que queremos es engañar a la gente. Los artistas de verdad como vivimos es así, to el día echao, no sufrimos ni na, lo pasamos muy bien,
    hasta luego.
    -------------------------------------------------------------------
    [FONT=courier new]Paco de Lucia[/FONT]

  15. #180
    ΜΑΝΟΣ para siempre Το avatar του/της vangelis 64
    Εγγραφή
    06/11/2005
    Μηνύματα
    1.431
    http://www.superbikeschool.co.gr/cal..._css.php?id=10

    Μπορεί στην επικεφαλίδα να λέει 2013 αλλά για το 14 πρόκειται,όπως φαίνεται άλλωστε
    moto perpetuo



    Todo eso de la creacion es mentira, el sufrimiento de la creación es mentira, lo que pasa que los artistas somos unos charlaores (habladores)
    y lo que queremos es engañar a la gente. Los artistas de verdad como vivimos es así, to el día echao, no sufrimos ni na, lo pasamos muy bien,
    hasta luego.
    -------------------------------------------------------------------
    [FONT=courier new]Paco de Lucia[/FONT]

Σελίδα 12 από 21 ΠρώτοΠρώτο ... 27891011121314151617 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Μεγαρα τελος (παλι) μεχρι νεοτερας...
    από Ταξιδευτής στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2008, 13:37
  2. Track day στα Μέγαρα
    από Μήτσος1 στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 25/02/2005, 19:26
  3. κυριακη στα Μεγαρα!
    από Valentino_Ptossi στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2004, 10:10
  4. Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 24/11/2003, 16:09
  5. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2003, 08:37

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF