Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 53 από 53

Θέμα: Αρχή στο χώμα!

  1. #46
    σας παρακαλω μην ξυνετε πληγες ! προσπαθω να πουλησω gs 1200 (μαθουθ) για ενα 250κτμ διχρονακι!

  2. #47
    Μέλος
    Εγγραφή
    04/08/2012
    Μηνύματα
    84
    κορυφαιο το exc250,2t μιλαμε παντα,200 ωρες λειτουργιας τις βγαζει πολυ χαλαρα,μετα αλλαζεις κανα πιστονακι,ρωτα τον ιδιοκτητη ποσες ωρες εχει περιπου,(απ τη τελευταια αλλαγη)βαλε και καμμια 20αρια παραπανω και εισαι μεσα,2-3-4 εχουν το ιδιο μοτερ,νορμαλ το 02-κτηνος το 03-λιγο πιο ηπιο το 04,απ το 05 και μετα ειναι πιο φιλικα και ευκολοδηγητα,απ την αλλη ενα 125 θα σε βαλει πολυ πιο ωραια στο τριπ του χωματος θα μαθεις πολυ πιο γρηγορα και σωστα,απο δυναμη δε θα χεις προβλημα,και ειναι πολυ αξιοπιστα,γενικα τα 2τ ktm δεν εχουν θεματα.

  3. #48
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jj okocha Προβολή μηνύματος
    200 ωρες λειτουργιας τις βγαζει πολυ χαλαρα,μετα αλλαζεις κανα πιστονακι
    Α ναι και τι λεγαμε... Μηχανακια 10ετιας που θα αναγραφουν στο car "κινητηρας τελειος απο σερβις" και "δεν θελει τιποτα" με τιμη κοντα στα 2.000 ευρω.

  4. #49
    Μέλος
    Εγγραφή
    04/08/2012
    Μηνύματα
    84
    ναι..το προβλημα ειναι οτι και τιποτα να μη θελει απο μοτερ-αναρτησεις,το ''ελα μωρε 2 λαστιχακια γραναζια αλυσιδα και εφυγες ,παει το 300αρι ...

  5. #50
    Λοιπον γενικα ειμαι σε μια φαση που σκεφτομαι να ξεκινησω enduro.
    Αλλα υπαρχουν μερικα βασικα θεματα
    1 δεν ξερω κανεναν που να ασχολειται με κατι τετοιο.
    2 ως αποτελεσμα αυτουνου δεν εχω ιδεα ποσο ευκολο η δυσκολο ειναι να ξεκινησω κατι τετοιο
    3 δεν εχω ιδεα το τι μηχανη πρεπει να παρω
    4 επειδη εχω σκοπο να δωσω μερικα λεφτα τυπου 2-3 χιλιαρικα θελω να μπορω να εχω μηχανη που να μην ειναι αποκλειστηκα και μονο για το βουνο αλλα να μπορω να κυκλοφορω και κανονικα στην Αθηνα οποτε θελω ( και να ειναι ασφαλης γιατι καπου ειδα οτι τα enduro ειναι επικυνδινα για ασφαλτο)
    5 γενικα θα ηθελα να μου πειτε οτιδηποτε ξερετε και μπορει να βοηθησει γιατι δυστυχως προσπαθω να βρω πληροφοριες και δεν δεν μπορω!!!
    (Οπως καταλαβατε δεν εχω ιδεα τι παιζει.απλα να πω οτι οδηγουσα 1χρονο μια ninja250r και αυτο ειναι ολο)

  6. #51
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sober
    Εγγραφή
    05/03/2007
    Μηνύματα
    950
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rastakias Προβολή μηνύματος
    Λοιπον γενικα ειμαι σε μια φαση που σκεφτομαι να ξεκινησω enduro.
    Αλλα υπαρχουν μερικα βασικα θεματα
    1 δεν ξερω κανεναν που να ασχολειται με κατι τετοιο.
    2 ως αποτελεσμα αυτουνου δεν εχω ιδεα ποσο ευκολο η δυσκολο ειναι να ξεκινησω κατι τετοιο
    3 δεν εχω ιδεα το τι μηχανη πρεπει να παρω
    4 επειδη εχω σκοπο να δωσω μερικα λεφτα τυπου 2-3 χιλιαρικα θελω να μπορω να εχω μηχανη που να μην ειναι αποκλειστηκα και μονο για το βουνο αλλα να μπορω να κυκλοφορω και κανονικα στην Αθηνα οποτε θελω ( και να ειναι ασφαλης γιατι καπου ειδα οτι τα enduro ειναι επικυνδινα για ασφαλτο)
    5 γενικα θα ηθελα να μου πειτε οτιδηποτε ξερετε και μπορει να βοηθησει γιατι δυστυχως προσπαθω να βρω πληροφοριες και δεν δεν μπορω!!!
    (Οπως καταλαβατε δεν εχω ιδεα τι παιζει.απλα να πω οτι οδηγουσα 1χρονο μια ninja250r και αυτο ειναι ολο)
    1. Μπες στο dirt bike .gr εκει ασχολουνται ολοι...
    2. το αυτό
    3. οποιοδηποτε μεχρι 250 cc κατα προτιμηση 4χρονο (φυσικα enduro...)
    4. μια χαρα κυκλοφορουνε Αθηνα και ειναι πανευκολα σα παπακια μονο αν βαλεις καθαρα χωματινα λαστιχα θα αποφευγεις τα νερα γιατι δε θα εχει προσφηση, αλλα μπορεις να βαλεις λαστιχα 30% on - 70% off road που θα σε κρατανε (αλλα και παλι με προσοχη) για αρχη μια χαρα θα εισαι και στο χωμα και στο δρομο ..
    5. οσο περισσοτερο κανεις τοσο βελτιωνεσαι (οπως ισχυει με ολα τα πραγματα σε αυτη τη ζωη), ξεκινας με φλαταδουρες, οχταρακια, ασκησουλες (ορθιος πανω στο μοτο, φρεναρισμα, στριψιμο) στην αρχη τρομαζεις λιγο μεχρι να συνηθισεις τα ψιλογλιστριματα ή τρανταγματα αλλα αυτα με 3-4 φορες που θα μπεις δε θα εχεις προβλημα...Εννοειται full εξοπλισμος ! και ΠΟΤΕ μονος...

    αυτα....καλη αρχη
    Let's ride, ride how we ride ...

    I never did mind about the little things...








  7. #52
    Προπόνηση, προπόνηση, προπόνηση για να μάθεις το μηχανάκι.
    Θα φτάσεις σε στάδια εξέλιξης που δεν φαντάζεσαι.

  8. #53
    Μέλος Το avatar του/της Ariskawasaki
    Εγγραφή
    13/10/2014
    Μηνύματα
    42
    Υπάρχει wrf 250 2006 αδούλευτο .......αλλά ..........ειναι πολύ ψηλό 1 μέτρο σέλα.....
    ξεκίνα κ κάνα ποδήλατο βουνού μαζί με ολα τα αλλα που ειπαν τα παιδιά παραπάνω ......

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Παρόμοια θέματα

  1. Στο χωμα ή στη φυλακή...
    από DimChios στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 70
    Τελευταίο μήνυμα: 31/07/2008, 21:31
  2. Μαθημα στο χωμα ΑΝΕΜΟΣ
    από KaTaNaS στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 124
    Τελευταίο μήνυμα: 25/03/2008, 22:13
  3. αντε να το δουμε και στο δρομο...ή στο χωμα..!!!!
    από jinks στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 23/12/2005, 20:14
  4. Πιεσεις ελαστικών στο χωμα
    από double_p στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 13/12/2005, 10:12
  5. Μαθήματα οδήγησης στο χώμα - 11 & 12 Ιουνίου 2005
    από ninja9r στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 19/05/2005, 00:11

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF