Σελίδα 3 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 106

Θέμα: Ryanair: Βάσεις σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη

  1. #31
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    Εγώ νομίζω.

    Νομίζω ακόμα ότι είναι 32η σε ασφάλεια στο κόΖμο.

    Νομίζω επίσης ότι είμαστε χαζοί που τους "ανοίγουμε" την αγορά μας
    όταν δεν είμαστε σε θέση να εδραιωθούμε μέσα σ αυτή.

    Φυσικά νομίζω ότι μερικοί από εμάς για 1 (ΕΝΑ) ευρώ πιο φτηνά
    γράφουν στα παλιά τους τα παπούτσια τα πάντα και καμία σχέση δεν
    έχουμε με κάτι άλλους χαζούς που υπερασπίζονται την Αμερικάνικη μοτοσυκλέτα πχ
    ή το Ιταλικά αυτοκίνητο κλπ κλπ

    Αυτά νομίζω...
    θελεις να διευκρινησεις το 1 ευρω??
    γιατι τα ξαφερφια μου που μενουν βολο , εκαναν τα ταξιδια στην γερμανια , κεντρο βολου-μακρυνιτσα.....
    και τους εβγαινε και λιγοτερο απο εναν καφε στην παραλια του βολου....
    οτι ναναι....

  2. #32
    μελος γενικοτερα.... Το avatar του/της jorge's garage
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    94
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ichigo Προβολή μηνύματος
    Βέβαια αν στον προορισμό που επιλέξετε δε μπορεί να προσγειωθεί ο πιλότος πχ γιατί είναι σκοτεινός o 10/28 ή ο 16/34 του SKG και ξαφνικά βρεθείτε σε καμιά Σόφια όπου θα πρέπει μετά να γυρίσετε με δικό σας μέσο πίσω, μην απορήσετε...
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kalgeorge Προβολή μηνύματος
    ναι μωρε....ενω οταν πας μυκονο και κανει 15 βολτες γυρω γυρω γιατι εχει πολυ αερα και δεν μπορει να προσγειωθεί είναι καλα
    ichigo πας μυκονο?
    The Bird of Hermes Is My Name, Eating My Wings To Make Me Tame...

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.962
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kalgeorge Προβολή μηνύματος
    θελεις να διευκρινησεις το 1 ευρω??
    γιατι τα ξαφερφια μου που μενουν βολο , εκαναν τα ταξιδια στην γερμανια , κεντρο βολου-μακρυνιτσα.....
    και τους εβγαινε και λιγοτερο απο εναν καφε στην παραλια του βολου....
    οτι ναναι....
    Σκορδοκαίλα μου τι έκαναν τα ξαδέρφια σου....

    Εγώ ξέρω ότι σου έγραψα παραπάνω
    Ασφάλεια νο32 στο κόσμο.
    Πάει να πει πάτος

    Ξέρω ακόμα αυτό
    http://www.fpress.gr/oikonomia/ergas...iaka-paihnidia

    Ως εκ τούτου κάτι ότι να ναι και εξυπναδούλες κράτατες για τα ξαδέρφια σου
    ανανήψαντας

  4. #34
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/12/2009
    Μηνύματα
    12
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kachius Προβολή μηνύματος
    Όσοι έχετε πετάξει μαζί τους λύστε μου μια απορία,
    με ελληνική αστυνομική ταυτότητα που έχει τα στοιχεία μόνο με ελληνικούς χαρακτήρες μπορείς να πετάξεις;
    Σε πτήση εσωτερικού (Ελλάδα) αναφέρομαι (αν και δεν έχει πραγματοποιηθεί ακόμα καμμία).

    Τους έστειλα ένα mail αλλά καθώς μου ήρθε αυτόματη απάντηση με παραπομπή στο FAQ αμφιβάλλω αν θα λάβω και συγκεκριμένη (θα τους πάρω τηλέφωνο μάλλον).
    Το αναφέρουν ξεκάθαρα ότι δέχονται την ελληνική ΑΤ αλλά δε ξέρω μήπως δέχονται μόνο την "καινούργια" που έχει τα στοιχεία και με λατινικούς...
    Για πτήσεις εσωτερικού δεν υπάρχει πρόβλημα εάν έχεις την παλιά ταυτότητα αρκεί να μην είναι φθαρμένη (κομμένη κτλ) για εξωτερικό όμως από 1/1/2009 δεν δέχονται τις παλιές ταυτότητες(Ειδικά στην Αγγλία)

  5. #35
    non serviam Το avatar του/της kachius
    Εγγραφή
    18/10/2002
    Μηνύματα
    816
    Ο ελληνικός αντίποδας που είναι ντροπή μας και δεν στηρίζουμε (προσωπικά τουλάχιστον, δεν τον στήριζα γιατί δεν έφταναν τα κουκιά, όχι από επιλογή/σνομπ κτλ)
    είναι η Αιγαίου και η Ολυμπιακή που είχαν στήσει καρτελ όλα αυτά τα χρόνια, και τώρα επισημοποιήθηκε και ο γάμος τους;
    Που εισιτήριο (απλή μετάβαση) για Χίο το πλήρωνα 100 ευρώ το 2005?

    Ή είναι η skyexpress που όταν η minoan (με την οποία έχουν κοινά δρομολόγια) κόβει κάποιο από τα δρομολόγιά της,
    ανεβάζει τα εισιτήρια απο 40 ευρώ στα 230;;

    Γιατί άλλο πράμα να στηρίζεις μια ελληνική επιχείρηση, και άλλο πράμα να στηρίζεις το βιαστή/κλεφτη της γειτονιάς σου.

    Αλλού για αλλού θα καταλήξουμε το φοβόμουν αυτό.
    Ο σκοπός μου εξ'αρχής πάντως ήταν απλά να ενημερώσω για τη νέα -για τους Αθηναίους- εταιρεία και τη συγκεκριμένη προσφορά που λήγει σήμερα για 20 ευρώ τελική τιμή με επιστροφή Αθήνα/Θεσσαλονίκη...

    Κρατάω αυτό, και θα ξαναγράψω μόνο όταν μάθω για κάποια μελοντική προσφορά μπας και το δει κάποιος που τον ενδιαφέρει.
    Ούτε θα την υπερασπιστώ σε κάτι (δε με πληρώνει κιόλας) ούτε τίποτα.
    Υπάρχει το airliners.gr με άπειρες σελίδες αναλωμένες σε υπέρμαχους και σε κατήγορους, εγώ τουλάχιστον δεν έχω διάθεση να αναπαραχθεί όλο αυτό εδώ, θα μείνω μόνο στην ενημέρωση.

  6. #36
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    Σκορδοκαίλα μου τι έκαναν τα ξαδέρφια σου....

    Εγώ ξέρω ότι σου έγραψα παραπάνω
    Ασφάλεια νο32 στο κόσμο.
    Πάει να πει πάτος

    Ξέρω ακόμα αυτό
    http://www.fpress.gr/oikonomia/ergas...iaka-paihnidia

    Ως εκ τούτου κάτι ότι να ναι και εξυπναδούλες κράτατες για τα ξαδέρφια σου
    βασικα τις εξυπναδουλες θα τις γραφω οπου γουσταρω και αν δεν σου αρεσει δεν διαβαζεις
    δευτερον , οσον αφορα τις εργασιακες σχεσεις , ανεφερα και εγω πιο πανω οτι δεν υπαρχουν πουθενα

  7. #37
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kachius Προβολή μηνύματος

    Ο σκοπός μου εξ'αρχής .
    o σκοπος μας ειναι αυτη η απιστευτα γελοια νοοτροπια που εχουμε ( ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΕΓΡΑΨΑΝ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΡΕΝΤ, ΟΥΤΕ ΜΙΛΑΩ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΘΡΕΝΤ, απλα το παιρνω ως αφορμη ) να υποβαθμιζουμε - κατακρινουμε -κατακεραυνώνουμε ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ νεο κυκλοφορησει.
    το εχουμε στο αιμα μας πως να το κανουμε...νοιωθουμε ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ να πουμε ΚΑΤΙ ρε παιδι μου...οτι και αν ειναι αυτο....
    αν παρακολουθεις καιρο το μοτο θα καταλαβεις τι λεω....

    πρεπει να πεσουμε πανω να το φαμε....οτι και αν ειναι αυτο....


    μα αυριο αν βγει μαγαζι πχ...που θα σου δινει μπουγατσα,-τυροπιτα-καφε και ρωσιδα δωρο στο ενα ευρο.....θα βγουν ΟΛΟΙ να το κραξουν

    μα γιατι , δεν τηρει πχ τους κανονες συμπεριφορας....ή γαιτι ο σερβιτορος δεν χαμογελουσε οταν τα εδινε....ή γαιτι ειχε παιξει διπλο την ομαδα του στο στοιχημα...ή ξερω γω τι...


  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.962
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kalgeorge Προβολή μηνύματος
    o σκοπος μας ειναι αυτη η απιστευτα γελοια νοοτροπια που εχουμε ( ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΕΓΡΑΨΑΝ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΡΕΝΤ, ΟΥΤΕ ΜΙΛΑΩ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΘΡΕΝΤ, απλα το παιρνω ως αφορμη ) να υποβαθμιζουμε - κατακρινουμε -κατακεραυνώνουμε ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ νεο κυκλοφορησει.
    το εχουμε στο αιμα μας πως να το κανουμε...νοιωθουμε ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ να πουμε ΚΑΤΙ ρε παιδι μου...οτι και αν ειναι αυτο....
    αν παρακολουθεις καιρο το μοτο θα καταλαβεις τι λεω....

    πρεπει να πεσουμε πανω να το φαμε....οτι και αν ειναι αυτο....


    μα αυριο αν βγει μαγαζι πχ...που θα σου δινει μπουγατσα,-τυροπιτα-καφε και ρωσιδα δωρο στο ενα ευρο.....θα βγουν ΟΛΟΙ να το κραξουν

    μα γιατι , δεν τηρει πχ τους κανονες συμπεριφορας....ή γαιτι ο σερβιτορος δεν χαμογελουσε οταν τα εδινε....ή γαιτι ειχε παιξει διπλο την ομαδα του στο στοιχημα...ή ξερω γω τι...

    Αυριο που θα είμαστε όλοι άνεργοι ή "απασχολούμενοι" (δηλαδή τι αύριο) εκεί να δεις γέλια και φατσούλες
    ανανήψαντας

  9. #39
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    Αυριο που θα είμαστε όλοι άνεργοι ή "απασχολούμενοι" (δηλαδή τι αύριο) εκεί να δεις γέλια και φατσούλες
    συγνώμη αλλα ειλικρινά δεν καταλαβα που κολλαει αυτο.
    αν θελεις με διαφωτιζεις

  10. #40
    Squadra Puzzola Το avatar του/της Ichigo
    Εγγραφή
    17/07/2005
    Μηνύματα
    1.429
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jorge's garage Προβολή μηνύματος
    ichigo πας μυκονο?
    Όχι. Δεν έχει καλό κλίμα για τις μπούκλες μου
    Salentu. Lu Sule Lu Mare Lu Ientu.

    Et quacumque viam dederit fortuna sequamur
    "Conservatives are not necessarily stupid, but most stupid people are conservatives."

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.962
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kalgeorge Προβολή μηνύματος
    συγνώμη αλλα ειλικρινά δεν καταλαβα που κολλαει αυτο.
    αν θελεις με διαφωτιζεις
    Αν το είχες καταλάβει δεν θα έτρεχες να διαφημίσεις μια ξένη αεροπορική εταιρεία που απειλεί τις δικές σου
    (που έχουν Έλληνες εργαζόμενους, πληρώνουν φόρους στην Ελλάδα κλπ κλπ)
    Αλλά είπαμε 1 ευρώ πιο φτηνά αρκεί.

    Α κλείνει και ο χάλυβας και δίπλα πεθαίνουν και τα ναυπηγεία. Ν ανοίξουμε καιμιά σαμπάνια?
    Εξ άλλου και οι Κορεάτες μια χαρά καβΓια φκιάνουν....
    ανανήψαντας

  12. #42
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    Αν το είχες καταλάβει δεν θα έτρεχες να διαφημίσεις μια ξένη αεροπορική εταιρεία που απειλεί τις δικές σου
    (που έχουν Έλληνες εργαζόμενους, πληρώνουν φόρους στην Ελλάδα κλπ κλπ)
    Αλλά είπαμε 1 ευρώ πιο φτηνά αρκεί.

    Α κλείνει και ο χάλυβας και δίπλα πεθαίνουν και τα ναυπηγεία. Ν ανοίξουμε καιμιά σαμπάνια?
    Εξ άλλου και οι Κορεάτες μια χαρά καβΓια φκιάνουν....
    ρε φιλε ειλικρινα τωρα......εννοεις (αν καταλαβα καλα , αν οχι please διορθωσε με ....) οτι ΔΕΝ πρεπει να στηριζω την rayn για να στηριξω ελληνικες αεροπορικες???? για να μην χανουν την δουλεια τους ελληνες/???

    ΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΑΧΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ
    πω πω ρε φιλε να σαι καλα....τι παπατζα διαβασα βραδυατικα χαχαχαχαχχχχαχαχαχαχαχαχαχ....οχι ρε φιλε χαχχαχχχαχχαχαχ

    ναι ρε συ....να πληρωσω 5πλασια ενα εισητηριο για να μην πεσει εξω η ολυμπιακη χααχχαχχ
    εσυ (που μενεις και εξωτερικο αν εχω καταλαβει καλα) αυτο κανεις? λαστιχα για την μηχανη σου αγοραζεις απο ελλαδα?? μπουφαν? ρουχα? μπλουζες???

    χαχαχαχαχχααχαχ


    ΕΔΙΤ: παρακαλω οσοι διαβαζουν αυτο το θρεντ, να ΜΗΝ ταξιδεψουν με ραιν, επισης να μην αγοραζουν κρανη-μπουφαν κλπ κλπ απο εξω...γιατι εκλεισε η χαλυβουργια

  13. #43
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.700
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kachius Προβολή μηνύματος
    Όσοι έχετε πετάξει μαζί τους λύστε μου μια απορία,
    με ελληνική αστυνομική ταυτότητα που έχει τα στοιχεία μόνο με ελληνικούς χαρακτήρες μπορείς να πετάξεις;
    Σε πτήση εσωτερικού (Ελλάδα) αναφέρομαι (αν και δεν έχει πραγματοποιηθεί ακόμα καμμία).

    Τους έστειλα ένα mail αλλά καθώς μου ήρθε αυτόματη απάντηση με παραπομπή στο FAQ αμφιβάλλω αν θα λάβω και συγκεκριμένη (θα τους πάρω τηλέφωνο μάλλον).
    Το αναφέρουν ξεκάθαρα ότι δέχονται την ελληνική ΑΤ αλλά δε ξέρω μήπως δέχονται μόνο την "καινούργια" που έχει τα στοιχεία και με λατινικούς...
    για εξωτερικό καλό είναι η ταυτότητα να είναι εώς δέκα ετών αλλιώς μπορεί να σου δημιουργήσουν πρόβλημα (το οποίο λογικά δε θα έχει να κάνει με το να μην πετάξεις αλλά η ταλαιπωρία δεν αποκλείεται)

  14. #44
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της teo_g7
    Εγγραφή
    21/04/2011
    Μηνύματα
    1.017
    Κάθε νέα εταιρία στην Ελλάδα μονο καλό μπορεί να κανει.Και στο επίπεδο του ανταγωνισμού και στο επίπεδο των θέσεων εργασίας.Σταματήστε λοιπον να γκρινιαζετε μπας και γίνει ποτε τίποτα σε αυτό τον τόπο.Η αγορά ελευθερη είναι,ο καθένας επιλέγει τι θα αγοράσει κι απο που οποτε όλα καλά.Μια παραπανω επιλογή δεν έβλαψε ποτε κανέναν.

  15. #45
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.700
    Η ryanair συνήθως έχει καλές τιμές αν κλείσεις τα εισητήρια γύρω στις 8 εβδομάδες πριν την πτήση,γενικά διαρκώς οι τιμές της ανεβοκατεβαίνουν.
    Εϊναι στενές οι θέσεις και καταντάει κουραστική αλλά για μισή μία ώρα είναι εντάξει.
    Αν βρεις καλό εισητήριο και θες να ταξιδεύσεις χωρίς αποσκευή και μπορείς να προγραμματίσεις το δρομολόγιο και βολεύει το δρομολόγιο σε σχέση με ανταγωνιστές τότε αξίζει αλλιώς όχι.
    Εξυπηρέτηση χάλια, στην είσοδο πρέπει τα πάντα (ακόμα και οι τσάντες) να είναι μέσα στη χειραποσκευή ακόμα και πράγματα που αγοράστηκαν στα duty free.
    Ο μόνος λόγο να πετάξει κανείς μαζί τους είναι είτε πολύ μεγάλη διαφορά στην τιμή είτε πιο βολικό δρομολόγιο είτε και τα δύο μαζί.
    Και η σωστή σύγκριση δεν είναι πχ ryanair 50 και αιγαίο 100. Η σωστή σύγκριση είναι 50 + κόστος αγοράς φαγητού + ενδεχομένως διαφορά στο κόστος να πάς στο αεροδρόμιο αν πετάς κουλή ώρα + διαφορά στο συνολικό χρόνο εξ αιτίας αυτού κλπ.

Σελίδα 3 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 60
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2011, 10:21
  2. Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 30/12/2003, 16:44
  3. Καλημερα Σε Ολουσ Και Χρονια Πολλα!!
    από XTMPAM στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 30/12/2003, 01:42
  4. Καλημερα Σε Ολουσ Και Ξαναπροτεινω......
    από kalgeorge στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 18/12/2003, 22:54
  5. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2003, 16:57

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF