Σελίδα 5 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 106

Θέμα: Ryanair: Βάσεις σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη

  1. #61
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GFawkes Προβολή μηνύματος
    Οταν διαβαζω τετοιες ειδησεις, σαν πελατης οποιαδηποτε εταιριας, διχνω την απαραιτητη αλληλεγγυη προς τους συναθρωπους μου που πεφτουν θυματα εκμεταλλευσης και ΔΕΝ ξαναψωνιζω ..... μπορει να εχουμε κριση αλλα ΔΟΥΛΟΙ δεν θα ξαναγινουμε για κανεναν π@υσ#$...
    (για τον ιδιο λογο δεν ψωνιζω ουτε απο τα Λ@#Λ discount markets, που εχουν 4ωρους υπαλληλους να δουλευουν 9ωρα-εχω φιλο μου ετσι)


    Και θα πληρώσουν και δεν ξέρουν αν θα προσληφθούν

    όσοι υποβάλλουν αιτήσεις πρόσληψης ως ιπτάμενα πληρώματα της ιρλανδικής αεροπορικής εταιρίας χαμηλού κόστους Ryanair.
    Ειδικότερα όσοι ενδιαφέρονται να προσληφθούν στην εταιρία θα πρέπει να υποβάλουν αίτηση ηλεκτρονικά στη ιστοσελίδα crewlinik.ie (πατήστε για λεπτομέρειες). Η αξιολόγηση τους θα γίνει στη Θεσσαλονίκη στις 20 Φεβρουαρίου και την όλη διαδικασία έχει αναλάβει η Crew Link η οποία έναντι αμοιβής που θα καταβληθεί από τους υποψήφιους θα τους εκπαιδεύσει για έξι εβδομάδες. Η εκπαίδευση δεν σημαίνει όμως και την πρόσληψη όπως έχει αποκαλύψει η Guardian (Πατήστε εδώ για να δείτε το δημοσίευμα) ενώ οι ενδιαφερόμενοι θα έχουν καταβάλει περί τα 2.400 Ευρώ (2.000 λίρες αγγλίας).
    Από την πλευρά της η Ryanair επιβεβαιώνει ουσιαστικά αυτό το γεγονός ισχυριζόμενη ότι οι ... περισσότεροι προσλαμβάνονται.
    Πάντως όσοι τελικά ενδιαφερθούν υπό αυτές τις προϋποθέσεις θα πρέπει την ημέρα που θα αξιολογηθούν να έχουν μαζί τους φωτοτυπία του βιογραφικού τους και ευρωπαϊκό διαβατήριο σε ισχύ για τουλάχιστον 1,5 χρόνο από τη μέρα της συνέντευξης.
    Επιπλέον οφείλουν να προσέλθουν με συγκεκριμένη ενδυμασία η οποία προβλέπει για τις γυναίκες φούστα ως το γόνατο και διαφανές καλσόν, κοντομάνικο πουκάμισο ή μπλούζα και για τους άνδρες επίσημο παντελόνι και κοντομάνικο πουκάμισο. Δεν επιτρέπονται τα τατουάζ σε εμφανή σημεία, όπως και τα τζιν ενώ όποιος δεν υπακούσει στις ενδυματολογικές απαιτήσεις αποκλείεται άμεσα.
    Οι υποψήφιοι επίσης θα πρέπει να έχουν ύψος τουλάχιστον 1,57μ, καλή όραση (αποδεκτοί οι φακοί επαφής), καλή κολύμβηση για τουλάχιστον 20 μέτρα χωρίς βοήθεια, καλή γνώση αγγλικών σε γραπτό και προφορικό λόγο.
    http://www.fpress.gr/oikonomia/ergas...ipsi-i-ryanair
    Ναι ρε φιλε αλλα στο λεει εξ αρχης οποτε εαν πας αποδεχεσε και τους ορους. Αμα δεν σου αρεσει πας αλλου...
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  2. #62
    Banned
    Εγγραφή
    06/03/2012
    Μηνύματα
    2.773
    Εαν εισαι ανεργος 17 μηνες με παιδια, ενοικια, εξοδα
    δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα...εγω δεν θα πηγαινα, αλλα οπως και σε οτι αλλο, υπαρχει και το ΗΘΙΚΟ μερος καθε συνδιαλλαγης το οποιο τελεταια το εχουμε ξεχασει...

    Γιατι εαν πουλας την μηχανη σου π.χ. λογο αναγκης και στην παρει ο εμπορας 1000€ κατω διοτι βιαζεσαι ειναι "κορακι", "βρυκολακας" κλπ,
    αλλα εδω το ανεχεσαι....
    Το αγγουρι ειναι στον ποπο καποιου αλλου συνανθρωπου σημερα....Αυριο ομως μπορει να πλησιασει...Τοτε τι θα συμβει...
    (you get my point)

  3. #63
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GFawkes Προβολή μηνύματος
    Εαν εισαι ανεργος 17 μηνες με παιδια, ενοικια, εξοδα
    δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα...εγω δεν θα πηγαινα, αλλα οπως και σε οτι αλλο, υπαρχει και το ΗΘΙΚΟ μερος καθε συνδιαλλαγης το οποιο τελεταια το εχουμε ξεχασει...

    Γιατι εαν πουλας την μηχανη σου π.χ. λογο αναγκης και στην παρει ο εμπορας 1000€ κατω διοτι βιαζεσαι ειναι "κορακι", "βρυκολακας" κλπ,
    αλλα εδω το ανεχεσαι....
    Το αγγουρι ειναι στον ποπο καποιου αλλου συνανθρωπου σημερα....Αυριο ομως μπορει να πλησιασει...Τοτε τι θα συμβει...
    (you get my point)
    Το ανήθικο θα ηταν να μην στο ελεγαν. Την στιγμη που ξερεις πως εχουν τα πραγματα πραττεις αναλλογως.
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  4. #64
    Banned
    Εγγραφή
    06/03/2012
    Μηνύματα
    2.773
    Διαφορετικη η προσεγγιση σου περι "ηθικης"

    Το οτι ζητουν 2400 για μια ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ για την προσληψη εκπαιδευση απο ανεργους ανθρωπους διχως υποχρεωση εστω και της επι δοκιμη προσληψης δεν ειναι ανηθικο....

    Δεν γνωριζω που εργαζεσαι αλλα θυμισου στην 1η σου δουλεια, ο Κυρ Μητσος ο καφετζης να σε εβαζε να δουλεψεις γκαρσονι ΜΟΝΟ εαν του εσκαγες 1000€....{rous-feti style)
    Μετα να δουλευες υπο δοκιμη για 50€ το μηνα, και εαν του αρεσε η φατσα σου να σε κρατουσε με 300€...

    Λυπαμαι αλλα δεν συμφωνω....

  5. #65
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GFawkes Προβολή μηνύματος
    Διαφορετικη η προσεγγιση σου περι "ηθικης"

    Το οτι ζητουν 2400 για μια ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ για την προσληψη εκπαιδευση απο ανεργους ανθρωπους διχως υποχρεωση εστω και της επι δοκιμη προσληψης δεν ειναι ανηθικο....

    Δεν γνωριζω που εργαζεσαι αλλα θυμισου στην 1η σου δουλεια, ο Κυρ Μητσος ο καφετζης να σε εβαζε να δουλεψεις γκαρσονι ΜΟΝΟ εαν του εσκαγες 1000€....{rous-feti style)
    Μετα να δουλευες υπο δοκιμη για 50€ το μηνα, και εαν του αρεσε η φατσα σου να σε κρατουσε με 300€...

    Λυπαμαι αλλα δεν συμφωνω....
    Γιαυτο και εγω πηγα διπλα στον μπαρμπα-αντρεα που βραβευτικε ως καλυτερος εργοδωτης
    Καταλαβαινω το σκεπτικο σου αλλα σου λεω πως υπαρχουν και λυσεις
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  6. #66
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.035
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GFawkes Προβολή μηνύματος
    Διαφορετικη η προσεγγιση σου περι "ηθικης"

    Το οτι ζητουν 2400 για μια ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ για την προσληψη εκπαιδευση απο ανεργους ανθρωπους διχως υποχρεωση εστω και της επι δοκιμη προσληψης δεν ειναι ανηθικο....

    Δεν γνωριζω που εργαζεσαι αλλα θυμισου στην 1η σου δουλεια, ο Κυρ Μητσος ο καφετζης να σε εβαζε να δουλεψεις γκαρσονι ΜΟΝΟ εαν του εσκαγες 1000€....{rous-feti style)
    Μετα να δουλευες υπο δοκιμη για 50€ το μηνα, και εαν του αρεσε η φατσα σου να σε κρατουσε με 300€...

    Λυπαμαι αλλα δεν συμφωνω....
    Σε εκπαιδευει ομως και παίρνεις τα αντίστοιχα πτυχία για τα αντίστοιχα αεροσκάφη.(καπως έτσι δουλευει στις αεροπορικες αν δε κάνω λάθος)
    Φαντάζεσαι να σε εκπαιδευε δωρεαν και να την εκανες με ελαφρα για αλλου?

  7. #67
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GFawkes Προβολή μηνύματος
    Εαν εισαι ανεργος 17 μηνες με παιδια, ενοικια, εξοδα
    δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα...εγω δεν θα πηγαινα, αλλα οπως και σε οτι αλλο, υπαρχει και το ΗΘΙΚΟ μερος καθε συνδιαλλαγης το οποιο τελεταια το εχουμε ξεχασει...

    Γιατι εαν πουλας την μηχανη σου π.χ. λογο αναγκης και στην παρει ο εμπορας 1000€ κατω διοτι βιαζεσαι ειναι "κορακι", "βρυκολακας" κλπ,
    αλλα εδω το ανεχεσαι....
    Το αγγουρι ειναι στον ποπο καποιου αλλου συνανθρωπου σημερα....Αυριο ομως μπορει να πλησιασει...Τοτε τι θα συμβει...
    (you get my point)
    Οποτε...ΜΗΝ ΠΑΣ να δουλεψεις πουθενα....γιατι ολοι να σε εκμεταλευτουν θελουν

    παιδια εχετε χασει το νοημα.....το θεμα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ αν θα πανε τα λεφτα σε κοινωφελή σκοπο πχ, ή δεν ξερω γω τι...
    το θεμα ειναι οτι υπαρχει μια εταιρεια που εχει ΦΘΗΝΑ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΕ ΠΙΑΝΟΥΝ ΜΛΚ οι αλλες αεροπορικες.

    τωρα απο εκει και περα, ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΚΡΙΝΕΙ και αποφασιζει..
    ΑΛΛΑ ΟΧΙ να την υποβιβαζουμε και να την κραζουμε επειδη δεν εχει τζαμπα μενου στο αεροπλανο...

    αυτο λεμε....ολα τα αλλα ειναι βλακειες....αν θα κλεισουν θεσεις, αν αν αν αν ....λες και στην κοινωνεια μας η ραιν ειανι το προβλημα
    ημαρτον

  8. #68
    Ελεύθερη αγορά είμαστε…
    Όποιος δώσει καλύτερη τιμή / παροχή ,διασφαλίζοντας όμως τα στάνταρ ασφάλειας πτήσεων , τις νόμιμες απολαβές και δικαιώματα των εργαζομένων κα των πελατών , θα πάρει τον πελάτη…
    Σε πιανου πλουσιου την τσέπη θα μπουν τα λεφτά , προσωπικά λίγο με νοιάζει…

    Όμως , αυτό είναι για φτύσιμο :


    «Η αξιολόγηση τους θα γίνει στη Θεσσαλονίκη στις 20 Φεβρουαρίου και την όλη διαδικασία έχει αναλάβει η Crew Link η οποία έναντι αμοιβής που θα καταβληθεί από τους υποψήφιους θα τους εκπαιδεύσει για έξι εβδομάδες. Η εκπαίδευση δεν σημαίνει όμως και την πρόσληψη όπως έχει αποκαλύψει η Guardian (Πατήστε εδώ για να δείτε το δημοσίευμα) ενώ οι ενδιαφερόμενοι θα έχουν καταβάλει περί τα 2.400 Ευρώ (2.000 λίρες αγγλίας).
    Από την πλευρά της η Ryanair επιβεβαιώνει ουσιαστικά αυτό το γεγονός ισχυριζόμενη ότι οι ... περισσότεροι προσλαμβάνονται.»

  9. #69
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος

    «Η αξιολόγηση τους θα γίνει στη Θεσσαλονίκη στις 20 Φεβρουαρίου και την όλη διαδικασία έχει αναλάβει η Crew Link η οποία έναντι αμοιβής που θα καταβληθεί από τους υποψήφιους θα τους εκπαιδεύσει για έξι εβδομάδες. Η εκπαίδευση δεν σημαίνει όμως και την πρόσληψη όπως έχει αποκαλύψει η Guardian (Πατήστε εδώ για να δείτε το δημοσίευμα) ενώ οι ενδιαφερόμενοι θα έχουν καταβάλει περί τα 2.400 Ευρώ (2.000 λίρες αγγλίας).
    Από την πλευρά της η Ryanair επιβεβαιώνει ουσιαστικά αυτό το γεγονός ισχυριζόμενη ότι οι ... περισσότεροι προσλαμβάνονται.»

    αντε να το παμε αλλη μια......
    σαφως και ειναι τραγικο αυτο που αναφερεις...

    αλλα ξαναρωταω!!!!!!........ειναι κατι που θα σε κανει να ΜΗΝ δωσεις 34 ευρω πηγαινε-ελα σαλονικα και να δωσεις 120πχ στην ολυμπιακή ή ξερω γω ποια?

    αυτο ειναι το ολο θεμα

  10. #70
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kalgeorge Προβολή μηνύματος
    αντε να το παμε αλλη μια......
    σαφως και ειναι τραγικο αυτο που αναφερεις...

    αλλα ξαναρωταω!!!!!!........ειναι κατι που θα σε κανει να ΜΗΝ δωσεις 34 ευρω πηγαινε-ελα σαλονικα και να δωσεις 120πχ στην ολυμπιακή ή ξερω γω ποια?

    αυτο ειναι το ολο θεμα


    Ναι , έχεις δίκιο αυτό…. Έτσι κι αλλιώς , ο καθένας μπορεί να αντιδράσει διαφορετικά και , μαλλον , οι περισσοτεροι θα παρουν την προσφορα …

    Μοιάζει (λιγο) με το θέμα που είχαμε με τα μεταχειρισμένα ανταλλακτικά και τις κλοπές …
    Άμα βρεις ένα πραγματικά φτηνό ανταλλακτικό , πόσο μπορεί να σε απασχολήσει η «νομιμότητα» του…

  11. #71
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    Ναι , έχεις δίκιο αυτό…. Έτσι κι αλλιώς , ο καθένας μπορεί να αντιδράσει διαφορετικά και , μαλλον , οι περισσοτεροι θα παρουν την προσφορα …

    Μοιάζει (λιγο) με το θέμα που είχαμε με τα μεταχειρισμένα ανταλλακτικά και τις κλοπές …
    Άμα βρεις ένα πραγματικά φτηνό ανταλλακτικό , πόσο μπορεί να σε απασχολήσει η «νομιμότητα» του…

    α μπραβο..αυτο εννοουσα και πιο πριν...το κατα ποσο θα επιλεξουμε ή οχι το φτηνο εισητηριο.
    οσο για τα ανταλλακτικα που λες, δεν εχω δει το θρεντ, αλλα να ξερεις οτι ολοι λιγο-πολυ κάτι θα αγορασουμε που θα ειναι κλεμμενο-δουλεμενο απο παιδακια-παρανομο κλπ κλπ κλπ ....οσο και αν φωναζουμε - διαμαρτυρομαστε - το παιζουμε ηθικοι, παντα κατι ειναι αυτο που θα μας καλοφανει στην τσεπη,

  12. #72
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.962
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    Ναι , έχεις δίκιο αυτό…. Έτσι κι αλλιώς , ο καθένας μπορεί να αντιδράσει διαφορετικά και , μαλλον , οι περισσοτεροι θα παρουν την προσφορα …

    Μοιάζει (λιγο) με το θέμα που είχαμε με τα μεταχειρισμένα ανταλλακτικά και τις κλοπές …
    Άμα βρεις ένα πραγματικά φτηνό ανταλλακτικό , πόσο μπορεί να σε απασχολήσει η «νομιμότητα» του…
    Οπως όταν έτρεχαν και ψήφιζαν τον κάθε Αλ Καπόνε και σήμερα έρχονται και μου λένε μαζί τα φάγαμε.
    Ε?
    Και τότε την προσφορά δεν πήραν?
    Και νομίζω ότι ακόμα ακόμα και σήμερα προσφορές ψάχνουν στον μεγαλύετρο πλοιδότη.
    Ανταλλακτικά, ισοπ στην Αμερική χωρίς φόρο εισαγωγής και ΦΠΑ, Ράιν, Άμαζον κλπ κλπ
    Ε? Κάνω λάθος?
    Σα να μην πέρασε μια μέρα λοιπόν από τότε που ο Χέρι Κλιν έλεγε...

    [FONT=Comic Sans MS]«Φίλοι,συμπατριώτες πολίτες. Είμαι ο συνάνθρωπος σας...είμαι ΕΓΩ!

    Εγώ τρέχω και σπρώχνω κι αγωνίζομαι για να μπω πρώτος στο λεωφορείο όταν οι άλλοι περιμένουν στην ουρά. Αυτοί είναι κορόιδα, εγώ είμαι ο έξυπνος.
    Δοξάστε με!

    Εγώ περνάω με κόκκινο παλικαρίσια. Ας φυλαχτούν οι άλλοι, οι δειλοί. Εγώ είμαι λεβέντης, αντέχω!
    Δοξάστε με!

    Εγώ κράτησα το κεφάλι μου χαμηλά όταν ξεσηκωνόντουσαν οι άλλοι. Εγώ είπα: «Δεν είναι εποχή για ηρωισμούς». Το είδα έξυπνα το πράγμα!
    Δοξάστε με!

    Εγώ σκέφτομαι πριν από σας για σας. Εγώ καίω τα δάση για να μπορέσετε να αγοράσετε οικόπεδο. Να χτίσετε κι εσείς το σπιτάκι σας να βολευτείτε.
    Δοξάστε με!

    Εγώ δεν άφησα να καταστραφούν τα σάπια κρέατα, αλλά τα πούλησα για να μπορείτε να τα φάτε σιτεμένα.
    Δοξάστε με!

    Εγώ, κι αν έκλεψα, κι αν αδίκησα, κι αν έγινα αιτία να πεθάνουν άλλοι, ανθρώπινα τα λάθη. Εξομολογήθηκα όμως. Πήρα συγχώρεση. Είμαι ήσυχος με την συνείδησή μου.
    Δοξάστε με!

    Εγώ και φτύνω κάτω και πετάω σκουπίδια στον δρόμο! Εεεεε είμαι απελευθερωμένος.
    Δοξάστε με!

    Ποτέ μου... ποτέ μα ποτέ δεν ζήλεψα τον ξένο πλούτο αν δεν ήταν πιο πολύς απ τον δικό μου.

    Ποτέ δεν άρπαξα από κάποιον που μ' έβλεπε.

    Ποτέ δεν είπα ψέματα όταν η αλήθεια δεν μου έκανε κακό.

    Ποτέ δεν επιθύμησα την γυναίκα του πλησίον μου,
    αν δεν ήταν ωραιότερη από την δική μου!

    Δοξάστε με!

    Είμαι ο συνάνθρωπός σας. Είμαι ο μέσος εσείς! Είμαι....ώριμος
    [/FONT]


    ανανήψαντας

  13. #73
    μιας και ξεφυγαμε κλασσικα απο το θεμα ας πουμε καποια πραγματακια...
    οντως στην Ryanair σε "αναγκαζουν" να βγαλεις μια συγκεκριμενη σχολη με δικα σου εξοδα...οι λογοι ειναι διαφοροι...απο το να δουνε κατα ποσο σκαμπαζεις το θεμα,μεχρι το ποσο γουσταρεις αυτην την δουλεια...η το ποσο αντεχεις την πιεση,γιατι το πιστευετε η οχι εχει τρελλη πιεση και κουραση...ο βασικοτερος βεβαια ειναι να εχεις την καταλληλη εκπαιδευση...εκτος αν νομιζετε οτι να εισαι cabin crew ειναι μονο να λες "καλησπερα σας" και να σερβιρεις καφε...αρα προτιστως ειναι και οι δικη μας ασφαλεια ως πελατες...
    οντως υπαρχει μια πιθανοτητα να μην σε προσλαβουν αλλα αν τα καταφερεις και δεν εισαι στοκος ξεκινας με ενα σχετικα καλο μισθο (1000/1400 καθαρα) με συμβολαιο 3 χρονια στον οποιο πρωτο ειναι υπο probation (επιτηρηση)...με λιγα λογια ειναι σαν να κανεις ενα ΙΙΕΚ στην Ελλαδα αλλα σε πιο συμπυκνωμενα χρονικα ορια...αν θες και το γουσταρεις πολυ πας εδω http://www.ast-studies.gr/about-us.html και κανεις εκπαιδευση 2 εξαμηνων...

    κειμενο απο την ιστοσελιδα της σχολης:Η σχολή αναλαμβάνει εξολοκλήρου την επαγγελματική αποκατάσταση των μαθητών της και μπορούμε να πούμε με σιγουριά, ότι όλοι οι μαθητές μας που αποφοίτησανεπιτυχώς από την σχολή εργάζονται ήδη σε αεροπορικές εταιρίες, γραφεία ταξιδίων και διάφορους άλλους ταξιδιωτικούς και τουριστικούς οργανισμούς.

    οπως φανταζομαι προσεξατε και εσεις το υπογεγραμμενο ΕΠΙΤΥΧΩς και οτι ΟΛΟΙ εργαζονται ηδη...ολα τα παραπανω ειναι θεωριτικα και απο αναζητηση στο διαδικτυο...


    παμε τωρα και στα εγχωρια...A3 η aegean...οσα θα γραψω παρακατω ειναι πραγματικα γεγονοτα μιας και πολυ κοντινο μου προσωπο εργαζετε μεχρι και σημερα...

    ολα ξεκινησαν πριν απο 3 χρονακια που η εν λογω εταιρια εβγαλε προκυρηξη θεσεων για cabin crew...αφου περασαν χιλιαδες κοπελλιτσες (κυριολεκτικα) καποιες περασαν την συνεντευξη και μπηκαν στο προγραμμα για την εκπαιδευση...διαρκεια ενας μηνας και το κεντρο στο Βενιζελος...βεβαια τα μεταφορικα του εκπαιδευομενου...αφου ολοκληρωθει και σε προσλαβουν υπογραφεις μια ωραια συμβαση των 3/6 μηνων μαξ (οσο διαρκη η καλοκαιρινη περιοδος δηλαδη) με μισθο (ολα μαζι και στην καλυτερη) 800 ευρω...προ φορων εννοειτε μιας και πρεπει να κανεις και φορολογικη δηλωση...αρα στους 3/6 μηνες η σε σουταρουν, το πιθανοτερο, η σου κανουν ανανεωση...βεβαια παλι για το ιδιο χρονικο διαστημα...παντως το συνηθες ειναι 3 μηνες...800 ευρω για συνολικα 12 ωρες ισως και 14 απο την ωρα που θα φυγεις απο το σπιτι σου οσπου να γυρισεις...αρα μια δουλευεις μια δεν δουλευεις...και βεβαια τα μεταφορικα ειναι παντα δικα σου...δηλαδη συναλικα σε 12 μηνες δουλευεις τους 6 και εχει ο θεος...αν εισαι καλη στην δουλεια σου και αφου σε εχουν δοκιμασει σε ολες τις πιο αντιξοες συνθηκες που μπορεις να φανταστεις ισως και να σου κανουν συμβολαιο αοριστου (που βεβαια δεν σημαινει και τιποτα) μετα απο 3 χρονακια με μεσω ορο μισθου 1000/1200 παντα για 12/14 ωρες με πτησεις εξωτερικου,διανυκτερευσεις κλπ...δηλαδη φυρνας σπιτι σου μετα απο κανα 4ημερο...προ φορων παντα...

    κλεινοντας θα ηθελα να τονισω οτι εταιρια low cost δεν σημαινει οτι εχει αεροπλανα του ww2 η δεν ξερω τι......οι κανονες διεθνης ασφαλειας εφαρμοζονται απο το μικροτερο μονοκινητηριο μεχρι το A-380

    αρα ολες οι εταιριες ειναι το ιδιο...ο καθενας ας αποφασισει βασει τις τεσπης του η της ιδεολογιας του...

  14. #74
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    Ναι , έχεις δίκιο αυτό…. Έτσι κι αλλιώς , ο καθένας μπορεί να αντιδράσει διαφορετικά και , μαλλον , οι περισσοτεροι θα παρουν την προσφορα …

    Μοιάζει (λιγο) με το θέμα που είχαμε με τα μεταχειρισμένα ανταλλακτικά και τις κλοπές …
    Άμα βρεις ένα πραγματικά φτηνό ανταλλακτικό , πόσο μπορεί να σε απασχολήσει η «νομιμότητα» του…
    το ακυρο και ασχετο παραδειγμα...

  15. #75
    Banned
    Εγγραφή
    06/03/2012
    Μηνύματα
    2.773
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kalgeorge Προβολή μηνύματος
    αντε να το παμε αλλη μια......
    σαφως και ειναι τραγικο αυτο που αναφερεις...

    αλλα ξαναρωταω!!!!!!........ειναι κατι που θα σε κανει να ΜΗΝ δωσεις 34 ευρω πηγαινε-ελα σαλονικα και να δωσεις 120πχ στην ολυμπιακή ή ξερω γω ποια?

    αυτο ειναι το ολο θεμα
    Μην σκεφτεσαι μονοδιαστατα…..

    Ετσι σκεφτοντουσαν και ολοι το 80-90 και ψηφιζαν Τσοβολα δωστα όλα και τωρα την πληρωνουμε ολοι…
    Με νοοτροπια ότι φαμε, ότι πιουμε και ότι αρπαζει ο κ##ς μας δεν ειμαστε οργανωμενη κοινωνια, αλλα ζουγκλα.
    Αρκει να το αποδεχθουμε και να σταματησουμε να μιλαμε για αδικιες και χαρατσια και φοροδιαφυγες και π@#$$να κοινωνια όταν ερθει η σειρα μας…..
    Επισεις το Αθηνα Θεσσαλονικη είναι ΠΡΟΣΦΟΡΑ τωρα που δεν τους ξερει κανεις…σε 6 μηνες ένα χρονο που θα εχει σπασει την πελατια των «αλλων» ή που θα τους κλεισει και θα τα παει και αυτή στο θεο τις τιμες ή θα τα φερει σε τιμη που πραγματικα να εχει κερδος (80-100€).
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sapadak Προβολή μηνύματος
    Σε εκπαιδευει ομως και παίρνεις τα αντίστοιχα πτυχία για τα αντίστοιχα αεροσκάφη.(καπως έτσι δουλευει στις αεροπορικες αν δε κάνω λάθος)
    Φαντάζεσαι να σε εκπαιδευε δωρεαν και να την εκανες με ελαφρα για αλλου?
    Αυτό το θεμα λυνεται απλα με την υπογραφη μινιμουμ περιοδου παραμονης 1-2 ετη.
    Εάν καποιος φυγει νωριτερα, πληρωνει το κοστος της εκπαιδευσης του….
    Καλα ταξιδια σε όλους.

Σελίδα 5 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 60
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2011, 10:21
  2. Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 30/12/2003, 16:44
  3. Καλημερα Σε Ολουσ Και Χρονια Πολλα!!
    από XTMPAM στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 30/12/2003, 01:42
  4. Καλημερα Σε Ολουσ Και Ξαναπροτεινω......
    από kalgeorge στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 18/12/2003, 22:54
  5. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2003, 16:57

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF