Σελίδα 7 από 8 ΠρώτοΠρώτο ... 2345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 106

Θέμα: Ryanair: Βάσεις σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη

  1. #91
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    βέβαια αν δεν υπήρχαν και αυτές οι θέσεις με τα όποια συν ή πλην όλα αυτά τα κοριτσάκια θα ήταν σπίτι τους ή για καφέ στην γλυφάδα με σπόνσορες τους γονείς ή κάποιον άλλο...
    δεν καταλαβα γιατι η επιθεση...δεν κατεκρινα κανεναν...απλα εγραψα τι γινετε και στις 2 περιπτωσεις...

  2. #92
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από blackbusa Προβολή μηνύματος
    δεν καταλαβα γιατι η επιθεση...δεν κατεκρινα κανεναν...απλα εγραψα τι γινετε και στις 2 περιπτωσεις...
    ποια επίθεση?? εκτός αν νομίζεις ότι όλοι σου επιτίθενται...σε όποιον αρέσει πάει για δουλειά σε όποιον δεν αρέσει πάει για καφέ
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  3. #93
    Banned
    Εγγραφή
    06/03/2012
    Μηνύματα
    2.773
    Ανευ δικου μου σχολιου...
    Οι νομοι ειναι νομοι...



    ΓΣΕΕ για Ryanair: Πληρώνεις για να πληρωθείς


    http://www.zougla.gr/greece/article/...ia-na-pliro8is

    Την άμεση παρέμβαση του υπουργείου Εργασίας και όλων των αρμοδίων αρχών σχετικά με τα όσα έχουν δει το φως της δημοσιότητας για την τακτική και πρακτική των προσλήψεων της αεροπορικής εταιρείας Ryanair ζητεί η ΓΣΕΕ.

    Συγκεκριμένα, σύμφωνα με τα όσα αναφέρονται στην επίσημη ιστοσελίδα της εταιρείας που έχει αναλάβει την πρόσληψη των εργαζομένων, όσοι πληρούν τις προϋποθέσεις για να προσληφθούν και χωρίς αυτό να κατοχυρώνει την πρόσληψή τους, αναγκάζονται να πληρώνουν δίδακτρα εκπαίδευσης, που αγγίζουν το συνολικό ποσό των 4.000 ευρώ.

    «Είναι ανήκουστο και πρωτοφανές ο εργοδότης, που στη συγκεκριμένη περίπτωση είναι η Ryanair, εκμεταλλευόμενος την ανάγκη για εργασία, να λειτουργεί ως Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης, όπως απαράδεκτο είναι εάν ισχύουν τα όσα καταγγέλλονται να καταστρατηγούνται βασικές και αδιαπραγμάτευτες αρχές του εργατικού δικαίου. Η υπόθεση επιβάλλεται να διερευνηθεί άμεσα» καταλήγει η ΓΣΕΕ.

  4. #94
    Squadra Puzzola Το avatar του/της Ichigo
    Εγγραφή
    17/07/2005
    Μηνύματα
    1.429
    Θα μπορούσε να είναι και ένα κοινωνικό πείραμα

    https://www.youtube.com/watch?v=ASDu...ature=youtu.be
    Salentu. Lu Sule Lu Mare Lu Ientu.

    Et quacumque viam dederit fortuna sequamur
    "Conservatives are not necessarily stupid, but most stupid people are conservatives."

  5. #95
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.700
    http://www.dailymail.co.uk/news/arti...l?ito=embedded

    (το άρθρο αναφέρεται στο ακριβώς παραπάνω βίντεο αλλά στο τέλος έχει και μερικά περιστατικά από άλλες χώρες)

    (άλλη μία απόδειξη ότι η ράιανερ είναι κατάλληλη επιλογή για πτήσεις αποκλειστικά και μόνο όταν βολεύει το δρομολόγιο και είναι φτηνή. Το καλό με την παρουσία της στην Ελλάδα είναι η αύξηση του ανταγωνισμού)

  6. #96
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.962
    Ζζζζζζντουπ!


    http://www.thai.gr/forum/index.php?t...;boardseen#new

    Ρε σας το χω ξαναπεί

    ΕΔΩ


    είναι η χώρα που το κάθε πστργιό έρχετε και πουλάει

    ΜΟΥΡΗ ! !! !

    ανανήψαντας

  7. #97
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    Ζζζζζζντουπ!


    http://www.thai.gr/forum/index.php?t...;boardseen#new

    Ρε σας το χω ξαναπεί

    ΕΔΩ


    είναι η χώρα που το κάθε πστργιό έρχετε και πουλάει

    ΜΟΥΡΗ ! !! !

    Aυτό δεν είναι κάτι καινούργιο...
    Θα ήταν ψέμα να πούμε ότι λόγω αυτού η εταιρία δεν κάνει ούτε για ελιές...απλά απευθύνεται σε συγκεκριμένο κοινό, και όποιος πάει αεράτος θα τον γδάρουν

  8. #98
    Αν είσαι ενημερωμένος δεν έχεις να φοβηθείς κάτι (κράτα μικρό καλάθι..), θέλει βέβαια και υπομονή μέχρι να ξεπεράσεις τα μαλακισμένα "διαδικαστικά" τους. Όπως και να'χει ανήμερα του Πάσχα πάω Κρήτη με 30 ευρώ και μιας ώρας ταλαιπωρία παίδες, στο καράβι ήθελα 35 και οχτάωρο ύπνο στα πατώματα..

  9. #99
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.045
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από makis206 Προβολή μηνύματος
    Αν είσαι ενημερωμένος δεν έχεις να φοβηθείς κάτι (κράτα μικρό καλάθι..), θέλει βέβαια και υπομονή μέχρι να ξεπεράσεις τα μαλακισμένα "διαδικαστικά" τους. Όπως και να'χει ανήμερα του Πάσχα πάω Κρήτη με 30 ευρώ και μιας ώρας ταλαιπωρία παίδες, στο καράβι ήθελα 35 και οχτάωρο ύπνο στα πατώματα..
    συμφωνω μαζι σου. Αν εισαι προετοιμασμανος και εχεις λιγη εμπειρια απο ταξιδια και αεροδρομια, μπορεις να τα καταφερεις. Το πιο δυσκολο με τη RA ειναι το θεμα αποσκευων. Το κλεινεις απο τη αρχη οπως και επισης τη θεση σου και ειναι μια χαρα. Τωρα για Κρητη στελνεις τα πραγματα σου με το καραβι.

    Και Μακη μη ξεχνας και τα εξοδα μεσα στο πλοιο. Δεν εχω καταφερει να ταξιδεψω ουτε μεχρι την Αιγινα, που λεει ο λογος, και να μην χαλασω χρηματα μεσα στο πλοιο.

  10. #100
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zannisvel Προβολή μηνύματος
    Και Μακη μη ξεχνας και τα εξοδα μεσα στο πλοιο. Δεν εχω καταφερει να ταξιδεψω ουτε μεχρι την Αιγινα, που λεει ο λογος, και να μην χαλασω χρηματα μεσα στο πλοιο.
    ..και τα οποία δεν είναι και φθηνά παρεπιπτόντως, μαθημένος όμως πλέον παίζει εύκολα και η λύση του τάπερ οπότε ασ'τους να κουρεύονται..

    Ενώ η RA κυρία, δεν πληρώνεις τίποτα από αυτά που δεν θα θου φέρουν κατά την πτήση

  11. #101
    non serviam Το avatar του/της kachius
    Εγγραφή
    18/10/2002
    Μηνύματα
    816
    Το παραπάνω "ρεπορτάζ" δε λέει κάτι νέο.
    Από την αρχή αυτού του νήματος λέμε ότι η αρχική τιμή αφορά να κουβαλήσεις μόνο την πάρτη σου.
    Ό,τι άλλο χρεώνεται έξτρα.
    ΟΜΩΣ οι χρεώσεις ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΡΥΦΕΣ!!
    Όταν πας να κάνεις την κράτηση εμφανίζονται όλες κανονικά. Δεν πληρώνεις τίποτα κρυφά ή ξαφνικά.
    Εγώ έχω αγοράσει για 2 με επιστροφή Αθήνα/Θεσσαλονίκη στις 24/4 με 62 ευρώ τελική τιμή (και για τους 2!).
    Θα ήταν 40! αλλά ήθελα να επιλέξω και θέσεις.

    Με την αιγαίου προσπαθούσα 3 χρόνια να πάω ένα σουκου με την κυρά στη Θεσσαλονίκη, αλλά τα πολυδιαφημιζόμενα "από 34 ευρώ προς Αθήνα και 49 ευρώ από Αθήνα" (83 με επιστροφή δηλάδη, για τους δυο μας 166) δεν βγήκε ποτέ λιγότερο από 260.
    Στη "λατρεμένη" του Ο'λίγδη πάντως τα διαφημιζόμενα 9,99 τα βρήκα αμέσως.

  12. #102
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.962
    τσιαγάρα είχες μαζί σου?

    μπουφάν?



    ή τα πλήρωσες έξτρα ???
    ανανήψαντας

  13. #103
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    τσιαγάρα είχες μαζί σου?
    μπουφάν?

    ή τα πλήρωσες έξτρα ???
    Ξέρεις.. "το πακέτο είχε 5 τσιγάρα μέσα κι αναγκάστηκα να καπνίσω τα 3 στο check in για να γλυτώσω τον έξτρα φόρο"..

  14. #104
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.962
    ανανήψαντας

  15. #105
    non serviam Το avatar του/της kachius
    Εγγραφή
    18/10/2002
    Μηνύματα
    816
    24-26/04 έκανα το ταξίδι Αθήνα-Θεσσαλονίκη (και επιστροφή).
    Κανένα απολύτως πρόβλημα ποτέ και πουθενά,
    και φυσικά καμμία "κρυφή/εκ των υστέρων" χρέωση.

    Χωρίς καθυστέρηση καμμία από τις 2 πτήσης,
    χωρίς κανένα απρόοπτο για κανέναν επιβάτη στις 2 πτήσεις (σημ.: πολλοί είχαν 2 "χειραποσκευές" και αρκετοί είχαν τεράστιες τσάντες πραγματικά!, καλού κακού μην υπερβαίνεται τα όρια εκτός και είστε διατεθιμένοι να ρισκάρετε έναντι πιθανής χρέωσης -πάλι φθηνότερα θα σας έρθει),
    κανένα πρόβλημα παρόλο που χρειάστηκε να αλλάξω 2 φορές τα ονόματα στα εισιτήρια (ένα δικό μου λάθος, ένα δικό τους μετά τη διόρθωση του 1ου).

    Αντιθέτως, στείλανε πολύ κόσμο με μικρά παιδια (όλους νομίζω) στην ουρά "προτεραιτότητας" (ενώ είχαν απλή)
    και μου προτείνανε στην επιστροφή να κάτσω στις κενές θέσεις δίπλα στις εξόδους κινδύνου -που έχουν περισσότερο χώρο. Αρνήθηκα καθώς έτσι κι αλλιώς μπορούσα να τεντώσω τα πόδια μου όποτε ήθελα (στο χώρο κάτω από το μπροστά κάθισμα, είμαι 182, πάει περίπατο και το "δε χωράς πουθένα/πουθενά/πουθενάααα") και προτίμησα να μην έχω το φτερό να μου κρύβει τη θέα.

    Ταξιδέψτε άφοβα!

Σελίδα 7 από 8 ΠρώτοΠρώτο ... 2345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 60
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2011, 10:21
  2. Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 30/12/2003, 16:44
  3. Καλημερα Σε Ολουσ Και Χρονια Πολλα!!
    από XTMPAM στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 30/12/2003, 01:42
  4. Καλημερα Σε Ολουσ Και Ξαναπροτεινω......
    από kalgeorge στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 18/12/2003, 22:54
  5. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2003, 16:57

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF