Σελίδα 15 από 34 ΠρώτοΠρώτο ... 5101112131415161718192025 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 211 έως 225 από 499

Θέμα: Ένα projectάκι για να βγεί ο χειμώνας.

  1. #211
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ikarosk Προβολή μηνύματος
    Συνημμένο 314787
    Και τέλος με τον λαιμό.
    αχεμ... Ισος να ειναι ι ιδεα μου ή καποιο τρικ του φακου ή να φαινετε απλα ετσι παντος...
    φαινετε θεοστραβος.
    Σαν να μην ειναι ο λαιμος στην μεση της σωληνας..

    Μηπως θα επρεπε να τον μετρησεις πριν συνεχισεις για να μην παει τσαμπα ο κοπος σου?

  2. #212
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της supraman
    Εγγραφή
    22/12/2013
    Μηνύματα
    578

    παρακολουθουμε κυριε

  3. #213
    Παντελή θέλει πολύ κόλλημα ακόμα. Το γαζί πρέπει να είναι προς τα έξω όχι προς τα μέσα που είναι τώρα. Πρέπει να κολλήσεις ξανά ένα χέρι γαζί με λαιμό – γαζί με σκελετό και μετά άλλο ένα χέρι τα δυο γαζία στο κέντρο μεταξύ τους.
    · Ο χαρακτήρας είμαι εγώ, η συμπεριφορά μου εξαρτάται από εσένα.
    www.agmalarm.gr https://www.facebook.com/giorgos.marazotis https://twitter.com/GMarazotis

  4. #214
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ikarosk
    Εγγραφή
    22/08/2007
    Μηνύματα
    736
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sonic22 Προβολή μηνύματος
    αχεμ... Ισος να ειναι ι ιδεα μου ή καποιο τρικ του φακου ή να φαινετε απλα ετσι παντος...
    φαινετε θεοστραβος.
    Σαν να μην ειναι ο λαιμος στην μεση της σωληνας..

    Μηπως θα επρεπε να τον μετρησεις πριν συνεχισεις για να μην παει τσαμπα ο κοπος σου?
    Η φωτό παραπλανεί λόγω συγκολλήσεων. Ασχολήθηκα λίγο με το να μετρήσω την απόκλιση δεξιά η αριστερά αλλά δεν έβγαλα άκρη, μιας και κάθε φορά που έφερνα εφαπτόμενη απ' το λαιμό στον μεγαλο σωλήνα, ποτέ δεν συνέπιπταν και πότε μου έβγαζε απόκλιση από τη μία η από την άλλη.
    Πρέπει να κατασκευάσω κώνους που θα σφηνώνουν εκατέρωθεν του λαιμού με άξονα στη μέση ώστε να βρω το πραγματικό κέντρο και να ξεκινήσω από εκεί.
    Πάντως αν υπάρχει μικρή απόκλιση, θα σβήσει μέχρι τα σημεία που θα δέσει το ψαλίδι...

  5. #215
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ikarosk
    Εγγραφή
    22/08/2007
    Μηνύματα
    736
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giorgos.bmw Προβολή μηνύματος
    Παντελή θέλει πολύ κόλλημα ακόμα. Το γαζί πρέπει να είναι προς τα έξω όχι προς τα μέσα που είναι τώρα. Πρέπει να κολλήσεις ξανά ένα χέρι γαζί με λαιμό – γαζί με σκελετό και μετά άλλο ένα χέρι τα δυο γαζία στο κέντρο μεταξύ τους.
    Φοβάμαι ότι αν ξαναγαζώσω την περιοχή θα γίνει χειρότερος από την πρώτη φορά. Δεν το ρισκάρω.
    Στο σκελετό με την κοιλοδοκό ο λαιμός στηρίζεται μόνο επάνω και κάτω με γαζάκια μήκους 3cm.
    Ήδη πηδάω από πεζοδρόμια και παραμόρφωση στα τοιχώματα δεν είδα.

  6. #216
    Συμφωνώ απόλυτα με τον κοιλοδοκό ότι είναι άκαμπτος. Ο κοιλοδοκός είναι για να δέχεται εξωτερικές πιέσεις ενώ η σωλήνα εσωτερικές πιέσεις. Το αδύνατο σημείο της σωλήνας είναι η στρεβλώσεις που παίρνει και πάντα την ακούν οι κολλήσεις.
    Είναι αμαρτία να κάνης τόση δουλεία και στην πρώτη βόλτα να σου κοπεί σαν αγγούρι.
    · Ο χαρακτήρας είμαι εγώ, η συμπεριφορά μου εξαρτάται από εσένα.
    www.agmalarm.gr https://www.facebook.com/giorgos.marazotis https://twitter.com/GMarazotis

  7. #217
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bruno
    Εγγραφή
    25/08/2013
    Μηνύματα
    507
    Eγω θα σου ελεγα,για μην το χαλασεις και αυτό,να κοψεις 2 λαμακια τριγωνα να τα κολλησεις καθετα ένα πανω ένα κατω στις γωνιες.Καλη συνεχεια

  8. #218
    Παντελή μια ενίσχυση κάπως έτσι.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	100_2411.jpg 
Προβολές:	645 
Μέγεθος:	74,6 KB 
ID:	314808

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	100_2408.jpg 
Προβολές:	643 
Μέγεθος:	79,3 KB 
ID:	314809
    · Ο χαρακτήρας είμαι εγώ, η συμπεριφορά μου εξαρτάται από εσένα.
    www.agmalarm.gr https://www.facebook.com/giorgos.marazotis https://twitter.com/GMarazotis

  9. #219
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bruno
    Εγγραφή
    25/08/2013
    Μηνύματα
    507
    Ναι ετσι,σωστος!

  10. #220
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ikarosk
    Εγγραφή
    22/08/2007
    Μηνύματα
    736
    Γιώργο και Χάρη, δεν είναι άσχημη ιδέα ούτε υπερβολή να βάλω ενισχύσεις.
    Θα τελειώσω πρώτα με την ευθυγράμμιση του σωλήνα σε σχέση με την κλίνη του κινητήρα και το ψαλίδι, οπότε θα τις κατασκευάσω αργότερα. Ειδικά στο κάτω μέρος πρέπει να τοποθετηθούν και κόντρες για την περιστροφή του μπροστινού συστήματος.

    Ρίχτε και καμμιά ιδέα για τάπα ρεζερβουάρ.

  11. #221

  12. #222
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bruno
    Εγγραφή
    25/08/2013
    Μηνύματα
    507
    Aπο ένα παλιο ρεζερβουάρ (καποιος καλος φιλος θα εχει στο ραφι πεταμενο) κοβεις το στομιο και το κολλας,φτιαχνεις ότι σχημα,διαστασεις θες.

  13. #223
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ikarosk Προβολή μηνύματος
    Γιώργο και Χάρη, δεν είναι άσχημη ιδέα ούτε υπερβολή να βάλω ενισχύσεις.
    Θα τελειώσω πρώτα με την ευθυγράμμιση του σωλήνα σε σχέση με την κλίνη του κινητήρα και το ψαλίδι, οπότε θα τις κατασκευάσω αργότερα. Ειδικά στο κάτω μέρος πρέπει να τοποθετηθούν και κόντρες για την περιστροφή του μπροστινού συστήματος.

    Ρίχτε και καμμιά ιδέα για τάπα ρεζερβουάρ.
    θα σου στειλω εγω δωρεαν.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bruno Προβολή μηνύματος
    Aπο ένα παλιο ρεζερβουάρ (καποιος καλος φιλος θα εχει στο ραφι πεταμενο) κοβεις το στομιο και το κολλας,φτιαχνεις ότι σχημα,διαστασεις θες.
    απλα να βρες απο τι τεποζιτο θες. κι αν δεν ξερεις, θα σου στειλω και τμημα αυτου να εφαρμοσεις. (αν το βρω στον παλιατζη που το πεταξα.)....

  14. #224
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.837
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ikarosk Προβολή μηνύματος
    Θα τελειώσω πρώτα με την ευθυγράμμιση του σωλήνα σε σχέση με την κλίνη του κινητήρα και το ψαλίδι, οπότε θα τις κατασκευάσω αργότερα.
    Και απέφυγε τις εγκάρσιες κολήσεις στο σωλήνα.Αδυνατίζουν την διατομή.Μόνο κατά μήκος.
    Ωραιότατη δουλειά.

  15. #225
    Boy Is Back in Town Το avatar του/της soter3gm
    Εγγραφή
    31/03/2005
    Μηνύματα
    681
    Ρε φίλε για τον σκελετό και της κολλήσεις κάνε μια ερώτηση σε Αυτόν είναι από τους κορυφαίους αν ο ποιο κορυφαίος στο customizing με τρελά πράγματα στο ενεργητικό του σίγουρα θα σου δώσει λύση στης κολλήσεις από εμάς τους άσχετους !!!
    SOTER3GM
    "Ride hard live forever"
    soter3gm

    ----------------

Παρόμοια θέματα

  1. Παρτε ενα tank για να ησυχασετε...
    από Vstrommer71 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 19/05/2008, 12:58
  2. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 23/09/2007, 22:47
  3. Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 09/11/2005, 19:42
  4. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 02/09/2005, 20:09
  5. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 27/01/2004, 11:43

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF