Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 15

Θέμα: Πρόβλημα με διαγνωστική συσκευή

  1. #1
    Συνταξιούχος Το avatar του/της kokkiklhs
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    704

    Thumbs down Πρόβλημα με διαγνωστική συσκευή

    Χαίρετε!
    Λοιπόν, κατευθείαν στο ψητό:
    Φίλος με συνεργείο εδώ στο νησί (σε αυτόν πηγαίνω το ΚΛΕ μου), αγόρασε ένα διαγνωστικό συσκευάκι για διάφορες μάρκες από κινέζικο site, του το έστειλαν, το παρέλαβε, όλα καλά. Το CDάκι (φτηνιάρικο recordable της πλάκας) όμως που συνόδευε το προϊόν ΔΕΝ διαβάζεται από το PC του (ούτε από το δικό μου), και ενώ προσπαθεί εδώ και πολλές μέρες να επικοινωνήσει για να τους πει το πρόβλημα, δεν έχει πάρει καμιά απάντηση. Το αποτέλεσμα είναι ότι έσκασε 108 δολάρια και το μαντζαφλάρι του είναι άχρηστο χωρίς το συνοδευτικό πρόγραμμα...

    Το μηχανηματάκι λέγεται VD100 της Shenzhen (για KYMCO, SYM, Yamaha κλπ) και απ'όσο έψαξα το software που το συνοδεύει λέγεται v-diag, στην επίσημη σελίδα όμως δε βρίσκω option για να το κατεβάσω και γενικώς δε μπορώ να το βρω πουθενά.
    Συγκεκριμένα το κολοκυθάκι είναι αυτό:
    http://v-diag.en.alibaba.com/product...c_scanner.html

    Δεν ξέρω καθόλου τι παίζει με δικαιώματα, νομιμότητα κλπ του εν λόγω software, αλλά δεδομένου ότι αυτό (μάλλον) είναι άχρηστο χωρίς το αντίστοιχο μηχάνημα, αλλά και το μηχάνημα άχρηστο χωρίς το software, θα ήθελα να με καθοδηγήσει κάποιος αν ξέρει πού μπορώ να το βρω για να του το δώσω, ή αν μπορεί να χρησιμοποιήσει ο φίλος κάποιο άλλο εναλλακτικό πρόγραμμα, πέρα από το υποτιθέμενο "επίσημο" που το συνοδεύει...
    ...το νου σου!!

  2. #2
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.495
    exw kanei tria xronia se etairia me diagnostika ayto. ena ematha kala.

    agorazeis MONO eponima diagnostika me ypostiriksi.

    kseno software den tha doylepsei kai min prospathisete giati paizei na kapste kanenan egkefalo.

    sorry gia ta greeklish
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  3. #3
    Συνταξιούχος Το avatar του/της kokkiklhs
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    704
    Σωστά, αλλά ΤΩΡΑ τι κάνουμε; Μπας κι έχει κανείς το ίδιο και μπορεί να κάνει καμιά μαγκιά να στείλει το software?
    ...το νου σου!!

  4. #4
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από S705 Προβολή μηνύματος
    exw kanei tria xronia se etairia me diagnostika ayto. ena ematha kala.

    agorazeis MONO eponima diagnostika me ypostiriksi.

    kseno software den tha doylepsei kai min prospathisete giati paizei na kapste kanenan egkefalo.

    sorry gia ta greeklish
    +1 πολλές φορές είναι ελαττωματικά από καινούργια και διαβάζουν ότι να ναι

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kokkiklhs Προβολή μηνύματος
    Σωστά, αλλά ΤΩΡΑ τι κάνουμε; Μπας κι έχει κανείς το ίδιο και μπορεί να κάνει καμιά μαγκιά να στείλει το software?
    καλύτερα να επιμείνει και να το στείλει πίσω και να ζητήσει refund

  5. #5
    Συνταξιούχος Το avatar του/της kokkiklhs
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    704
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από catmaster Προβολή μηνύματος
    καλύτερα να επιμείνει και να το στείλει πίσω και να ζητήσει refund
    Αφού λέμε ότι ο κινέζος κάνει τον κινέζο και δεν απαντάει...
    ...το νου σου!!

  6. #6
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.835
    Αν η πληρωμή έγινε μέσω Paypal, που θα πρέπει να έχει γίνει, τότε ανοίξτε case στο Paypal αλλά και στο ebay.

  7. #7
    Συνταξιούχος Το avatar του/της kokkiklhs
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    704
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MikeG Προβολή μηνύματος
    Αν η πληρωμή έγινε μέσω Paypal, που θα πρέπει να έχει γίνει, τότε ανοίξτε case στο Paypal αλλά και στο ebay.
    Πολύ καλά όλα αυτά, όμως η αγορά δεν έγινε από ebay κι επίσης με το paypal, εφόσον παρελήφθη κανονικά το πακέτο εδώ και αρκετό καιρό, δε νομίζω να γίνεται τίποτα...
    Το V-Diag ρε παιδιά, το έχει κανείς; Τόσο σπάνιο software είναι; Βλέπω ότι αυτά τα μαραφέτια (VD100) πωλούνται με το κιλό σε πολλά και διάφορα sites...
    ...το νου σου!!

  8. #8
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.045
    Sto v-diag.com εχει download section, και ζηταει log in information. Αν κανει account εκει δε μπορει να το κατεβασει. Εχει και hotline που μπορει να καλεσει.

  9. #9
    Συνταξιούχος Το avatar του/της kokkiklhs
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    704
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zannisvel Προβολή μηνύματος
    Sto v-diag.com εχει download section, και ζηταει log in information. Αν κανει account εκει δε μπορει να το κατεβασει. Εχει και hotline που μπορει να καλεσει.
    Κάναμε login και η συγκεκριμένη εφαρμογή ΔΕΝ υπάρχει ούτε κι εκεί!!
    Στο μεταξύ τη βρήκα, μετά από πολύυυυ ψάξιμο, σε άσχετο site στην Ουκρανία (!!!)
    Ηθικόν δίδαγμα: Τα κινέζικα προϊόντα δέον να αποφεύγονται... η φτήνια τρώει τον παρά!
    ...το νου σου!!

  10. #10
    SWOUAG κι ετς.... Το avatar του/της Dbnn
    Εγγραφή
    31/07/2013
    Μηνύματα
    1.008
    Καλησπέρα.
    Κατέβασε το transmac και προσπάθησε πάλι, αν είναι γραμμένο για mac / linux ΔΕΝ θα στο διαβάσει σε windows.

  11. #11
    Συνταξιούχος Το avatar του/της kokkiklhs
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    704
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dbnn Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα.
    Κατέβασε το transmac και προσπάθησε πάλι, αν είναι γραμμένο για mac / linux ΔΕΝ θα στο διαβάσει σε windows.
    Eντάξει παιδιά, βρέθηκε και δουλεύει στο PC μια χαρά! Αν το χρειαστεί ποτέ κανείς, ας μου στείλει ΠΜ να του το προωθήσω!!
    ...το νου σου!!

  12. #12
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/04/2015
    Μηνύματα
    1
    Καλησπέρα σε ολους. εχω το ιδιο προβλημα...
    ενω εχω το v-diag το οποιο υπηρχε στην συσκευασια, παρόλα αυτα δεν μου εμφανίζει τις βλαβες.

    δειχνει οτι συνδέεται κανονικά αλλα μέχρι εκει.

    υπάρχει καποιο προγραμμα η κατι αλλο να χρησιμοποιήσω; αλλιως ειναι εντελώς άχρηστα τα καλώδια!

    ευχαριστώ εκ των προτέρων την ομάδα.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kokkiklhs Προβολή μηνύματος
    Eντάξει παιδιά, βρέθηκε και δουλεύει στο PC μια χαρά! Αν το χρειαστεί ποτέ κανείς, ας μου στείλει ΠΜ να του το προωθήσω!!

  13. #13
    Νέο μέλος Το avatar του/της dd241974
    Εγγραφή
    21/06/2016
    Μηνύματα
    2
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kokkiklhs Προβολή μηνύματος
    Χαίρετε!
    Λοιπόν, κατευθείαν στο ψητό:
    Φίλος με συνεργείο εδώ στο νησί (σε αυτόν πηγαίνω το ΚΛΕ μου), αγόρασε ένα διαγνωστικό συσκευάκι για διάφορες μάρκες από κινέζικο site, του το έστειλαν, το παρέλαβε, όλα καλά. Το CDάκι (φτηνιάρικο recordable της πλάκας) όμως που συνόδευε το προϊόν ΔΕΝ διαβάζεται από το PC του (ούτε από το δικό μου), και ενώ προσπαθεί εδώ και πολλές μέρες να επικοινωνήσει για να τους πει το πρόβλημα, δεν έχει πάρει καμιά απάντηση. Το αποτέλεσμα είναι ότι έσκασε 108 δολάρια και το μαντζαφλάρι του είναι άχρηστο χωρίς το συνοδευτικό πρόγραμμα...

    Το μηχανηματάκι λέγεται VD100 της Shenzhen (για KYMCO, SYM, Yamaha κλπ) και απ'όσο έψαξα το software που το συνοδεύει λέγεται v-diag, στην επίσημη σελίδα όμως δε βρίσκω option για να το κατεβάσω και γενικώς δε μπορώ να το βρω πουθενά.
    Συγκεκριμένα το κολοκυθάκι είναι αυτό:
    http://v-diag.en.alibaba.com/product...c_scanner.html

    Δεν ξέρω καθόλου τι παίζει με δικαιώματα, νομιμότητα κλπ του εν λόγω software, αλλά δεδομένου ότι αυτό (μάλλον) είναι άχρηστο χωρίς το αντίστοιχο μηχάνημα, αλλά και το μηχάνημα άχρηστο χωρίς το software, θα ήθελα να με καθοδηγήσει κάποιος αν ξέρει πού μπορώ να το βρω για να του το δώσω, ή αν μπορεί να χρησιμοποιήσει ο φίλος κάποιο άλλο εναλλακτικό πρόγραμμα, πέρα από το υποτιθέμενο "επίσημο" που το συνοδεύει...
    ok ta exo ola kai ta programmata kai alla programmata kai to vd 100
    kai ola ama valeis to laptop vazo ta programmata

  14. #14
    Νέο μέλος Το avatar του/της dd241974
    Εγγραφή
    21/06/2016
    Μηνύματα
    2
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kokkiklhs Προβολή μηνύματος
    Χαίρετε!
    Λοιπόν, κατευθείαν στο ψητό:
    Φίλος με συνεργείο εδώ στο νησί (σε αυτόν πηγαίνω το ΚΛΕ μου), αγόρασε ένα διαγνωστικό συσκευάκι για διάφορες μάρκες από κινέζικο site, του το έστειλαν, το παρέλαβε, όλα καλά. Το CDάκι (φτηνιάρικο recordable της πλάκας) όμως που συνόδευε το προϊόν ΔΕΝ διαβάζεται από το PC του (ούτε από το δικό μου), και ενώ προσπαθεί εδώ και πολλές μέρες να επικοινωνήσει για να τους πει το πρόβλημα, δεν έχει πάρει καμιά απάντηση. Το αποτέλεσμα είναι ότι έσκασε 108 δολάρια και το μαντζαφλάρι του είναι άχρηστο χωρίς το συνοδευτικό πρόγραμμα...

    Το μηχανηματάκι λέγεται VD100 της Shenzhen (για KYMCO, SYM, Yamaha κλπ) και απ'όσο έψαξα το software που το συνοδεύει λέγεται v-diag, στην επίσημη σελίδα όμως δε βρίσκω option για να το κατεβάσω και γενικώς δε μπορώ να το βρω πουθενά.
    Συγκεκριμένα το κολοκυθάκι είναι αυτό:
    http://v-diag.en.alibaba.com/product...c_scanner.html

    Δεν ξέρω καθόλου τι παίζει με δικαιώματα, νομιμότητα κλπ του εν λόγω software, αλλά δεδομένου ότι αυτό (μάλλον) είναι άχρηστο χωρίς το αντίστοιχο μηχάνημα, αλλά και το μηχάνημα άχρηστο χωρίς το software, θα ήθελα να με καθοδηγήσει κάποιος αν ξέρει πού μπορώ να το βρω για να του το δώσω, ή αν μπορεί να χρησιμοποιήσει ο φίλος κάποιο άλλο εναλλακτικό πρόγραμμα, πέρα από το υποτιθέμενο "επίσημο" που το συνοδεύει...
    Αν μπορέσουμε να συνεργαστούμε πάνω σε αυτό το θέμα θα ήταν ευχής έργον. το διαγνωστικό δουλευει άπλα θέλει καποιες προϋποθέσεις.

  15. #15
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/08/2015
    Μηνύματα
    1.093
    εχω αγορασει πολλα clone διαγνωστικά και τα δουλευω με γνήσιο (σπασμένο) software.

    οταν αγοράζετε απο ebay, να έχει πολλά positive reviews ο seller και να γράφει οτι το προϊόν έχει αγοραστει απο πολλούς χρήστες.

Παρόμοια θέματα

  1. Μικρό πρόβλημα! με varadero 2003
    από agriniopk στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 02/03/2015, 14:50
  2. Πρόβλημα με immobilizer
    από parji στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 08/07/2004, 18:18
  3. Πρόβλημα με Transalp
    από Gladiator στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2004, 17:57
  4. Bοήθεια πρόβλημα με xt.
    από COSMIC στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 17/06/2004, 11:27
  5. Προβλημα με ΧΤ
    από nikos283 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 03/05/2004, 16:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF