Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 40

Θέμα: βοηθεια για λαστιχα ktm avd 990

  1. #16
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gefr Προβολή μηνύματος
    Και γιατί εννοείται; εγώ θα δοκιμάσω ένα ασφάλτινο σετάκι Conti Trail Attack να δώ πόσο καλά μπορεί να κρατάει το μηχανάκι.
    Χα χα... περί ορέξεως κολοκυθόπιτα!!!

    Απλά τα adv γενικά, πόσο μάλλον τα 950/990, είναι για μένα συνυφασμένα και με τη δυνατότητα για χώμα ανα πάσα στιγμή... και αυτή τους τη δυνατότητα δεν θέλω να τη χάσω! Άσε που δεν μπορώ να βλέπω το θηρίο με εντουράδικες διαστάσεις 21-18 να φοράει "σλικ" λαστιχάκια... οουυυυυυυ ρε!!! χα χα!

  2. #17
    Αναρωτιέμαι... Το avatar του/της gefr
    Εγγραφή
    01/11/2006
    Μηνύματα
    1.197
    Και εγώ έτσι έλεγα, μέχρι που είδα δύο μηχανάκια 950 και 990 με στρητάδικα και μου άρεσαν. Άν συνυπολογίσεις οτι κάνω δυό τρείς εκδρομές το χρόνο σε χώμα, ενώ τον υπόλοιπο χρόνο οδηγάω σε άσφαλτο, αλλάζω τα λάστιχα σε πιό χωμάτινα με 10€ τη φορά και 10€ πίσω και πάλι φτηνότερα μου βγαίνει όσπου να φτάσω το ποσό για δύο ζαντολάστιχα.
    Πάντα υπάρχει αιτία!

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ilai_7
    Εγγραφή
    07/04/2014
    Μηνύματα
    107
    Καλησπέρα παιδιά ..εγω τελικά έβαλα ένα Karoo 3 ακομα πισω με σκοπό να φαγωθεί και το μπροστα σε άλλες 4000 χιλιόμετρα περιπου..μετά απο παρά πολύ ψάξιμο κατέληξα ότι δεν υπάρχει λάστιχο που να ειναι και στην άσφαλτο και στο χώμα τέλειο και με μέγιστη απόδοση φθοράς..το καλύτερο εφόσον δεν υπάρχει η δυνατότητα για αγορά ζαντων και να τις τραμ παρουμε ειναι δυο ζευγάρια στο γκαράζ μας και να τα τραμ παρουμε.. Ετσι κι αλλιώς τα καθαρά χωμάτινα ειναι σχετικά φθηνά .μπορεις να βρεις απο 130 ευρώ .βεβαια αυτα δίνουν μέγιστη ταχύτητα 120 οποτε απαγορευτικά τελείως για άσφαλτο !!! Αυτα απο εμένα

  4. #19
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/12/2011
    Μηνύματα
    751
    Περιμένουμε εντυπώσεις απο τα KAROO 3

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ilai_7
    Εγγραφή
    07/04/2014
    Μηνύματα
    107
    Φιλε μια χαρά ειναι άσφαλτο στρίβουν τρένο απλα χώμα ειναι καλα στεγνό και πέτρα στη λάσπη εχει θέμα να ξερεις..μειονέκτημα ειναι ότι τρώγονται σχετικά γρηγορα ..στις 4000 περιπου άλλαξα το πισω που έπεσε τελείως ..το μπροστα καινούργιο χωρίς υπερβολή..στην επόμενη αλλαγή ολόκληρο ζευγάρι !!!καλη επιλογή και για χώμα και άσφαλτο ..στην βροχή ικανοποιητικά χωρίς αυτο να σημαίνει ότι δεν θέλουν προσοχή..

  6. #21
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/12/2011
    Μηνύματα
    751
    Μάλιστα,παρεμφερεί με τα TKC 80 αλλα και τα παλιά KAROO μου φαίνονται τα 3(KAROO).

  7. #22
    Αναρωτιέμαι... Το avatar του/της gefr
    Εγγραφή
    01/11/2006
    Μηνύματα
    1.197

    Σε εκδρομή στο βουνό έβαλα αυτό

    MICHELIN Cross Competition S 12 XC NHS και μου βγήκε σπαθί. Στο δρόμο βέβαια δεν είχα απαιτήσεις αλλά στη λάσπη ήταν ταμάμ.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_6281_zpsac495ecb.jpg 
Προβολές:	145 
Μέγεθος:	105,2 KB 
ID:	316279
    Τελευταία τροποποίηση από gefr; 19/05/2014 στις 11:45.
    Πάντα υπάρχει αιτία!

  8. #23
    Μέλος
    Εγγραφή
    04/11/2013
    Μηνύματα
    54
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gefr Προβολή μηνύματος
    Και γιατί εννοείται; εγώ θα δοκιμάσω ένα ασφάλτινο σετάκι Conti Trail Attack να δώ πόσο καλά μπορεί να κρατάει το μηχανάκι.
    Παντως εγω απο το conti trail attack 2 που φοραει απο μαμα το 1190 ειμαι ΠΑΡΑ πολυ ευχαριστημενος σε καθαρα ασφαλτινη χρηση,και στο κρατημα και στη χιλιομετρικη αποδοση...
    Γενικα τα continental δεν τα ειχα σε μεγαλη υποληψη,αλλα το συγκεκριμενο ειναι φοβερο.

  9. #24
    για απόδοση σε άσφαλτο και πολλά χιλιόμτρα αντοχής

    υπάρχει κι αυτή η επιλογή....

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	346rpz6.jpg 
Προβολές:	202 
Μέγεθος:	91,8 KB 
ID:	316188

    http://www.youtube.com/watch?feature...&v=PZ_d5IIdRZI






    πλάκα κάνω έτσι.....?

  10. #25
    Μια χαρα ειναι.
    Aprilia SXV 5.5 Rulesssssssssss

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της geez996
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    263
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από okeanis1234 Προβολή μηνύματος
    Παντως εγω απο το conti trail attack 2 που φοραει απο μαμα το 1190 ειμαι ΠΑΡΑ πολυ ευχαριστημενος σε καθαρα ασφαλτινη χρηση,και στο κρατημα και στη χιλιομετρικη αποδοση...
    Γενικα τα continental δεν τα ειχα σε μεγαλη υποληψη,αλλα το συγκεκριμενο ειναι φοβερο.
    Εγώ πάλι τα βρίσκω σκουπίδια....

  12. #27
    χωμα λασπη και κακο Το avatar του/της indianos950
    Εγγραφή
    22/03/2009
    Μηνύματα
    228
    Παιδιά καλημερα. Τα scorpion mt90 εχουν σταματήσει να βγαίνουν; Αν υπαρχουν καμία πρόταση να βρω ;

  13. #28
    Αναρωτιέμαι... Το avatar του/της gefr
    Εγγραφή
    01/11/2006
    Μηνύματα
    1.197
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από geez996 Προβολή μηνύματος
    Εγώ πάλι τα βρίσκω σκουπίδια....
    και ποιά θεωρείς κορυφαία ασφάλτινα;

    Η εναλλακτική πρόταση είναι τα Scorpion Trail σε μανήσιες διαστάσεις. Αυτά τα δύο Conti Trail Attack και Scorpion Trail πρέπει να είναι οι κορυφαίες επιλογές για ασφάλτινα αυτή τη στιγμή.
    Τελευταία τροποποίηση από gefr; 01/07/2014 στις 07:46.
    Πάντα υπάρχει αιτία!

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της geez996
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    263
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gefr Προβολή μηνύματος
    και ποιά θεωρείς κορυφαία ασφάλτινα;

    Η εναλλακτική πρόταση είναι τα Scorpion Trail σε μανήσιες διαστάσεις. Αυτά τα δύο Conti Trail Attack και Scorpion Trail πρέπει να είναι οι κορυφαίες επιλογές για ασφάλτινα αυτή τη στιγμή.
    Για τα 950/990 scorpion trail. Μακραν καλυτερα απο τα conti. Να πω ομως και οτι η αποδοση τους πεφτει καπως αποτομα....Εμενα μου εβγαζαν γυρω στα 8000 χλμ.



    Για το 1190:
    τωρα φοραει continetal και γλυστρανε αρκετα. Εχω παιξει με πιεσεις και χαμηλοτερα απο τις προτεινομενες του κατασκευαστη και δεν δουλευει με τιποτα. Δεν μου αρεσει ο σκελετος τους με τιποτα... ουτε και η γομα.
    Στις διαχωριστικες γραμμες γλυστρανε λες και εχω πατησει λαδια...

    Ψαχνομαι να τα αλλαξω αλλα οι επιλογες ειναι περιορισμενες λογω του 19αρι μπροστινου τροχου.

    Για πισω εχει μπει και 180 πλατος απο ενα παλικαρι στο advrider αλλα δεν ψηνομαι.

    Μεχρι στιγμης ετοιμη λυση ειναι michelen. Δεν εχω ψαχτει ακομα καλα ομως.
    Γκομενες και μηχανες , εχουν πικρες και χαρες........

  15. #30
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gefr Προβολή μηνύματος
    και ποιά θεωρείς κορυφαία ασφάλτινα;

    Η εναλλακτική πρόταση είναι τα Scorpion Trail σε μανήσιες διαστάσεις. Αυτά τα δύο Conti Trail Attack και Scorpion Trail πρέπει να είναι οι κορυφαίες επιλογές για ασφάλτινα αυτή τη στιγμή.
    Yπάρχουν και τα Dunlop TR91 που εμένα προσωπικά μου αρέσουν περισσότερο απο τα conti
    Why do you go away? So that you can come back. So that you can see the place you came from with new eyes and extra colors. And the people there see you differently, too. Coming back to where you started is not the same as never leaving. T. Pratchett

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. λαστιχα για ktm smr 990
    από fournas στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 05/05/2012, 13:11
  2. ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ
    από grenouig στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 25/02/2008, 02:31
  3. Βοήθεια για λάστιχα CBF-250
    από Alchimistis στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 24/06/2006, 20:22

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF