Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 36

Θέμα: yamaha XT125

  1. #1
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.691

    yamaha XT125

    Καλησπερα παιδες
    γνωριζει κανεις τεχνικα χαρακτηριστικα-επιδοσεις για το XT125X? ενδιαφερετε φιλος, εχει καποιος το ιδιο μηχανακι? στο δρομο ειναι καλο? το οχημα θα ειναι το πρωτο του και ο φιλος πρωταρης στα δικυκλα...
    ευχαριστω εκ των προτερων
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  2. #2
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896

    Re: ΧΤ 125Χ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από LOUKILOUK
    Καλησπερα παιδες
    γνωριζει κανεις τεχνικα χαρακτηριστικα-επιδοσεις για το XT125X? ενδιαφερετε φιλος, εχει καποιος το ιδιο μηχανακι? στο δρομο ειναι καλο? το οχημα θα ειναι το πρωτο του και ο φιλος πρωταρης στα δικυκλα...
    ευχαριστω εκ των προτερων
    Δεν έχω το xt, έχω όμως το ybr 125, οπότε θα σου πω για το μοτέρ που είναι ίδιο. Για πρώτο μηχανάκι είναι ότι πρέπει. Γραμμικό μέχρι αηδίας, θα σιχαθείς γραμμικότητα.. Πολύ οικονομικό, είτε είναι η injection εκδοχή που έχω εγώ είτε το προηγούμενο με καρμπυρατέρ. Εμένα με 12 λίτρα μου βγάζει ~ 450-500 χλμ μέσα στην πόλη, γενικά ξεχνάς πότε ήταν η τελευταία φορά που πέρασες από το βενζινάδικο. 5 ybr που γνωρίζω μηχανικό πρόβλημα ποτέ, ούτε σε μένα. Μειονέκτημα του είναι ότι είναι αδύναμο. 10 hp το injection, 12 με το καρμπυρατέρ. Αυτό μεταφράζεται σε μία τελική για το ybr γύρω στα 110, και διατηρεί πάνω κατω 90 αλλά νιώθει και ελάχιστα πιο άνετα στα 80.. Ελπίζω στο μοτέρ να σε κάλυψα..
    “Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.” - Rich Cook

  3. #3
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.691
    Ευχαριστω πολυ φιλε μου, δεν ειναι για μενα το μηχανακι, ειναι για φιλαρακι πρωταρη στα διτροχα...Με δικαβαλο τι λεει, τραβαει ικανοποιητικα? Στρωσιμο κλασσικα 1000 χλμ χωρις δικαβαλα κτλ? γνωριζεις κατι που πρεπει να προσεξει ή να αποφυγει κτλ?
    Ευχαριστω εκ των προτερων
    καλους δρομους
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  4. #4
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Αρχικά δημιουργήθηκε από LOUKILOUK
    Ευχαριστω πολυ φιλε μου, δεν ειναι για μενα το μηχανακι, ειναι για φιλαρακι πρωταρη στα διτροχα...Με δικαβαλο τι λεει, τραβαει ικανοποιητικα? Στρωσιμο κλασσικα 1000 χλμ χωρις δικαβαλα κτλ? γνωριζεις κατι που πρεπει να προσεξει ή να αποφυγει κτλ?
    Ευχαριστω εκ των προτερων
    καλους δρομους
    Δικάβαλο τραβάει ικανοποιητικά.. Εγώ είμαι 75 κιλά και η κοπέλα μου ζυγίζει λίγο οπότε εμάς μας μεταφέρει με μέση ταχύτητα 80 χλμ και στις ανηφόρες πέφτει στα 70.. Στρώσιμο 1000 χλμ, αν είναι σε λογικά κιλά οι φίλοι σου και δεν το κρεμάει δεν νομίζω να είναι απαγορευτικό το δικάβαλο στο ροντάρισμα..

    Καλορίζικο

    “Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.” - Rich Cook

  5. #5
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.691
    στην υγεια σου φιλε μου.
    θα μεταφερω τα καθεκαστα...καλοριζικο οντως...προς το παρον ομως αναμενει...
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  6. #6

    ΧΤ125

    Geia sas, edw k poli kairo psaxnw na mathw an mporw na valw se ena XT125 moter apo XT600.. Kapoioi m lene pws ginete kapoioi alloi mou lene pws oxi...! Giauto tha h8ela na thn dikh sas apopsh...! Euxaristw gia ton xrono sas...!

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/10/2008
    Μηνύματα
    1.388
    Και γιατι να το κανεις αυτο???

  8. #8
    gt 8elw perissotero gazi! k apo oti kserw einai to mono pou mporw na kanw se ena xt125

  9. #9
    Εκδικητικό μέλος Το avatar του/της John Steed
    Εγγραφή
    05/03/2010
    Μηνύματα
    1.913
    Πέραν όλων των χωροταξικών προβλημάτων, το πλαίσιο και τα περιφερειακά είναι φτιαγμένα για να αντέχουν τις καταπονήσεις και τις δυνάμεις ενός κινητήρα 125 κυβικών.

    Άντε και τον χώρεσες. μετά τι? Πως θα συμπεριφέρεται το πλαίσιο, οι αναρτήσεις και το ψαλίδι στην έξτρα δύναμη, πενταπλάσια από αυτή για την οποία κατασκευάστηκε?




    Η απλούστερη λύση, πούλα το και δώσε τα χρήματα προκαταβολή για ένα μεταχειρισμένο XT 600











    ΥΓ:
    "Qu ils mangent de la brioche"

  10. #10
    Πολλά τα χρόνια... Το avatar του/της Antwnis
    Εγγραφή
    18/02/2003
    Μηνύματα
    274

    Re: ΧΤ125

    Αρχικά δημιουργήθηκε από bobosglx
    Geia sas, edw k poli kairo psaxnw na mathw an mporw na valw se ena XT125 moter apo XT600.. Kapoioi m lene pws ginete kapoioi alloi mou lene pws oxi...! Giauto tha h8ela na thn dikh sas apopsh...! Euxaristw gia ton xrono sas...!

    Γίνεται, και βέβαια γίνεται!
    Όλα γίνονται άμα έχεις διάθεση και φράγκα!
    Τι budget διαθέτεις λοιπον??
    Όλα είναι έτσι, μέχρι να αποδειχθεί ότι είναι αλλιώς! :a39:

  11. #11
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2014
    Μηνύματα
    10

    Yamaha Xt 125x

    Καλησπερα , βρηκα ενα yamaha xt125x του 08" σε αρκετα καλη κατασταση και σε δελεαστικη τιμη (850 €)
    Θα ειναι (αν το παρω) το πρωτο μου μηχανακι, αξιζει; διαβασα σε ενα αγγλικο φορουμ οτι δεν παει μια,ισχυει?

    Ευχαριστω εκ των προτερων, Γιωργος.

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    16/05/2011
    Μηνύματα
    4.857
    Για κοντρες το θες;;
    Σαν 125 πηγαινει..

  13. #13
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    με το μαξ τι εκανες;
    το 125 το χτ οντως δεν εχει γκαζι αλλα αναλογα και με τι το συγκρινεις...καλυτερα παρε ενα παπι για μενα....
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  14. #14
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Ναι
    Αλλά το ΧΤ είναι μηχανή όχι παπί...

  15. #15
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    μοτοσυκλετακι ειναι.και παλι,κατα την αποψη μου,καλυτερα να παρει ενα παπι.....
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Yamaha Dt 200 manual wanted plz...
    από SwAToNeR στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2022, 16:23
  2. Περοφεριακ Yamaha (μεταχειρισμενα ή μαιμουδενια)
    από pk στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 15:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF