Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 60

Θέμα: ss600!!!

  1. #16
    Τρικαλινός Το avatar του/της SoulGR
    Εγγραφή
    30/09/2008
    Μηνύματα
    701
    φιλε το μηχανακι απ τα τρικαλα στο εκλεψαν?
    open your mind and your ass will follow
    for sale!
    http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=146280

  2. #17
    Μέλος Το avatar του/της brainshaker
    Εγγραφή
    28/06/2013
    Μηνύματα
    44
    Ναι το σκέφτομαι αλλά εμφανισιακά ας πούμε μ'αρεσει το πιο καινούριο fazer 1000 που δεν είναι μέσα στο budget μου. Τα άλλα όχι ιδιάιτερα. SoulGR όχι από Αθήνα κάτω πετράλωνα.

  3. #18
    ninja 636 !!!!!!!!!!!!!!
    Εγγραφή
    01/11/2008
    Μηνύματα
    202
    oso anafora ta ss pou aneferes , mexri perisi eixa to ninja 636 (2005).to peira sta 26.000km kai to edwsa sta 40.000km. gia emena proswpika einai apo to kalhtero sthn kathgoria tou.exei polu dunamh kai polu kala periferiaka.den mou parousiase kanena problhma pote , sunergeio phgaine mono gia ta problepomena (ladaki kai filtro). oso afora ta service egw proswpika oti ss eixa allaza ladia ka8e 3.000km kai filtro ka8e 6.000km. mporei na einai uperboliko alla ta mhxanakia ta eskiza kai h8ela na exw to kefali mou ushxo. to idio kai gia to cbr 600rr. apla to honda einai pio filiko, katanalwsh ..kai ta 2 kaine polu....6-7 L/100km analoga kai to xeri sou ..


    pleonektimata

    HONDA: polu kalo sazman
    apsogo kibwtio taxuthtwn ,polu evelikto,apsogo stis strofes,
    pio filiko gia neous epibates, konter me dhkth benzinhs

    meionektimata : praktika DEN mou fanike na exei 8ema..texnologia omws to cbr mexri kai to 2005
    einai ligo pisw...den exei upside down mprostina, den exei aktinikes dagkanes, 190 kila, exei a8lio konter.
    se sxesh me ton antagonismo pio xamulh ippodunamh...den me enia3e pote, to mhxaki to
    eixa erwteu8ei.

    KAWASAKI
    pleonektimata: mikro baros (165kg), polu dunamh (135hp) isws kai to dunatotero sthn kathgoria tou, upside down mprostina, aktinikes dagkanes mprosta
    ,polu megalh telikh taxutta ( emena proswpika me programa kai oloswmh miv mou edeixne sto konter 285km) to konter einai arketa

    meionektimata: an kai pio elafri ,mazebatai pio duskola, konter omorfo psifiako,xwris dikth benzinhs,exei polu dunamh kai den mou edeixne ton aera ths empistosunhs opws to cbr.

    auta apo emena kai thn dikia mou asumanth gnwmh..



    LOIPON AKOU FILE, EDW KAI 2 XRONIA EXW TO FAZER 600 S2 , EXW BREI THN UGEIA MOU !!! DEN PONAEI O KOLOS MOU, O AUXENAS MOU, OI KARPOI MOU, OI AGGONES MOU, TA GONATA MOU , H MESH MOU. ANEBAZW PANW THN GUNAIKA KAI PAW OPOU 8ELW,TA3IDIA, PSONIA, MPANIA,DIAKOPES,OPOU 8ELW,OPWS 8ELW ,OPOTE 8ELW.

    ME TO SS DEN PAS POU8ENA..MONO PISTA

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από brainshaker Προβολή μηνύματος
    Καλημέρα σε όλους! Λοιπόν ήμουν κάτοχος ενός wr 200 στο παρελθόν μετά ένα duke III 690 και αφού μου το κλέψανε μαζεύω λεφτά για ένα καινούριο εργαλείο. Αργά η γρήγορα θα τα έχω. Θα διαθέσω το πολύ 3500 και πολλά μου είναι παραπάνω με τίποτα. Το σκέφτομαι σοβαρά για μεταβίβαση σε supersport γιατί πιστεύω έχω βρει 2 καλές ευκαιρίες νομίζω χωρίς να είμαι σίγουρος. η μια είναι cbr 600rr του 04 http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/4963813/ και η άλλη http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/4885260/. To cbr μπορώ να το πάρω τώρα αν δώσω τα 2κ μπροστά και τα αλλα με δόσεις γι'αυτο μου ειναι ευκαιρια. Επείσης είμαι 29 χρονών και έχω το μυαλό μέσα στο κεφάλι μου. Το μηχανάκι θα το έχω για όλες τις χρήσεις όπως είχα και το ΚΤΜ δηλαδή να πηγαίνω στη δουλειά, για καφέ, ταξίδια όλα!! Μη μου προτείνετε άλλα μηχανακια ξέρω πολύ καλά αν δεν πάω για ss θα πάω πάλι σε motard. Απλά θέλω να ξέρω από συντηρηση τιμές από κατόχους. δήλαδή:
    1) Καταναλώσεις εντός / εκτός πόλης
    2) τιμές και συχνότητα service
    3) τιμές λαστιχα ( να φανταστω περίπου όσο ο δουκας στο 300αρι)
    αυτά κατά κύριο λόγο ευχαριστώ. (επείσης έχω ακούσει ξανά τα σχόλια του στυλ δεν ειναι για την πολη αυτό, κλπ,κλπ και για τον δουκα αν πάρω κάτι θέλω να μου αρέσει και δεν έχω την άνεση να έχω 2) το ένα το συντηρω κανονικά

    1) αν παρεις ss ΔΕΝ κοιτας καταναλωσεις... ειναι μηχανακι επιδοσεων και ως εκ τουτου το να συζητας για οικονομια σε κατι που βγαζει 110 αλογα απο 600cc ειναι ατοπο...οτι παει, καιει...
    2) οτι πληρωνει ενα οποιοδηποτε 4κ 600cc...απλα θες συχνοτερες αλλαγες λαδιων αν και εφ'οσον το σκιζεις σε ψηλες στροφες ή το κυκλοφορεις μεσα στην πολη κατακαλοκαιρο... επισης οι τιμες των σερβις εχουν να κανουν και με το συνεργειο...αλλα λεφτα θα σου παρει ο εξουσιοδοτημενος, αλλα ο μαστορας της γειτονιας...γενικα υπολογιζε για μεγαλο σερβις με βαλβιδες, παραφλου, υγρα φρενων, τακακια και τα ρεστα ενα 350αρι...
    3) λαστιχα βρισκεις με 250-300€...

    αν θες να το παρεις για να κανεις τα παντα μαζι του, ΔΕΝ κανει...
    αν παρ'ολα αυτα το εχεις κ@υλα και το γουσταρεις παρ'το...απλα θα το πληρωνεις τσαμπα και θα ταλαιπωρεισαι και εσυ και αυτο...

    εγω την ψηφο μου την δινω στο kawasaki γιατι το ειχα και το γουσταρα πολυ (ακομα και τωρα εμφανισιακα νομιζω οτι ειναι αξεπεραστο)...
    το μονο προβλημα που μου ειχε βγαλει ηταν tps...και το εδωσα με καμια 25αρια χιλ χλμ αν θυμαμαι καλα...

  5. #20
    Μέλος Το avatar του/της brainshaker
    Εγγραφή
    28/06/2013
    Μηνύματα
    44
    giannisfiltros μου τα ανάλυσες πολύ καλά ευχαριστώ πολύ. Και εσύ devil's animal. Εντάξει το γνωρίζω πολύ καλά ότι δεν είναι μηχανάκι για κάθε μέρα. Και γνωρίζω ότι είναι για πίστα αλλά πάντα μου άρεσαν τα ss και αν δεν πάρω τώρα πότε θα πάρω. Εσείς και οι 2 σας αν γυρνούσαμε τότε που τα πήρατε και σας λέγανε όλα αυτά θα αλλάζατε γνώμη? Δεν νομίζω. Φιλικά τα λέω πάντα. Ας το δοκιμάσω και αν δω ότι δεν μου κάνει τότε θα πω όντως δεν παλεύεται και θα πάω σε κάτι πιο όρθιο. Μια ζωή την έχουμε αν δεν το γλεντίσουμε?? Σύμφωνα με αυτά που μου λέτε πολύ καλό ακούγεται το kawasaki. Και που ξέρεται μπορεί απλά να πάρω βόλτα ss και να μην το γουστάρω από την πρώτη στιγμή. Κάποιος να προτείνει αντιπροσωπία για test ride σε 600aria ss ? Η δεν γίνονται? (επείσης στο πίσω μέρος το μυαλό μου σκέφτομαι για KTM sm950) σε κανα μήνα περίπου που θα έχουν μαζευτεί τα λεφτά το ξαναβλέπω!

  6. #21
    Παρε το κατεμι να γινεις ανθρωπος...
    Cbr κοιτα απο 2005 και μετα. Με τυποτα πιο πισω και ιδανικοτερα απο 2007
    Αν και ενα 675 ισως και το R ειναι η καλυτερη επιλογη. Αλλα και παλι σου λεω κατεμι...
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  7. #22
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από McTalas Προβολή μηνύματος
    ...Cbr κοιτα απο 2005 και μετα. Με τυποτα πιο πισω και ιδανικοτερα απο 2007...
    γιατί τα 03/04 έχουν κάποιο πρόβλημα;

  8. #23
    Ειναι πιο "παλιας" τεχνολογιας. Χωρις usd, χωρις ακτινικες κτλ κτλ.
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  9. #24
    μου φαίνεται ότι τα 03/04 είναι σχεδόν ίδια με τα 05/06 (κινητήρας ΄και πλαίσιο ίδιο, το πιρούνι και το ψαλίδι είναι διαφορετικά).
    εκείνο που είναι εντελώς άλλο μοντέλο είναι του 07

  10. #25
    Μέλος Το avatar του/της brainshaker
    Εγγραφή
    28/06/2013
    Μηνύματα
    44
    Θα το σκεφτώ αν και έχω βρει μέσω γνωστού που δεν υπάρχει αγγελία στο car.gr 2600 με 48000 χιλιόμετρα ένα cbr 600rr λείπει εξωτερικό αυτός και δεν το κινεί ένα μπλε χρώμα (candy blue). Λέει ότι είναι 2004 έβγαινε τότε αυτό το χρώμα? Επείσης επειδή δεν είμαι από αθήνα και γνωστό μάστορα για να το δω δεν έχω ένας συνάδελφος από τη δουλειά μου πρότεινε τον κονίδη είναι kawasaki αλλά λέει τα βλέπει όλα τα γιαπονέζικα. Είναι καλός?? Σ'αυτό όποιος μπορεί ας το απαντήσει με pm καλύτερα για ευνόητους λόγους.
    Τελευταία τροποποίηση από brainshaker; 09/05/2014 στις 08:15.

  11. #26
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Για τον Κονίδη που αναφέρεις εγώ είμαι υπερευχαριστημένος. Θα βρεις αρκετούς ακόμα να σου πουν το ίδιο. Και να ισχύει οτι αναλαμβάνει γενικά τα γιαπωνέζικα. Έχω δει αρκετές φορές suzuki και honda στη ράμπα.

    Αν θες λεπτομέρειες είτε σε πμ είτε εδώ εγώ δεν έχω θέμα.

  12. #27
    kawasaκικο μελος Το avatar του/της KAWAMANRIDER
    Εγγραφή
    19/04/2013
    Μηνύματα
    362
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από brainshaker Προβολή μηνύματος
    Θα το σκεφτώ αν και έχω βρει μέσω γνωστού που δεν υπάρχει αγγελία στο car.gr 2600 με 48000 χιλιόμετρα ένα cbr 600rr λείπει εξωτερικό αυτός και δεν το κινεί ένα μπλε χρώμα (candy blue). Λέει ότι είναι 2004 έβγαινε τότε αυτό το χρώμα? Επείσης επειδή δεν είμαι από αθήνα και γνωστό μάστορα για να το δω δεν έχω ένας συνάδελφος από τη δουλειά μου πρότεινε τον κονίδη είναι kawasaki αλλά λέει τα βλέπει όλα τα γιαπονέζικα. Είναι καλός?? Σ'αυτό όποιος μπορεί ας το απαντήσει με pm καλύτερα για ευνόητους λόγους.



    ειναι επισημος χορηγος στο διπλανο φορουμ της kawa , τον θεωρω απο τους καλυτερους , ριξε μια ματια στο φορουμ σχετικα & μπας & βρεις & κανα μηχανακι στις αγγελιες , εχει αρκετα


    http://www.kawasaki-bikers.gr/core/
    "Sensational Lightweight TT victory for Hillier !!! "
    http://www.youtube.com/watch?v=Wf4bXFOg8JQ
    "baby life's too short" ...........
    http://www.youtube.com/watch?v=jiKHtopGPBk

  13. #28
    ninja 636 !!!!!!!!!!!!!!
    Εγγραφή
    01/11/2008
    Μηνύματα
    202
    pio ktm eixes? hsoun euxaristhmenos? nomizw exoun beltiw8ei, den bgazoun 8emata e ?

  14. #29
    Μέλος Το avatar του/της brainshaker
    Εγγραφή
    28/06/2013
    Μηνύματα
    44
    Είχα ένα KTM Duke III 690. Όχι απλά ευχαριστημένος αλλά αν είχα τα χρήματα το ξανάπερνα δεν πρόλαβα να το χαρώ με ενα χρόνο και κάπου στα 12κ χιλιόμετρα μπορεί και περισσοτερα δεν θυμάμαι. Ούτε ενα θέμα τα λάδια του να κοιτάς συχνα γιατί καίει κάθε 1000 χλμ 200μλ περίπου. Τα service πάντα στην ώρα τους. Βενζίνη δεν καίει όπως και να το πας ( κοντά στα 6.5λ/100) για τα δικά μου δεδομένα καλά είναι. Από θέματα τίποτα...
    ΚAWAMANRIDER ευχαριστώ αυτό κοιτάω τώρα

  15. #30
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Επειδή το δικό σου έκαιγε λάδια, δε σημαίνει ότι καίνε όλα τα KTM ε;

    Μείνε στο 690 αν κινείσαι κατά 90% εντός πόλης.
    Life begins at 45°.

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ss600 r6 vs daytona 675
    από krinner στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 64
    Τελευταίο μήνυμα: 19/08/2008, 19:51
  2. Προς τoυς κατοχους Ss600 και γενικοτερα
    από ktm640lc4 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 55
    Τελευταίο μήνυμα: 12/04/2006, 10:11
  3. Αν επρεπε να αγορασω ενα ss600+...
    από AFTER στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 04/03/2006, 00:41

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF