Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 60

Θέμα: ss600!!!

  1. #1
    Μέλος Το avatar του/της brainshaker
    Εγγραφή
    28/06/2013
    Μηνύματα
    44

    ss600!!!

    Καλημέρα σε όλους! Λοιπόν ήμουν κάτοχος ενός wr 200 στο παρελθόν μετά ένα duke III 690 και αφού μου το κλέψανε μαζεύω λεφτά για ένα καινούριο εργαλείο. Αργά η γρήγορα θα τα έχω. Θα διαθέσω το πολύ 3500 και πολλά μου είναι παραπάνω με τίποτα. Το σκέφτομαι σοβαρά για μεταβίβαση σε supersport γιατί πιστεύω έχω βρει 2 καλές ευκαιρίες νομίζω χωρίς να είμαι σίγουρος. η μια είναι cbr 600rr του 04 http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/4963813/ και η άλλη http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/4885260/. To cbr μπορώ να το πάρω τώρα αν δώσω τα 2κ μπροστά και τα αλλα με δόσεις γι'αυτο μου ειναι ευκαιρια. Επείσης είμαι 29 χρονών και έχω το μυαλό μέσα στο κεφάλι μου. Το μηχανάκι θα το έχω για όλες τις χρήσεις όπως είχα και το ΚΤΜ δηλαδή να πηγαίνω στη δουλειά, για καφέ, ταξίδια όλα!! Μη μου προτείνετε άλλα μηχανακια ξέρω πολύ καλά αν δεν πάω για ss θα πάω πάλι σε motard. Απλά θέλω να ξέρω από συντηρηση τιμές από κατόχους. δήλαδή:
    1) Καταναλώσεις εντός / εκτός πόλης
    2) τιμές και συχνότητα service
    3) τιμές λαστιχα ( να φανταστω περίπου όσο ο δουκας στο 300αρι)
    αυτά κατά κύριο λόγο ευχαριστώ. (επείσης έχω ακούσει ξανά τα σχόλια του στυλ δεν ειναι για την πολη αυτό, κλπ,κλπ και για τον δουκα αν πάρω κάτι θέλω να μου αρέσει και δεν έχω την άνεση να έχω 2) το ένα το συντηρω κανονικά

  2. #2
    Απαράδεκτο Μέλος Το avatar του/της Black Diamond
    Εγγραφή
    02/08/2012
    Μηνύματα
    158
    αντικειμενικά: Λάστιχα είσαι μέσα, ίσως κάποιο παλαιότερο μοντέλο να έρθει πιο φτηνά,αντιπροσωπείες kawa στην Aθήνα μέτρια προς χάλια τα πράγματα,για συχόντητα service κάθε 5-6 χιλιάδες ένα τσέκ είναι επιβεβλήμένο.Οι περισσότεροι κανουν πιο πρίν σε λάδια και λοιπά (όχι οτι είναι απαραίτητο), απο τιμές θέλω πιστεύω θα σου έρθει πιο φτηνά απο το ΚΤΜ στα συνεργεία και μην ξεχνάμε το ebay για ανταλλακτικά. η κατανάλωση παίζει ανάλογα με τι θα φοράει πάνω του, εντός πόλης κλάφτα ενώ έκτός φυσιολογικά τα πράγματα ανάλογα πάντα και τη χούφτα σου (αν σε τρώει καίει)
    υποκειμενικά: Το νιντζάκι πιο όμορφο κατεμέ και είναι απο ιδιώτη! αυτό σημαίνει παζάρι και μεγαλύτερη πιθανότητα να πέσεις σε ειλικρινή άνθρωπο, έχει και βιβίο service , κανένα δεν κάνει για την πόλη αλλά γούστα είναι αυτά.
    Τελευταία τροποποίηση από Black Diamond; 28/04/2014 στις 12:15.
    bike away your everyday routine

  3. #3
    Μέλος Το avatar του/της brainshaker
    Εγγραφή
    28/06/2013
    Μηνύματα
    44
    Για να έχουμε και μια ιδέα τι έδινα στο ΚΤΜ. Κατανάλωση βενζίνης γύρω στα 6.5 λ/100 χλμ ΟΠΩΣ και να το πήγαινες. τα service το επειδή ήταν ίδιας χρονιάς με το R στο manual έλεγε ιδια service me to R δηλαδή κάθε 7500 service μαζί με ρύθμισμα βαλβίδες περίπου 200 ευρώ ας πούμε. Και συμπλήρωμα λάδια ανά 1000 χλμ, 200 με 300 ml. Στο κλάφτα τι ακριβώς συμπεριλαμβάνεται?

  4. #4
    Απαράδεκτο Μέλος Το avatar του/της Black Diamond
    Εγγραφή
    02/08/2012
    Μηνύματα
    158
    εντός πόλης ζεσταίνονται πολύ, το μικρό κόψιμο στο τιμόνι μπορεί (και θα) να σε κουράσει και με κανα ελέυθερο τελικό χωρίς πρόγραμμα μπορεί να χτυπάς πολύ παραπάνω και απο 9..
    αν ακολουθείς οτι λέει το service manual δεν θα έχεις θέμα και να προσέξεις σε κάθε μοντέλο αν υπηρχαν ανακλήσεις και φυσικά αν τις έκαναν οι προηγούμενοι.
    bike away your everyday routine

  5. #5
    Μέλος Το avatar του/της brainshaker
    Εγγραφή
    28/06/2013
    Μηνύματα
    44
    το 9 μου ακουγεται αρκετο. Με βλέπω για κανενα sm 690 παλι που τα δίνουν 3500€...!! Εσύ τι έχεις?

  6. #6
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    σε κόβω για κάνα er6

  7. #7
    Μέλος Το avatar του/της brainshaker
    Εγγραφή
    28/06/2013
    Μηνύματα
    44
    μπα οχι δεν μ'αρεσει καθόλου εμφανισιακά... Η κάποιο supersport από τα 2 η ξαναγυρνάω σε 690

  8. #8
    Απαράδεκτο Μέλος Το avatar του/της Black Diamond
    Εγγραφή
    02/08/2012
    Μηνύματα
    158
    k8 1000
    δεν είμαι το πιο αντιπροσωπευτικό δείγμα καθότι έχουν αλλαχτεί εξατμίσεις,έχει αφαιρεθεί καταλύτης και δεν έχει μπει ακόμα κάποιο πρόγραμμα ούτε έχει φλασαριστεί.βλέπω και διψήφια στην κατανάλωση.Αν πηγαίνεις ανθρώπινα 6,5 -7,5 είναι καλά. είπαμε...ανάλογα την χούφτα
    bike away your everyday routine

  9. #9
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    γυρνα στο 690.

    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  10. #10
    Banned
    Εγγραφή
    06/03/2012
    Μηνύματα
    2.773
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    γυρνα στο 690.

    ++1

  11. #11
    Μέλος Το avatar του/της brainshaker
    Εγγραφή
    28/06/2013
    Μηνύματα
    44
    Λέτε ε?? Απλά επειδή αν κάτσει κανά ταξίδι πάω ελεγα να το εχω πιο ανετα ας πουμε πηγα 2 φορες τρικαλα-λαρισα (Η καταγωγή μου είναι από εκει). Και οποιος ξερει δεν εχει και το πιο ανετο ταξιδι το 690

  12. #12
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από brainshaker Προβολή μηνύματος
    Λέτε ε?? Απλά επειδή αν κάτσει κανά ταξίδι πάω ελεγα να το εχω πιο ανετα ας πουμε πηγα 2 φορες τρικαλα-λαρισα (Η καταγωγή μου είναι από εκει). Και οποιος ξερει δεν εχει και το πιο ανετο ταξιδι το 690
    σωστο αλλα δεν μπορουμε να τα χουμε ολα.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  13. #13
    Το μπαμπούρι Το avatar του/της Bradipous
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    1.171
    καμια μεση λυση τυπου fazer δεν σκεφτεσαι;
    TO AVOID HELL-MET ALWAYS WEAR HELMET
    GO AT LEAST ONCE A YEAR TO A PLACE YOU HAVE NEVER BEEN BEFORE!

  14. #14
    Μέλος Το avatar του/της brainshaker
    Εγγραφή
    28/06/2013
    Μηνύματα
    44
    Μπα οχι sorry... Το σκεφτόμουν αλλά το κοιτάω το ξανακοιτάω και κάτι δεν μου γεμίζει το μάτι. Το έκανα μια φορά στο παρελθόν πήρα μηχανάκι που το έβλεπα έτσι στο δίμηνο το πουλησα στο τέλος δεν ήθελα ουτε να το βλεπω...

  15. #15
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.631
    κάτι σε γυμνό ίσως;
    Ζ, Φεηζερ1000, χορνετ 900,κλπ;
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ss600 r6 vs daytona 675
    από krinner στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 64
    Τελευταίο μήνυμα: 19/08/2008, 18:51
  2. Προς τoυς κατοχους Ss600 και γενικοτερα
    από ktm640lc4 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 55
    Τελευταίο μήνυμα: 12/04/2006, 09:11
  3. Αν επρεπε να αγορασω ενα ss600+...
    από AFTER στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 03/03/2006, 23:41

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF