Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 60

Θέμα: ss600!!!

  1. #46
    Μέλος Το avatar του/της brainshaker
    Εγγραφή
    28/06/2013
    Μηνύματα
    44
    Arxagelos από παλιόπυργο αλλά παντα μέσα τρίκαλα έμενα, τα τελευταία 4 χρόνια είμαι αθήνα. Δεν μου αρέσει το r1 που μου λες. Βασικά alexxxcbr το έχω σκεφτεί στο μυαλό μου όπως τα λέει ο Xlitos γιατί το budget έχει πέσει αυστηρά στα 3000 με τίποτα παραπάνω. Θα ενημερώσω μόλις γίνει η αγορά!!

  2. #47
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimzan
    Εγγραφή
    25/05/2010
    Μηνύματα
    1.101
    ισως φανει εκτος λογικης η προταση μου, αλλα παρε ενα χιλιαρι και βαλτου κοντο γραναζι μπροστα. Το παιχνιδι που θα κανεις δε θα το κανεις με κανενα μηχανακι.
    Να μου θυμιζετε οτι ειμαι νεος οδηγος στις μηχανες και δεν πρεπει να παιρνουν τα μυαλα μου αερα...

    για να μπορουμε να μιλαμε κι αυριο!

  3. #48
    Μέλος Το avatar του/της brainshaker
    Εγγραφή
    28/06/2013
    Μηνύματα
    44
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimzan Προβολή μηνύματος
    ισως φανει εκτος λογικης η προταση μου, αλλα παρε ενα χιλιαρι και βαλτου κοντο γραναζι μπροστα. Το παιχνιδι που θα κανεις δε θα το κανεις με κανενα μηχανακι.
    Ας φτασω στο σημείο να κάνω παιχνίδι με το 600αρι και θα πάω και εκει!! 4κυλινδρο δεν εχω ξαναπάρει!! Πέρα από κάτι βόλτες με ενα cb400 (υπάρχει κάτι τετοιο??;Ένα κίτρινο honda ήταν ψόφιο τελείως) μερικές βόλτες πριν 7-8 χρονια.

  4. #49
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimzan
    Εγγραφή
    25/05/2010
    Μηνύματα
    1.101
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από brainshaker Προβολή μηνύματος
    Ας φτασω στο σημείο να κάνω παιχνίδι με το 600αρι και θα πάω και εκει!! 4κυλινδρο δεν εχω ξαναπάρει!! Πέρα από κάτι βόλτες με ενα cb400 (υπάρχει κάτι τετοιο??;Ένα κίτρινο honda ήταν ψόφιο τελείως) μερικές βόλτες πριν 7-8 χρονια.
    επειδη ειχα cb400 θα πω οτι δεν εχει καμια σχεση με τα 4κυλινδρα που μιλας. 400αρακι ηταν , με μηδενικη ροπη μεχρι τις 7000σαλ. Τα 600αρια ss , και γενικα τα ss εχουν ολη τη δυναμη ψηλα. Αρα ενα 1000αρι μπορει να χει ολη τη δυναμη ψηλα, ομως λογω κυβικων εχει και μπολικη ροπη. 600 με 1000 εχουν διαφορα στην ασφαλεια και τα τελη κυκλοφοριας, αλλιως απο σερβις πανω κατω τα ιδια ειναι
    Να μου θυμιζετε οτι ειμαι νεος οδηγος στις μηχανες και δεν πρεπει να παιρνουν τα μυαλα μου αερα...

    για να μπορουμε να μιλαμε κι αυριο!

  5. #50
    Μέλος Το avatar του/της brainshaker
    Εγγραφή
    28/06/2013
    Μηνύματα
    44
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimzan Προβολή μηνύματος
    επειδη ειχα cb400 θα πω οτι δεν εχει καμια σχεση με τα 4κυλινδρα που μιλας. 400αρακι ηταν , με μηδενικη ροπη μεχρι τις 7000σαλ. Τα 600αρια ss , και γενικα τα ss εχουν ολη τη δυναμη ψηλα. Αρα ενα 1000αρι μπορει να χει ολη τη δυναμη ψηλα, ομως λογω κυβικων εχει και μπολικη ροπη. 600 με 1000 εχουν διαφορα στην ασφαλεια και τα τελη κυκλοφοριας, αλλιως απο σερβις πανω κατω τα ιδια ειναι
    Επειδή το έψαξα μόνο στα τέλη κυκλοφορίας έχουν διαφορά και στα παραπάνω λάστιχα που θα αλλάζεις. Ασφάλεια είναι η ίδια

  6. #51
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimzan
    Εγγραφή
    25/05/2010
    Μηνύματα
    1.101
    το εχω ξαναδιαβασει οτι τα 1000αρια φθειρουν πιο γρηγορα τα λαστιχα

    τα λαστιχα κατ εμε αλλαζουν αναλογα τη χρηση. εχω καταφερει να αλλαξω 3 πισω ενα μπροστα .

    πιθανον ισχυει για οσους πανε πιστα, οπου το 1000αρι το ζοριζει περισσοτερο το ελαστικο, για πιο καθημερινη χρηση νομιζω ειναι στον οδηγο.
    Να μου θυμιζετε οτι ειμαι νεος οδηγος στις μηχανες και δεν πρεπει να παιρνουν τα μυαλα μου αερα...

    για να μπορουμε να μιλαμε κι αυριο!

  7. #52
    Μέλος Το avatar του/της brainshaker
    Εγγραφή
    28/06/2013
    Μηνύματα
    44
    Η αγορά έγινε. Βρήκα από ένα συνάδελφο από την δουλειά μου ένα 636 του 2005 με 40κ χιλιομετρα. Σε πολυ καλή φιλική τιμή!

  8. #53
    Prisoner Of The Road Το avatar του/της rider
    Εγγραφή
    27/08/2012
    Μηνύματα
    442
    καλοτάξιδο! welcome!
    Never ride faster than your guardian angel can fly...

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από brainshaker Προβολή μηνύματος
    Η αγορά έγινε. Βρήκα από ένα συνάδελφο από την δουλειά μου ένα 636 του 2005 με 40κ χιλιομετρα. Σε πολυ καλή φιλική τιμή!
    καλοταξιδο και καλοστριφτο...
    απο τα ωραιοτερα μηχανακια που εχουν ποτε παραχθει...
    και απο δυναμη...αλλο τιποτα...

  10. #55
    Καλά χιλιόμετρα και Καλόστριφτο ...
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  11. #56
    kawasaκικο μελος Το avatar του/της KAWAMANRIDER
    Εγγραφή
    19/04/2013
    Μηνύματα
    362
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από brainshaker Προβολή μηνύματος
    Η αγορά έγινε. Βρήκα από ένα συνάδελφο από την δουλειά μου ένα 636 του 2005 με 40κ χιλιομετρα. Σε πολυ καλή φιλική τιμή!

    kawa με τρελα , καλοταξιδος φιλε μου
    "Sensational Lightweight TT victory for Hillier !!! "
    http://www.youtube.com/watch?v=Wf4bXFOg8JQ
    "baby life's too short" ...........
    http://www.youtube.com/watch?v=jiKHtopGPBk

  12. #57
    Μέλος Το avatar του/της brainshaker
    Εγγραφή
    28/06/2013
    Μηνύματα
    44
    Σας ευχαριστώ όλους! Ακόμα πάω σιγά σιγά μέχρι να συνηθίσω την νοοτροπία των clip on και γενικά των ss. Πάντως πιστεύω αν δεν είχα δει τόσες φορές το twist of the wrist στο παρελθόν πιστεύω θα είχα ξενερώσει. Είναι διαφορετικός ο τρόπος οδήγησης.. Ευελπιστώ σε κανά 6μηνο που θα έχω κάποια λεφτά επιπλέον να πάω και σε css school!

  13. #58
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motoexelixis
    Εγγραφή
    11/08/2009
    Μηνύματα
    258
    καλοστριφτο φιλος και παντα ορθιος
    Καρτερ ημων το εν της μηχανης,αγιασθητω το βολαν σου,ελθετω η μπαταρια σου,γεμισθητωτο ρεζερβουαρ σου,ως εν λιπαντικον και επι της μηχανης,το στροφαλον ημων τον επιουσιον,σωσε ημην σημερον και αφες ημηναπο τα μικροπροβληματα των ηλεκτρικων,ως και ημεις αφιωμεν τις βαλβιδες ημων,στων αντιπροσωπων και τωνμηχανικων,αλλα ρησε ημας απο τα ιμιτασιον,
    AVIN

  14. #59
    Απαράδεκτο Μέλος Το avatar του/της Black Diamond
    Εγγραφή
    02/08/2012
    Μηνύματα
    158
    καλόβολτος, καλόστριφτος
    bike away your everyday routine

  15. #60
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sv1000s
    Εγγραφή
    16/02/2014
    Μηνύματα
    374
    καλοταξιδο το καλες βολτες!

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Παρόμοια θέματα

  1. ss600 r6 vs daytona 675
    από krinner στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 64
    Τελευταίο μήνυμα: 19/08/2008, 18:51
  2. Προς τoυς κατοχους Ss600 και γενικοτερα
    από ktm640lc4 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 55
    Τελευταίο μήνυμα: 12/04/2006, 09:11
  3. Αν επρεπε να αγορασω ενα ss600+...
    από AFTER στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 03/03/2006, 23:41

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF