Σελίδα 2 από 14 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 196

Θέμα: Έχετε aftermarket εξάτμιση στην μηχανή σας???? Μήπως είστε κάφρος ??

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Red Rider
    Εγγραφή
    13/12/2007
    Μηνύματα
    963
    +1000 σε George και zio.
    Αν δουλεύει το μηχανάκι ομαλά,ούτε ενοχλεί ιδιαίτερα, και μπορεί να σου σώσει την ζωη γιατί σε κάνει εύκολα αντιληπτό.. Κατι σαν τα φώτα την ημέρα..

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sv1000s
    Εγγραφή
    16/02/2014
    Μηνύματα
    374
    εχω δυο κανονια του ναβαρονε και κανει σαν ελικοπτερο απατσι!

  3. #18
    Εχω ελευθερη καθε δευτερη εβδομαδα του μηνα ,ετσι για το ξεκ@βλωμα, ναουμ...
    Κατα τ' αλλα μανισια, γιατι παω και γρηγοροτερα και δεν ζαλιζω τα @ρχιδια κανενος!!!
    Τελευταία τροποποίηση από Black Mamba; 25/05/2014 στις 11:10.
    Typhoon 125, NX 250, WR200, LC4 400E, M 600, Canyon 500, LC4 640 SM, 640 ADV, Speed 4, Z1000, 404 DS, ADV 950S , SDuke 990, SM 950 , 440 SM, 690 SM, TUONO 660!

  4. #19
    Εμένα αρκετό θόρυβο κάνει και με την εργοστασιακή. Δεν χρειάζομαι περισσότερη βαβούρα.Είδη τους ξυπνάω όλους το πρωί!!!

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bruno
    Εγγραφή
    25/08/2013
    Μηνύματα
    507
    Στο παπι την aftermarket,την εβαλα μια μερα,δεν μπορω να την αντεξω τωρα πια,εκτος ότι δεν προσφερει σχεδόν τιποτα σε ένα παπι.Στο dr-z που ακομα και από την μανα του είναι θορυβωδες,εβαλα παπαγιαννοβιτσ,(άλλη αμαρτια αυτος) μετα από τα χερακια μου εφτιαξα ένα σιγαστηρα και κατι ζημιες που εβγαζε συνεχεια.Αυτό που κερδιζω είναι λιγο στο βαρος και λιγο πιο καλα στα ψηλα με θορυβο κατι παραπανω από την μανισια.

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Αν η aftermarket έχει πάνω την τάπα της συνήθως είναι μια χαρά. Παίζει μεν 1-2 κλικ πάνω σε θόρυβο από την μαμά αλλά σε καμμία περίπτωση τόσο ώστε να γίνεται ενοχλητική ενώ ταυτόχρονα βγάζει έναν πιο "ποιοτικό" ήχο.
    Την είχα έτσι στο FZ1 - και εγώ την φχαριστιόμουνα και ποτέ κανένας δεν παραπονέθηκε για θόρυβο.
    Εκεί που διαφωνώ τελείως είναι με τις εντελώς ελεύθερες. Κάποια στιγμή δοκιμαστικά έβγαλα την τάπα και έκανα 2-3 βόλτες - την ξανάβαλα αμέσως γιατί ένοιωσα άσχημα που ενοχλούσε
    Τώρα κάτι "κυκλοφορώ ξετάπωτος επειδή σε ακούνε καλύτερα" τα θεωρώ φθηνές δικαιολόγίες ή αλλιώς "μ' άλλα λόγια να αγαπιόμαστε"...

  7. #22
    Κυκλοφορώ ελευθερη 100% και ξεταπωτος γιατί έτσι το πήρα, γιατί σε carbon εξάτμιση κανεις εκ των δυο πειραιωτών κατασκευαστών βάζει τάπα. Σπάει @@ σίγουρα, εδω σπάει τα δικά μου συχνά πυκνά. Αλλά λεφτά για άλλη δεν δίνω.

  8. #23
    Αρχάριος Το avatar του/της nathair
    Εγγραφή
    08/03/2012
    Μηνύματα
    699
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από THEOD Προβολή μηνύματος
    Τώρα κάτι "κυκλοφορώ ξετάπωτος επειδή σε ακούνε καλύτερα" τα θεωρώ φθηνές δικαιολόγίες ή αλλιώς "μ' άλλα λόγια να αγαπιόμαστε"...
    Ασε που αυτοί που τα λένε αυτά, πάνε συνήθως και γρηγορότερα απο την ταχύτητα του ήχου, οπότε...

  9. #24
    safos ke exo after market ke kani 8orivo mia mera me piasan i enoxes mou ke evala tin mama epano ke tin ali mera me trakare enas rosopontios skatigeras
    ke afto giati me tin after market me 8orivo mas akoune eno den mas vlepoune giati den prolavenoune giati ine ramolimenta giati ine xazogkomenes giati ine aderfes pou trexoun na tous ton foresi o takis o idravlikos ke exoun to mialo tous alou

    ke na min akouo malakies apo sintiritikous ka8os prepi

    i after market eksatmisi me 8orivo sou sozi tin zoi

    ola ta ipolipa mporoune na pane na g@m180yn3 ke mazi osi diafonoune entelos dimokratika
    afrotwin
    egkegramenos apo 9/12/2003

  10. #25
    a! ke epidi kikloforane ke stokoi
    trakara giati eno me ide teleftea stigmi dipla tou den prolave na antidrasi giati den me akouse na pernao dipla tou logo nektou simiou ke giratos
    an ekana 8orivo 8a me akouge toulaxiston 20 metra piso ke 8a ipopsiazotan oti kati erxete...
    afrotwin
    egkegramenos apo 9/12/2003

  11. #26
    το γήρας επηρεάζει και την ακοή και όχι μόνο τα αντανακλαστικά.
    done.

  12. #27
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από atom_smasher Προβολή μηνύματος
    το γήρας επηρεάζει και την ακοή και όχι μόνο τα αντανακλαστικά.

    pedia mazeftite oloi me tis eksipnakistikes atakes na min tis sizitame mia mia
    afrotwin
    egkegramenos apo 9/12/2003

  13. #28
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Δεν προλάβαμε να κάνουμε και κόμμα γμτ....

  14. #29
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    03/04/2008
    Μηνύματα
    190
    Να πώ και εγώ, σαν ελληνάρας που είμαι είχα πάντα ελεύθερη εξάτμιση στα gsxr που κατα καιρούς είχα,
    Αλλα προχθές γαμωσταύρισα τον γιαπη που ήρθε να δείξει στους φίλους του τις καινούργιες ακραποβιτς που έβαλε στο βαραντερο του και χτυπούσε κόφτες δίπλα στο καρότσι που κοιμόταν το μωρό μου. Αφού δεν του έβαλα τις ακράποβιτς στον κωλο του μόλις πετάχτηκε το παιδι απο το καρότσι ,πάλι καλά.
    Οντως η εξάτμιση σώζει και με έχει σώσει πολλές φορές, Σωζει όμως και η κόρνα και μάλιστα δεν χρειάζεται να ακούγεται συνέχεια
    Για να μην ενοχλώ ομως οσο μπορώ (σίγουρα έχω ενοχλήσει και με έχουν γαμωσταυρίσει) φορούσα το dbkiller μεσα στην πόλη .
    Οταν κάνουμε εμείς φασαρια και γουστάρουμε είναι ολα μελι γάλα και άγια.
    Οταν όμως βρισκόμαστε στην άλλη πλευρά και αφού νανουρίζουμε δυο ώρες το μπεμπάκι μας έρχεται ο κάφρος ο γείτονας και ξυπνάει τους νεκρούς με την καινούργια sebring που έδωσε αλλα τριάντα αλογα στο παπί του τότε καταριόμαστε οχι μονο τις εξατμίσεις αλλα και το καζανάκι του γείτονα που λέει ο λόγος.
    Μην με φάτε, κάποτε ήμουνα εγώ ο πιτσιρικάς που ειχα χομπι να χτυπαν οι συναγερμοί με την motorsport στο 90αρι μου, έγινα ο 30αρης που ξεβίδωνα το DBkiller me to 4αρι το αλλενάκι οταν έβγαινα εθνική και τωρα είμαι ο νέος πατέρας που θέλω ησυχία για το αγγελούδι μου !!!

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bruno
    Εγγραφή
    25/08/2013
    Μηνύματα
    507
    Aυτο που σωζει είναι ένα κρανος και η τηρηση του κ.ο.κ.

Σελίδα 2 από 14 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 09/08/2010, 14:13
  2. Απαντήσεις: 41
    Τελευταίο μήνυμα: 16/07/2008, 08:58
  3. βάλτε όλοι abs στην μηχανή σας!
    από giorgosxristou στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 26/01/2008, 08:37
  4. βελτιώσεις πο έχετε κάνει στην μηχανή σας!!!
    από ironbum2 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 40
    Τελευταίο μήνυμα: 22/03/2006, 21:06
  5. Πού μαστορεύετε την μηχανή σας???
    από free rider στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 21/03/2005, 17:30

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF