Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 41

Θέμα: Αγορά παπιού

  1. #16
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.597
    τα παπια ειναι ποιο οικονομικά απο τα σκουτερ (θα δεις την γλύκα οταν θα μαθεις τιμες για ιμαντες και το καθε ποσο θέλουν άλλαγμα)

    τα χ δεν βγάζουν προβλήματα. ειναι το παπι που επανεφερε την yamaha στην κορυφή (παπια)
    δηλαδή μοντέλο για να κάνουν 'ονομα' αρα εχει καλή ποιότητα-σχεδιαση-υλικά αρα αξιόπιστο για αυτο και το αγοράζουν αβερτα
    το γεγονός οτι εχει κανει παρα πολλές πωλήσεις και δεν ακούγονται περιστατικά οτι χαλαει ειναι καλο(ξερεις κανενα σκουτερ να εχει πουλησει τοσο και να ειναι τοσο αξιόπιστο?)

    τα σκουτερ τι ειναι? καμια εταιρία δεν εκανε ονομα πουλώντας σκουτερ, φτηνά σε ποιότητα μηχανακια που κοιτανε να ριξουν οσο το δυνατον περισσοτερο μπορουν την ποιοτητα κατασκευης για να εχουν μεγαλητερο κερδος (δεν πιστευω κανενα σκουτερ να ειναι οσο αξιωπιστο οσο το crypton x)

    μια τρόμπα βενζινης αγορασε να εχεις στην ακρη(για την κακη στιγμη) και θα σου βγαλει άπειρα χιλιόμετρα (πιστευω ανετα πανω απο 100.000)
    αν κανεις την βασικη συντήρηση. τωρα στα 15.000 ισα που εχει στρωθεί

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Red Rider
    Εγγραφή
    13/12/2007
    Μηνύματα
    963
    Εμένα το crypton x μου καίει περίπου 2.5 λίτρα στα 100 χιλιόμετρα, ακόμα ένα innova καρμπυρατέρ που είχα πριν έκαιγε το ίδιο, ίσως και λίγο περισσότερο..
    Τί πιο οικονομικό να πάρεις ??

  3. #18
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    5 χρονων παπι και παλιωσε;;;;εμενα που ειναι 14 τι να πω;
    το παπι ειναι εργαλειο μετακινησης δουλειας κλπ..μετρα την καταναλωσε σε λιτρα/100 χλμ και πες μας τι καιει να δουμε αν εινα πολλα η οχι.επισης το βενζιναδικο σου ειναι κομπλε;δοκιμασε και κανενα αλλο 2-3 τεποζιτα...
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  4. #19
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Το SH 125 το ειχα σε δουλεια κανα χρονο και ειναι super αξιοπιστο. Πρεπει να καει καπου στα 2.5 με 3 λιτρα (μαξιμουμ) στα 100.
    Θα το προτεινα ανεπιφυλακτα. Σταθερο στο δρομο και ποιοτικο σε ολα του. Καμια σχεση με τα κινεζοpiaggio.

    Προσωπικα δεν βρισκω λογο υπαρξης των παπιων απο τη στιγμη που βγηκαν σκουτερ με 16αρηδες. Τζαμπα να παιδευομαι με τις ταχυτητες για 100, 125 κυβικα;;; Και να μην εχω και αποθηκευτικο χωρο;;; Στην Ευρωπη δεν βλεπεις παπι πουθενα. Μου 'χε κανει εντυπωση. Μονο σκουτερ δουλευουν απο μικρα μηχανακια και κανα εντουρακι 125 (πχ xr).

  5. #20
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Το SH πασχει λιγο σε αποθηκευτικο χωρο κατω απο τη σελα. Το μονο του μειονεκτημα. Κατα τα αλλα ολα τελεια.

  6. #21
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    Προσωπικα δεν βρισκω λογο υπαρξης των παπιων απο τη στιγμη που βγηκαν σκουτερ με 16αρηδες. Τζαμπα να παιδευομαι με τις ταχυτητες για 100, 125 κυβικα;;; Και να μην εχω και αποθηκευτικο χωρο;;; Στην Ευρωπη δεν βλεπεις παπι πουθενα. Μου 'χε κανει εντυπωση. Μονο σκουτερ δουλευουν απο μικρα μηχανακια και κανα εντουρακι 125 (πχ xr).
    και ιδια κυβικα να ειναι,το παπι ειναι πιο οικονομικο και επισης η αξιοπιστια......
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  7. #22
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Πιο οικονομικο ως αγορα καινουργιου ή συνολικα; Τα αξιοπιστα σκουτερ αν και λιγοτερα σε αριθμο απο τα αξιοπιστα παπια ειναι σκυλια.

  8. #23
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    πιο οικονομικα στα παντα...κτηση,καυσιμο,σερβις,αναλωσιμα,πλαστικα κλπ.
    εγω εχω ενα κρυπτον του 00' και πριν κανα 2 μηνο του εκανα ενα καλο σερβις και ειναι ετοιμο να βγαλει αλλα τοσα...
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  9. #24
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bradipous Προβολή μηνύματος
    το pcx δεν λενε πως ειναι ακομη πιο οικονομικο;
    νομίζω ναι αλλά πόσο ακόμα πιο κάτω; πάνω κάτω τα ίδια δεν θα είναι;

  10. #25
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akis_trevor Προβολή μηνύματος
    πιο οικονομικα στα παντα...κτηση,καυσιμο,σερβις,αναλωσιμα,πλαστικα κλπ.
    εγω εχω ενα κρυπτον του 00' και πριν κανα 2 μηνο του εκανα ενα καλο σερβις και ειναι ετοιμο να βγαλει αλλα τοσα...
    Σε καυσιμο δεν νομιζω. Αναλογα και πως τα οδηγας. Στα υπολοιπα ενα δικιο το 'χεις ειναι η αληθεια.

  11. #26
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/05/2014
    Μηνύματα
    21
    Βασικά σκέφτηκα να το αλλάξω όταν άκουσα για το peugeot vox, το οποίο σύμφωνα με την peugeot καίει λιγότερο από 2 λίτρα. Ψάχνοντας όμως στο νετ είδα ότι είναι κινεζιά με αυτοκόλλητο της peugeot και ότι καίει πολύ παραπάνω. Για αυτό σκέφτηκα να ρωτήσω μήπως κανά innova η κάτι άλλο αξίζει περισσότερο. To crypton είναι και 135, για αυτό ίσως καίει κατιτίς. Ίσως και να το κρατήσω, δεν ξέρω.

  12. #27
    Scooteroμέλος Το avatar του/της Dimos35
    Εγγραφή
    18/07/2007
    Μηνύματα
    235
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kluader Προβολή μηνύματος
    Βασικά σκέφτηκα να το αλλάξω όταν άκουσα για το peugeot vox, το οποίο σύμφωνα με την peugeot καίει λιγότερο από 2 λίτρα. Ψάχνοντας όμως στο νετ είδα ότι είναι κινεζιά με αυτοκόλλητο της peugeot και ότι καίει πολύ παραπάνω. Για αυτό σκέφτηκα να ρωτήσω μήπως κανά innova η κάτι άλλο αξίζει περισσότερο. To crypton είναι και 135, για αυτό ίσως καίει κατιτίς. Ίσως και να το κρατήσω, δεν ξέρω.
    Βασικά μην ακούς τι λένε οι εταιρείες και ναι το Vox το ξεχνάς.

    Το πιο οικονομικό είναι αυτό που λέει ο Bruno παραπάνω. Honda Wave 110.

    Στη θέση σου όμως θα κράταγα το crypton (δε μας λες και πόσα lt/100km σου καίει για να σου πούμε αν κάτι πάει στραβά).

  13. #28
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/05/2014
    Μηνύματα
    21
    Ναι, θα το τσεκάρω και θα σας πω.

  14. #29
    SWOUAG κι ετς.... Το avatar του/της Dbnn
    Εγγραφή
    31/07/2013
    Μηνύματα
    1.008
    Ότι και να πάρεις εκτός παπιού θα δείς αυξημένη κατανάλωση φίλε μου.
    Το παπί είναι ότι πιο οικονομικό υπάρχει. Και αν καίει παραπάνω φταίει η ρύθμισή του ή άλλη βλάβη που φαίνεται κιόλας επειδή ΔΕΝ πάει όπως πρέπει να πάει.

    Και καλού κακού άλλαξε βενζινάδικο....

  15. #30
    ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΣΚΟΥΤΕΡ ΚΑΙΝΕ ΑΡΚΕΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΑ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ ΣΕ ΚΥΒΙΚΑ ΠΑΠΙΑ.......






    Μήν τό ψάχνετε παιδιά,σάς τό έγραψε κάποιος παραπάνω.
    Τό οίκονομικότερο παπί είναι τό WAVE μέ κατανάλωση
    κάτω άπό 2 λίτρα στά 100χλμ......!!!!!
    Ψεκασμός, 110 κυβικά, καί κάτω άπό 100 κιλά βάρος.

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Βοηθεια για αγορα παπιου
    από clyde2 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 15/05/2009, 17:40
  2. αγορα παπιου 125
    από ΙΠΟΚΡΑΤΗΣ στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 16/02/2007, 16:51
  3. Αγορά Παπιού
    από duffy duck στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 25/09/2006, 17:20
  4. Αγορά παπιού
    από pontiki στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 24/03/2006, 21:50

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF