Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 36

Θέμα: στροφαλος

  1. #16
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.153
    Την παλεύετε καθόλου την ασχετοσύνη σας εσείς όλοι οι από πάνω;;; ο μαύρος αν δεν είναι Νιγηριανός της φυλής γαμιοντασεπαω, με εξωτερική επίστρωση βαζελίνης να ολισθαίνουν σωστά τα 90 εκατοστά της διαδρομής βυθίσματος δεν λέει μια...

    Με πεθάνατε πάλι, κουφάλες, έλιωσα λέμε




    (και που να σφίξουν οι ζέστες...επειγόντως διακοπές, γιατρέ μου)
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  2. #17
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.153
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vasilisgeo Προβολή μηνύματος
    εννοω στροφαλο μαυρο που βαζουν σε παπια
    Α μετά όλα τα παραπάνω που πίστευα ότι σε διαφώτισαν πλήρως επιμένεις εσύ


    Για κάντο μας πιο ψιλά.....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  3. #18
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/06/2014
    Μηνύματα
    26
    και οταν λεω για 54 διαδρομη δεν εννοω για το σιγκεκριμενο στροφαλο γενικα σε παπια εχω ακουσει που λενε εχω στροφαλο με 54 διαδρομη

  4. #19
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.153
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vasilisgeo Προβολή μηνύματος
    και οταν λεω για 54 διαδρομη δεν εννοω για το σιγκεκριμενο στροφαλο γενικα σε παπια εχω ακουσει που λενε εχω στροφαλο με 54 διαδρομη
    Λοιπόν επειδή φαίνεσαι καλό παιδί ας σου δώσω εγώ μια σοβαρή απάντηση:

    54 χιλιοστά όταν λέμε, είναι η διαδρομή που κάνει το πιστόνι από το κάτω νεκρό σημείο (ΚΝΣ) έως το άνω νεκρό σημείο (ΑΝΣ).

    Αυτά τα περί μαύρου κ.λ.π μην τα λες εδώ κι εκεί αν θέλεις να σε παίρνουν στα σοβαρά και να κόψεις τις παρέες με αυτούς που σου λένε τέτοιες αηδίες...αυτά
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  5. #20
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    οταν θελετε να κανετε πλακα, καλο ειναι να ειστε και γνωστες του αντικειμενου και να μη το παιζετε ξερολες σε παιδια που δεν εχουν ποσταρισματα εδω...
    η πριν την πλακα φροντιστε να εχετε απαντησει πρωτα

    για το ον τοπικ...
    τα κυβικα σε ενα κινητηρα δινονται απο τη διαμετρο του πιστονιου και τ η διαδρομη του στροφαλου...δηλαδη το πιστον εχει μια διαμετρο, με απλα μαθηματικα απο τη διαμετρο παιρνεις το μισο(ακτινα) και βρισκεις το εμβαδο με τον τυπο του δημοτικου πR^2

    αυτο το πολλαπλασιαζεις με τη διαδρομη που σου δινει ο στροφαλος και παιρνεις τα κυβικα του κινητηρα σου...οποτε με περισσοτερα χιλιοστα διαδρομης κερδιζεις κυβικα...αυτη συνηθως ειναι η μπελαλιδικη λυση μιας και συνηθως θες φλατζες για να μη βρισκε το πιστονι του στην κεφαλι λογω των επιπλεον κυβικων, αν και στα παπια βρικσεις κυλιδρους κλπ ευκολα με το επιπλεον μηκος...

  6. #21
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.153
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από p@nos Προβολή μηνύματος
    οταν θελετε να κανετε πλακα, καλο ειναι να ειστε και γνωστες του αντικειμενου και να μη το παιζετε ξερολες σε παιδια που δεν εχουν ποσταρισματα εδω...
    η πριν την πλακα φροντιστε να εχετε απαντησει πρωτα

    για το ον τοπικ...
    τα κυβικα σε ενα κινητηρα δινονται απο τη διαμετρο του πιστονιου και τ η διαδρομη του στροφαλου...δηλαδη το πιστον εχει μια διαμετρο, με απλα μαθηματικα απο τη διαμετρο παιρνεις το μισο(ακτινα) και βρισκεις το εμβαδο με τον τυπο του δημοτικου πR^2

    αυτο το πολλαπλασιαζεις με τη διαδρομη που σου δινει ο στροφαλος και παιρνεις τα κυβικα του κινητηρα σου...οποτε με περισσοτερα χιλιοστα διαδρομης κερδιζεις κυβικα...αυτη συνηθως ειναι η μπελαλιδικη λυση μιας και συνηθως θες φλατζες για να μη βρισκε το πιστονι του στην κεφαλι λογω των επιπλεον κυβικων, αν και στα παπια βρικσεις κυλιδρους κλπ ευκολα με το επιπλεον μηκος...

    Ρε P@no, 1oν, το παλικάρι ρώτησε ΜΟΝΟ για διαδρομή, όχι για κυβικά και όπως είδες του απάντησα.

    2ον όταν μπαίνει κάποιος που δεν έχει ποσταρίσματα, όπως λες, και αρχίζει να λέει περί μαύρων στροφάλων τι περίμενες να γίνει;
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  7. #22
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    τι τι να περιμενει ρε φιλε δε μπορω να καταλαβω τι κομπλεξ βγαζουν μερικοι ανθρωποι ωρες ωρες...

    κατι ακουσε, ουτε μαγκας το παιξε ουτε τιποτα...μπηκε και ρωτησε ευγενικα τι ειναι τα χιλιοστα και αν αυτα τα περι χρωματος εχουν καποια υποσταση η οχι...και το εκανε σε ενα φορουμ με μηχανακια...προφανως μιλαμε για ενα πιτσιρικα πιθανοτατα παει σχολειο και το ακουσε απο τις παρεες του...και εσεις αρχισατε την ειρωνια και κατι διαβαζα να αλλαξει παρεες κλπ και λοιπες αρλουμπες...οντως αμα ειναι 16 χρονων καλο θα ηταν να εκανε παρεα με 30+χρονους σε ετησιες μοτο

  8. #23
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.153
    Πάνο, ξαναδιάβασε την ερώτηση του και το πως την διατύπωσε...δεν ρώτησε αν στέκει αυτό το περί μαύρου αλλα τι διαφορές έχει ο μαύρος από τον... κανονικό!

    Δεν με ενοχλεί η αμάθεια, κανείς δεν γεννήθηκε ξερόλας, η ημιμάθεια με ενοχλεί... κι εγώ κι εσύ κι όλοι μας υπήρξαμε 16αχρονοι και όλοι λέγαμε τρελά πράγματα στις παρέες μας.
    Τουλάχιστον όμως εγώ άνοιγα και κανένα βιβλίο να ξεστραβωθώ και δεν περίμενα τις ανοησίες τις παρέας για να ΜΑΘΩ...

    Αν είναι να μάθει το παλικάρι εδω μέσα μέσω της καζούρας, ας είναι....

    Όσο για τα περί κόμπλεξ, ας απαντήσουν οι άλλοι, εγώ ναι, είμαι και πολύ μάλιστα
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  9. #24
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    ποια ημιμαθεια ρε φιλε το παιδι δε καταλαβαινει τι σημαινουν τα χιλιοστα σε ενα στροφαλο και εσυ λες το πως διατυπωσε την ερωτηση? δεν ειναι ολοι φιλολογοι εδω μεσα τι να κανουμε

  10. #25
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.153
    ένα δίκιο το έχεις

    Πάντως τα Ελληνικά της νεολαίας....βλέπω και τον γιο μου και....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  11. #26
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/06/2014
    Μηνύματα
    26
    λοιπον παιδια ευχαριστω για το χρονο σας και τις απαντησεις σας με καλυψατε πληρος

  12. #27
    Βασίλη να 'σαι καλά και σορι για το πείραγμα και το σπαμ. Αλλά βρε πουλάκι μου, κάνε μια ψαχτικη στο γκουγκλ, δεν είν κακό. Και πιο γρήγορα και πιο κατανοητά θα τα βρεις.

  13. #28
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.787
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από p@nos Προβολή μηνύματος
    οταν θελετε να κανετε πλακα, καλο ειναι να ειστε και γνωστες του αντικειμενου και να μη το παιζετε ξερολες σε παιδια που δεν εχουν ποσταρισματα εδω...
    η πριν την πλακα φροντιστε να εχετε απαντησει πρωτα

    για το ον τοπικ...
    τα κυβικα σε ενα κινητηρα δινονται απο τη διαμετρο του πιστονιου και τ η διαδρομη του στροφαλου...δηλαδη το πιστον εχει μια διαμετρο, με απλα μαθηματικα απο τη διαμετρο παιρνεις το μισο(ακτινα) και βρισκεις το εμβαδο με τον τυπο του δημοτικου πR^2

    αυτο το πολλαπλασιαζεις με τη διαδρομη που σου δινει ο στροφαλος και παιρνεις τα κυβικα του κινητηρα σου...οποτε με περισσοτερα χιλιοστα διαδρομης κερδιζεις κυβικα...αυτη συνηθως ειναι η μπελαλιδικη λυση μιας και συνηθως θες φλατζες για να μη βρισκε το πιστονι του στην κεφαλι λογω των επιπλεον κυβικων, αν και στα παπια βρικσεις κυλιδρους κλπ ευκολα με το επιπλεον μηκος...
    Είπα να μην απαντήσω, μετά το ξανασκέφτηκα και να σου πω την αλήθεια μπερδεμένος είμαι ακόμα, αλλά ας το ξαναδούμε μία, μιας και είμαι από αυτούς που του την "άνοιξαν" (τώρα για το αν είμαι γνώστης ή όχι, αυτό είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο που λένε και στο χωριό μου).

    Η ερώτηση του φίλου:
    "Λοιπον η ερωτηση μου ειναι η εξης: τι διαφορα εχει ο μαυροσ ο στροφαλος απο τον κανονικο και οταν λεμε για παραδειγμα 54 διαδρομη τι εννοουμε?"

    Για βρες εσύ μια σοβαρή απάντηση για την διαφορά του μαύρου στρόφαλου από τον κανονικό. Προϋποθέτει βέβαια να ξέρουμε τι εννοεί με την λέξη "κανονικός". Στο χρώμα?? στην διαδρομή?? ααα και σε ποιο μηχανάκι μηχανάκι λογαριάζει να τον βάλει, υποθέτω παπί αλλά αυτό είναι μόνο μια υπόθεση.

    Και κάτι άλλο έτσι για την ιστορία, αν ο ίδιος δεν ξέρει να κάνει σωστά και ολοκληρωμένα μια ερώτηση είναι σαφές ότι σοβαρή και τεκμηριωμένη απάντηση δεν θα πάρει στον αιώνα τον άπαντα.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  14. #29
    Φιλε ερωτωντα,

    google it. Η 1η σελιδα εχει πληροφοριες και αγγελιες στο ερωτημα σου.

    Οι λοιποι ειστε για λυπηση, γιατι ειστε 30+ αρκετων Μαϊων ακομα, ασε δε που πατε και στις ετησιες του μοτο.
    Inochi, ρε!
    Για οσο.

  15. #30
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Ακρη βγαλαμε ή ακόμη...??
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF