Σελίδα 3 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 101

Θέμα: Αγορά R6... Μήπως βιάστηκα;

  1. #31
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/06/2014
    Μηνύματα
    63
    Καλησπέρα σε όλους καταρχήν... από εκεί και έπειτα... ωχ ωχ ωχ , με τι να ξεκινήσω δεν ξέρω... Η μηχανή καταλαβαίνω πως έχει πολλούς ίππους και χρειάζεται εμπειρία για να την οδηγήσει κάποιος... Εγώ την πήρα με τη λογική πως δε θα τρέχω και θα προσέχω πολύ... Από εκεί και πέρα συμμερίζομαι τους φόβους σας και την αντίθεση σας με αυτή μου την κίνηση... ειδικά εφόσον είστε έμπειροι αναβάτες... Και η αλήθεια είναι πως διαβάζοντας όλα όσα γράφτηκαν από χθες μέχρι σήμερα αγχώθηκα πάρα πολύ... Δεν υπάρχει καμία ελπίδα δηλαδή...;

  2. #32
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.376
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Iamthagod Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα σε όλους καταρχήν... από εκεί και έπειτα... ωχ ωχ ωχ , με τι να ξεκινήσω δεν ξέρω... Η μηχανή καταλαβαίνω πως έχει πολλούς ίππους και χρειάζεται εμπειρία για να την οδηγήσει κάποιος... Εγώ την πήρα με τη λογική πως δε θα τρέχω και θα προσέχω πολύ... Από εκεί και πέρα συμμερίζομαι τους φόβους σας και την αντίθεση σας με αυτή μου την κίνηση... ειδικά εφόσον είστε έμπειροι αναβάτες... Και η αλήθεια είναι πως διαβάζοντας όλα όσα γράφτηκαν από χθες μέχρι σήμερα αγχώθηκα πάρα πολύ... Δεν υπάρχει καμία ελπίδα δηλαδή...;
    Μη τρελενεσαι.
    Κρατα το μυαλο μεσα στο κεφαλι σου και απολαυσε το μηχανακι σου......
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  3. #33
    Banned
    Εγγραφή
    06/03/2012
    Μηνύματα
    2.773
    Κατι σαν τα παραπανω διαβαζω και λεω.....

    παει δεν υπαρχει μελλον.

    Μακαρι το παιδι να μην πεσει ποτε, εαν ομως καποιο κακο γινει ας θυμηθει ο καθενας τι ελεγε και τι εγραφε...
    Αντε γεια λεμε.

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motoexelixis
    Εγγραφή
    11/08/2009
    Μηνύματα
    258
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Iamthagod Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα σε όλους καταρχήν... από εκεί και έπειτα... ωχ ωχ ωχ , με τι να ξεκινήσω δεν ξέρω... Η μηχανή καταλαβαίνω πως έχει πολλούς ίππους και χρειάζεται εμπειρία για να την οδηγήσει κάποιος... Εγώ την πήρα με τη λογική πως δε θα τρέχω και θα προσέχω πολύ... Από εκεί και πέρα συμμερίζομαι τους φόβους σας και την αντίθεση σας με αυτή μου την κίνηση... ειδικά εφόσον είστε έμπειροι αναβάτες... Και η αλήθεια είναι πως διαβάζοντας όλα όσα γράφτηκαν από χθες μέχρι σήμερα αγχώθηκα πάρα πολύ... Δεν υπάρχει καμία ελπίδα δηλαδή...;
    Αδερφε, δε λεει κανεις οτι εισαι μελοθανατος,ουτε οτι πρεπει σωνει και καλα να αρχιζουν οι δικοι σου να βραζουν κολυβα,πιστευω αυτο ειναι ξεκαθαρο.Αυτο που προσπαθουν να πουν τα παιδια παραπανω απ οτι αντιλαμβανομαι, ειναι οτι πήρες ενα μηχανακι που θελει εμπειρια,χωρις ομως να την εχεις.Επι παραδειγματι, αν ενα παιδακι του δημοτικου παει αμεσως στις τελευταιες ταξεις του λυκειου,δε θα τα βρει σκουρα; Ειναι δυνατον να σε πεισει οτι δε πειραζει, θα τα παρει τα γραματα και να συμφωνησεις;Καπως ετσι (λιγο τραβηγμενο το παραδειγμα βεβαια )εκανες κι εσυ, με τη διαφορα ομως οτι το παιδακι και να μη μαθει κατι στις μεγαλες ταξεις,δε θα ρισκαρει τη ζωη του,ενω εσυ ναι.Εως ποτε θα εχεις αυτοσυγκρατηση και δε θα το ανοιγεις; Οταν σου κολλησουν οι φιλοι,με επιχειρηματα του τυπου,αντε μωρη κουλωμαρια ανοιξε το, εσυ τι θα κανεις, ποσο σιγα θα πας;Και επιτελους γιατι να μη παρεις κατι αλλο που θα μπορεις να το πας ανετα και με ασφαλεια για εσενα και τους γυρω σου....
    Καρτερ ημων το εν της μηχανης,αγιασθητω το βολαν σου,ελθετω η μπαταρια σου,γεμισθητωτο ρεζερβουαρ σου,ως εν λιπαντικον και επι της μηχανης,το στροφαλον ημων τον επιουσιον,σωσε ημην σημερον και αφες ημηναπο τα μικροπροβληματα των ηλεκτρικων,ως και ημεις αφιωμεν τις βαλβιδες ημων,στων αντιπροσωπων και τωνμηχανικων,αλλα ρησε ημας απο τα ιμιτασιον,
    AVIN

  5. #35
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Iamthagod Προβολή μηνύματος
    ... Δεν υπάρχει καμία ελπίδα δηλαδή...;
    Φυσικά και υπάρχει...

    1. Δεν υπερβαίνεις τα όριά σου. Ποια ειναι αυτά; Δες τι σου έγραψε ο bladerunner.
    2. Δεν την κυκλοφορείς μέσα στην κίνηση πόλης... Πολύ βασικό αυτό, εδικά τώρα στην αρχή.
    3. Αρχίζεις και διαβάζεις τωρα σχετικά με οδήγηση (και φρενάρισμα) άρθρα στο Οδήγηση - Τips and Tricks.
    4.Κανονιζεις να κάνεις κάποιο μάθημα οδήγησης μ' ενα απο τα αρκετά πλέον σχολεία.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  6. #36
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.376
    Τεστ πληκτρολογιου------
    Ενα,δυο,τρια,τεσσερα......
    Αν το διαβαζετε σωστα παρακαλω στειλτε μηνυμα να ξερω οτι δεν εχει αλλαχτει η γλωσσα......
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  7. #37
    Λοιπόν εγώ θα σου πω μια αληθινή ιστορία με κάποιον πιτσιρικά που ξεκίνησε σαν εσένα ανάποδα και χωρίς δίπλωμα, του οποίου του αγόρασε ο πατέρας του το r6 και τον εξοπλισμό, αλλά με την προϋπόθεση να το κυκλοφορήσει εφόσον βγάλει δίπλωμα.
    Μια ωραία μέρα όμως όταν πατέρας και μάνα έφυγαν για υποχρεώσεις εκτός πόλης ο μεγάλος γιος αποφάσισε να το πάρει κρυφά βόλτα μαζί με τον μικρό αδελφό του χωρίς εξοπλισμό χωρίς τίποτα. Το αποτέλεσμα να καρφωθούνε πίσω απο ένα αγροτικό με πολλά χιλιόμετρα και να μείνουν στον τόπο και τα δυο αδέλφια.
    Το γεγονός αυτό συνέβη πριν λιγα χρόνια στα 3καλα και το αναφέρω γιατί το ποστ σου μου το θύμισε. Σκέψου οτι το παιδί οδηγούσε χρόνια μηχανάκια και ο πατέρας του είχε και σχολή οδηγών. Δηλαδή κάποια εμπειρία είχε, εσύ λες δεν έχεις καθόλου.
    Δυστυχώς με αυτά τα μηχανάκια οι ισορροπίες είναι πολύ λεπτές και το μοιραίο μπορεί να συμβεί πολύ πιο εύκολα.
    Καλό θα είναι να κάνεις κάποια μαθήματα όπως σου είπαν και οι άλλοι, το παν για μένα είναι να μάθεις να φρενάρεις σωστά.
    Και προς Θεου μέχρι να μάθεις τα βασικά μην ανεβάζεις άλλο άτομο επάνω.
    Καλορίζικο καλοτάξιδο και ο Θεός μαζί σου.

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Iamthagod Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα σας, πρόσφατα αγόρασα μία R6 κούκλα... Το πρόβλημα μου είναι πως τώρα βγάζω το δίπλωμα για απεριορίστων κυβικών και έχω δίλημμα κυρίως λόγω επιρροής από τον στενό μου κύκλο. Εμπειρία με μηχανές δεν έχω και η μηχανή όπως ξέρετε είναι αρκετά άγρια. Συνείδηση έχω και δεν σκοπεύω να κάνω υπερβολές... την αγόρασα επειδή πάντα ήταν το όνειρο μου μια τέτοια μηχανή και επειδή μου αρέσει πάρα πολύ σαν ομορφιά... Πιστεύετε μπορώ να την οδηγώ;; Ελπίζω να μη γίνομαι ρεζίλι με αυτή μου την ερώτηση Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
    Η αλήθεια είναι ότι δεν έχεις κάνει και την καλύτερη δυνατή επιλογή για αρχάριο. Αυτά τα μηχανάκια είναι δύσκολα, δυνατά και απαιτητικά.
    Παρ' όλα αυτά αφού ήδη το έκανες δεν έχει νόημα μια συζήτηση του τι θα μπορούσες να είχες κάνει

    Οπότε...
    Προσοχή, προσοχή και πάλι προσοχή
    Ξεκίνα με χαλαρές βόλτες στο επαρχιακό ει δυνατόν παρέα με έμπειρο και λογικό φίλο για να αρχίσεις να μπαίνεις στο κλίμα.
    Εξοπλισμός πλήρης από την πρώτη βόλτα.
    Μόλις νοιώσεις (λαθεμένα) ότι το έχεις και αρχίσεις να ξεψαρώνεις τότε θα είσαι στο πιο επικίνδυνο σημείο - πόρτο πάλι από την αρχή.
    Εννοείται δίπλωμα, ασφάλεια και όλα τα νόμιμα πριν ανέβεις πάνω
    Για το τέλος... Προσοχή, προσοχή, και πάλι προσοχή

    Όλα καλά θα πάνε

  9. #39
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.690
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Terens Προβολή μηνύματος
    ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΠΥΡΑΥΛΑΚΙ..........ΚΙ ΑΝ Ο ΝΕΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ






    Άπό τούς γνωστούς μέ τά 2-3 μηνύματα είναι ΕΚΤΟΣ ΤΟΠΟΥ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟΥ.
    Γιά όποιον ξέρει μετά τά χιλιάρια είναι τά πιό φονικά μηχανάκια αύτά τά έξακοσάρια,
    άφαιρουμένων τών άρκουδόγκαζων πού έτσι κι άλλιώς τά κυβικά φοβίζουν.
    ΟΠΟΤΕ.......φοβερή έπιλογή γιά άρχάριο,τί νά λέμε,
    άν ύπάρχει σοβαρότητα,έπιλογή σέ άπευθείας σύνδεση μέ τό ΧΑΡΟ.......
    Τά περί σωφροσύνης καί σύνεσης όταν μιλάμε γιά γκάζι γελάω όταν τά άκούω.
    Δείξτε μου έναν πού κάνει τέτοια έπιλογή καί είναι σώφρων.
    Ήδη άπό τή στιγμή τής έπιλογής είναι.........αμπαλαεεεεεεεεοοοοοοο
    Swstos o terens...
    H swfrosini einai sta erga, oxi sta logia...Kai ta erga (agora r6...)de martyroun sofrosini kai myalo...makari na kanw lathos...
    p.s. gia thn kafeteria tha einai h xrisi tis mhxanis fantazomai...

    sorry gia ta greeklish...
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  10. #40
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    αρα λοιπον αν ειναι σοφρων ο οδηγος το μΕκανακ δεν θα τον πεταξει απο πανω του.

    συμφωνησαμε. αρα καλα τα λεει ο μπλειντ και συμφωνω κι εγω.

    αρα...case closed παμε για μπυρες.


    Μια χαρά τα λέει ο Blade και να πάμε και για μπύρες.

    Απλά αυτό το "Αν είναι σόφρων ο οδηγός το μηχανάκι δε θα τον πετάξει μόνο του", "Όλα στο μυαλό είναι", "Άμα είσαι συγκρατημένος όλα οδηγιούνται κι αργά και με ασφάλεια" και άλλα τέτοια όμορφα, είναι λίγο σαν τα παράδοξα του Ζήνωνα. Στέκουν στη θεωρία αλλά διαφωνεί μαζί τους η πραγματικότητα.

    Ναι, άμα ο αναβάτης έχει την υπομονή και την καρτεροσύνη του Ιησού, του Γκάντι, και του Βούδα, δεν πρόκειται να πάθει τίποτα ποτέ.
    Αλλά επειδή κατά πάσα πιθανότητα δε θα την έχει, we have a problem.


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    ναι αλλα ποσο συχνα θα ανεβασει πανω απο 8-9κ ενας νεος?
    Δεν "ξέρω".
    Αυτό που ξέρω, είναι ότι το μηχανάκι με το οποίο ξεκίνησα και το έχω ακόμη (40 γέρικα κουρασμένα άλογα) ήταν στο όριο τελικά.
    Αν είχα πάρει κάτι πιο γρήγορο (ούτε καν SS600) τώρα δε θα μιλούσαμε (όχι γιατί θα είχαμε τσακωθεί).

    Και με ξέρεις, και με ξέρεις και πολύ καλά μάλιστα, κι έχεις καταλάβει αν έχω τα μυαλά μου στο κεφάλι μου ή στην κωλότσεπη, αν παρασέρνομαι από τον μαλάκα που θα μου βαρέσει κούφιες στο φανάρι για κόντρα, ή αν κάθε φορά που καβαλάω με τρώει ο κώλος μου να γίνω εκκλησάκι και μια γλυκιά ανάμνηση.

    Εγώ δε θα σου πω ότι γέρασες.
    Θα σου πω ότι ίσως επειδή κάποια πράγματα είναι πλέον δεδομένα στο κεφάλι σου λόγω της ωριμότητάς σου (αυτό έλειπε), ίσως έχεις ξεχάσει πώς είναι να σκέφτεσαι και να καβαλάς χωρίς αυτά

  11. #41
    Απαράδεκτο Μέλος Το avatar του/της Black Diamond
    Εγγραφή
    02/08/2012
    Μηνύματα
    158
    Μόλις νοιώσεις (λαθεμένα) ότι το έχεις και αρχίσεις να ξεψαρώνεις τότε θα είσαι στο πιο επικίνδυνο σημείο !!

    εγώ να σταθώ εδώ. Στην αρχή φοβάσαι είπαμε και βοηθάει πολύ. Αν σε κανα 6μηνο νομίζεις οτι πια το' χεις, ε δε τοχεις! όπως δεν το είχε κανένας μας. Εγώ αυτό το λάθος το έκανα ευτυχώς με κουτί. Πολύ αργά και σταθερά θα έρθουν όλα και το σχολείο θα σου κερδίσει χρόνο. Να προτιμάς μεγάλες διαδρομές για εξοικίωση, να μην βάλεις δεύτερο άτομο πίσω για κάμποσο καιρό, να προσέχεις σοβαρά στοιχεία της μηχανής σου (αέρα στα λάστιχα/πρόσφυση) και φυσικά διάβασε πολλά θέματα. Υπάρχει νομίζω φόρουμ και για το μοντέλο σου (μαζί με το μεγάλο αδεφάκι του) όπου θα βρείς περισσότερη πληροφορία ίσως πιο ειδική.
    bike away your everyday routine

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    ακου να δεις αδερφε...
    οτι θα πεσεις ειναι σιγουρο γιατι ως γνωστον 2 κατηγοριες αναβατων υπαρχουν... αυτοι που εχουν πεσει και αυτοι που θα πεσουν...

    οποτε φροντισε 2 πραγματα...
    1ον να εχεις οσο το δυνατον περισσοτερο χωρο μπροστα/πλαϊ σου, τουτεστιν μην καρφωθεις..
    2ον φορα τον εξοπλισμο σου παντα και παντου για να γλιτωσεις οτι μπορεις...


    κανε σχολειο οσο το δυνατον γρηγοροτερα, κανε χλμ οσο το δυνατον πιο πολλα αλλα οχι "χαζα"...μην πηγαινεις δλδ καφετερια με 5χλμ/ωρα και νομιζεις οτι γραφεις...υπαρχουν χλμ που σου δινουν εμπειρια...
    βγαινεις εγνατια πας δεξια και ανοιγεις...οσο γουσταρεις....κλεινεις γκαζι χωρις να πατησεις κανενα φρενο και βλεπεις ποσο χρονο κανεις να κοψεις ικανοποιητικα...
    στην επομενη ξεκινας να φρεναρεις δειλα δειλα με τα ιδια χλμ που ειχες πριν...
    ξεκινα να κοιτας μακρυα εκει που θες να πας...
    δες πως στριβει η μοτο σου πολυ χαλαρα σε αδειο δρομο...μικρες κλισεις/μεταβολες για αρχη...


    αν εχεις το μυαλο και την μαθησιακη ικανοτητα να εφαρμοζεις τα σωστα και να μαθαινεις απο τα λαθη σου, θα ζησεις...αν οχι...

    καλες βολτες...

  13. #43
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Μια χαρά τα λέει ο Blade και να πάμε και για μπύρες.

    Απλά αυτό το "Αν είναι σόφρων ο οδηγός το μηχανάκι δε θα τον πετάξει μόνο του", "Όλα στο μυαλό είναι", "Άμα είσαι συγκρατημένος όλα οδηγιούνται κι αργά και με ασφάλεια" και άλλα τέτοια όμορφα, είναι λίγο σαν τα παράδοξα του Ζήνωνα. Στέκουν στη θεωρία αλλά διαφωνεί μαζί τους η πραγματικότητα.

    Ναι, άμα ο αναβάτης έχει την υπομονή και την καρτεροσύνη του Ιησού, του Γκάντι, και του Βούδα, δεν πρόκειται να πάθει τίποτα ποτέ.
    Αλλά επειδή κατά πάσα πιθανότητα δε θα την έχει, we have a problem.




    Δεν "ξέρω".
    Αυτό που ξέρω, είναι ότι το μηχανάκι με το οποίο ξεκίνησα και το έχω ακόμη (40 γέρικα κουρασμένα άλογα) ήταν στο όριο τελικά.
    Αν είχα πάρει κάτι πιο γρήγορο (ούτε καν SS600) τώρα δε θα μιλούσαμε (όχι γιατί θα είχαμε τσακωθεί).

    Και με ξέρεις, και με ξέρεις και πολύ καλά μάλιστα, κι έχεις καταλάβει αν έχω τα μυαλά μου στο κεφάλι μου ή στην κωλότσεπη, αν παρασέρνομαι από τον μαλάκα που θα μου βαρέσει κούφιες στο φανάρι για κόντρα, ή αν κάθε φορά που καβαλάω με τρώει ο κώλος μου να γίνω εκκλησάκι και μια γλυκιά ανάμνηση.

    Εγώ δε θα σου πω ότι γέρασες.
    Θα σου πω ότι ίσως επειδή κάποια πράγματα είναι πλέον δεδομένα στο κεφάλι σου λόγω της ωριμότητάς σου (αυτό έλειπε), ίσως έχεις ξεχάσει πώς είναι να σκέφτεσαι και να καβαλάς χωρίς αυτά
    ρε συ παναγιωτη...ειπα δεν ειναι το καλυτερο να ξεκιναει καποιος με ss (μεγαλο παιδι ειναι θεωρω δεδομενο οτι γνωριζει τους κινδυνους αλλοιως παμε στο 2ο μαθημα της πρωτης δημοτικου που λεει οτι η φωτια κανει τζιζ) αλλα αν αποφασιζει να ζησει με τον κινδυνο που παιρνει προφθαλμου ΟΦΕΙΛΕΙ να μαθει να φυλαγετε.

    σε τελικη αναλυση λοιπον:

    θα προτεινα σε εναν νεο οδηγο ενα τετοιο μηχανακι?
    -οχι

    θεωρω οτι ειναι το καλυτερο για να ξεκινησει καποιος τη ''μοτοσυκλετιστικη'' του καριερα?
    -οχι

    το θεωρω επικινδυνο?
    -ναι

    αλλα εκτιμω (ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΑ) οτι το παλικαρι μπορει να αντιπαρελθει στις δυσκολιες/ιδιαιτεροτητες του ρ6.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  14. #44
    SWOUAG κι ετς.... Το avatar του/της Dbnn
    Εγγραφή
    31/07/2013
    Μηνύματα
    1.008
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Iamthagod Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα σας, πρόσφατα αγόρασα μία R6 κούκλα... Το πρόβλημα μου είναι πως τώρα βγάζω το δίπλωμα για απεριορίστων κυβικών και έχω δίλημμα κυρίως λόγω επιρροής από τον στενό μου κύκλο. Εμπειρία με μηχανές δεν έχω και η μηχανή όπως ξέρετε είναι αρκετά άγρια. Συνείδηση έχω και δεν σκοπεύω να κάνω υπερβολές... την αγόρασα επειδή πάντα ήταν το όνειρο μου μια τέτοια μηχανή και επειδή μου αρέσει πάρα πολύ σαν ομορφιά... Πιστεύετε μπορώ να την οδηγώ;; Ελπίζω να μη γίνομαι ρεζίλι με αυτή μου την ερώτηση Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
    Θα στο θέσω εντελώς εγκυκλοπαιδικά.
    Δίπλωμα έβγαλα πρίν κάτι μήνες και είμαι 28.
    Η εμπειρία μου είχε μετρήσει κάτι παπάκια και μερικές 250άρες κυρίως enduro.
    Απο τα 18 μου άκουγα απο το στενό μου κύκλο οτι δεν είμαι άξιος να οδηγήσω μεγάλες μηχανές και είμαι άγαρμπος και δεν μπορώ και και και και...
    Έ απο αντίδραση και μόνο οδηγούσα μεγάλες μηχανές. Απλά για να πάω βόλτα και όχι να κάνω κόντρες και παντηλίκια. Ήθελα απλά να ξέρω οτι στο χέρι μου έχω άλογα και δύναμη.
    Τώρα λοιπόν που έχω και το δίπλωμα οι ίδιοι ανθρώποι που με κράζανε τόσα χρόνια, λένε να πετάξω το παπί και να πάρω μεγάλη μηχανή.
    Ηθικό δίδαγμα? καλορίζικια η R6, καλά έκανες και την πήρες! Βγάλε το διπλωματάκι σου να είσαι καθ'όλα νόμιμος και κάνε βόλτες, άπειρες χαλαρές βόλτες να την μάθεις.
    Αλλά όπως είπαν και οι άλλοι μην ξεψαρώσεις γιατί εκεί παραμονεύει η στραβή.
    Το μόνο που θα έχεις στο πίσω μέρος του μυαλού σου είναι πως καβαλάς μια R6 και όχι παπάκι. Που σημαίνει "έλα μωρέ και να την ανοίξω σε μια στροφή η μια ευθεία δεν θα γίνει και τίποτα". Άλλο 10 άλογα και άλλο 100+

  15. #45
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Iamthagod Προβολή μηνύματος
    πρόσφατα αγόρασα μία R6 κούκλα... Το πρόβλημα μου είναι πως τώρα βγάζω το δίπλωμα για απεριορίστων κυβικών και έχω δίλημμα κυρίως λόγω επιρροής από τον στενό μου κύκλο.
    λες οτι ξέρεις το προβλημα....


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Iamthagod Προβολή μηνύματος
    Εμπειρία με μηχανές δεν έχω και η μηχανή όπως ξέρετε είναι αρκετά άγρια.
    αλλά τελικά δεν το ξέρεις

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Iamthagod Προβολή μηνύματος
    Συνείδηση έχω και δεν σκοπεύω να κάνω υπερβολές...
    και επιπλέον αυταπατάσαι

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Iamthagod Προβολή μηνύματος
    Ελπίζω να μη γίνομαι ρεζίλι με αυτή μου την ερώτηση
    ρεζίλι και να γίνεις, συμβαίνει σε όλους....
    μακαρίτης να μην γίνεις είναι το θέμα σου....

    πούλα την και ας χάσεις και ένα χιλιάρικο που λέει ο λόγος....

    ειλικρινέστατα,
    ο σαδομαζοχιστής του φλόρουμ....
    πουτσ@@@@@@@@@

Σελίδα 3 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Μήπως έχει πάρει το μάτι σας
    από stefanos στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 27/02/2004, 15:06
  2. Peri R6 kai OIL
    από maragelis στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2004, 14:56
  3. Μηπως ξερετε πως πανε για την πλατεια Φιλελληνων!
    από hornet στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 03/02/2004, 16:49
  4. cbr600rr H r6?
    από sly139 στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 03/12/2003, 23:31
  5. Αγορά πάπιας
    από THEOD στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2003, 16:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF