Σελίδα 4 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 101

Θέμα: Αγορά R6... Μήπως βιάστηκα;

  1. #46
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/06/2014
    Μηνύματα
    63
    Καταρχήν σας ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές σας! Στο θέμα.... θα είμαι όσο πιο προσεκτικός μπορώ... Δεν πρόκειται να κάνω υπερβολές με κάτι που δε γνωρίζω... Εαν σε 1 μήνα ή λιγότερο δω πως δεν μπορώ να ανταπεξέλθω στις απαιτήσεις μίας τέτοιας μηχανής (και δεν αναφέρομαι σε ταχύτητα, ροπή αλλά εγκεφαλικές απαιτήσεις) τότε πολύ απλά θα την πουλήσω.Και όχι δε θα πάθω κάτι. Όχι επειδή λέω πως δε θα συμβεί σε εμένα, αλλά πολύ απλά δε θα δημιουργήσω τις καταστάσεις (ούτε θα αφήσω να δημιουργηθούν), οι οποίες θα έχουν τέτοιο αποτέλεσμα. Θα σας πω σε λίγο καιρό τι αποφάσισα Σας ευχαριστώ πολύ όλους!

  2. #47
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Γραφει ηδη την αγγελια...
    Ride(s) the wind of change...

  3. #48
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.098
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Αντιλαμβάνεσε ότι λες μ@λακιες. Θα ανέβει κάποιος πάνω και δεν θα ανοιξει το γκάζι... 25ρης... ρε μλκ γέρασες κι εσυ... τράβα παρακάτω λέμε.
    Έμαθα να οδηγώ πάνω σε ένα 1000RR. Μου πήρε τουλάχιστον ένα μήνα να δω πάνω από 5-6,000 rpm. Με τρόμαζε το ουρλιαχτό :P

    Αν έχεις όρεξη και μυαλό, μπορείς να μάθεις με οποιοδήποτε μηχανάκι. Αρκεί να γνωρίζεις τι καβαλάς.
    Life begins at 45°.

  4. #49
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Έμαθα να οδηγώ πάνω σε ένα 1000RR. Μου πήρε τουλάχιστον ένα μήνα να δω πάνω από 5-6,000 rpm. Με τρόμαζε το ουρλιαχτό :P

    Αν έχεις όρεξη και μυαλό, μπορείς να μάθεις με οποιοδήποτε μηχανάκι. Αρκεί να γνωρίζεις τι καβαλάς.
    +απειρα, στο φιλαρακι μου...

  5. #50
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της teo_g7
    Εγγραφή
    21/04/2011
    Μηνύματα
    1.017
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Iamthagod Προβολή μηνύματος
    Και όχι δε θα πάθω κάτι. Όχι επειδή λέω πως δε θα συμβεί σε εμένα, αλλά πολύ απλά δε θα δημιουργήσω τις καταστάσεις (ούτε θα αφήσω να δημιουργηθούν), οι οποίες θα έχουν τέτοιο αποτέλεσμα.
    Γελανε οι φαναρτζηδες με κάτι τέτοια!!!!
    Χαχαχαχα...

    ΠΡΟΣΕΧΕ φιλαρακι κι ασε τα μεγαλα λογια.

    Υγ.Πουλά το μηχανάκι όχι γιατί δεν εχεις εμπειρία απο μηχανάκια (αυτό δεν είναι απαραίτητα κακό και γω με Bandit 600 ξεκίνησα και πριν οδηγούσα παπί κάνα χρονο όχι παραπανω) αλλά γιατί δεν έχεις εμπειρία απο δρόμο κι αυτό φαίνεται!

  6. #51
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    ουτε απο τους γονεις του δε θα εχει ακουσει οτι του λεμε εμεις εδω μεσα...

    Σοβαρευτειτε, ενηλικος ειναι...

  7. #52
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    αλλα εκτιμω (ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΑ) οτι το παλικαρι μπορει να αντιπαρελθει στις δυσκολιες/ιδιαιτεροτητες του ρ6.
    Σε ολα τα αλλα που εγραψες συμφωνω και τα ιδια λεμε.

    Σε αυτο κι ετσι οπως το θετεις, δεν εχω παρα να σεβαστω την εκτιμηση σου. Στο φιναλε καλυτερα τα ξερεις απο μενα.

  8. #53
    Καρχάριος προχωρημένος Το avatar του/της kostas777
    Εγγραφή
    25/11/2009
    Μηνύματα
    786
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Allst@rf Προβολή μηνύματος
    Σοβαρευτειτε, ενηλικος ειναι...
    Ο καθένας μπορεί να ξεκινήσει με 1000άρι ή με ZX14 ή με ό,τι πιο μεγάλο βρει και του αρέσει.

    Αν δεν με ρωτήσει, στα @@ μου.

    Αν με ρωτήσει, θα του πω τη γνώμη μου και ας κάνει ό,τι θέλει.

    Αν η γνώμη μου δεν μετράει, να μην ρωτήσει.

  9. #54
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.204
    έλα πείτε μου την αλήθεια τώρα .... πείτε μου οτι είναι στημένο το αρχικό post για να πλακωθεί ο Τρούπης με τον Νίκο

  10. #55
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της iliasfyntanidis
    Εγγραφή
    10/04/2012
    Μηνύματα
    188
    Σε ένα μήνα δεν πρόκειται να ανταπεξέλθεις στις απαιτήσεις της μοτοσυκλέτας.Βασικά δεν γνωρίζεις ακόμα ποιες είναι οι απαιτήσεις της μοτοσυκλέτας αυτής.
    Τα 600 άρια είναι ύπουλα,πιο ύπουλα από τα 1000άρια που με το καλημέρα σου δείχνουν ποιος είναι το αφεντικό και πάνε και με 2 ταχύτητες πάνω.Και θέλουν ιδιαίτερο τρόπο οδήγησης.Αυτό το ξέσπασμα είναι σοκαριστικό για αρχάριο.Αν θυμάστε η Υamaha όταν λάνσαρε το R6 έλεγε στο βιβλίο ότι το μηχανάκι οδηγείται σαν δίχρονο κ.λ.π.

    Με το 600άρι θα αργήσεις να μάθεις.Όλα θα έρχονται πιο απότομα.Το θέμα είναι τι εννοείς με τον όρο μαθαίνω.Να πηγαίνεις Θεσσαλονίκη με 160 και να αισθάνεσαι ασφάλεια η να γυρνάς Μέγαρα στο 1.05 λέμε τώρα...Γιατί το πρώτο το κάνεις και με ένα Transalp και θα είσαι και άνετος.

    Εάν σου αρέσει το δεύτερο τότε πρέπει να δουλέψεις πολύ.Δεν ξέρω τι βάσεις έχεις (θεωρητικές και πρακτικές)πάνω στο θέμα 2 τροχών αλλά εάν πήρες 600άρι για κατανοήσεις έννοιες πρωτόγνωρες θα αργήσεις πολύ φίλε μου.Πήγαινε σε κάποιο σχολείο και βλέπεις.Θα λυθεί και το σώμα και το μυαλό και θα πάρεις σωστές βάσεις.

    Με το καλό και προσεκτικά.
    Ride till the end....isle of man style!
    William Joseph "Joey" Dunlop, OBE (February 25, 1952 - July 2, 2000)

  11. #56
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από iliasfyntanidis Προβολή μηνύματος
    Σε ένα μήνα δεν πρόκειται να ανταπεξέλθεις στις απαιτήσεις της μοτοσυκλέτας.Βασικά δεν γνωρίζεις ακόμα ποιες είναι οι απαιτήσεις της μοτοσυκλέτας αυτής.
    Τα 600 άρια είναι ύπουλα,πιο ύπουλα από τα 1000άρια που με το καλημέρα σου δείχνουν ποιος είναι το αφεντικό και πάνε και με 2 ταχύτητες πάνω.Και θέλουν ιδιαίτερο τρόπο οδήγησης.Αυτό το ξέσπασμα είναι σοκαριστικό για αρχάριο.Αν θυμάστε η Υamaha όταν λάνσαρε το R6 έλεγε στο βιβλίο ότι το μηχανάκι οδηγείται σαν δίχρονο κ.λ.π.

    Με το 600άρι θα αργήσεις να μάθεις.Όλα θα έρχονται πιο απότομα.Το θέμα είναι τι εννοείς με τον όρο μαθαίνω.Να πηγαίνεις Θεσσαλονίκη με 160 και να αισθάνεσαι ασφάλεια η να γυρνάς Μέγαρα στο 1.05 λέμε τώρα...Γιατί το πρώτο το κάνεις και με ένα Transalp και θα είσαι και άνετος.

    Εάν σου αρέσει το δεύτερο τότε πρέπει να δουλέψεις πολύ.Δεν ξέρω τι βάσεις έχεις (θεωρητικές και πρακτικές)πάνω στο θέμα 2 τροχών αλλά εάν πήρες 600άρι για κατανοήσεις έννοιες πρωτόγνωρες θα αργήσεις πολύ φίλε μου.Πήγαινε σε κάποιο σχολείο και βλέπεις.Θα λυθεί και το σώμα και το μυαλό και θα πάρεις σωστές βάσεις.

    Με το καλό και προσεκτικά.
    μεγαρα και. γυρολογια απλα πλεον δε. υπαρχουν ...και γιαυτο και μονο τον λογο δεν αξιζει αγορα ss τωρα..., γιατι και σχολειο να πας, που θα κανεις εξασκηση...

    επιδαυρος...
    αγιος...
    μπραλος...
    αρτεμισιο...

    και ο θεος βοηθος...

  12. #57
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/06/2014
    Μηνύματα
    63
    σέβομαι τις απόψεις σας, θετικές ή αρνητικές, για αυτό άνοιξα και το θέμα άλλωστε! Στη Βόρεια Ελλάδα να υποθέσω πως δεν υπάρχουν σχολεία...

  13. #58
    ΡΕ ΠΟΥ ΦΤΑΣΑΜΕ...........







    Νά θές σχολείο γιά νά μάθεις μηχανάκι.
    Σέ λίγο μάς βλέπω καί σχολείο γιά πήδημα....

  14. #59
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sv1000s
    Εγγραφή
    16/02/2014
    Μηνύματα
    374
    καλοριζικο φιλαρακι το εργαλειο!σιγα σιγα στην αρχη και ολα θα ερθουν με τον καιρο!
    με το σχολειο θα μαθεις πολλα πραγματα και μετα 8α εισαι οκ!
    καλα εκανες και πηρες αυτο που γουσταρες.
    εκτος απο γκαζι εχει και πολυ καλα φρενα και σαν μοτο πολυ καλη.
    προσοχη παντου και πιο πολυ στους αλλους....και παντα να φορας τα παντα!κρανος κτλ.

    καλη αρχη.και να ξερεις καθε αρχη και δυσκολη

  15. #60
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Terens Προβολή μηνύματος
    ΡΕ ΠΟΥ ΦΤΑΣΑΜΕ.........
    Νά θές σχολείο γιά νά μάθεις μηχανάκι.
    Σέ λίγο μάς βλέπω καί σχολείο γιά πήδημα....
    Γεια σου Τερενς κ@υλιαρη......
    πουτσ@@@@@@@@@

Σελίδα 4 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Μήπως έχει πάρει το μάτι σας
    από stefanos στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 27/02/2004, 15:06
  2. Peri R6 kai OIL
    από maragelis στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2004, 14:56
  3. Μηπως ξερετε πως πανε για την πλατεια Φιλελληνων!
    από hornet στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 03/02/2004, 16:49
  4. cbr600rr H r6?
    από sly139 στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 03/12/2003, 23:31
  5. Αγορά πάπιας
    από THEOD στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2003, 16:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF