Σελίδα 7 από 7 ΠρώτοΠρώτο ... 234567
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 101 από 101

Θέμα: Αγορά R6... Μήπως βιάστηκα;

  1. #91
    Μακάρι στα 25 μου και γω να ειχα τα φράγκα να έπαιρνα την μηχανή των ονείρων μου όπως εσύ, φυσικά και δεν θα ρώταγα κανέναν και στα @@ μου όλοι. Αναγκαστικά πέρασα απο "υποδεέστερες" κατηγορίες για να φτάσω στο ss. anyway.
    Έστω και λίγα να συγκρατήσεις απο αυτά που ειπωθήκανε θα είσαι μια χαρα, εχε πάντα κατα νου οτι έχεις πύραυλο εδάφους εδάφους κάτω απο τα @@ σου που μαζεύει σαν τρελό τα χιλιόμετρα και οτι οι Ελληνικοί δρόμοι είναι γυαλί και αντί για φρενάρισμα ουσίας θα πας καρότσα, do the math. Καλές βόλτες να έχεις και βάλε φώτο απο το μοτερ.

  2. #92
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Iamthagod Προβολή μηνύματος
    Οι ταχύτητες για να σας καλύψω που με ενδιαφέρει και υπερκαλύπτει να αναπτύσσω είναι 100 σε επαρχιακό και 140-150 στην Εγνατία... τίποτα παραπάνω (θέλω να πιστεύω). χρόνο έχω οπότε δε βιάζομαι να πάω κάπου
    Για να κλείσω δεν είμαι καμικάζι (ούτε θέλω να γίνω) και όπως όλοι έχω και εγώ ανθρώπους πίσω μου που δε θέλω να κλαίνε (ήδη στεναχωριούνται (έτσι λένε ) με το διάστημα που περνάω πάνω στο πλοίο).
    ΟΟΟΟΟΛΑ αυτά τα σώζω για να στα δείξω σε 5-6 μήνες που θα ρωτάς "γιατί όταν στρίβω με 220 νοιώθω μια ασάφεια στο μπροστινό - λέτε να φταίνε τα λάστιχα ???"

  3. #93
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Ωραια....

    Για να το κλεινουμε σιγα σιγα να μη σου ζαλιζω περισσοτερο τα @@.

    2 πραγματακια, αμα θες τα κρατας αμα θες γραφ'τα στο χιονι.

    Οπως ειπες, εχεις οδηγησει κατα καιρους κατι ψιλα απο δω κι απο κει.
    Με αλλα λογια δεν εχεις την παραμικρη εμπειρια.

    Τα παρακατω:

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Iamthagod Προβολή μηνύματος
    Δεν έχω σκοπό να συναντήσω το VR στο δρόμο και να τον κυνηγάω από πίσω με 250-260. Οι ταχύτητες για να σας καλύψω που με ενδιαφέρει και υπερκαλύπτει να αναπτύσσω είναι 100 σε επαρχιακό και 140-150 στην Εγνατία... τίποτα παραπάνω (θέλω να πιστεύω). χρόνο έχω οπότε δε βιάζομαι να πάω κάπου Βέβαια καταλαβαίνω και δικαιολογημένα μου λέτε εσείς πως το γκάζι είναι γλυκό και και και.
    Καταλαβαίνω επίσης πως το θέμα δεν είναι πόσο τρέχεις, αλλά πως σταματάς και πως πρέπει να έχεις γνώση του πως να φρενάρειςνα στηθείς στη στροφή για να μη φύγεις σε μπαριέρα ή στον κώλο αυτοκινήτου λόγω ταχύτητας.
    ειναι λογια του αερα, για να το πω οσο πιο κοσμια μπορω.
    Και ειναι λογικο να ειναι ετσι γιατι λογαριαζεις χωρις τους ξενοδοχους. Και οι ξενοδοχοι ειναι ολα αυτα τα πραγματα που θα αλλαξουν μολις αρχισεις να καβαλας, τα οποια ομως τωρα δεν τα ξερεις, δεν τα εχεις βιωσει και λες τα οσα λες.
    Απο τη μια τα λες (και ξαναλεω λογικο ειναι να τα λες) κι απο την αλλη λες οτι καταλαβαινεις αυτα που σου λεμε (@@ καταλαβαινεις και ειναι λογικο @@ να καταλαβαινεις).

    Λοιπον, επειδη με υπερκαλυψε η απαντηση σου σε αυτα που σε ρωτησα, παιρνω το θαρρος να σου πω οτι αυτο που καταλαβαινω εγω ειναι οτι πιο πολυ γουσταρεις την εικονα που εχεις στο μυαλο σου με μια ωραια μηχανη κι εσενα πανω να τη βολταρεις, παρα την ουσια του πραγματος. Το να μαθεις να οδηγας "σωστα", να στριβεις, να πιεζεις, να κανεις ταξιδια, να μπαινεις πιστα, ο,τι τελος παντων ειναι αυτο στο οποιο βρισκει ο καθενας ουσια. Περαν του εμφανησιακου φυσικα.

    Οπως ειπες κι εσυ, τη θες για βολτες οχι απαραιτητα μεχρι την καφετερια αλλα και παραξεω (μεχρι το ζαχαροπλαστειο?).
    Κοινως, δεν ψηνεσαι για πολλα πολλα.
    Εγω αυτο καταλαβαινω.
    Και απο τη στιγμη που ειναι και η δουλεια σου τετοια ενας λογος παραπανω.

    Το λοιπον, εγω προσωπικα εαν ημουν στη θεση σου, δηλαδη δεν ειχα προλαβει να κολλησω τα μικροβια που δυσκολα ξεκολλανε (να θελω να μαθω να στριβω, να πηγαινω πιο γρηγορα, κλπ κλπ), αυτο που θα γουσταρα θα ηταν οταν γυρναω και πιανω στερια να εχω στο γκαραζ ενα καλογυαλισμενο μηχανακι να με περιμενει να το καβαλησω, να παω τη βολτα μου να ξεσκασω.
    Για μενα αυτο μπορει να ητανε μια harley ή μια indian (επικινδυνες κι αυτες αλλα για αλλους λογους). Ή ενα ρετρο μηχανακι, ενα καφε racer...
    Σιγουρα παντως πιο καταλληλες για εναν κουλο που θελει μια μηχανη για να κανει μια χαλαρη βολτα να ξεσκαει απ'οτι ενα SS.

    Να κραταγες το R6 γιατι περιμενεις πώς και πώς να μπεις στην πιστα και να ξυσεις γονατα, και παλι λαθος κι επικινδυνο το θεωρω αλλα μια λογικη την εχει. Οτι θα κανεις χομπι σου την οδηγηση μοτοσυκλετας.

    Αλλα εσυ δε θελεις κατι τετοιο.
    Θες το R6 μονο για την ομορφαδα του.
    Υπαρχουν κι αλλα ομορφα μηχανακια, πολυ πιο καταλληλα γι'αυτη τη δουλεια που το θες εσυ.

    Ο,τι κι αν αποφασισεις, προσεχε και καλους δρομους να εχεις.
    Α, κι ενημερωσε μας. Τα στοιχηματα για το τί θα κανεις τελικα εχουν φτασει στο Θεο.
    Μιλαμε για ντερμπι


  4. #94
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Iamthagod Προβολή μηνύματος
    ...........και όπως όλοι έχω και εγώ ανθρώπους πίσω μου που δε θέλω να κλαίνε (ήδη στεναχωριούνται (έτσι λένε ) με το διάστημα που περνάω πάνω στο πλοίο).
    πλοίο???

    ξέρεις από πλοία???

    εδώ σε έχω..... αυτό είναι μοτόρι για σενανε....
    πουτσ@@@@@@@@@

  5. #95
    restoration fan Το avatar του/της ΝΤΙΚ
    Εγγραφή
    22/07/2012
    Μηνύματα
    123
    να πω και εγω σαν κουλαδιπου ειμαι
    εχω φιλο που στην ηληκια σου εκανε το ιδιο πραγμα με σενα και απο παπακι πηγε σε ρ1
    και μιλαω για ατομο με πολυ τρελα
    ευτυχως δεν σκοτωθηκε, ευτυχως και ολως περιεργως ουτε καν επεσε,
    αλλα ολα αυτα καθαρα και μονο απο τυχη
    εκανε τι εκανε και στο τετραμηνο το εδωσε αφου καταλαβε μονος του οτι επεζε ζαρια.
    αντιθετα ξαδερφος που αρχισε και αυτος την μοτοσυκλετιστηκη του ζωη στα 27 και ουτε καν παπι δεν ειχε βολταρει
    αρχισε με σιμπι αρ 125 με το οποιο εκανε και ταξιδακια το τονιζω
    πηγε μετα σε γυμνο και το μετανιωσε και τωρα κανει ταξιδακια ανα την ελλαδα με σι μπι αρ 600
    ολα ειναι σχετικα και η τυχη παιζει ρολο
    εγω ουτε καν εχω οδηγησει ss αλλα ουτε το εχω στο μυαλο μου γιατι ξερω τα ορια μου και λεω ωραια ειναι ναι αλλα να τα
    βλεπω
    εσυ σκεψου μονος σου αν ειναι μακακια η σωστο αυτο που εκανες
    και ειμαι σιγουρος οτι κατα βαθος το ξερεις
    αλλιως δεν θα ανοιγες το θρεντ
    φιλικα και παντα ορθιος
    μια ζωη την εχουμε.....και την μιση την ζησαμε

  6. #96
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    πλοίο???

    ξέρεις από πλοία???

    εδώ σε έχω..... αυτό είναι μοτόρι για σενανε....
    Σταματα να προσπαθεις να διωξεις τη βαρκα εσυ.
    Λαου λαου το πας να του προτεινεις ανταλλαγη με το R6

  7. #97
    SWOUAG κι ετς.... Το avatar του/της Dbnn
    Εγγραφή
    31/07/2013
    Μηνύματα
    1.008
    Εγω πονταρω οτι θα το κρατησει........

  8. #98
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    Με τη δουλειά που κάνεις πάντως, αν λείπεις αρκετά, να ξέρεις ότι η καμπύλη μάθησης με ss μηχανάκι γίνεται ακόμα πιο άπιαστη. Ξάδερφος μου σε αντίστοιχη θέση, από cbf125 ήθελε TUONO, τον έπεισα και πήρε Gladious, του άρεσε και έκανε πολλά σωστά χιλιόμετρα και μάλιστα κάναμε και μαζί μερικές βόλτες να του πω 5 πράγματα, και τελικά μετά από ένα χρόνο οδηγώντας από λίγο κάθε 5-6 εβδομάδες δεν είχε μάθει σχεδόν τίποτα... αλλά νόμιζε ότι το είχε. Και έπεσε και χτύπησε. Τώρα είναι καλά, ορκισμένος αυτοκινητόβιος.
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  9. #99
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της giannis23
    Εγγραφή
    21/06/2014
    Μηνύματα
    214
    το βαζω εδω για να το δεις και εσυ imthagod ...ψαχνοντας αγγελιες..κοιταξτε τι λεει το παλικαρι στην περιγραφη :P http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/5211813/

  10. #100
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Εφόσον αυτό σου άρεσε και αυτό ήθελες,καλά έκανες και το πήρες.Το γκάζι είναι γλυκό και σου κλείνει το μάτι συχνα.Δεν έχει σημασία τα κυβικά τα άλογα κτλ.Η ζημιά γίνεται και με πενηντάρι dax.Να το χαρείς και μην ξεψαρώσεις ποτέ για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.Προπάντων,μην γίνεις στατιστική.Καλά χιλιόμετρα και πάντα όρθιος εύχομαι.

  11. #101
    Τρικαλινός Το avatar του/της SoulGR
    Εγγραφή
    30/09/2008
    Μηνύματα
    701
    ανταλλάσσεται souper four 400 με r6 :P
    open your mind and your ass will follow
    for sale!
    http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=146280

Σελίδα 7 από 7 ΠρώτοΠρώτο ... 234567

Παρόμοια θέματα

  1. Μήπως έχει πάρει το μάτι σας
    από stefanos στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 27/02/2004, 15:06
  2. Peri R6 kai OIL
    από maragelis στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2004, 14:56
  3. Μηπως ξερετε πως πανε για την πλατεια Φιλελληνων!
    από hornet στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 03/02/2004, 16:49
  4. cbr600rr H r6?
    από sly139 στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 03/12/2003, 23:31
  5. Αγορά πάπιας
    από THEOD στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2003, 16:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF