Σελίδα 3 από 10 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 139

Θέμα: Νεος και αποριες

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της giannis23
    Εγγραφή
    21/06/2014
    Μηνύματα
    214
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    αν αλλαξουνε μοναχα χρωματα ναι δεν σε συμφερει ομως. τα μαμα κοστουμια ειναι πανακριβα!
    βασικα γνωρισα εναν που επισκευαζει μηχανες,μεσω φιλου μου,επειδη δεν ηξερα κανεναν για μηχανες και αν παρω κατι μεταχειρισμενο ,να ξερω καποιον να μπορει να το δει και να μου πει αν αξιζει ..μου ειπε οτι αν ας στη πιστα κλπ στην αρχη και φοβασαι μην πεσεις (πρωτα η δικη μας προστασια εννοειται) μπορεις να βαλεις φθηνα fairing τον πρωτο καιρο.. ετσιι το σκεφτηκα,αν εχεις μια μηχανη και αλλαξει τελειως face η εταιρια να το κανεις με τον φτηνο τροπο! δεν ξερω ομως ποσο καλα υλικα ειναι για να τα εχεις μονιμα

  2. #32
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giannis23 Προβολή μηνύματος
    βασικα γνωρισα εναν που επισκευαζει μηχανες,μεσω φιλου μου,επειδη δεν ηξερα κανεναν για μηχανες και αν παρω κατι μεταχειρισμενο ,να ξερω καποιον να μπορει να το δει και να μου πει αν αξιζει ..μου ειπε οτι αν ας στη πιστα κλπ στην αρχη και φοβασαι μην πεσεις (πρωτα η δικη μας προστασια εννοειται) μπορεις να βαλεις φθηνα fairing τον πρωτο καιρο.. ετσιι το σκεφτηκα,αν εχεις μια μηχανη και αλλαξει τελειως face η εταιρια να το κανεις με τον φτηνο τροπο! δεν ξερω ομως ποσο καλα υλικα ειναι για να τα εχεις μονιμα
    το μηχανακι μου ειναι ενα gsxr 1000 k7.
    ακριβως επειδη ειχα τις ιδιες με σενα ανυσηχιες πηρα ενα κοστουμι ετοιμο βαμενο και με ανοιγματα για φωτα απο κινα.

    δες το εδω------->http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=141726 στις φωτογραφιες του car.gr

    το κουστουμι αυτο εμενα μου αρεσει περισσοτερο και απο τα μαμα και ολοκληρο κοστισε 400 ευρω! απο την μερα που το εβαλα δεν το ξαναεβγαλα ποτε και τα μαμα πλαστικα ειναι φυλαγμενα
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της giannis23
    Εγγραφή
    21/06/2014
    Μηνύματα
    214
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    το μηχανακι μου ειναι ενα gsxr 1000 k7.
    ακριβως επειδη ειχα τις ιδιες με σενα ανυσηχιες πηρα ενα κοστουμι ετοιμο βαμενο και με ανοιγματα για φωτα απο κινα.

    δες το εδω------->http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=141726 στις φωτογραφιες του car.gr

    το κουστουμι αυτο εμενα μου αρεσει περισσοτερο και απο τα μαμα και ολοκληρο κοστισε 400 ευρω! απο την μερα που το εβαλα δεν το ξαναεβγαλα ποτε και τα μαμα πλαστικα ειναι φυλαγμενα
    ωωωωω μια χαρά τότε :P θα το κανω όπως θελω... Το εχεις ανεβάσει το εργαλείο και μηχανικά βλέπω... Μακάρι να ήμουν έμπειρος να στο έπαιρνα για τι σκέφτεσαι τώρα ... ss πάλι?

  4. #34
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giannis23 Προβολή μηνύματος
    ωωωωω μια χαρά τότε :P θα το κανω όπως θελω... Το εχεις ανεβάσει το εργαλείο και μηχανικά βλέπω... Μακάρι να ήμουν έμπειρος να στο έπαιρνα για τι σκέφτεσαι τώρα ... ss πάλι?
    το δινω λογω αναχωρησης μου στα εξωτερικα
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της giannis23
    Εγγραφή
    21/06/2014
    Μηνύματα
    214
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    το δινω λογω αναχωρησης μου στα εξωτερικα
    πφφ... κριμα να φευγουν ολοι..

  6. #36
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giannis23 Προβολή μηνύματος
    πφφ... κριμα να φευγουν ολοι..
    περισσοτερο κριμα να μπορουν να φυγουν και να μην το κανουν (αλλα ας μεινουμε on topic καλυτερα)
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της giannis23
    Εγγραφή
    21/06/2014
    Μηνύματα
    214
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    περισσοτερο κριμα να μπορουν να φυγουν και να μην το κανουν (αλλα ας μεινουμε on topic καλυτερα)
    οπως το θετεις συμφωνο..το κριμα πηγαινε,που πληρωνουμε εμεις τα σπασμενα αλλων

  8. #38
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giannis23 Προβολή μηνύματος
    οπως το θετεις συμφωνο..το κριμα πηγαινε,που πληρωνουμε εμεις τα σπασμενα αλλων
    μμμ...μεγαλη κουβεντα...ισως καπου καποτε απο κοντα...!
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της giannis23
    Εγγραφή
    21/06/2014
    Μηνύματα
    214
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    μμμ...μεγαλη κουβεντα...ισως καπου καποτε απο κοντα...!
    μακαρι! Γιατί κι εγώ αν δε βρω αυτο που θελω μαλλον τον δρόμο σου θα ακολουθήσω

  10. #40
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giannis23 Προβολή μηνύματος
    μακαρι! Γιατί κι εγώ αν δε βρω αυτο που θελω μαλλον τον δρόμο σου θα ακολουθήσω
    ευχομαι να κανεις αυτο που θεωρεις καλυτερο!
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  11. #41
    R6 για πρώτη μηχανή είναι overkill.

    Είχα και εχω μεγάλη αγάπη για το χαρακτήρα και το design της R6 και πάντα θα είναι ο ανεκπλήρωτος ερωτας μου αλλά θα σου πρότεινα να μην την πάρεις για τον ίδιο λόγο που δεν την πήρα και εγώ. λόγω μεγέθους.

    Ειμαι 1,88 και 100 κιλοβατώρες και τον Δεκέμβριο υπήρξα ιδιοκτήτης μιας r6 του 2007 για 1 εβδομάδα. Ξεκινάω λοιπόν για ενα τουρνέ 250 χιλιομέτρων. Η θέση οδήγησης ήταν κυριολεκτικά πάνω απο την μηχανή και τα μασπιέ ήταν τόσο ψηλά που χρειαζόταν να τεντώνομαι κάθε τρεις και λίγο να ξεμουδιάσω. Μετά το τέλος του ταξιδιου μου πονούσαν οι καρποί 2 μέρες.

    Για το γκάζι είναι άλλη ιστορία καθώς πρόκειται για μηχανή-διχασμένη προσωπικότα με γκάζι που μέχρι τις 12 χιλιάδες στροφές είναι ψοφιο σαν παπί και μετά τις 12 την ακούει moto GP style. Ότι χειρότερο για να μάθεις δηλαδή μιας και θα σε τρομάξει.

    Προτείνω Fazer 600 γιατί και εγώ εκει έμαθα και πραγματικά είναι μηχανή που ουτε σερνεται αλλά δεν είναι και απρόβλεπτη. Είναι και r6 Based ο κινητήρας
    The R is for Respect.

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της giannis23
    Εγγραφή
    21/06/2014
    Μηνύματα
    214
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vice Προβολή μηνύματος
    R6 για πρώτη μηχανή είναι overkill.

    Είχα και εχω μεγάλη αγάπη για το χαρακτήρα και το design της R6 και πάντα θα είναι ο ανεκπλήρωτος ερωτας μου αλλά θα σου πρότεινα να μην την πάρεις για τον ίδιο λόγο που δεν την πήρα και εγώ. λόγω μεγέθους.

    Ειμαι 1,88 και 100 κιλοβατώρες και τον Δεκέμβριο υπήρξα ιδιοκτήτης μιας r6 του 2007 για 1 εβδομάδα. Ξεκινάω λοιπόν για ενα τουρνέ 250 χιλιομέτρων. Η θέση οδήγησης ήταν κυριολεκτικά πάνω απο την μηχανή και τα μασπιέ ήταν τόσο ψηλά που χρειαζόταν να τεντώνομαι κάθε τρεις και λίγο να ξεμουδιάσω. Μετά το τέλος του ταξιδιου μου πονούσαν οι καρποί 2 μέρες.

    Για το γκάζι είναι άλλη ιστορία καθώς πρόκειται για μηχανή-διχασμένη προσωπικότα με γκάζι που μέχρι τις 12 χιλιάδες στροφές είναι ψοφιο σαν παπί και μετά τις 12 την ακούει moto GP style. Ότι χειρότερο για να μάθεις δηλαδή μιας και θα σε τρομάξει.

    Προτείνω Fazer 600 γιατί και εγώ εκει έμαθα και πραγματικά είναι μηχανή που ουτε σερνεται αλλά δεν είναι και απρόβλεπτη. Είναι και r6 Based ο κινητήρας
    ειμαστε περιπου ιδιοι... στο σωμα... δεν σκεφτομαι πλεον για r6 γιατι την δοκιμασα...δεν νομιζω να μην δειχνει πανεμορφη στα ματια καποιου αλλα βρηκα πολυ δυσκολη την θεση οδηγησης.. δοκιμασα επισης το cbr 600 rr του 2009 ABS καινουριο που το εχει προσφορα,και τουλαχιστον στην ανεση ειδα μεγαλη διαφορα... εχω δοκιμασει μεχρι στιγμης r6,r250(ενος φιλου μου εκανα καποιες βολτες),er6n(πολυ ωραιο,διχρονο,γυμνο που αν του αλλαξεις fairing και τα φωτα μπροστα γινεται κουκλι) και mt03..θα δοκιμασω και αλλα :P δεν βιαζομαι για να μην κανω καποια επιλογη και το μετανοιωσω... μεχρι στιγμης το cbr και το er6n μου αρεσαν... fazer δεν δοκιμασα αλλα θα το κανω.. για το ρ6 μου το λενε πολλοι για το γκαζι .. στο διαγραμμα dyno παντως φαινεται πολυ χαμηλη ροπη σε χαμηλες στροφες.. και απο 9 k και πανω αλλαζει.. ενας φιλος μηχανικος μου ειπε παντως,δεν ξερω αν ισχυει,οτι απο χαμηλα καλυτερη ροπη εχει το daytona 675..αν ισχυει δεν ξερω...ουτε την εχω δει πουθενααυτη τη μηχανη

  13. #43
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giannis23 Προβολή μηνύματος
    ..........er6n(πολυ ωραιο,διχρονο
    2κυλινδρο εννοεις

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giannis23 Προβολή μηνύματος
    ενας φιλος μηχανικος μου ειπε παντως,δεν ξερω αν ισχυει,οτι απο χαμηλα καλυτερη ροπη εχει το daytona 675..αν ισχυει δεν ξερω...ουτε την εχω δει πουθενααυτη τη μηχανη
    και ισχυει και αρκετα αβολη ειναι (και αυτη οπως ολες οι μηχανες που φτιαχτηκαν για πιστα) και μπορεις να την δεις στο αβαταρ του harris_x
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  14. #44
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της giannis23
    Εγγραφή
    21/06/2014
    Μηνύματα
    214
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    2κυλινδρο εννοεις
    λαθος μου,2κυλινδρο ηθελα να πω χαχαχαχα ξεχασα 2 χρονους στον κυκλο otto :P
    και ισχυει και αρκετα αβολη ειναι (και αυτη οπως ολες οι μηχανες που φτιαχτηκαν για πιστα) και μπορεις να την δεις στο αβαταρ του harris_x
    ναι καμμια δεν ειναι ανετη για ταξιδια κλπ απλα συγκριτικα το παω ..εναι πιο ανετη απο την ταδε..οχι οτι ειναι ανετη :P το οτι εχει καλυτερη ροπη χαμηλα ισως να βοηθαει και ο τρικυλινδρος κινητηρας

    αυτη η μηχανηhttp://www.car.gr/classifieds/bikes/view/4042392/ γιατι εχει τοσα αλογα λιγοτερα σε σχεση με το 600rr ? διαβασα σε ξενο φορουμ,οτι τηνεχουν περιορισμενη μεχρι 9k στροφες!
    Τελευταία τροποποίηση από giannis23; 01/07/2014 στις 09:00.

  15. #45
    Πολλές εταιρείες έχουν εφαρμόσει την λογική "περισσότερα κυβικά, λιγότερα άλογα" για λόγους οικονομίας.

    Επίσης με την Νεα κατηγορία διπλώματος Α2 το CBR500R είναι οτι πρέπει. Αν είσαι 19 εώς 22 ετών και θέλεις CBR λοοκ είναι οτι καλυτερο μπορείς να πάρεις.
    The R is for Respect.

Σελίδα 3 από 10 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορά Kawasaki ER6n και απορίες.
    από looperx στο forum Kawasaki
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 03/12/2014, 16:42
  2. Νέος και Εγώ
    από lazaroz στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 15/07/2008, 01:13
  3. Νέος και αγορά
    από Nommos στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2008, 16:18
  4. Νέος και ωραίος - Το Quiz του αιώνα
    από sniper στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 104
    Τελευταίο μήνυμα: 19/07/2007, 15:21
  5. διπλωμα Α1 και αποριες
    από sennsa_rs στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 03/08/2005, 16:28

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF